Poskytovatele hodnotíme na základě důkladného testování a průzkumu, ale bereme v úvahu také vaši zpětnou vazbu a naše partnerské provize u poskytovatelů. Někteří poskytovatelé jsou ve vlastnictví naší mateřské společnosti.
Další informace
Web vpnMentor byl založen v roce 2014, aby poskytoval recenze VPN služeb a příběhy související s ochranou soukromí. Dnes náš tým stovek výzkumníků, autorů a editorů v oblasti kybernetické bezpečnosti nadále pomáhá čtenářům bojovat za jejich online svobodu ve spolupráci se společností Kape Technologies PLC, která vlastní následující produkty: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access a Intego. Jejich recenze najdete na tomto webu. Recenze publikované na webu vpnMentor jsou považovány za přesné k datu vydání článku a jsou napsány podle našich přísných norem, kde klíčové je profesionální a čestné zhodnocení recenzentem, přičemž se berou v úvahu technické vlastnosti a kvality produktu spolu s jeho komerční hodnotu pro uživatele. Žebříčky a recenze, které zveřejňujeme, mohou brát v potaz také výše uvedené společné vlastnictví a provize, které získáváme za nákupy prostřednictvím odkazů na našich webových stránkách. Nepíšeme recenze na všechny poskytovatele VPN a informace jsou považovány za přesné k datu vydání každého článku.
Reklamní prohlášení

Web vpnMentor byl založen v roce 2014, aby poskytoval recenze VPN služeb a příběhy související s ochranou soukromí. Dnes náš tým stovek výzkumníků, autorů a editorů v oblasti kybernetické bezpečnosti nadále pomáhá čtenářům bojovat za jejich online svobodu ve spolupráci se společností Kape Technologies PLC, která vlastní následující produkty: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access a Intego. Jejich recenze najdete na tomto webu. Recenze publikované na webu vpnMentor jsou považovány za přesné k datu vydání článku a jsou napsány podle našich přísných norem, kde klíčové je profesionální a čestné zhodnocení recenzentem, přičemž se berou v úvahu technické vlastnosti a kvality produktu spolu s jeho komerční hodnotu pro uživatele. Žebříčky a recenze, které zveřejňujeme, mohou brát v potaz také výše uvedené společné vlastnictví a provize, které získáváme za nákupy prostřednictvím odkazů na našich webových stránkách. Nepíšeme recenze na všechny poskytovatele VPN a informace jsou považovány za přesné k datu vydání každého článku.

10 věcí, na které se zaměřit při nákupu VPN

Guy Fawkes Anonymní odborníci na kyberbezpečnost

Už nějakou dobu přemýšlíte o používání VPN, ale stále jste se nerozhodli, kterou nabídku zvolit? To je normální, protože na trhu existuje celá řada služeb a můžete se vsadit, že mnoho z nich taktně opomene určité nevýhody ve prospěch "úžasných výhod", které nabízejí, nebo alespoň tvrdí, že je nabízejí. Potřebujete více informací, než se rozhodnete pro ideální VPN pro vás? Sestavili jsme stručný, ale podrobný seznam 10 nejdůležitějších faktorů, které byste měli zvážit před pořízením VPN služby.

1. Rychlost

Nejdůležitějším aspektem oddělujícím skvělé VPN od průměrných je jejich rychlost. Nikdo nemá rád pomalé připojení – samozřejmě existuje několik vnějších proměnných, které umožňují stabilní a rychlý přístup. Co se týče samotné VPN, měli byste hledat tu, která nabízí různé možnosti. Různé konfigurace pro různé účely zajišťují, že vždy budete mít všestrannou rychlost, ať už budete používat VPN pro streamování, peer-to-peer aktivity nebo dalším účelům.

2. Bezpečnost

Bleskově rychlé připojení by nemělo být jedinou prioritou na vašem seznamu. Koneckonců, jednou z hlavních vlastností VPN je bezpečné připojení s minimálním rizikem, nebo by tomu tak mělo být. Určitě se zaměřte na funkce, které přispívají k vaší zaručené bezpečnosti – politiku bez protokolování a anonymity s ochrannými mechanismy, jako jsou funkce skrytí IP adresy a kill switch.

3. Přístupnost

Jakou výhodu vám poskytne VPN služba s velmi omezeným obsahem? Pokud ji používáte jako řešení k přístupu k zablokovanému obsahu, doporučujeme věnovat pozornost dostupnosti VPN sítě v jednotlivých zemích. Je to také obzvláště důležité, pokud hodně cestujete – vysoce kvalitní VPN zajistí, že se můžete připojit ke službám, které máte dostupné doma bez ohledu na to, kde se ocitnete.

