Poskytovatele hodnotíme na základě důkladného testování a průzkumu, ale bereme v úvahu také vaši zpětnou vazbu a naše partnerské provize u poskytovatelů. Někteří poskytovatelé jsou ve vlastnictví naší mateřské společnosti.
Další informace
Web vpnMentor byl založen v roce 2014, aby poskytoval recenze VPN služeb a příběhy související s ochranou soukromí. Dnes náš tým stovek výzkumníků, autorů a editorů v oblasti kybernetické bezpečnosti nadále pomáhá čtenářům bojovat za jejich online svobodu ve spolupráci se společností Kape Technologies PLC, která vlastní následující produkty: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access a Intego. Jejich recenze najdete na tomto webu. Recenze publikované na webu vpnMentor jsou považovány za přesné k datu vydání článku a jsou napsány podle našich přísných norem, kde klíčové je profesionální a čestné zhodnocení recenzentem, přičemž se berou v úvahu technické vlastnosti a kvality produktu spolu s jeho komerční hodnotu pro uživatele. Žebříčky a recenze, které zveřejňujeme, mohou brát v potaz také výše uvedené společné vlastnictví a provize, které získáváme za nákupy prostřednictvím odkazů na našich webových stránkách. Nepíšeme recenze na všechny poskytovatele VPN a informace jsou považovány za přesné k datu vydání každého článku.
Reklamní prohlášení

Web vpnMentor byl založen v roce 2014, aby poskytoval recenze VPN služeb a příběhy související s ochranou soukromí. Dnes náš tým stovek výzkumníků, autorů a editorů v oblasti kybernetické bezpečnosti nadále pomáhá čtenářům bojovat za jejich online svobodu ve spolupráci se společností Kape Technologies PLC, která vlastní následující produkty: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access a Intego. Jejich recenze najdete na tomto webu. Recenze publikované na webu vpnMentor jsou považovány za přesné k datu vydání článku a jsou napsány podle našich přísných norem, kde klíčové je profesionální a čestné zhodnocení recenzentem, přičemž se berou v úvahu technické vlastnosti a kvality produktu spolu s jeho komerční hodnotu pro uživatele. Žebříčky a recenze, které zveřejňujeme, mohou brát v potaz také výše uvedené společné vlastnictví a provize, které získáváme za nákupy prostřednictvím odkazů na našich webových stránkách. Nepíšeme recenze na všechny poskytovatele VPN a informace jsou považovány za přesné k datu vydání každého článku.

Průvodce po Šanghaji 2024 (aktualizovaný a s více tipy!)

Matthew Amos Seniorní editor

Několik světů v jednom městě

V rozlehlé metropoli Šanghaj se východ setkává se západem, kde se starodávné budovy nacházejí ve stínu obrovských mrakodrapů. Zatímco rychlá světla dominují ulicím Bundu, putování je nejlepším způsobem dopravy jak v Old City, tak v bývalé French Concession. Futuristická architektura stylu art deco se misí s klasickými lilong mřížemi nízkopodlažních budov, zatímco stromy lemované cesty bývalé francouzské koncese přenesou návštěvníky do jedinečné evropské atmosféry.

Shanghai architecture

Kontrast v architektuře se odráží téměř v každém dalším aspektu Šanghaje. Můžete zde přecházet z mezinárodního luxusního obchodu do sto let staré tradiční lékárny. Vychutnat si lahodnou slavnou šanghajskou polévky Yan Du Xian na rohu ulice nebo ochutnat nejnovější mezinárodní pochoutky v nejlepších restauracích. Je to město kontrastu, kde zmatek konfliktních stylů odráží jeho bouřlivý průchod dějinami.

Tunel do budoucnosti – nebo někam

V oblasti matoucích průchodů je jednou z nejpodivnějších zajímavostí města turistický tunel Bund. Existuje bez jakýchkoli zřejmých důvodů a je hlavním tahákem, přestože nenabízí žádnou vyhlídku. Návštěvníci, kteří se rozhodnou na tuto podivnou zkušenost vydat, budou projíždět tunelem v malých inovativních železničních vozících za bombardováni pulzujícími světly na pozadí zvukové stopy podivných a zlověstných zvuků s občasnou anglickou intonací. Je to vzácné, že si někdo tuto jízdu zopakuje, ale není neobvyklé, že návštěvníci po ukončení jízdy budou vypadat trochu nadějně, trochu děsivě a zcela zmateně.

