Poskytovatele hodnotíme na základě důkladného testování a průzkumu, ale bereme v úvahu také vaši zpětnou vazbu a naše partnerské provize u poskytovatelů. Někteří poskytovatelé jsou ve vlastnictví naší mateřské společnosti.
Další informace
Web vpnMentor byl založen v roce 2014, aby poskytoval recenze VPN služeb a příběhy související s ochranou soukromí. Dnes náš tým stovek výzkumníků, autorů a editorů v oblasti kybernetické bezpečnosti nadále pomáhá čtenářům bojovat za jejich online svobodu ve spolupráci se společností Kape Technologies PLC, která vlastní následující produkty: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access a Intego. Jejich recenze najdete na tomto webu. Recenze publikované na webu vpnMentor jsou považovány za přesné k datu vydání článku a jsou napsány podle našich přísných norem, kde klíčové je profesionální a čestné zhodnocení recenzentem, přičemž se berou v úvahu technické vlastnosti a kvality produktu spolu s jeho komerční hodnotu pro uživatele. Žebříčky a recenze, které zveřejňujeme, mohou brát v potaz také výše uvedené společné vlastnictví a provize, které získáváme za nákupy prostřednictvím odkazů na našich webových stránkách. Nepíšeme recenze na všechny poskytovatele VPN a informace jsou považovány za přesné k datu vydání každého článku.
Reklamní prohlášení

Web vpnMentor byl založen v roce 2014, aby poskytoval recenze VPN služeb a příběhy související s ochranou soukromí. Dnes náš tým stovek výzkumníků, autorů a editorů v oblasti kybernetické bezpečnosti nadále pomáhá čtenářům bojovat za jejich online svobodu ve spolupráci se společností Kape Technologies PLC, která vlastní následující produkty: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access a Intego. Jejich recenze najdete na tomto webu. Recenze publikované na webu vpnMentor jsou považovány za přesné k datu vydání článku a jsou napsány podle našich přísných norem, kde klíčové je profesionální a čestné zhodnocení recenzentem, přičemž se berou v úvahu technické vlastnosti a kvality produktu spolu s jeho komerční hodnotu pro uživatele. Žebříčky a recenze, které zveřejňujeme, mohou brát v potaz také výše uvedené společné vlastnictví a provize, které získáváme za nákupy prostřednictvím odkazů na našich webových stránkách. Nepíšeme recenze na všechny poskytovatele VPN a informace jsou považovány za přesné k datu vydání každého článku.

Cestovní průvodce čínským Pekingem – zdarma 2024

Matthew Amos Seniorní editor

Peking je nejen hlavním městem Čínské lidové republiky, ale je také jednou z nejoblíbenějších světových turistických destinací. S 140 miliony čínských turistů a 4,4 miliony mezinárodních návštěvníků každý rok, toto město s bohatou historii nabízí celou řadu památek a atrakcí.

Na základě vydavatelství Lonely Planet a mnoha dalších renomovaných turistických průvodců mezi přední památky, které byste si při návštěvě Pekingu neměli nechat uniknout, patří:

  1. Velká čínská zeď
   Tato legendární zeď byla postavena v průběhu tří dynastií. Zatímco Velká čínská zeď nikdy nehrála účinnou roli při ochraně lidu před barbary, zaměstnávala tisíce lidí, zabránila dezerci, prohlásila toto území a dokázala moc císaře. Sekce postavené dynastií Ming jsou nejsnadněji dostupné z Pekingu a Velká čínská zeď je v této oblasti otevřena celoročně.The Great Wall

   Velká čínská zeď

   Výběr správné části zdi je nesmírně důležitý, protože je extrémně dlouhá (21196 km). Pro ty, kteří nemají mnoho času nebo máte na návštěvu pouze víkend nebo státní svátek, je Juyonggaun Great Wall nejvhodnější. Nicméně nejpopulárnější a nejobnovenější sekce v Pekingu je Badaling Great Wall. Pro zelenější pohled navštivte Mutianyu.Pokud hledáte polovinu zrestaurované, starší části zdi, navštivte Simatai Great Wall, Gubeiko Great Wall, Shixiangan Great Wall nebo Huanghuacheng Great Wall. Zatímco všechny zmíněné části jsou skvělými příležitostmi pro vidění Velké čínské zdi, je dobré před cestou provést vlastní průzkum. Budete tak mít jistotu, že máte zažijete to, za čím jste cestovali.

