Poskytovatele hodnotíme na základě důkladného testování a průzkumu, ale bereme v úvahu také vaši zpětnou vazbu a naše partnerské provize u poskytovatelů. Někteří poskytovatelé jsou ve vlastnictví naší mateřské společnosti.
Další informace
Projekt vpnMentor byl založen v roce 2014 jako nezávislý web, který hodnotí VPN a řeší témata spojená se soukromím. Dnes náš tým čítá stovky odborníků, autorů, editorů a výzkumníků v oblasti kybernetické bezpečnosti a pomáhá čtenářům bojovat za svobodu na internetu ve spolupráci se společností Kape Technologies PLC, která vlastní také následující produkty: ExpressVPN, CyberGhost a Private Internet Access, které mohou být součástí srovnání a hodnocení na tomto webu. Recenze vydané na vpnMentor jsou aktuální k datu jejich vydnání a jejich obsah se drží striktních recenzních standardů, které vyzdvihují nezávislé, profesionální a poctivé poznatky recenzenta s přihlédnutím k technickým možnostem a kvalitám produktu spolu s jeho přidanou hodnotou pro uživatele. Ve zveřejněných žebříčcích a recenzích může být přihlédnuto také ke výše zmíněnému vlastnictví a partnerským provizím, které udržují náš web v provozu. Nerecezujeme kompletně všechny VPN na světě a informace jsou aktuální k datu vydání článku.
Reklamní prohlášení

Projekt vpnMentor byl založen v roce 2014 jako nezávislý web, který hodnotí VPN a řeší témata spojená se soukromím. Dnes náš tým čítá stovky odborníků, autorů, editorů a výzkumníků v oblasti kybernetické bezpečnosti a pomáhá čtenářům bojovat za svobodu na internetu ve spolupráci se společností Kape Technologies PLC, která vlastní také následující produkty: ExpressVPN, CyberGhost a Private Internet Access, které mohou být součástí srovnání a hodnocení na tomto webu. Recenze vydané na vpnMentor jsou aktuální k datu jejich vydnání a jejich obsah se drží striktních recenzních standardů, které vyzdvihují nezávislé, profesionální a poctivé poznatky recenzenta s přihlédnutím k technickým možnostem a kvalitám produktu spolu s jeho přidanou hodnotou pro uživatele. Ve zveřejněných žebříčcích a recenzích může být přihlédnuto také ke výše zmíněnému vlastnictví a partnerským provizím, které udržují náš web v provozu. Nerecezujeme kompletně všechny VPN na světě a informace jsou aktuální k datu vydání článku.

20 Doporučených Bezpečnostních Doplňků Pro Firefox

John Norris Odborník na technologie a autor článků o sportu

Kombinace bezpečnostních doplňků Firefox a aktualizace prohlížeče může být pro mnoho uživatelů obtížné. Některá rozšíření ztrácejí účinnost s aktualizací Firefox. Jiné provádějí změny základních funkcí, jež mohou fungovat kontraproduktivně. A pokud máte aktivní rozšíření zabezpečení, která již nefunguje účinně, může být nevědomky vystaveni kybernetickým útokům. Takže, udržování nejúčinnějších bezpečnostních doplňků je nezbytné pro vaši bezpečnost a soukromí. V tomto článku naleznete seznam našich doporučení.

Doporučená kritéria pro Firefox bezpečnostní doplňky

Pro náš seznam jsme seskupili doplňky podle jejich funkcí a provedli jsme jejich analýzu:

 • Netradiční vlastnosti
 • Možnosti přizpůsobení
 • Efektivita podle hodnocení uživatelů
 • Aktualizace
 • Velikost uživatelské komunity

Prostřednictvím této analýzy můžeme poskytnout ucelený obraz o schopnostech doplňků zlepšit klíčové aspekty zabezpečení Firefoxu a soukromí.

Víceúčelové blokátory

Kromě výhod zabezpečení, důraz na ochranu soukromí pomáhá zjednodušit vyhledávání, odstranit vizuální nepořádek z obrazovky a omezí tak kliknutím na nechtěné reklamy. Následující rozšíření bezpečnostní Firefox nabízí sady funkcí, jež blokují řadu hrozeb a nechtěné zkušenosti během prohlížení.

1. uBlock Origin

Tento doplněk umožňuje blokovat reklamy i žádostí sítí třetích stran. Zanechává minimální CPU stopu a umožňuje uživatelům nahrát tisíce filtrů. Autor tohoto doplňku udržuje verze aktualizované; v době psaní tohoto článku byla verze 1.7 aktualizována 1. května. Má také velkou základnu více než 1 milionu uživatelů.