4. Spolehlivé šifrování

Technologie šifrování je klíčovým prvkem VPN služby. Vaše soukromí je vzácné – vynikající služba zajistí vše, co je potřeba, aby jej udrželo v bezvadném stavu. Spolehlivé šifrovací mechanismy pošlou váš internetový provoz přes několik serverů, na místo jednoho. To je zvláště důležité v případech, kdy musí být zachována vysoká úroveň anonymity. Samozřejmě – volba standardního VPN serveru – je v základních situacích dostačující, ale řada šifrovacích režimů je charakteristickým znakem vynikající VPN služby jako takové.

5. Snadnost použití

Jakákoli VPN, která vyžaduje, abyste se stali technologickým expertem, nestojí za váš čas. Při výběru ideální služby nedělejte kompromisy v oblasti uživatelské přívětivosti. I pokročilé technologie, jako jsou virtuální privátní sítě, mohou být intuitivní a bezproblémové. Pokud nemůžete VPN spustit během několika minut, nestojí za to. Existuje příliš mnoho dobrých služeb, které vám to poskytnou.

6. Všestrannost

Dalším důležitým faktorem je podpora široké škály platforem a operačních systémů. Zaměřte se na dostupnost více zařízení – hvězdná VPN nabídne současné připojení k vašemu notebooku, počítači a chytrému telefonu s extra místem pro další zařízení. Doporučujeme, abyste se neomezovali na jednu platformu nebo operační systém. V těchto dnech nikdy nevíte, kdy a jak budete potřebovat přístup k VPN, takže všestranné služby jsou pro vás velmi výhodné.

7. Statická IP adresa

Mít dedikovanou IP adresu při používání VPN je důležité a nemělo by chybět na seznamu VPN vlastností. Význam statické IP adresy je obrovský – být jedinou osobou, která používá přiřazenou adresu, je rozhodující, pokud chcete získat co nejvíce přístupnosti a bezpečnosti, stejně jako ve zvláštních případech, kdy je statická IP povinná. Nemusíte ji vůbec potřebovat, ale jednoduše mít možnost získat specializovanou IP adresu, přispěje k vaší spokojenosti a lepší celkové zkušenosti s VPN.

8. P2P funkčnost

Peer-to-peer (nebo P2P) sdílení je často v nelibosti poskytovatelů internetového připojení i VPN. Ačkoli se jedná o poněkud šedou oblast, P2P je naprosto v pořádku a v mnoha případech je velmi efektivní. Když hledáte vynikající VPN službu, ujistěte se, že v tomto ohledu nebudete ošizeni – škrcení šířky pásma je běžným způsobem, jak zabránit uživatelům P2P. Výhodný VPN poskytovatel nebude nabízet žádné prahové hodnoty šířky pásma a ti skvělí zajistí, že nebudou existovat žádné překážky pro P2P a poskytují vám výjimečné možnosti sdílení souborů, a nikoli je přísně omezují.

9. Technická podpora

Vlastnosti VPN služby nekončí příležitostmi, které vám poskytuje – vědomí, že jakékoli otázky budou zodpovězeny je velmi důležité, zvláště pokud nejste v této oblasti příliš zběhlí. Užitečný a snadno dostupný zákaznický servis je těžké najít, avšak měli byste jej hledat. Vyčerpávající sekce Často kladených otázek a specializovaní odborníci jsou znaky dobrého VPN poskytovatele, který nabízí nejen hvězdné produkty, ale také myslí na své zákazníky.

10. Cena

V neposlední řadě by cena měla být důležitým faktorem při rozhodování, zvláště pokud diskutujete o tom, zda byste měli používat bezplatnou službu nebo ne. Budeme hrát roli ďáblova advokáta – jedinou výhodou bezplatné VPN je, že za ni neplatíte. Nic na tomto světě není zadarmo. Co ušetříte v penězích, zaplatíte jinak, zejména pokud jde o VPN. Volba bezplatné služby je kompromisem, který prostě nestojí za to, protože neexistují žádné záruky v oblasti ochrany soukromí, bezpečností a celkového výkonu. Navíc nebudete moci využívat řadu skvělých funkcí. Existuje spousta skvělých VPN sítí, které jsou také cenově dostupné, a proto nepodléhejte iluzi, že bezplatné služby jsou dobré – riziko je příliš velké a kvalita není zaručena.