  2. Zakázané město
   Zakázané město je jedním z nejznámějších muzeí této země. Bylo otevřena pro veřejnost v roce 1925 a v roce 1987 bylo zapsáno do seznamu světového dědictví UNESCO. Protože je to jedno z nejnavštěvovanějších muzeí v jednom z nejnavštěvovanějších měst na světě, je důležité vyrazit na jeho prohlídku buď brzy ráno, nebo později odpoledne. Zakázané město se otevírá v 8:30 a končí v 16:00. Nezapomeňte si sebou vzít láhev vody a pohodlné oblečení, jelikož se jedná o otevřené prostranství a teploty mohou dosahovat velkých hodnot.Forbidden City

   Zakázané město

   Nejlepším způsobem je prohlídka podél centrální osy, avšak připravte se velké davy. Doporučujeme také zakoupení prohlídky s průvodcem nebo si pronajmout zvukového průvodce. Jedná se o místo přeplněné historií a pouhá procházka vám neodhalí skutečné kouzlo této jedinečné památky.

  3. Chrám nebeského parku
   Tato úchvatná kombinace chrámu a velkého parku přitahuje nejen turisty, ale i místní obyvatele. Pokud si přivstanete a navštívíte toto místo před otevřením chrámu, uvidíte místní obyvatele při různých fyzických aktivitách. Získané tak zcela jiné zkušenosti před a po 9:30 hodině a je dobré zažít obě.Temple of Heaven Park

   Chrám nebeského parku

   Park navíc obsahuje několik historických budov, které byste si neměli nechat ujít. Tři z těchto budov obsahují Síň modliteb za dobrou sklizeň, Císařský nebeský trezor a Oltář s kruhovým můstkem. Každá z těchto budov je novým krásným místem uctívání. Důležité je zdůraznit důležitost komfortního oblečení, protože v tomto velkém parku se hodně nachodíte.

  4. 798 Art District
   Tato oblast zahrnuje mnoho uměleckých instilací, obchodů, kaváren a restaurací. 798 Art Zone se nachází v severovýchodním cípu Pekingu a rozkládá se na ploše 143 akrů. Stala se výstavním místem umění a kultury v Číně. V této oblasti se často konají významné umělecké výstavy a aktivity, stejně jako módní přehlídky. Umělecké festivaly se konají od konce dubna do konce května a od konce září do konce října.
  5. Lama Temple
   Tento palác postavený pro císaře Yongzheng, který v té době byl ještě princem, tvoří šest hlavních sálů a sedm dvorů. Jeho nástupce v roce 1744 přeměnil palác na chrám Lama. Dnes je chrám Láma největší svatyní tibetského buddhismu. Určitě si nenechte ujít tři hlavní umělecká díla, kterými jsou tři bronzové sochy Buddhů ve tří věků, Pět set Arhat Hill a 26 m vysoká socha bílá santalový socha Maitreya Buddhy.Lama Temple

   Lama Temple

   Pokud máte dostatek času mezi nedaleké památky patří Imperial Academy, Ditan Park, ulice Gui a chrám Konfuciů.