Recommended Firefox security extensions: uBlock Origin

2. Adblock Plus

Jeden z nejpopulárnějších rozšíření v katalogu Firefox, tato obecná sada soukromí blokuje známé malware domény, odstraní tlačítka sociálních médií a zakáže trackery. Tak jak se Adblock Plus vyvíjí, stává se přizpůsobitelný, což umožňuje uživatelům navrhovat filtry, které blokují určité funkce a zároveň povolují další. Má více než 20 milionů uživatelů a autor pravidelně aktualizuje aktuální verzi.

Recommended Firefox security extensions: Adblock Plus

3. uMatrix

Pro pokročilé uživatele, uMatrix umožňuje vysoký stupeň zabezpečení webu. Jedná se o
vývoj doplňku HTTP Switchboard, který je v podstatě dynamický firewall, jež je nastaven pro blokování všeho / povolení výjimečného režimu. To znamená, že bude blokovat většinu žádostí, dokud neuvedete požadavky, které považujete za bezpečné. Dokonce i když jej přepnete do režimu umožnit vše / blokovat výjimečně, toto rozšíření vás stále chrání před knihovnou 62,000+ zakázaných hostitelů. uMatrix má více než 37,000 uživatelů a je pravidelně aktualizován.

Recommended Firefox security extensions: uMatrix

Sledování

Ochrana soukromí a bezpečnost byly velmi ohrožena s explozí webové analytiky. Podniky tvrdí, že sledování je klíčem ke zlepšení jejich služeb a nabídek. Vláda argumentuje, že sledování zvyšuje národní bezpečnost. Takže, sledování webu tady je a bude.

Ale mnoho lidí nechce, aby společnosti věděly, co dělali na jejich internetových stránkách. Jiní nechtějí zanechat stopu pro vládní sledování. Pro tuto skupinu je blokátor sledování nezbytným bezpečnostním Firefox doplňkem. Zde jsou naše doporučení.

4. Disconnect

Blokuje 2,000+ sledovacích stránek, což pomáhá načítání stránek až o 27 % rychleji. Jedná se o rychlý a jednoduchý doplněk, který potěší mnoho uživatelů, a to nabízí rychlý přístup pouze vybraným adresám pro omezení rušivých vlivů.

Jednou nevýhodou však je, že neumožňuje uživatelům určit trackery pro jejich zablokování. Další nevýhoda: Disconnect musí být přidán první chcete-li zobrazit jeho blokovací informace.

To znamená, že musíte:

 1. Odinstalovat všechny další rozšíření filtrování.
 2. Nainstalovat Disconnect.
 3. Přeinstalovat další rozšíření filtrování (jako Adblock Plus).

Disconnect má více než 280,000 uživatelů a naposledy byl aktualizován v lednu 2015.

Recommended Firefox security extensions: Disconnect

5. RefControl

Pokud jde o analýzy, sledování odkazujícího serveru je jednou z nejdůležitějších funkcí. Přes požadavky prohlížeče, které jsou téměř neviditelné pro uživatele, se webové stránky mohou dozvědět odkud daný provoz pochází. V mnoha případech však uživatel nechce prozradit tuto informaci napříč stránkami. S RefControl můžete vytvořit falešnou stránku "odkazujícího serveru", která pomáhá eliminovat sledování napříč stránkami. Jedna poznámka: RefControl nebyla aktualizována od prosince 2014.

Recommended Firefox security extensions: RefControl

Šifrování

Nalezení zeleného HTTPS zámku při surfování nabízí jistotu zabezpečení webu. Následující bezpečnostní rozšíření Firefox, nicméně, pomáhají prodloužit váš úkryt.

6. HTTPS Everywherehttpseverywhere

Toto rozšíření chrání vaši komunikaci tím, že umožňuje automatické šifrování HTTPS na stránkách, které jsou známé jeho podporou, a to i při zadávání URL adres nebo odkazů, které vynechávají HTTPS předponu.

Je nutné poznamenat, že toto rozšíření nevytváří šifrování, kde to dříve neexistovalo. Místo toho, to nutí servery poskytnout šifrovanou verzi, pokud se pokusí poskytnout nezašifrovanou jako první. HTTPS Everywhere je zařazen v kategorii doporučených doplňků v Mozilla knihovně. Má více než 179,00 uživatelů a je průběžně aktualizován.

7. Perspectives

Doplněk Perspectives informuje uživatele, zda je certifikát spojený se šifrovanými stránkami důvěryhodný či nikoli. Díky používání jeho databáze serverových identit, vám tento doplněk dá vědět, jestli certifikát zabezpečení serveru neobstál. Jeho použití zabraňuje man-in-the-middle attacks, umožňuje používat certifikáty podepsané držitelem a pomáhá zlepšit vaši bezpečnost prohlížení.