Jak zjistím, že jsem si vybral správně?

Náš list obsahuje seznam základních vlastností a funkcí, které tvoří vynikající VPN. Konečná volba je však zcela na vás. Abyste se ujistili, že jste si vybrali ideální produkt, je nutné provést výzkum a zhodnotit vaši individuální situaci a potřeby. Pamatujte, že vynikající VPN vám nabídne rozmanitost. Naše doporučení jsou ExpressVPN a IPVanish – lídři v oblasti VPN služeb a produktů. Chytré funkce a rozsáhlé možnosti bez ohledu na situaci vám nabízejí vysoký výkon, spolehlivost, bezpečnost a soukromí bez omezení šířky pásma nebo jakýchkoliv jiných omezení. Správná volba je jednodušší, pokud se podíváte na pověst a recenze – ExpressVPN a IPVanish jsou vynikající kandidáti.

Podívejte se na nejčastěji doporučené VPN sítě.

Pořadí
Poskytovatel
Naše skóre
Sleva
Navštívit
1
medal
9.9 /10
9.9 Naše skóre
Ušetřete 49%!
2
9.2 /10
9.2 Naše skóre
Ušetřete 83%!
3
9.7 /10
9.7 Naše skóre
Ušetřete 83%!
Výstraha k ochraně soukromí!

Navštěvovaným stránkám odhalujete informace o své osobě!

Vaše IP adresa:

Vaše umístění:

Váš poskytovatel internetu:

Informace uvedené výše lze použít k vašemu sledování, cílení reklamy a monitorování vaší online činnosti.

VPN vám pomůže tyto informace skrýt a vy tak budete neustále chráněni. Doporučujeme ExpressVPN – jedničku mezi VPN. A to jsme jich otestovali více než 350. Používá šifrování na armádní úrovni a funkce, které zajistí bezpečnost vašeho digitálního soukromí. A navíc momentálně nabízí 49% slevu.

Navštivte ExpressVPN

Poskytovatele hodnotíme na základě důkladného testování a průzkumu, ale bereme v úvahu také vaši zpětnou vazbu a naše partnerské provize u poskytovatelů. Někteří poskytovatelé jsou ve vlastnictví naší mateřské společnosti.
Další informace
Web vpnMentor byl založen v roce 2014, aby poskytoval recenze VPN služeb a příběhy související s ochranou soukromí. Dnes náš tým stovek výzkumníků, autorů a editorů v oblasti kybernetické bezpečnosti nadále pomáhá čtenářům bojovat za jejich online svobodu ve spolupráci se společností Kape Technologies PLC, která vlastní následující produkty: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access a Intego. Jejich recenze najdete na tomto webu. Recenze publikované na webu vpnMentor jsou považovány za přesné k datu vydání článku a jsou napsány podle našich přísných norem, kde klíčové je profesionální a čestné zhodnocení recenzentem, přičemž se berou v úvahu technické vlastnosti a kvality produktu spolu s jeho komerční hodnotu pro uživatele. Žebříčky a recenze, které zveřejňujeme, mohou brát v potaz také výše uvedené společné vlastnictví a provize, které získáváme za nákupy prostřednictvím odkazů na našich webových stránkách. Nepíšeme recenze na všechny poskytovatele VPN a informace jsou považovány za přesné k datu vydání každého článku.

O autorovi

  • Guy Fawkes
  • Guy Fawkes Anonymní odborníci na kyberbezpečnost

Anonymní odborníci, kteří píší pro vpnMentor, ale nechtějí zveřejnit svou totožnost.

Líbil se Vám tento článek? Ohodnoťte jej!
Nesnášel jsem ho Opravdu se mi nelíbí Byl v pořádku Docela dobrý! Absolutně úžasný!
z 10 – Hlasovalo uživatelů
Děkujeme za zpětnou vazbu.

Napište nám komentář, jak tento článek vylepšit. Vaše zpětná vazba je pro nás důležitá!

Zanechat komentář

Je nám líto, odkazy nejsou v tomto poli povoleny!

Jméno by mělo obsahovat alespoň 3 písmena

Obsah pole by neměl přesáhnout 80 písmen

Je nám líto, odkazy nejsou v tomto poli povoleny!

Prosím zadejte platnou emailovou adresu

Děkujeme za nahrání komentáře, %%name%%!

Všechny komentáře kontrolujeme do 48 hodin, abychom se ujistili, že jsou skutečné a nejsou urážlivé. Mezitím můžete sdílet tento článek.