Poskytovatele hodnotíme na základě důkladného testování a průzkumu, ale bereme v úvahu také vaši zpětnou vazbu a naše partnerské provize u poskytovatelů. Někteří poskytovatelé jsou ve vlastnictví naší mateřské společnosti.
Další informace
Web vpnMentor byl založen v roce 2014, aby poskytoval recenze VPN služeb a příběhy související s ochranou soukromí. Dnes náš tým stovek výzkumníků, autorů a editorů v oblasti kybernetické bezpečnosti nadále pomáhá čtenářům bojovat za jejich online svobodu ve spolupráci se společností Kape Technologies PLC, která vlastní následující produkty: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access a Intego. Jejich recenze najdete na tomto webu. Recenze publikované na webu vpnMentor jsou považovány za přesné k datu vydání článku a jsou napsány podle našich přísných norem, kde klíčové je profesionální a čestné zhodnocení recenzentem, přičemž se berou v úvahu technické vlastnosti a kvality produktu spolu s jeho komerční hodnotu pro uživatele. Žebříčky a recenze, které zveřejňujeme, mohou brát v potaz také výše uvedené společné vlastnictví a provize, které získáváme za nákupy prostřednictvím odkazů na našich webových stránkách. Nepíšeme recenze na všechny poskytovatele VPN a informace jsou považovány za přesné k datu vydání každého článku.
Reklamní prohlášení

Web vpnMentor byl založen v roce 2014, aby poskytoval recenze VPN služeb a příběhy související s ochranou soukromí. Dnes náš tým stovek výzkumníků, autorů a editorů v oblasti kybernetické bezpečnosti nadále pomáhá čtenářům bojovat za jejich online svobodu ve spolupráci se společností Kape Technologies PLC, která vlastní následující produkty: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access a Intego. Jejich recenze najdete na tomto webu. Recenze publikované na webu vpnMentor jsou považovány za přesné k datu vydání článku a jsou napsány podle našich přísných norem, kde klíčové je profesionální a čestné zhodnocení recenzentem, přičemž se berou v úvahu technické vlastnosti a kvality produktu spolu s jeho komerční hodnotu pro uživatele. Žebříčky a recenze, které zveřejňujeme, mohou brát v potaz také výše uvedené společné vlastnictví a provize, které získáváme za nákupy prostřednictvím odkazů na našich webových stránkách. Nepíšeme recenze na všechny poskytovatele VPN a informace jsou považovány za přesné k datu vydání každého článku.

5 snadných kroků, jak se připojit k VPN na zařízeních Android

Guy Fawkes Anonymní odborníci na kyberbezpečnost

Zdá se, že směřujeme k "orwelliánské" společnosti zaměřené na dohled, jak popsal George Orwell ve své knize 1984Jsme neustále sledováni online prakticky všemi – vládou, hackery, reklamními agenturami, poskytovateli internetových služeb i velkými společnostmi. Získávají různé osobní údaje z vašeho mobilního zařízení často bez vašeho souhlasu. Ve většině zemí poskytovatelé internetových služeb dokonce sledují vaše aktivity procházení a prodávají je inzerentům bez vašeho svolení.

Američtí zákonodárci nedávno odhlasovali právní možnost poskytovatelů internetových služeb sledovat aktivity svých zákazníků. Ve skutečnosti se dohled stal obchodním modelem internetu. Protože si neuvědomujeme, jak to reálně vypadá, často si toto enormní riziko neuvědomujeme. Představte si, že jste ve svém domě a najednou zjistíte, že se více než deset lidí dívá do vašich oken a neustále sleduje vaše aktivity – tak vážné to je.

Vzhledem k tomu, že se mobilní zařízení stávají nejoblíbenějšími prostředky pro přístup na internet (Android má 73% podíl na trhu podle StartCounter.com), narůstají také obavy o ochranu soukromí. Aby toho nebylo málo, samotný operační systém Android byl navržen primárně pro shromažďování údajů o vás a použití pro poskytování cílených reklam. Mnoho uživatelů se zajímá o tyto bezpečnostní problémy a chtějí vědět, jak mohou chránit své online soukromí při používání zařízení Android.

Jak ochráním své soukromí na telefonu?

Existuje mnoho způsobů, jak chránit vaše soukromí, nejlepší možností je ale použití anonymního prohlížeče Tor pro Android známého jako Orfox. Jedná se o nejvíce soukromý mobilní prohlížeč. V kombinaci s aplikacemi, jako je Orbot a orWall, je dosaženo ještě většího soukromí, protože nutí aplikace připojit se přes síť Tor a umožní vám anonymní přístup k internetu. Avšak pokus o použití této technologie může být náročným a komplikovaným úkolem pro průměrné uživatele. (Náš Průvodce prohlížečem Tor to vysvětluje podrobněji.) Pro většinu lidí je hlavním problémem používání Tor velmi pomalé připojení. Pravděpodobně se nejedná o jednoduché, široké řešení, které hledáte.

