Poskytovatele hodnotíme na základě důkladného testování a průzkumu, ale bereme v úvahu také vaši zpětnou vazbu a naše partnerské provize u poskytovatelů. Někteří poskytovatelé jsou ve vlastnictví naší mateřské společnosti.
Další informace
Projekt vpnMentor byl založen v roce 2014 jako nezávislý web, který hodnotí VPN a řeší témata spojená se soukromím. Dnes náš tým čítá stovky odborníků, autorů, editorů a výzkumníků v oblasti kybernetické bezpečnosti a pomáhá čtenářům bojovat za svobodu na internetu ve spolupráci se společností Kape Technologies PLC, která vlastní také následující produkty: ExpressVPN, CyberGhost a Private Internet Access, které mohou být součástí srovnání a hodnocení na tomto webu. Recenze vydané na vpnMentor jsou aktuální k datu jejich vydnání a jejich obsah se drží striktních recenzních standardů, které vyzdvihují nezávislé, profesionální a poctivé poznatky recenzenta s přihlédnutím k technickým možnostem a kvalitám produktu spolu s jeho přidanou hodnotou pro uživatele. Ve zveřejněných žebříčcích a recenzích může být přihlédnuto také ke výše zmíněnému vlastnictví a partnerským provizím, které udržují náš web v provozu. Nerecezujeme kompletně všechny VPN na světě a informace jsou aktuální k datu vydání článku.
Reklamní prohlášení

Projekt vpnMentor byl založen v roce 2014 jako nezávislý web, který hodnotí VPN a řeší témata spojená se soukromím. Dnes náš tým čítá stovky odborníků, autorů, editorů a výzkumníků v oblasti kybernetické bezpečnosti a pomáhá čtenářům bojovat za svobodu na internetu ve spolupráci se společností Kape Technologies PLC, která vlastní také následující produkty: ExpressVPN, CyberGhost a Private Internet Access, které mohou být součástí srovnání a hodnocení na tomto webu. Recenze vydané na vpnMentor jsou aktuální k datu jejich vydnání a jejich obsah se drží striktních recenzních standardů, které vyzdvihují nezávislé, profesionální a poctivé poznatky recenzenta s přihlédnutím k technickým možnostem a kvalitám produktu spolu s jeho přidanou hodnotou pro uživatele. Ve zveřejněných žebříčcích a recenzích může být přihlédnuto také ke výše zmíněnému vlastnictví a partnerským provizím, které udržují náš web v provozu. Nerecezujeme kompletně všechny VPN na světě a informace jsou aktuální k datu vydání článku.

Jak si zabalit na cestu (a udržet nervy na uzdě)

Sarit Newman Odbornice na bezpečnost na internetu

Nemůžete přestat mluvit o vaší nadcházející cestě od chvíle, kdy jste si rezervovali letenku, ale myšlenka na balení vás hrozí? Zcela vám rozumíme. Balení může být skličující. Není divu, že tolik lidí to nechává až na poslední chvíli. Nejedná se jen o to, co si zabalit, ale také, jak to zabalit. Kromě tranzitu je balení pravděpodobně největším problémem pro cestující. Ale nebojte se! Jsme tady, abychom vám pomohli zahnat úzkosti a připravit vás na váš úžasný výlet.

1. Vyberte si pozorně své zavazadlo

Cestujete do hotelu a plánujte lenošit u bazénu? Nebo se chystáte s batohem navštívit města a městečka? Při balení je rozhodující výběr vhodného zavazadla. Měli byste zvolit něco, co budete moci snadno identifikovat (představte si, že chcete najít svůj černý kufr mezi všemi ostatními černými kufry na pásu) a něco, co nebude těžké přenášet. Kufr na kolečkách je skvělý, pokud se budete pohybovat po dlážděných cestách a chodnících, ale batoh – s dobrou zádovou oporou – je lepší, pokud budete cestovat z místa na místo. Bez ohledu na zavazadlo, které zvolíte, se ujistěte, že je trvanlivé, a ne na své poslední cestě. Nechcete sbírat všechny vaše věci, když se vám zavazadlo rozpadne.

2. Napište seznam toho, co budete potřebovat

To je pravděpodobně nejvíce skličující část balení, zejména pro ty, kteří nejsou příliš organizování. I když seznamy nejsou vašim zvykem, měli byste si určitě sepsat jeden pro vaši cestu. Seznam, který zajistí, že na nic nezapomenete, je také dobrou referencí pro sledování vašich věcí během vaší cesty. Přemýšlejte o každé položce, kterou byste mohli potřebovat. Budete potřebovat bundu pro chladné počasí? Poskytuje místo, kde jste ubytováni, prostěradlo? Můžete si koupit toaletní potřeby nebo byste si měli přinést své vlastní? Projděte každý krok cesty ve vaší hlavě a zapište si vše, co budete potřebovat od okamžiku, kdy nastoupíte do letadla, dokud se nevrátíte domů. Nezapomeňte uvést léky, které budete potřebovat. Po dokončení vašeho seznamu, projděte každou položku a vše, bez čeho můžete žít, což mě vede k dalšímu tipu...

3. Vezměte si s sebou jen minimum věcí

Druhá mikina nebo třetí pár žabek jsou zřejmě zbytečné. Zvláště pokud se pohybujete z místa na místo, není nic víc nepříjemného než přesouvání více zavazadel, než je nutné. Všichni jsme udělali tu chybu, že jsme si zabalili více než bylo potřeba, ale skutečnost spočívá v tom, že potřebujeme jen minimální minimum. Než něco dáte do svého kufru, zeptejte se sami sebe, zda to "opravdu použijete". Pokud je odpověď "ne", nebalte to.