Bund tunnelArchitektonická nejasnost

Spíše než na Bund a butiky se nyní soustřeďme na zvláštnosti Šanghaje, architektonický produkt britských designérů a čínských vývojářů, kteří vytvořili jedinečnou budovu ve stylu Escherovy výstřednosti. Jmenuje se "The Slaughterhouse" a je to poslední zbývající stavba tohoto designu na světě. Tato idiosynkrativní konstrukce byla navržena tak, aby směrovala tok skotu, která šel na porážku. Síť propojovacích schodišť, mostů a průchodů je ozdobena motivy Art Deco a všechna okna směřují na západ směrem k buddhistickému božskému území, což usnadňuje cestu reinkarnace dobytka.

Jedinečná nákupní terapie

V Číně jsou obyvatelé Šanghaje známí jako 小资 ( xiǎozī   - "malí kapitalisté"), takže není divu, že nákupní možnosti tohoto města jsou tak komplexní a zahrnují vše od Prady až po perly. Zatímco znalci se nejspíše vyhnou cenám v turistických pasážích na tržišti Hongqiao Pearl Market, pro mnoho návštěvníků se jedná o jednorázový nákupní zážitek, který stojí za vysoké ceny. Stejně jako při ochutnávání čajů, nákup perel není něco, co děláte na poslední chvíli a vyžaduje spoustu pozornosti, procházení a vyjednávání, abyste si odnesli skutečnou perlu moudrosti. Nejsou to jen pasáže a obchody, které nabízejí neuvěřitelnou nákupní terapii – tyto trhy hýří životem, tradičními výrobky a čerstvými novými návrhy.

Čínské okno do světa

Historicky je Šanghaj/0} známá jako brána mezi Východem a Západem a zároveň působí jako čínské okno do zbytku světa. To ovšem neznamená, že zde existuje virtuální okno, které je otevřené západnímu světu. Čínská internetová politika je jednou z nejvíce omezujících na světě a zabraňuje přístupu k mnoha vyhledávačům a sociálním médiím. Pro návštěvníky je tak obtížné sdílet své zkušenosti na Facebooku nebo najít nejlepší restauraci v blízkosti hotelu na Googlu. Naštěstí existuje způsob obejití tohoto blokování. VPN nebo virtuální osobní sítě je zabezpečený tunel, pomocí něhož můžete volně a anonymně procházet internetem a získat přístup k vašim oblíbeným stránkám.

Stejně jako v případě cestovního pojištění je důležité, abyste provedli instalaci VPN (Virtual Personal Network) na všech zařízeních před odjezdem. Pokud necháte instalaci až do vašeho příjezdu do Šanghaje, zjistíte, že řada VPN stránek je zablokovaná a stahování tak bude obtížné.

Je také důležité poznamenat, že ne všechny VPN jsou v současné době schopny obejít Velký čínský firewall. Nejlepší VPN pro Čínu je v současné době eExpress VPN, následovaná Astrill VPN. Obě poskytují bezpečné prostředí prohlížení. S dostupnými měsíčními možnostmi platby to znamená, že i když nepoužíváte VPN doma, můžete si je pořídit pouze pro vaše čínské dobrodružství.

Nejlepší VPN pro Šanghaj

Pořadí
Poskytovatel
Naše skóre
Sleva
Navštívit
1
medal
9.9 /10
9.9 Naše skóre
Ušetřete 49%!
2
5.3 /10
5.3 Naše skóre
Ušetřete 59%!
3
9.2 /10
9.2 Naše skóre
Ušetřete 85%!