Dalším populárním řešením ochrany osobních údajů jsou webové proxy – většina z nich je zdarma. Webové proxy fungují jako prostředník mezi zařízením a webovou stránkou. To však není tak růžové - asi 75 % všech bezplatných webových proxy serverů není důvěryhodných podle průzkumu Christiana Hascheka. Pokud již nějaké používáte, můžete zjistit jejich důvěryhodnost tím, že je otestujete pomocí proxycheck.haschek.at.

Pro většinu lidí, je nejlepším řešením ochrany soukromí na internetu důvěryhodná služba virtuální privátní síť (VPN). V případě, že nevíte, co VPN je – jak sám název napovídá – pomůže vytvořit váš osobní šifrovaný virtuální tunel přes internet. Pokud přistupujete na internet prostřednictvím tohoto tunelu, je pro další, včetně vašeho poskytovatele internetových služeb, obtížné sledovat vaše online aktivity. VPN vám také pomůže maskovat vaši polohu kdekoli na světě a odemknout geograficky omezené služby, jako jsou například Hulu a Netflix (ačkoli i ty začínají VPN blokovat).

Jak lze získat a nastavit VPN?

Získat a nastavit VPN v systému Android je poměrně snadné. Je zajímavé, že v rámci komunity Android existuje spousta poskytovatelů VPN služeb. Většina z nich je k dispozici prostřednictvím obchodu Google Play jako bezplatná aplikace ke stažení.

Nicméně, stejně jako většina bezplatných služeb, zcela bezplatná VPN nemusí mít správnou motivaci skutečně nabízet požadovanou úroveň ochrany – nehledě na fakt, že bezplatné VPN jsou v zásadě vadné. Snadným způsobem zvýšení vašich šancí mít VPN, která splňuje vaše očekávání, je pořízení placené verze. Většina z nich je na bázi měsíčního nebo ročního předplatného. Zaměřte se na ty, které nabízí velké množství přenesených dat a více stránek. Nejlepší je vyzkoušet si je v rámci "bezplatné zkušební verze" před tím, než se zaregistrujete.

Android má zabudovanou podporu pro určité typy VPN, které můžete použít k připojení k existující síti, pokud již máte přihlašovací údaje. To je obzvláště užitečné, když se chcete bezpečně připojit k vaší vnitřní podnikové síti z "jiného místa" bez nutnosti instalace aplikací třetích stran. Chcete-li se připojit pomocí zabudovaného zařízení VPN na mobilním zařízení Android, postupujte následovně:

  1. Otevřete Nastavení aplikace a klikněte na tlačítko Další v části Bezdrátové sítě, jak je uvedeno na obrázcích obrazovky níže.
  2. Klikněte na možnost VPN na obrazovce Bezdrátové sítě.
  3. V pravém horním rohu najdete symbol + nebo "Přidat profil VPN" (v závislosti na vaší verzi systému Android).
  4. Klikněte na něj a zadejte přihlašovací údaje VPN poskytnuté správcem sítě.
  5. Po dokončení klikněte na tlačítko Uložit a kliknutím na položku VPN se připojte.

Jaké faktory důvěryhodnosti musím zvážit?

Základním problémem s poskytovateli služeb VPN je důvěra. Některé VPN společnosti, zejména poskytovatelé mobilní VPN, se také podílejí na velmi nekalých praktikách v oblasti ochrany osobních údajů, před kterými se chcete chránit. Nedávný výzkum ukázal, že Google Play obsahuje více podvodných VPN pro Android než těch dobrých. Chcete-li být v bezpečí, vždy zkontrolujte podmínky poskytovatele služeb a vyhněte se těm, které vedou záznamy o vašich online aktivitách.  Ti, kteří vedou záznamy, je pravděpodobně prodávají inzerentům nebo je na vyžádání vydají orgánům činným v trestním řízení. Můžete se také podívat na naše nejlepší VPN pro Android. Co chcete, je VPN služba, která funguje tak jak slibuje. Některé VPN jsou tak chybné, že zveřejňují vaši internetovou adresu. Jeden ze způsobů, jak zjistit, zda vaše VPN zveřejňuje vaši internetovou adresu, je provést test pomocí našeho testu úniku IP, pokud se zobrazí adresa vašeho poskytovatele internetových služeb, můžete si být jisti, že vaše VPN nefunguje.

Jaká jsou omezení a nedostatky?

