Poskytovatele hodnotíme na základě důkladného testování a průzkumu, ale bereme v úvahu také vaši zpětnou vazbu a naše partnerské provize u poskytovatelů. Někteří poskytovatelé jsou ve vlastnictví naší mateřské společnosti.
Další informace
Web vpnMentor byl založen v roce 2014, aby poskytoval recenze VPN služeb a příběhy související s ochranou soukromí. Dnes náš tým stovek výzkumníků, autorů a editorů v oblasti kybernetické bezpečnosti nadále pomáhá čtenářům bojovat za jejich online svobodu ve spolupráci se společností Kape Technologies PLC, která vlastní následující produkty: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access a Intego. Jejich recenze najdete na tomto webu. Recenze publikované na webu vpnMentor jsou považovány za přesné k datu vydání článku a jsou napsány podle našich přísných norem, kde klíčové je profesionální a čestné zhodnocení recenzentem, přičemž se berou v úvahu technické vlastnosti a kvality produktu spolu s jeho komerční hodnotu pro uživatele. Žebříčky a recenze, které zveřejňujeme, mohou brát v potaz také výše uvedené společné vlastnictví a provize, které získáváme za nákupy prostřednictvím odkazů na našich webových stránkách. Nepíšeme recenze na všechny poskytovatele VPN a informace jsou považovány za přesné k datu vydání každého článku.
Reklamní prohlášení

Web vpnMentor byl založen v roce 2014, aby poskytoval recenze VPN služeb a příběhy související s ochranou soukromí. Dnes náš tým stovek výzkumníků, autorů a editorů v oblasti kybernetické bezpečnosti nadále pomáhá čtenářům bojovat za jejich online svobodu ve spolupráci se společností Kape Technologies PLC, která vlastní následující produkty: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access a Intego. Jejich recenze najdete na tomto webu. Recenze publikované na webu vpnMentor jsou považovány za přesné k datu vydání článku a jsou napsány podle našich přísných norem, kde klíčové je profesionální a čestné zhodnocení recenzentem, přičemž se berou v úvahu technické vlastnosti a kvality produktu spolu s jeho komerční hodnotu pro uživatele. Žebříčky a recenze, které zveřejňujeme, mohou brát v potaz také výše uvedené společné vlastnictví a provize, které získáváme za nákupy prostřednictvím odkazů na našich webových stránkách. Nepíšeme recenze na všechny poskytovatele VPN a informace jsou považovány za přesné k datu vydání každého článku.

6 možností jak se chránit proti zákonu CLOUD

Guy Fawkes Anonymní odborníci na kyberbezpečnost

Na konci března 2018 utrpělo online soukromí výrazný direkt, když byl do rozpočtového zákona o 2 232 stranách přidán zákon o Vyjasnění zákonného použití zámořských dat (Clarifying Lawful Overseas Use of Data – CLOUD).

Zákon CLOUD nebyl samostatně americkým kongresem nikdy schválen, dokonce ani přezkoumáván. Místo toho byl vložen na stranu 2 201 rozpočtového zákona řešícího 1,3 bilionu dolarů, který byl odhlasován jako celek.

Zákon CLOUD ale výrazně ovlivňuje to, jak mohou státní úředníci získávat vaše údaje. Dává americké i zahraničním vládám možnost požádat o údaje bez soudního příkazu.

Nebojte se, není vše ztraceno, na stránkách vpnMentor jsme sestavili seznam věcí, které můžete udělat, abyste si zachovali své soukromí a zůstali anonymní i online.

Co je zákon CLOUD?

Jak přesně tedy tato legislativa, která musela být vložena do naprosto nesouvisejícího zákona, aby kongresem vůbec prošla, soukromí poškozuje?

Začalo to před několika lety, u soudního sporu, kde byl trestně vyšetřován irský občan. Americká vláda měla soudní příkaz a vyzvala společnost Microsoft, aby předala údaje, které byly uloženy na irských serverech. Microsoft vydání údajů odmítl, což zdůvodnil tím, že servery nejsou umístěny ve Spojených státech a nemají tedy povinnost příkaz dodržet. Případ se táhne čtyři roky.