Recommended Firefox security extensions: Perspectives

Soukromí

Použití soukromých oken může být těžkopádné:

 • Je nutné otevřít zcela nové okno.
 • Záložky nefungují.
 • Super cookies mohou stále zobrazit vaši historii prohlížení, i když jste v soukromém okně.

Tato bezpečnostní rozšíření Firefox pomohou zlepšit "soukromé" prohlížení webu.

8. HushRecommended Firefox security extensions: Hush

Při použití tohoto rozšíření můžete vytvářet záložky stránek v soukromém okně. Záložky jsou šifrovány a chráněny heslem, takže jen vy máte možnost jejich použití. Jsou také uloženy lokálně, takže neexistují žádné problémy s cloud hacking. S pouhými 1,900+ uživateli se jedná o relativně neznámou službu. Naposledy byla aktualizována v září 2015.

9. Private Tab

S doplňkem Private Tab můžete získat všechny funkce anonymního prohlížení bez nutnosti otevření nového okna. Pomocí nabídky souboru nebo klávesové zkratky můžete otevřít soukromou záložku vedle vašich běžných záložek prohlížení. Private Tab má více než 70.000 uživatelů a je průběžně aktualizován.

Recommended Firefox security extensions: Private Tab

10. Searchonymous

Prostřednictvím tohoto rozšíření Google nemůže sledovat vyhledávání, i když uživatel zůstane přihlášen do dalších služeb Google, jako je YouTube nebo Gmail. Odstraňuje také soukromí a cookies nápovědy z vyhledávání Google. Tento doplněk byl v poslední době aktualizován, avšak má malou uživatelskou základnu (12.000 stažení).

Recommended Firefox security extensions: Searchonymous

Cookies a Cache

Cookie je malý kousek dat z webu, který je uložen v počítači. Váš prohlížeč vyhledá tato data kdykoli se vrátíte na webové stránky, takže může naplnit stránku informacemi. Teoreticky to činí webové stránky jednoduššími. V praxi však podniky mohou používat tyto soubory cookie ke sledování aktivit a naplnit okna prohlížeče nechtěnými reklamami.

Cache vašeho prohlížeče je skladovací kontejner pro data z vámi navštívených webových stránek. Firefox používá tuto informaci, takže nemusí znovu nahrát stejná data při opětovné návštěvě webové stránky. Výhodou mezipaměti je, že může urychlit dobu stahování, protože prohlížeč nemusí vynaložit tolik úsilí pro zobrazení webové stránky. Nevýhodou však je, že mezipaměť poskytuje jinému uživateli vaší historii prohlížení.

Následující rozšíření zabezpečení Firefoxu jsou nejlepší dostupné cookie a cache manažeři pro váš prohlížeč.

11. Cookie Monster

Cookie Monster umožňuje uživatelům přizpůsobit jejich sadu pravidel pro cookie Prostřednictvím katalogu možností může uživatel regulovat:

 • Které stránky mohou nastavovat cookies a které nemohou
 • Přijatelné cookies oproti těm nepřijatelným
 • Kdy a jak odstranit soubory cookie

Prostřednictvím funkcí, jako je dočasné povolení, zablokovat všechny / blokovat pouze soubory cookie třetích stran a možnosti "zobrazit cookie" pro současné / všechny stránky, toto rozšíření nabízí kompletní správu cookie. Tento doplněk má téměř 40.000 stažení a je vysoce hodnocen (průměr 4 z 5 hvězdiček z 260 hodnocení) a aktualizován.

Recommended Firefox security extensions: Cookie Monster

12. Self-Destructing Cookies

Nezanechávejte cookie stopy s tímto rychle působícím prodloužením. Po instalaci v momentě zavření záložky automaticky odstraní všechny cookies uplatňované webovou stránkou. Doplněk Self-Destructing Cookies je doporučený Mozillou, je aktualizovaný a má více než 190.000 uživatelů.

Recommended Firefox security extensions: Self-Destructing Cookies

13. The Empty Cache Button

Vymazání mezipaměti je vhodnou praxí pro udržení vaši historie prohlížení v soukromí. The Empty Cache Button to pomáhá připomenout uživatelům Firefoxu. Kliknutím na toto tlačítko dojde k odstranění čtyř typů souborů vyrovnávací paměti: paměť, disk, offline a favicon. Poskytuje také možnosti pro automatické znovu nahrání záložky. Jedna poznámka: i přes širší uživatelskou základnu více než 55.000 uživatelů nebyl aktualizován od září 2014.

