Poskytovatele hodnotíme na základě důkladného testování a průzkumu, ale bereme v úvahu také vaši zpětnou vazbu a naše partnerské provize u poskytovatelů. Někteří poskytovatelé jsou ve vlastnictví naší mateřské společnosti.
Další informace
Projekt vpnMentor byl založen v roce 2014 jako nezávislý web, který hodnotí VPN a řeší témata spojená se soukromím. Dnes náš tým čítá stovky odborníků, autorů, editorů a výzkumníků v oblasti kybernetické bezpečnosti a pomáhá čtenářům bojovat za svobodu na internetu ve spolupráci se společností Kape Technologies PLC, která vlastní také následující produkty: ExpressVPN, CyberGhost a Private Internet Access, které mohou být součástí srovnání a hodnocení na tomto webu. Recenze vydané na vpnMentor jsou aktuální k datu jejich vydnání a jejich obsah se drží striktních recenzních standardů, které vyzdvihují nezávislé, profesionální a poctivé poznatky recenzenta s přihlédnutím k technickým možnostem a kvalitám produktu spolu s jeho přidanou hodnotou pro uživatele. Ve zveřejněných žebříčcích a recenzích může být přihlédnuto také ke výše zmíněnému vlastnictví a partnerským provizím, které udržují náš web v provozu. Nerecezujeme kompletně všechny VPN na světě a informace jsou aktuální k datu vydání článku.
Reklamní prohlášení

Projekt vpnMentor byl založen v roce 2014 jako nezávislý web, který hodnotí VPN a řeší témata spojená se soukromím. Dnes náš tým čítá stovky odborníků, autorů, editorů a výzkumníků v oblasti kybernetické bezpečnosti a pomáhá čtenářům bojovat za svobodu na internetu ve spolupráci se společností Kape Technologies PLC, která vlastní také následující produkty: ExpressVPN, CyberGhost a Private Internet Access, které mohou být součástí srovnání a hodnocení na tomto webu. Recenze vydané na vpnMentor jsou aktuální k datu jejich vydnání a jejich obsah se drží striktních recenzních standardů, které vyzdvihují nezávislé, profesionální a poctivé poznatky recenzenta s přihlédnutím k technickým možnostem a kvalitám produktu spolu s jeho přidanou hodnotou pro uživatele. Ve zveřejněných žebříčcích a recenzích může být přihlédnuto také ke výše zmíněnému vlastnictví a partnerským provizím, které udržují náš web v provozu. Nerecezujeme kompletně všechny VPN na světě a informace jsou aktuální k datu vydání článku.

Průvodce po Žlutých horách 2024 (aktualizovaný a s tipy!)

Matthew Amos Seniorní editor

Huangshan je jednou z nejoblíbenějších turistických destinací Číny. Nachází se na východní straně, v provincii Anhui, a v blízkosti mega města Šanghaje.

Hory Huangshan (neboli Žluté hory) jsou zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO a předpokládá se, že vznikly před 100 miliony let. Jejich vrcholy dosahují něco málo přes 6 000 stop. Díky slavným drsným žulovým vrcholům, často zakrytým mlhou, které triumfálně číhají nad mraky, poskytují nádherné výhledy. Borovice Huangshan rozptýlené mezi vrcholy pak doplňují tyto úchvatné scenérie. Žluté hory jsou také domovem mnoha horkých pramenů, které poskytují další neodolatelný podnět k návštěvě Huangshanu. Společně jsou tyto památky zcela oprávněně prohlášeny za "Čtyři divy Žlutých hor".

Čtyři divy Žlutých hor

Při návštěvě těchto okouzlujících scenérií rychle zapomenete, že existuje vnější svět (a možná i ten online).

  1. Jedinečné skálové útvary

Nebuďte překvapeni, pokud se přistihnete většinu vašeho času obdivováním bizarních skálových útvarů. Mnoho skal se podobá vzácným zvířatům, charakterům, objektům nebo bohům a je pojmenováno podle dávných příběhů a legend. Toto je jedno z mála míst na světě, které přirozeně vzbuzuje vaši představivost. Nejznámějšími kameny jsou Flying-Over Rock, Monkey Watching the Sea a Immortal Pointing the Way.