Rychle se přesuňme do současnosti. Díky novému zákonu CLOUD už americká vláda soudní příkaz nepotřebuje a Microsoft musí žádosti vyhovět a údaje předat. Microsoft už se vyjádřil, že v tomto případě už není potřeba ve sporu pokračovat a údaje úřadům předá.

V návrhu zákona jsou dvě hlavní ustanovení:

 1. Všem orgánům činným v trestném řízení, od místní policie až po federální agentury, je povolen přístup k „obsahu drátové nebo elektronické komunikace a ke všem záznamům a dalším informacím“ bez ohledu na to, kde jsou tato data uložena. Pokud tedy společnost sídlí ve Spojených státech, je nucena údaje předat, a to i v případě, že se server nachází v cizí zemi.
 2. Prezident Spojených států bude moci uzavřít „vládní dohody“ s ostatními zeměmi, a umožnit jim tak přístup k datům uloženým mimo území Spojených států bez nutnosti řádného postupu. Tato data lze pak použít i vůči americkým občanům, a to i přesto že byly získány bez soudního příkazu.

Zákon je pro občany opravdu děsivý, protože porušuje vaše právo na soukromí.

Představte si například, že by zahraniční vláda vyšetřovala jednoho ze svých občanů a vyžádala si přístup k jeho údajům na sociální síti, jakou je třeba Facebook. Facebook bude povinen předat veškeré informace, což by mohlo zahrnovat i informace o občanech USA.

Tato zahraniční vláda pak bude moci jednoduše předat všechny údaje svému americkému protějšku, a to bez jakéhokoliv soudního příkazu.

Celý zákon CLOUD si můžete přečíst zde – stačí jen nalistovat stránku 2 201.

CLOUD Act

Co můžete udělat?

My to s právy na vaše soukromí nevzdáváme, a doufáme, že ani vy ne. Vytvořili jsme seznam doporučení, jak můžete své údaje před různými vládami chránit. V tomto seznamu najdete alternativy k oblíbeným webovým stránkám a službám, které doporučujeme začít používat, abyste udrželi své aktivity v anonymitě.

 1. Vždy používejte VPN

  Prvním krokem k ochraně vašeho soukromí je zakoupení kvalitní VPN, kterou budete zapínat při každém surfování po internetu.

  Používání VPN je zásadním kouskem do skládačky chránící vaše online soukromí, protože maskuje vaši IP adresu, a dělá vás tak online prakticky neviditelnými. Zároveň tím budete používat i různé protokoly, které vaše data zašifrují, a ty tak budou pro vládu prakticky nerozluštitelné, i když data zachytí. Více si o tom, jak vám VPN může pomoct, si můžete přečíst zde.

  Ne všechny VPN jsou ale stejné, dejte si proto pozor, jestli má vaše VPN ochranu proti úniku dat, striktně neukládá žádné záznamy a její sídlo není v zemi, která je součástí Five Eyes Alliance (nebo rozšířené 14 eyes). Rozhodně můžeme doporučit ExpressVPN, která má sídlo na Britských Panenských ostrovech, nebo CyberGhost se sídlem v Rumunsku. Oba poskytovatelé VPN mají výborné bezpečnostní protokoly a je ověřeno, že neukládají žádné záznamy.

  Pořadí
  Poskytovatel
  Naše skóre
  Sleva
  Navštívit
  1
  medal
  9.9 /10
  9.9 Naše skóre
  Ušetřete 49%!
  2
  9.2 /10
  9.2 Naše skóre
  Ušetřete 83%!
  3
  9.7 /10
  9.7 Naše skóre
  Ušetřete 83%!
 2. #SmažteFacebook

  Za posledních pár měsíců dostala důvěryhodnost Facebooku velkou ránu, a to hlavně díky dalším a dalším podrobnostem o skandálu s Cambridge Analytica. Nedávno bylo zveřejněno, že více než 87 milionů uživatelů Facebooku mělo své údaje nevhodně sdílené.

