Poskytovatele hodnotíme na základě důkladného testování a průzkumu, ale bereme v úvahu také vaši zpětnou vazbu a naše partnerské provize u poskytovatelů. Někteří poskytovatelé jsou ve vlastnictví naší mateřské společnosti.
Další informace
Projekt vpnMentor byl založen v roce 2014 jako nezávislý web, který hodnotí VPN a řeší témata spojená se soukromím. Dnes náš tým čítá stovky odborníků, autorů, editorů a výzkumníků v oblasti kybernetické bezpečnosti a pomáhá čtenářům bojovat za svobodu na internetu ve spolupráci se společností Kape Technologies PLC, která vlastní také následující produkty: ExpressVPN, CyberGhost a Private Internet Access, které mohou být součástí srovnání a hodnocení na tomto webu. Recenze vydané na vpnMentor jsou aktuální k datu jejich vydnání a jejich obsah se drží striktních recenzních standardů, které vyzdvihují nezávislé, profesionální a poctivé poznatky recenzenta s přihlédnutím k technickým možnostem a kvalitám produktu spolu s jeho přidanou hodnotou pro uživatele. Ve zveřejněných žebříčcích a recenzích může být přihlédnuto také ke výše zmíněnému vlastnictví a partnerským provizím, které udržují náš web v provozu. Nerecezujeme kompletně všechny VPN na světě a informace jsou aktuální k datu vydání článku.
Reklamní prohlášení

Projekt vpnMentor byl založen v roce 2014 jako nezávislý web, který hodnotí VPN a řeší témata spojená se soukromím. Dnes náš tým čítá stovky odborníků, autorů, editorů a výzkumníků v oblasti kybernetické bezpečnosti a pomáhá čtenářům bojovat za svobodu na internetu ve spolupráci se společností Kape Technologies PLC, která vlastní také následující produkty: ExpressVPN, CyberGhost a Private Internet Access, které mohou být součástí srovnání a hodnocení na tomto webu. Recenze vydané na vpnMentor jsou aktuální k datu jejich vydnání a jejich obsah se drží striktních recenzních standardů, které vyzdvihují nezávislé, profesionální a poctivé poznatky recenzenta s přihlédnutím k technickým možnostem a kvalitám produktu spolu s jeho přidanou hodnotou pro uživatele. Ve zveřejněných žebříčcích a recenzích může být přihlédnuto také ke výše zmíněnému vlastnictví a partnerským provizím, které udržují náš web v provozu. Nerecezujeme kompletně všechny VPN na světě a informace jsou aktuální k datu vydání článku.

16 bezplatných online nástrojů pro ochranu soukromí

Guy Fawkes Anonymní odborníci na kyberbezpečnost

Často si neuvědomujeme důležitost zůstat na internetu skrytí.

V době, kdy se se celá řada aktivit od komunikace až po platby uskutečňuje online, je bezpečnost stále více důležitější.

Zachování vašeho soukromí na internetu může být únavné, proto jsme sestavili komplexní seznam 18 nejlepších nástrojů, které vám pomohou zůstat v bezpečí.

 1. OpenVPN

OpenVPN, jež podporuje všechny hlavní operační systémy, je bezplatný šifrovací open source protokol, který používá většina poskytovatelů VPN služeb. Je často nejlépe podporován VPN serverem, který se připojuje a poskytuje silnou bezpečnost a připojení.  Můžete také vytvořit svůj vlastní VPN server pro zachování soukromí ve veřejných sítích.

 1. Quickproxy

Bezplatný proxy server Quickproxy nevyžaduje žádnou instalaci a lze jej použít pouze zadáním URL adresy do vyhledávacího řádku. Získáte přístup ke stránkám pomocí maskované IP adresy bez nutnosti instalace VPN. Blokuje také reklamy, což je hezká výhoda.

 1. Panda

Panda je bezplatný antivirus   který přichází s některými skvělými funkcemi, které nejsou součástí jiných antivirových řešení. Program je dodáván s odstraněním malwaru, nástrojem pro šifrování souborů, ochranou Wi-Fi, rodičovskými ovládacími prvky a dalšími funkcemi, které můžete používat na počítačích Mac, Windows nebo iOS / Android.

 1. LastPass

Pokud chcete snadno spravovat svá hesla, LastPass je jednoduchý a bezplatný plugin prohlížeče, který ukládá všechna vaše hesla do šifrované databáze (AES-256). Je k dispozici téměř pro každý prohlížeč.

 1. iBackup

iBackup je zabezpečený poskytovatel úložiště a zálohování cloudu, který nabízí uživatelům bezplatný 5GB plán bez časových omezení. Služba je zdarma k dispozici pro systémy MacOSX, Windows, iOS, Android a Windows Phone.

 1.  Guerrilla Mail

Guerrilla Mail je bezplatný nástroj, který nevyžaduje registraci a pomáhá uživatelům generovat falešné e-mailové adresy. Je to vhodný nástroj pro případy, když webová stránka vyžaduje pro registraci e-mailovou adresu a uživatelé nechtějí použít jejich skutečný e-mail.