Recommended Firefox security extensions: The Empty Cache Button

Vytváření a Správa Hesla

Softwary pro správu hesel se staly populárními, protože mnozí uživatelé chtějí více funkcí než pouze ty vestavěné ve Firefoxu manažerovi. Následující rozšíření přidají důležité funkce pro správu hesel a zabezpečení Firefox.

14. LastPass

Tento správce hesel dostává naše doporučení, díky jeho účinnosti a intuitivnímu rozhraní. Za použití jednoho hlavního hesla, toto prodloužení pak šifruje a zálohuje všechny vaše aktuální hesla. Potřebujete nové? LastPass vytváří silná hesla a automaticky je ukládá. Samozřejmě, že neukládá hlavní heslo; pouze vy máte tuto informaci. Navíc, to má mobilní aplikace, která umožňuje offline přístup k vašim heslovým datům.

Recommended Firefox security extensions: Last Pass

Varovná poznámka: LastPass má robustní uživatelskou základnu 700,000+ stažení a aktivní historii aktualizací, avšak hodnocení nejnovější verze nebyly hvězdné. Uživatelé uváděli, že zabírá příliš mnoho paměti a poslední verze nefungovala správně. To však nebyla naše zkušenosti při našich testech, takže budeme pokračovat v jejím doporučení. Budeme však i nadále sledovat tuto situaci a vyhodnocovat případné budoucí doporučení tohoto doplňku.

15. Blur

Blur je efektivní správce hesel, který také zabezpečuje vaše finanční / platební údaje, posiluje vaše online soukromí, a nabízí několik funkcí zabezpečení. Funguje napříč různými zařízeními a platformami. Navíc pochází z důvěryhodného zdroje, Abine je leader v oblasti zabezpečení dat pro spotřebitele.

Tento doplněk má robustní uživatelskou komunitu (207,000+ stažení) a slušnou historii aktualizací. K jeho poslední aktualizaci došlo v prosinci 2015.

Recommended Firefox security extensions: Blur

Ochrana Dat Prohlížeče

Mnoho webových serverů požaduje informace od agenta uživatelova prohlížeče. Pokud je ponechán bez dozoru, tento agent prozradí typ prohlížeče a operační platformu. Pro úplné soukromí, tyto doplňky zajistí, aby vaše data prohlížeče Firefox byla skryta.

16. User Agent Switcher

Pokud si přejete maskovat své informace prohlížeče, User Agent Switcher je užitečný nástroj. Prostřednictvím jeho tlačítka a panelu nástrojů, můžete vytvořit falešné údaje prohlížeče a sdílet je s webovými stránkami. Mezi Ssituace, kdy přepínání uživatelských agentů může být užitečné patří:

 • Zobrazování webových stránek, které říkají, že jsou pouze pro Internet Explorer
 • Prohlížení mobilní webové stránky na počítači
 • Obcházení registrační obrazovky pomocí agenta Googlebot

Další doplněk doporučený Mozillou, který má více než 300.000 uživatelů. Je však nutné poznamenat, že žádná aktualizace nebyla vydána od roku 2011.

Recommended Firefox security extensions: User Agent Switcher

Cross-Site Žádosti

Cross-site žádosti jsou požadavky, ke kterým je váš prohlížeč vyzván prostřednictvím webové stránky, kterou jste navštívili, nebo zcela jiné webové stránky. Ačkoli se obvykle jedná o legitimní požadavky, ty často vedou k tomu, že reklamní společnost a další webové stránky znají vaše návyky surfování včetně konkrétních stránek, které jste navštívili. Zjistili jsme, že tyto bezpečnostní doplňky Firefoxu byly účinné proti tomuto typu útoku.

Recommended Firefox security extensions: Request Policy17. Request Policy

Toto rozšíření pomáhá zlepšit soukromí a bezpečnost tím, že kontroluje žádostí o cross-site Firefoxu. Výchozí nastavení odmítne jakoukoliv žádost o cross-site, ale uživatelé mohou toto nastavení přizpůsobit pomocí panelu nástrojů. Má také intuitivní systém pro povolené stránky.

Více než 80.000 uživatelů si stáhlo Request Policy, avšak k její poslední aktualizaci došlo v roce 2013. Novější verze - Request Policy Continued - je k dispozici. Jedná se o pokračování původního doplňku. Nová verze byla v době psaní tohoto článku stále ve fázi beta. Vývojáři stále pracují na jejich opravách a vylepšeních.