  Facebookové údaje jsou pro orgány činné v trestním řízení, které se snaží najít špínu na potenciálního podezřelého, doslova zlatým dolem. Lajky, přátelé, skupiny, diskuse a příspěvky lze určitě použít jako důkazy a je naprosto logické, že si vyšetřovatelé o vydání těchto typů dat požádají. A jelikož byl zákon CLOUD schválen, získání těchto informací bude snadné a rychlé. Jediným řešením je tohoto sociálně-mediálního giganta opustit a Facebookový účet smazat co možná nejrychleji.

 3. Zbavte se Dropboxu

  Dropbox je v oboru sdíleného místa asi nejznámější, rozhodně ale nepatří mezi nejbezpečnější. Za posledních pár let tato společnost zažila několik vážných narušení bezpečnosti.

  Pokud si svého soukromí ceníte, vytvořte si účet na SpiderOak, který doporučuje dokonce i Edward Snowden. Přestože má sídlo ve Spojených státech, SpiderOak nemá žádný důvod obávat se, že by si jejich dokumenty mohla vláda v nejbližší době přečíst. I kdyby předali celé své servery, soubory jsou šifrované a odemknout je může jen samotný koncový uživatel.

 4. Vyhýbejte se cloudovým službám

  Cloudové služby (neplést si se zákonem CLOUD) nabízí opravdu skvělé funkce. Ke svým souborům můžete snadno přistupovat během chvilky pomocí různých zařízení. Nevýhodou ale je, že ke všem vašim dokumentům, fotkám nebo osobním údajům může přistupovat řada serverů. A s novým zákonem CLOUD pak může mít jakýkoliv orgán činný v trestním řízení k těmto datům snadný přístup bez nutnosti soudního příkazu.

  Pokud musíte cloud používat, najděte si službu, jako je například Tresorit, tedy službu, která nabízí šifrování a má sídlo mimo území Spojených států i mimo země aliance Five Eyes. I pokud se cloudu budete vyhýbat, doporučujeme šifrovat vaše sobory pomocí VeraCrypt, která vytváří i šifrovanou zálohu na vašem disku.

 5. Nahraďte svůj Gmail účet účtem ProtonMail

  Dokážete si představit, že byste dostali e-mail od starého přítele z vysoké, a jenom kvůli tomu by se všechny vaše e-maily dostaly do rukou vlády, která by si je mohla přečíst? Přesně tohle se vám může stát, pokud používáte Gmail, Yahoo mail nebo ostatní velké bezplatné e-mailové služby. ProtonMail je naprosto anonymní. K vytvoření účtu nepotřebujete žádné osobní údaje. Neukládají si ani IP adresu a všechny jejich e-mailové adresy jsou šifrované.

  Třešničkou na dortu je, že společnost má sídlo ve Švýcarsku, a je tak chráněná přísnými švýcarskými zákony. Tvůrci ProtonMailu vytvořili také Proton VPN, což je solidní VPN služba, kterou lze zaintegrovat do TORu a poskytuje vysokou úroveň anonymity. Celou recenzi Proton VPN si můžete přečíst zde.

 6. Vyhýbejte se vyhledávači Google

  Google je společně se společnostmi Microsoft, Apple a Facebook velkými podporovateli zákona CLOUD, což znamená, že jakmile do jejich kanceláře dorazí žádost, vaše údaje budou velmi ochotně předávat. Google vás navíc zná možná lépe, než se znáte vy sami. Kdo ví, co za šílenosti jste si vyhledávali, když jste tenkrát večer přišli domů opilí? Opravdu chcete tyto informace sdílet s místní vládou?

  I když je dnes Google bez pochyby nejoblíbenější vyhledávač, existují kvalitní alternativy, jakou je například StartPage. Ten vám nabídne podobné výsledky jako Google, ale navíc nabízí dodatečnou úroveň zabezpečení a soukromí. Další skvělou alternativou je DuckDuckGo, ten neukládá žádná uživatelská data a nemůže tak nic předat, ani když je o to požádají.