  6. Náměstí Tiān’ānmén
   Největší světové veřejné náměstí je plné budov sovětského stylu z poloviny padesátých let a je obklopeno bílým plotem. Můžete zde vidět slavnostní vyzdvižení vlajky jednotkou Lidové osvobozenecké armády. Jedná se o symbolické centrum čínského světa, které bylo původně vytvořeno vůdcem Mao, aby dokázal velkolepost komunistické strany.Tiān’ānmén Square

   Náměstí Tiān’ānmén

   Jedná se o velmi zajištěný prostor s bezpečnostními kamerami, policisty a důstojníky. Vydejte se na slavnostní vztyčení nebo spuštění vlajky (při východu slunce a západu slunce) a pokračujte v prozkoumání zbytku Pekingu.

  7. Drum and Bell Towers
   26 schodišť vede k hodinám, které byly postaveny v roce 1272. Na vrcholu Drum Tower se nachází výstava různých nástrojů pro měření času používaných v mnoha čínských dynastiích. Je zde také bubnové a zvonové vystoupení, které umožňuje návštěvníkům poslouchat zvuky vytvořené mezi oběma horami. Drum Tower je považována za zajímavější. Pokud tak máte čas navštívit pouze věž, zvolte Drum Tower.
  8. Jezera Hôuhāi
   Vydejte se na prohlídku kolem těchto nádherných jezer pěšky nebo na kole a vychutnejte si jedinečnou podívanou. Tato příjemná oblast oblíbená jak turisty, tak místními obyvateli je plná restaurací a kaváren. Doporučujeme navštívit toto pokojné prostředí v noci, abyste si mohli dát drink a poslechnout si živou hudbu.Houhai Lakes

   Jezera Hôuhāi

Jedním z nejdůležitějších aspektů cestování je ochutnání místní kuchyně. Zde jsou ty nejlepší místa, která byste si neměli nechat v Pekingu uniknout, abyste zažili to nejlepší z místního kulinářského umění:

 1. 4Corners
  Neformální, venkovní restaurace, která nabízí vietnamské a některé thajské pokrmy.
 2. Zuō Lín Yòu Shè
  Tradiční pekingská kuchyně. Žádné příkrasy. Pouze autenticita.
 3. Nàjiā Xiaoguan
  Skvělá čínská restaurace s náznakem staré čínské čajovny.
 4. Dōnghuámén Night Market
  Noční trh nabízí jedinečný zážitek, kde budete moci ochutnat pravé pekingské pouliční lahůdky.

Kdy je nejlepší doba cestovat:

Nejlepší podnebí a barevné scenérie zažijete od března do května a od září do října. Jedná se o měsíce, kdy se vyhnete vysokým teplotám v létě a chladným zimním teplotám. Důležité je také poznamenat, že mnoho historických a posvátných míst je zaplavováno místními obyvateli i turisty během národních svátků. Navzdory tomu je Peking krásným místem pro návštěvu v průběhu celého roku. Dokud máte klobouk, opalovací krém, kabát, rukavice nebo cokoli jiného, ​​abyste se cítili dobře, existuje spousta kultury a krásných míst, které můžete vidět.

Zůstaňte v bezpečí a připojení:

Chystáte se do Číny za práci, studiem nebo zábavou? Nezáleží na účelu nebo délce vašeho pobytu, stávající internetová omezení v Číně vám neumožní přístup k vybraným sociálním médiím, vyhledávačům, médiím a pracovním nástrojům. Je proto nesmírně důležité být si této skutečnosti vědomi a pořídit si vhodnou VPN před příjezdem do země. Budete tak moci sdílet své zážitky se svými přáteli a rodinou a zůstat s nimi v kontaktu. Použití VPN je důležité nejen pro zajištění online bezpečnosti v době, kdy je kybernetická kriminalita na špičce, ale také pro přístup na webové stránky, které jsou zakázány Velkým čínským firewallem.

Je nutné mít na paměti pořídit si VPN před vstupem do Číny, protože VPN stránky jsou zde často blokovány. Zatímco poskytovatelé VPN často používají "zrcadlovou URL adresu" pro obejití konkrétní situace, ve které je stahování blokováno, je mnohem jednodušší stáhnout si VPN před nástupem do letadla.