18. Clean Links

Vnořené nebo popletené URL je typ útoku, kdy URL, na které uživatel klikne, vede na jinou stránku. Tento doplněk konvertuje popletené a / nebo vnořené odkazy na konečné cílové adresy URL. Jakmile proskenuje stránku, vyčištěné odkazy jsou zvýrazněny na stránce. To také umožňuje uživatelům odstranit partnerský / měřicí značky z URL adres prostřednictvím běžných konfigurovatelných vzorů. Ten doplněk, naposledy aktualizovaný v únoru 2015, má komunitu 42,000+ uživatelů.

Recommended Firefox security extensions: Clean Links

Soukromí Emailů

Následující doplňky pomohou zvýšit bezpečnost Firefoxu a obohatit vaši e-mailovou zkušenost tím, že sníží spam a nevyžádanou inzerci.

19. Bloody Vikings

Uvedení reálné emailové adresy ve formulářích často vede ke spamu ve vaší emailové schránce. Bloody Vikings umožňuje vytvářet dočasné e-mailové adresy, takže můžete získat informace nebo služby, které chcete, aniž by bylo ohroženo vaše soukromí. Tento doplněk používá relativně malá komunita (13,500+ stažení). Je aktivně aktualizován.

Recommended Firefox security extensions: Bloody Vikings

20. Adblock for Gmail

Bez použití velké množství paměti nebo kapacity CPU toto rozšíření blokuje reklamy v rozhraní služby Gmail. Má uživatelskou komunitu více než 25.000 uživatelů a autor jej udržuje aktuálním.

Recommended Firefox security extensions: Adblock for Gmail

Závěr

Doplňky popsané v tomto článku představují nejlepší nástroje, které pomáhají chránit bezpečnost Firefox a soukromí. Existují dva pozoruhodné opomenutí: NoScript a Web of Trust (WOT).Zatímco oba tyto doplňků poskytují kvalitní funkce a mají robustní uživatelské komunity, nedávný výzkum ukázal, že zaznamenaly také opakovanou zranitelnost, jež může ponechat uživatelé nechráněnými před útoky. Zatímco očekávaný přechod Firefoxu k multiprocesnímu kódování vyřeší tyto problémy, nezahrnuli jsme je do tohoto seznamu doporučení.

Uniknul nám některý z vašich oblíbených bezpečnostních rozšíření Firefoxu kromě NoScript a WOT? Rádi od vás uslyšíme. Zanechte komentář níže nebo nám napište e-mail na john@vpnmentor.com.

Poskytovatele hodnotíme na základě důkladného testování a průzkumu, ale bereme v úvahu také vaši zpětnou vazbu a naše partnerské provize u poskytovatelů. Někteří poskytovatelé jsou ve vlastnictví naší mateřské společnosti.
Další informace
Projekt vpnMentor byl založen v roce 2014 jako nezávislý web, který hodnotí VPN a řeší témata spojená se soukromím. Dnes náš tým čítá stovky odborníků, autorů, editorů a výzkumníků v oblasti kybernetické bezpečnosti a pomáhá čtenářům bojovat za svobodu na internetu ve spolupráci se společností Kape Technologies PLC, která vlastní také následující produkty: ExpressVPN, CyberGhost a Private Internet Access, které mohou být součástí srovnání a hodnocení na tomto webu. Recenze vydané na vpnMentor jsou aktuální k datu jejich vydnání a jejich obsah se drží striktních recenzních standardů, které vyzdvihují nezávislé, profesionální a poctivé poznatky recenzenta s přihlédnutím k technickým možnostem a kvalitám produktu spolu s jeho přidanou hodnotou pro uživatele. Ve zveřejněných žebříčcích a recenzích může být přihlédnuto také ke výše zmíněnému vlastnictví a partnerským provizím, které udržují náš web v provozu. Nerecezujeme kompletně všechny VPN na světě a informace jsou aktuální k datu vydání článku.

O autorovi

 • John Norris
 • John Norris Odborník na technologie a autor článků o sportu

John Norris působil jako technický spisovatel, novinář a instruktážní designer před tím, než se v roce 2013 zaměřil na technologické blogování. I přesto, že se primárně zaměřuje na otázky digitální bezpečnosti a ochrany osobních údajů, mezi jeho zájem patří jakákoliv technologická oblast, která může obohatit životy lidí.

Líbil se Vám tento článek? Ohodnoťte jej!
Nesnášel jsem ho Opravdu se mi nelíbí Byl v pořádku Docela dobrý! Absolutně úžasný!
z 10 – Hlasovalo uživatelů
Děkujeme za zpětnou vazbu.