Přestože VPN zvládnou hodně, není to jednorázové řešení všech vašich obav o soukromí. Mají také svá omezení a nevýhody. Použití VPN v mobilním zařízení pomáhá chránit data na internetu, ale nechrání data na vašem zařízení. Stejně tak váš poskytovatel mobilních služeb bude stále znát vaši polohu tím, že bude sledovat věže, s nimiž vaše zařízení komunikuje. VPN může zpomalit rychlost připojení k internetu. Obvykle se doporučuje předplatit VPN službu, která je blízko místa, kde bydlíte. VPN nemůže zlepšit zabezpečení, pokud je vaše mobilní zařízení již nakaženo malwarem nebo podvodnými aplikacemi. Pokud se obáváte o soukromí, je vhodné udržet počet aplikací na minimu a snažit se zabránit, aby jim byly poskytovány zbytečná oprávnění k informacím, které považujete za soukromé.

Abychom to shrnuli, nejlepší VPN pro Android jsou..

Pořadí
Poskytovatel
Naše skóre
Sleva
Navštívit
1
medal
9.9 /10
9.9 Naše skóre
Ušetřete 49%!
2
9.2 /10
9.2 Naše skóre
Ušetřete 83%!
3
9.7 /10
9.7 Naše skóre
Ušetřete 83%!

Poznámka redakce: Vážíme si vztahu s našimi čtenáři a snažíme se získat vaši důvěru transparentností a poctivostí. Jsme ve stejné vlastnické skupině jako některé z předních produktů recenzovaných na těchto stránkách: Intego, Cyberghost, ExpressVPN a Private Internet Access. To však nemá vliv na náš proces hodnocení, protože dodržujeme přísnou metodiku testování.

Výstraha k ochraně soukromí!

Navštěvovaným stránkám odhalujete informace o své osobě!

Vaše IP adresa:

Vaše umístění:

Váš poskytovatel internetu:

Informace uvedené výše lze použít k vašemu sledování, cílení reklamy a monitorování vaší online činnosti.

VPN vám pomůže tyto informace skrýt a vy tak budete neustále chráněni. Doporučujeme ExpressVPN – jedničku mezi VPN. A to jsme jich otestovali více než 350. Používá šifrování na armádní úrovni a funkce, které zajistí bezpečnost vašeho digitálního soukromí. A navíc momentálně nabízí 49% slevu.

Navštivte ExpressVPN

Poskytovatele hodnotíme na základě důkladného testování a průzkumu, ale bereme v úvahu také vaši zpětnou vazbu a naše partnerské provize u poskytovatelů. Někteří poskytovatelé jsou ve vlastnictví naší mateřské společnosti.
Další informace
Web vpnMentor byl založen v roce 2014, aby poskytoval recenze VPN služeb a příběhy související s ochranou soukromí. Dnes náš tým stovek výzkumníků, autorů a editorů v oblasti kybernetické bezpečnosti nadále pomáhá čtenářům bojovat za jejich online svobodu ve spolupráci se společností Kape Technologies PLC, která vlastní následující produkty: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access a Intego. Jejich recenze najdete na tomto webu. Recenze publikované na webu vpnMentor jsou považovány za přesné k datu vydání článku a jsou napsány podle našich přísných norem, kde klíčové je profesionální a čestné zhodnocení recenzentem, přičemž se berou v úvahu technické vlastnosti a kvality produktu spolu s jeho komerční hodnotu pro uživatele. Žebříčky a recenze, které zveřejňujeme, mohou brát v potaz také výše uvedené společné vlastnictví a provize, které získáváme za nákupy prostřednictvím odkazů na našich webových stránkách. Nepíšeme recenze na všechny poskytovatele VPN a informace jsou považovány za přesné k datu vydání každého článku.

O autorovi

  • Guy Fawkes
  • Guy Fawkes Anonymní odborníci na kyberbezpečnost

Anonymní odborníci, kteří píší pro vpnMentor, ale nechtějí zveřejnit svou totožnost.

Líbil se Vám tento článek? Ohodnoťte jej!
Nesnášel jsem ho Opravdu se mi nelíbí Byl v pořádku Docela dobrý! Absolutně úžasný!
z 10 – Hlasovalo uživatelů
Děkujeme za zpětnou vazbu.

Napište nám komentář, jak tento článek vylepšit. Vaše zpětná vazba je pro nás důležitá!

Zanechat komentář

Je nám líto, odkazy nejsou v tomto poli povoleny!

Jméno by mělo obsahovat alespoň 3 písmena

Obsah pole by neměl přesáhnout 80 písmen

Je nám líto, odkazy nejsou v tomto poli povoleny!

Prosím zadejte platnou emailovou adresu

Děkujeme za nahrání komentáře, %%name%%!

Všechny komentáře kontrolujeme do 48 hodin, abychom se ujistili, že jsou skutečné a nejsou urážlivé. Mezitím můžete sdílet tento článek.