 1. Test úniku IP od vpnMentor

Test úniku IP od vpnMentor je bezplatný nástroj, který vám pomůže zjistit, zda jste zranitelní proti WebRTC úniku IP adresy.  WebRTC je protokol, který používá JavaScript a může odhalit vaši IP adresu i během používání VPN.

 1. uBlock

uBlock je bezplatné rozšíření blokování reklam pro Firefox, Google Chrome a Safari, které je jednoduché a nabízí snadné použití. Blokováním reklam toto rozšíření zabraňuje také softwaru pro sledování reklam získat informace o tom, kdo dané reklamy zobrazil.

 1. I2P

I2P funguje tak, že odesílá data přes síť relayových serverů, takže zdroj webové žádosti je skrytý podobně jako v případě VPN. Služba je zdarma a je k dispozici na všech hlavních operačních systémech, včetně Windows, Linux, Android a Mac OSX.

 1. Prohlížeč Tor

Tor, populární anonymní síť, nabízí všechny funkce ve formě nezávislého webového prohlížeče. Při návštěvě webových stránek s bezplatným Tor prohlížečem jsou všechny dotazy automaticky směrovány přes nejbližší server.

 1.  StartPage

Služba StartPage je pohodlný nástroj, který odstraňuje veškeré informace, které lze použít ke sledování a nezobrazuje tak informace, jako jsou například IP adresy nebo jiné online aktivity. Může být nastavena jako výchozí vyhledávací stránka v prohlížečích.

 1.  Srovnání VPN podle vpnMentor

Jednoduchý srovnávací nástroj, který umožňuje porovnávat až tři poskytovatele VPN služeb, tak abyste se mohli rozhodnout, který z nich je pro vás nejvhodnější. Srovnávací stránka je ideálním bezplatným nástrojem pro začátečníky.

 1. GlassWire

GlassWire, jež je k dispozici pro uživatele systému Windows a Android, je skvělá aplikace, která monitoruje vaši síť, poskytuje slušný firewall a upozorňuje na případné vniknutí.  Tento bezplatný program shromažďuje spoustu užitečných informací, které jsou uživateli prezentovány na přehledně.

 1.  NoScript

NoScript, který je dostupný pro prohlížeč Firefox, zastaví pluginy před spuštěním skriptů, pokud serveru nedůvěřujete.Tento bezplatný nástroj vám pomůže zabránit škodlivým útokům takových skriptů tím, že vám nabídne seznam povolených webových stránek.

 1. Click & Clean

Bezplatné rozšíření pro prohlížeč Google Chrome Click & Clean pomáhá prověřit váš prohlížeč, aby se ujistil, že vaše soukromí je chráněno. Kromě toho bude automaticky prohledávat počítač pro škodlivý software a vymaže historii prohlížeče při každém ukončení prohlížeče Chrome.

 1. Otestujte Velký čínský firewall od vpnMentor

Tento konkrétní nástroj umožňuje uživatelům zdarma kontrolovat v reálném čase, pokud jsou některé webové stránky blokovány   v Číně.Stránka se vás jednoduše zeptá, abyste zadali jakoukoli URL adresu, která je poté otestována, zda projde Velkým čínským firewallem.

Tyto nástroje - všechny ZDARMA - jsou některé z nejpohodlnějších možností ochrany osobních údajů a jistě zlepší vaše soukromí.

Poskytovatele hodnotíme na základě důkladného testování a průzkumu, ale bereme v úvahu také vaši zpětnou vazbu a naše partnerské provize u poskytovatelů. Někteří poskytovatelé jsou ve vlastnictví naší mateřské společnosti.
Další informace
Projekt vpnMentor byl založen v roce 2014 jako nezávislý web, který hodnotí VPN a řeší témata spojená se soukromím. Dnes náš tým čítá stovky odborníků, autorů, editorů a výzkumníků v oblasti kybernetické bezpečnosti a pomáhá čtenářům bojovat za svobodu na internetu ve spolupráci se společností Kape Technologies PLC, která vlastní také následující produkty: ExpressVPN, CyberGhost a Private Internet Access, které mohou být součástí srovnání a hodnocení na tomto webu. Recenze vydané na vpnMentor jsou aktuální k datu jejich vydnání a jejich obsah se drží striktních recenzních standardů, které vyzdvihují nezávislé, profesionální a poctivé poznatky recenzenta s přihlédnutím k technickým možnostem a kvalitám produktu spolu s jeho přidanou hodnotou pro uživatele. Ve zveřejněných žebříčcích a recenzích může být přihlédnuto také ke výše zmíněnému vlastnictví a partnerským provizím, které udržují náš web v provozu. Nerecezujeme kompletně všechny VPN na světě a informace jsou aktuální k datu vydání článku.

O autorovi

 • Guy Fawkes
 • Guy Fawkes Anonymní odborníci na kyberbezpečnost

Anonymní odborníci, kteří píší pro vpnMentor, ale nechtějí zveřejnit svou totožnost.

Líbil se Vám tento článek? Ohodnoťte jej!
Nesnášel jsem ho Opravdu se mi nelíbí Byl v pořádku Docela dobrý! Absolutně úžasný!
z 10 – Hlasovalo uživatelů
Děkujeme za zpětnou vazbu.