Peculiar shaped rocks

Jedinečné skálové útvary

  1. Borovice Huangshan

Borovice Huangshan (Pinus hwangshanensis) vyrůstající přímo ze skal (namísto země) jsou rozptýlené mezi skalnatou krajinou. Mnozí věří, že jsou starší než 1000 let a dostaly individuální jména jako například   Ying Ke Pine, což znamená Hosty Vítající Borovice (nachází se v Jade Screen Peak).

Welcoming Guests Pine Huangshan

Hosty Vítající Borovice Huangshan

Příběhy, legendy a báje doprovázejí některé z nejznámějších stromů, jako je Double Dragon Pine (nacházející se v oblasti West Cloud Sea) a Black Tiger Pine. Jedná se o jedinečnou botanickou podívanou, která rozšiřuje nádherný terén.

  1. Horké prameny

Pokud hodláte vyrazit na túru Žlutými horami, zjistíte, že Huangshan je domovem mnoha horkých pramenů, které se nacházejí hlavně ve spodní části Purple Cloud Peak, což je stále 650 metrů nad mořem. Nejen, že voda má přibližně na 42 °C, ale je také bohatá na uhličitany, což je extrémně zdravé pro kůži a velmi terapeutické pro klouby – vynikající pro turisty, kteří sestupují z hor. Horké prameny jsou také dostupné autobusem pro ty, kteří nechtějí podniknout pěší túru.

  1. Moře mraků

Jak vrcholy hory stoupají nad normální úroveň mraků, je k vidění úžasný pohled, kdy mraky pohltí pohoří, nazvané "moře mraků". Mraky proudí, stoupají a klesají; napodobující vlny oceánu, zatímco vrcholy napodobují malé ostrovy.

Tato podívána je k vidění v zimních měsících a nejlepší pohled na tuto scenérii je z vrcholků.

Moře mraků

Některé aspekty týkající se Huangshanu mohou být zavádějící. Samotné jméno znamená v překladu "Žlutá hora", což budí dojem, že zde existuje jen jedna hora. Název se však týká celého pohoří. A dokonce i nedaleké město Tunxi se přejmenovalo na Huangshan - přestože je to méně atraktivní turistickou atrakcí a není jednou z bran do horské scénické oblasti (budete se muset vydat do Tangkou pro přístup k jižnímu vstupu).

Jak se dostat do Huangshan hor

Obecně jsou k dispozici dvě možnosti. Pěšky nebo lanovkou.

Hlavním vchodem je jižní brána Huangshanu, která se nachází v Tangkou. Odtud se můžete dopravit až do Žlutých hor kyvadlovou dopravu, která odjíždí každých pět minut v přední části vlakového nádraží Huangshan City. Můžete se vydat do chrámu Mercy Light pro přístup k lanovkám Yuping a Yungu. Odtud se můžete také vydat na túru na vrchol, což trvá přibližně 2 až 3 hodiny a něco méně vám zabere sestup.

K dispozici je také další vchod s možností využít lanovkou, která se nachází v severní části Taiping, která spojuje Song Gu An (Pine Valley Nunnery) se Song Lin Feng (Pine Forest Peak).

Kde se ubytovat

Nejkrásnější hotely a vily najdete v okolí hory Huangshan v regionu Beihai. Hotely jako Beihai Hotel, Xihai nebo Baiyun mohou být dražší, ale nabízejí úžasný výhled na východ a západ slunce z pohodlí vašeho pokoje.

Levnější možnosti se nacházejí v blízkých městech Tangkou a Tunxi. Je-li kempování na vrcholu hory vaše oblíbená věc budete muset zaplatit poplatek a také buďte připraveni, že prostor bude docela stísněný a zahalený v mlze.