4. Srolujte všechno vaše oblečení

Zatímco mluvíme o minimalizaci, pojďme se zaměřit na konsolidaci. Rolování oblečení ušetří více prostoru než jeho složení, a zdvojnásobí prostor – jako vložení ponožek do bot – může ušetřit spoustu místa v kufru. Vakuové sáčky jsou také neuvěřitelným spořičem prostoru. Pokud nebudete mít přístup k vysavači na vaší cestě, zvažte nákup kompresní tašky, které to nevyžadují.

5. Shromážděte vaše dokumenty

Důvodem, proč je balení tak obtížné, je, že se obáváme, že na něco zapomeneme. Mnohokrát se bez zapomenuté položky obejdeme, avšak pokud se jedná o vaše identifikační doklady (například váš řidičský průkaz nebo cestovní pas), ty si nemůžeme dovolit zapomenout. Pošlete si emailem kopie dokumentů, abyste k nim měli přístup v případě potřeby. Zkontrolujte, zda váš cestovní pas má platnost nejméně šest měsíců před jeho vypršením (jinak s ním nebudete moci létat). Ujistěte se také, že země, kterou plánujte navštívit, nevyžaduje cestovní vízum. V některých zemích můžete získat návštěvní vízum na hranicích, ale některé země mohou požadovat vydané vízum před přistáním. Nejlepší je zjistit, jaké dokumenty budete potřebovat v okamžiku, kdy si rezervujete letenku. Budete tak mít spoustu času na aktualizaci informací nebo případné získání dokumentů.

6. Udržujte vaše přístroje v bezpečí

Kdo nepomyslel na možnost ztráty zavazadel během cest? Bohužel zavadla jsou ztracena nebo odcizena poměrně často. Nejlepším způsobem, jak tomu zabránit, je mít vaše zavazadla po ruce po celou dobu. Pokud můžete vše zabalit do příručního zavazadla, udělejte to. Pokud však musíte odbavit váš kufr, zvažte zámek zavazadla, abyste zjistili, jestli bylo vaše zavazadlo poškozeno. Stejná zásada platí pro vaše elektronická zařízení – vždy je mějte s sebou. Pokud budete chtít používat veřejnou WiFi na vašich cestách (ať už v letadle nebo ve vaší cílové destinací), budete se chtít také chránit před hackery a viry. Poslední věc, kterou chcete je, aby někdo odcizil vaši kreditní kartu nebo identitu, zatímco vy se bavíte. Služba VPN vás může ochránit a zabezpečit vaše informace i v případě, že používáte veřejnou WiFi. (Nevíte, jak VPN funguje? Přečtěte si tento článek.) Pokud míříte do země s omezeními internetu (jako je například Čína, Vietnam a Thajsko), musíte si zakoupit VPN předem pro přístup k určitým webovým stránkám. Náš seznam doporučených top VPN je skvělým zdrojem pro zajištění bezpečnosti vaší identity a informací během cestování a poznávání.

Nic nemůže zkazit vaše nadšení před cestou jako balení, ale příprava předem a zajištění, že vaše předměty zůstanou v bezpečí, je nezbytností pro úžasný a ničím nerušený výlet. Šťastnou cestu!

Máte přátele, kteří cestují? Sdílejte to s nimi Facebooku or Twitteru.

Poskytovatele hodnotíme na základě důkladného testování a průzkumu, ale bereme v úvahu také vaši zpětnou vazbu a naše partnerské provize u poskytovatelů. Někteří poskytovatelé jsou ve vlastnictví naší mateřské společnosti.
Další informace
Projekt vpnMentor byl založen v roce 2014 jako nezávislý web, který hodnotí VPN a řeší témata spojená se soukromím. Dnes náš tým čítá stovky odborníků, autorů, editorů a výzkumníků v oblasti kybernetické bezpečnosti a pomáhá čtenářům bojovat za svobodu na internetu ve spolupráci se společností Kape Technologies PLC, která vlastní také následující produkty: ExpressVPN, CyberGhost a Private Internet Access, které mohou být součástí srovnání a hodnocení na tomto webu. Recenze vydané na vpnMentor jsou aktuální k datu jejich vydnání a jejich obsah se drží striktních recenzních standardů, které vyzdvihují nezávislé, profesionální a poctivé poznatky recenzenta s přihlédnutím k technickým možnostem a kvalitám produktu spolu s jeho přidanou hodnotou pro uživatele. Ve zveřejněných žebříčcích a recenzích může být přihlédnuto také ke výše zmíněnému vlastnictví a partnerským provizím, které udržují náš web v provozu. Nerecezujeme kompletně všechny VPN na světě a informace jsou aktuální k datu vydání článku.

O autorovi

Sarit je zkušenou spisovatelkou v oblasti zabezpečení internetu a editorkou s posedlostí pro správnou gramatiku. Psala pro mnoho společností a opravila mnoho textů, včetně 300-stránkových rukopisů. Je velmi organizována a věří, že každý má právo na online soukromí.

Líbil se Vám tento článek? Ohodnoťte jej!
Nesnášel jsem ho Opravdu se mi nelíbí Byl v pořádku Docela dobrý! Absolutně úžasný!
z 10 – Hlasovalo uživatelů
Děkujeme za zpětnou vazbu.