Ochrana soukromí je náročná, ale možná

Zůstat anonymní online je čím dál složitější, ale pokud se budou schvalovat takové zákony, jako je CLOUD, bude stále důležitější po sobě zametat stopy.

Netvrdíme, že byste se měli úplně vytratit a začít nosit čepičku z alobalu. Jen buďte opatrní a přijměte nezbytná opatření. Prvním krokem je sehnat si VPN, která ochrání vaši anonymitu a umožní vám online svobodu beze strachu, že vás někdo šmíruje. Pročtěte si recenze a najděte si tu nejlepší VPN, která ochrání vaše soukromí.

Výstraha k ochraně soukromí!

Navštěvovaným stránkám odhalujete informace o své osobě!

Vaše IP adresa:

Vaše umístění:

Váš poskytovatel internetu:

Informace uvedené výše lze použít k vašemu sledování, cílení reklamy a monitorování vaší online činnosti.

VPN vám pomůže tyto informace skrýt a vy tak budete neustále chráněni. Doporučujeme ExpressVPN – jedničku mezi VPN. A to jsme jich otestovali více než 350. Používá šifrování na armádní úrovni a funkce, které zajistí bezpečnost vašeho digitálního soukromí. A navíc momentálně nabízí 49% slevu.

Navštivte ExpressVPN

Poskytovatele hodnotíme na základě důkladného testování a průzkumu, ale bereme v úvahu také vaši zpětnou vazbu a naše partnerské provize u poskytovatelů. Někteří poskytovatelé jsou ve vlastnictví naší mateřské společnosti.
Další informace
Web vpnMentor byl založen v roce 2014, aby poskytoval recenze VPN služeb a příběhy související s ochranou soukromí. Dnes náš tým stovek výzkumníků, autorů a editorů v oblasti kybernetické bezpečnosti nadále pomáhá čtenářům bojovat za jejich online svobodu ve spolupráci se společností Kape Technologies PLC, která vlastní následující produkty: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access a Intego. Jejich recenze najdete na tomto webu. Recenze publikované na webu vpnMentor jsou považovány za přesné k datu vydání článku a jsou napsány podle našich přísných norem, kde klíčové je profesionální a čestné zhodnocení recenzentem, přičemž se berou v úvahu technické vlastnosti a kvality produktu spolu s jeho komerční hodnotu pro uživatele. Žebříčky a recenze, které zveřejňujeme, mohou brát v potaz také výše uvedené společné vlastnictví a provize, které získáváme za nákupy prostřednictvím odkazů na našich webových stránkách. Nepíšeme recenze na všechny poskytovatele VPN a informace jsou považovány za přesné k datu vydání každého článku.

O autorovi

 • Guy Fawkes
 • Guy Fawkes Anonymní odborníci na kyberbezpečnost

Anonymní odborníci, kteří píší pro vpnMentor, ale nechtějí zveřejnit svou totožnost.

Líbil se Vám tento článek? Ohodnoťte jej!
Nesnášel jsem ho Opravdu se mi nelíbí Byl v pořádku Docela dobrý! Absolutně úžasný!
z 10 – Hlasovalo uživatelů
Děkujeme za zpětnou vazbu.

Napište nám komentář, jak tento článek vylepšit. Vaše zpětná vazba je pro nás důležitá!

Zanechat komentář

Je nám líto, odkazy nejsou v tomto poli povoleny!

Jméno by mělo obsahovat alespoň 3 písmena

Obsah pole by neměl přesáhnout 80 písmen

Je nám líto, odkazy nejsou v tomto poli povoleny!

Prosím zadejte platnou emailovou adresu

Děkujeme za nahrání komentáře, %%name%%!

Všechny komentáře kontrolujeme do 48 hodin, abychom se ujistili, že jsou skutečné a nejsou urážlivé. Mezitím můžete sdílet tento článek.