Kdy je nejlepší doba cestovat

Počasí je obvykle nepředvídatelné během celého roku. Pokud chcete vidět úchvatné pohledy pal si vyhraďte pár dní, abyste mohli tuto krajinu vidět za jasného počasí. Některé výhledy jsou často zakryty hustými mraky, což obecně znamená, že byste měli vyjít o něco výš, abyste se dostali nad úroveň oblačnosti.

Nejvyšší teploty jsou od května do září. A nejnižší od října do dubna, co je nejlepší doba na sledování Moře mraků. Východ slunce je v letních měsících přibližně v 5:00 hodin a o něco později v 6:30 v zimním období.

Co si vzít s sebou?

Kromě batohu s toaletními potřebami, oblečením a přístroji, budete chtít zajistit, abyste zůstali v kontaktu s rodinou a přáteli doma. Avšak zatímco Velká čínská zeď může být od Huangshanu vzdálena tisíc kilometrů, můžete si být jistí, že přijdete do styku s jiným druhem zdi v podobě Velkého čínského firewallu.

Čínská vláda je proslulá cenzurovanými webovými stránkami a blokováním zahraničních stránek a služeb, jako je Facebook, Twitter, YouTube, Skype, Spotify, Netflix a... skoro všechny oblíbené služby. Takže návštěvníci čelí při plánování jejich cesty další zátěži. Jak budou pokračovat v surfování na internetu jako obvykle?

Podívejme se na sílu VPN

VPN v Číně nejsou ilegální, ale nemusí fungovat správně v nejlepším případě nebo nefungují vůbec v horším případě. Nejenže je cenzurována obecná internetová komunikace, ale dokonce i samotné VPN se v posledních letech staly hlavním terčem této cenzury. Pokusy o zablokování portů, umístění IP adres na černou listinu, omezení šířky pásma a Deep Packet Inspections (DPI) jsou digitálními zbraněmi používanými k potlačování VPN uživatelů.

Výběr správné VPN  je klíčový k překonání těchto překážek. Nejdůležitějším aspektem, který je třeba zvážit, jsou protokoly využívané VPN poskytovatelem a skutečnost, zda implementují matoucí metody pro téměř nezjistitelný VPN provoz pomocí metody Deep Packet Inspection (DPI) nasazenou vládou.

OpenVPN je nejdůvěryhodnějším a nejoblíbenějším protokolem používaným v průmyslu a při použití matoucích metod úspěšně překrývá bránu firewall. IPsec (L2TP, IKEv2) a Shadowsocks (SOCKS 5 proxy je populární mezi obyvateli Číny) jsou považovány za účinné. Nicméně protokoly jako PPTP jsou staré jako borovice Huangshan a je známo, že mají bezpečnostní nedostatky. PPTP stále zůstává efektivní při obejití čínského firewallu, ale možná se mu budete chtít vyhnout pro soukromé surfování.

Kromě protokolů nejpopulárnější a nejsilnější VPN poskytují velké množství serverových umístění (například USA, Velká Británie, Kanada a další v celé Evropě), což znamená, že vám bude přidělena nová adresa IP, která odblokuje přístup k omezenému obsahu. Díky silnému šifrováním můžete zvýšit bezpečnost a anonymitu, což vám umožní bezpečně surfovat.

Která VPN bude fungovat v Číně?

Takže pokud nerozeznáte váš L2TP od PPTP, nezoufejte.

Společnost VPN-Mentor pečlivě prozkoumal nejoblíbenější VPN služby, aby odhalila tu nejlepší na trhu. Můžeme vám ušetřit spoustu času, abyste mohli elegantně popíjet váš šálek zeleného čaje Huangshan Maofeng, zatímco s úsměvem na rtech procházíte kolem Velkého Firewallu.

Pořadí
Poskytovatel
Naše skóre
Sleva
Navštívit
1
medal
9.9 /10
9.9 Naše skóre
Ušetřete 49%!
2
9.7 /10
9.7 Naše skóre
Ušetřete 59%!
3
9.5 /10
9.5 Naše skóre
Ušetřete 85%!