Toto jsou nejlepší VPN pro Čínu

Ujistěte se, že si zakoupíte službu PŘED příjezdem do Číny. Na území Číny so ji nebudete moci pořídit a nebudete tak mít přístup k Facebooku, Gmailu, YouTube atd.

Pořadí
Poskytovatel
Naše skóre
Sleva
Navštívit
1
medal
9.9 /10
9.9 Naše skóre
Ušetřete 49%!
2
9.2 /10
9.2 Naše skóre
Ušetřete 83%!
3
9.7 /10
9.7 Naše skóre
Ušetřete 83%!
Výstraha k ochraně soukromí!

Navštěvovaným stránkám odhalujete informace o své osobě!

Vaše IP adresa:

Vaše umístění:

Váš poskytovatel internetu:

Informace uvedené výše lze použít k vašemu sledování, cílení reklamy a monitorování vaší online činnosti.

VPN vám pomůže tyto informace skrýt a vy tak budete neustále chráněni. Doporučujeme ExpressVPN – jedničku mezi VPN. A to jsme jich otestovali více než 350. Používá šifrování na armádní úrovni a funkce, které zajistí bezpečnost vašeho digitálního soukromí. A navíc momentálně nabízí 49% slevu.

Navštivte ExpressVPN

Poskytovatele hodnotíme na základě důkladného testování a průzkumu, ale bereme v úvahu také vaši zpětnou vazbu a naše partnerské provize u poskytovatelů. Někteří poskytovatelé jsou ve vlastnictví naší mateřské společnosti.
Další informace
Web vpnMentor byl založen v roce 2014, aby poskytoval recenze VPN služeb a příběhy související s ochranou soukromí. Dnes náš tým stovek výzkumníků, autorů a editorů v oblasti kybernetické bezpečnosti nadále pomáhá čtenářům bojovat za jejich online svobodu ve spolupráci se společností Kape Technologies PLC, která vlastní následující produkty: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access a Intego. Jejich recenze najdete na tomto webu. Recenze publikované na webu vpnMentor jsou považovány za přesné k datu vydání článku a jsou napsány podle našich přísných norem, kde klíčové je profesionální a čestné zhodnocení recenzentem, přičemž se berou v úvahu technické vlastnosti a kvality produktu spolu s jeho komerční hodnotu pro uživatele. Žebříčky a recenze, které zveřejňujeme, mohou brát v potaz také výše uvedené společné vlastnictví a provize, které získáváme za nákupy prostřednictvím odkazů na našich webových stránkách. Nepíšeme recenze na všechny poskytovatele VPN a informace jsou považovány za přesné k datu vydání každého článku.

O autorovi

Matthew Amos se celý život zajímá o technologie. Žije ve městě Boise ve státu Idaho (USA). Dříve pracoval jako vedoucí autor článků o marketingu na univerzitě v Montaně. Nyní pracuje na volné noze a soustředí se na vytváření obsahu o technologiích a kyberbezpečnosti.

Líbil se Vám tento článek? Ohodnoťte jej!
Nesnášel jsem ho Opravdu se mi nelíbí Byl v pořádku Docela dobrý! Absolutně úžasný!
z 10 – Hlasovalo uživatelů
Děkujeme za zpětnou vazbu.

Napište nám komentář, jak tento článek vylepšit. Vaše zpětná vazba je pro nás důležitá!

Zanechat komentář

Je nám líto, odkazy nejsou v tomto poli povoleny!

Jméno by mělo obsahovat alespoň 3 písmena

Obsah pole by neměl přesáhnout 80 písmen

Je nám líto, odkazy nejsou v tomto poli povoleny!

Prosím zadejte platnou emailovou adresu

Děkujeme za nahrání komentáře, %%name%%!

Všechny komentáře kontrolujeme do 48 hodin, abychom se ujistili, že jsou skutečné a nejsou urážlivé. Mezitím můžete sdílet tento článek.