Ale nečekejte, až se tam budete. Stáhněte si ji před cestou. 

Proč?

Jak již víte, Čína má přísná omezení internetového provozu při přístupu k zahraničnímu obsahu uvnitř čínských hranic. To znamená, že se dostanete do potíží, pokud máte v úmyslu vyhledávat VPN v rámci Číny. Zatímco to nemusí být nemožné, mohli byste skončit boucháním hlavou proti zdi (firewallu) a přemýšlením o tom, proč jste si VPN nepořídili před odletem.

Takže, ať už máte v úmyslu sdílet fotografie na Facebooku, volat si s rodinou nebo přáteli přes Skype nebo držet krok se světovými zprávami, ujistěte se, že je pořízení rychlého a efektivního VPN poskytovatele na vašem seznamu úkolů.

A pokud se chystáte strávit večer na hotelu sledováním filmu na Netflixu, máte další důvod pro VPN.

Dovolená do Číny bez VPN vás jistě ponechá bez přístupu k webům a aplikacím, které obvykle považujete za samozřejmost. Vyhněte se těmto potížím a vyberte si vysoce kvalitního, vhodného poskytovatele VPN před cestou.

Výstraha k ochraně soukromí!

Navštěvovaným stránkám odhalujete informace o své osobě!

Vaše IP adresa:

Vaše umístění:

Váš poskytovatel internetu:

Informace uvedené výše lze použít k vašemu sledování, cílení reklamy a monitorování vaší online činnosti.

VPN vám pomůže tyto informace skrýt a vy tak budete neustále chráněni. Doporučujeme ExpressVPN – jedničku mezi VPN. A to jsme jich otestovali více než 350. Používá šifrování na armádní úrovni a funkce, které zajistí bezpečnost vašeho digitálního soukromí. A navíc momentálně nabízí 49% slevu.

Navštivte ExpressVPN

Poskytovatele hodnotíme na základě důkladného testování a průzkumu, ale bereme v úvahu také vaši zpětnou vazbu a naše partnerské provize u poskytovatelů. Někteří poskytovatelé jsou ve vlastnictví naší mateřské společnosti.
Další informace
Projekt vpnMentor byl založen v roce 2014 jako nezávislý web, který hodnotí VPN a řeší témata spojená se soukromím. Dnes náš tým čítá stovky odborníků, autorů, editorů a výzkumníků v oblasti kybernetické bezpečnosti a pomáhá čtenářům bojovat za svobodu na internetu ve spolupráci se společností Kape Technologies PLC, která vlastní také následující produkty: ExpressVPN, CyberGhost a Private Internet Access, které mohou být součástí srovnání a hodnocení na tomto webu. Recenze vydané na vpnMentor jsou aktuální k datu jejich vydnání a jejich obsah se drží striktních recenzních standardů, které vyzdvihují nezávislé, profesionální a poctivé poznatky recenzenta s přihlédnutím k technickým možnostem a kvalitám produktu spolu s jeho přidanou hodnotou pro uživatele. Ve zveřejněných žebříčcích a recenzích může být přihlédnuto také ke výše zmíněnému vlastnictví a partnerským provizím, které udržují náš web v provozu. Nerecezujeme kompletně všechny VPN na světě a informace jsou aktuální k datu vydání článku.

O autorovi

Matthew Amos se celý život zajímá o technologie. Žije ve městě Boise ve státu Idaho (USA). Dříve pracoval jako vedoucí autor článků o marketingu na univerzitě v Montaně. Nyní pracuje na volné noze a soustředí se na vytváření obsahu o technologiích a kyberbezpečnosti.

Líbil se Vám tento článek? Ohodnoťte jej!
Nesnášel jsem ho Opravdu se mi nelíbí Byl v pořádku Docela dobrý! Absolutně úžasný!
z 10 – Hlasovalo uživatelů
Děkujeme za zpětnou vazbu.