Všechen čínský čaj

Poté, co pomocí VPN nahrajete své nejnovější fotky z dovolené na Facebook, si pravděpodobně zasloužíte šálek čaje a nikde na světě se ho neprodává víc než v Tian Shan Tea City. Na třech patrech paláce nabízí 150 nezávislých prodejců celou řadu stylů a chutí, a nemáme na mysli o Lipton nebo ovocný čaj! Čaj v Číně je jako víno ve Francii – každý list produkuje jinou chuť a charakter, což můžete prozkoumat v Tian Shan.Pro návštěvníky je připraven ochutnávkový stůl, kde mohou zažít proces výroby čaje Gongfu, který zahrnuje spousta stříkání a oplachování, dokud pro vás není připraven ten pravý šálek. Stejně jako při ochutnávce vína, fanoušci budou cítit, vířit, popíjet a ochutnávat. Pro skutečné milovníky je perličkou "ústní čaj", který je vyroben z čajových lístků, které sbíraly ústy panny – ano, opravdu! Legenda za touto bizarní praxí spočívá v tom, že listy, které jednou vybraly rty pohádkových děvčat, uvolní ty víly do oblohy poté, co se voda vlije na čajové listy. Předpokládá se, že tento čaj má jedinečnou vůni a chuť, stejně jako výrazné léčebné vlastnosti.

Nejen knedlíky

Šanghaj, která měla dříve pověst špinavých číšníků a plechovek tradičního jídla, nyní nabízí globální gastronomický zážitek. Od francouzské kuchyně až po al fresco či al dente, toto město nabízí víc než jen knedlíky, ačkoli i tradiční kuchyně je tak rozmanitá, jak je lahodná. Jídlo je životně důležitou součástí čínského společenského života, což je zpodobněno na slavné gastronomické ulici Yunnan Nan Lu, kde můžete ochutnat místní pochoutky, jako je Xiaolongbao, což jsou vařené knedlíky z tenkého těsta naplněné masem a vývarem

Kde se ubytovat

Některé z nejoblíbenějších ubytování v Šanghaji se nacházejí ve slavných mrakodrapech, které vám poskytují panoramatický výhled na město. Případně můžete zvolit místo v bývalé francouzské koncesi, kde najdete autentické vily z počátku dvacátých let minulého století. Pokud hledáte tradiční vkus s absolutním luxusem je nejlepší volbou Le Sun Chine, který byl obnoven do své bývalé art deco brilance a vzdává tak hold chaotické kulturní minulosti Šanghaje. Pokud chcete zažít tradičnější způsob života, Old House je minimálně zařízený tradičně stylizovanými předměty, což poskytuje kouzlo jedinečného zážitku v porovnání s řetězovým hotelem.

Skyscrapers

Pokud chcete vystoupit z komfortní zóny, můžete zkusit potápění nebo bungee jumping, ale pokud chcete zapomenout, že vaše komfortní zóna existuje, měli byste navštívit Šanghaj. Samozřejmě se spolehlivou VPN sítí můžete získat přístup do komfortní zóny pomocí vycpaného bezpečnostního tunelu do virtuální reality, což může pomoci udržet věci v rovnováze. S kolizí kultur, nepřeberným množstvím kuchyní a stavebním chaosem, pravděpodobně opustíte Šanghaj a nebudete vědět, kde je nahoru a kterou cestou se vydat. Takže se uvolněte, odpoutejte se od kulturních předsudků a užijte si jízdu Šanghají!

Výstraha k ochraně soukromí!

Navštěvovaným stránkám odhalujete informace o své osobě!

Vaše IP adresa:

Vaše umístění:

Váš poskytovatel internetu:

Informace uvedené výše lze použít k vašemu sledování, cílení reklamy a monitorování vaší online činnosti.

VPN vám pomůže tyto informace skrýt a vy tak budete neustále chráněni. Doporučujeme ExpressVPN – jedničku mezi VPN. A to jsme jich otestovali více než 350. Používá šifrování na armádní úrovni a funkce, které zajistí bezpečnost vašeho digitálního soukromí. A navíc momentálně nabízí 49% slevu.

Navštivte ExpressVPN

Poskytovatele hodnotíme na základě důkladného testování a průzkumu, ale bereme v úvahu také vaši zpětnou vazbu a naše partnerské provize u poskytovatelů. Někteří poskytovatelé jsou ve vlastnictví naší mateřské společnosti.
Další informace
Web vpnMentor byl založen v roce 2014, aby poskytoval recenze VPN služeb a příběhy související s ochranou soukromí. Dnes náš tým stovek výzkumníků, autorů a editorů v oblasti kybernetické bezpečnosti nadále pomáhá čtenářům bojovat za jejich online svobodu ve spolupráci se společností Kape Technologies PLC, která vlastní následující produkty: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access a Intego. Jejich recenze najdete na tomto webu. Recenze publikované na webu vpnMentor jsou považovány za přesné k datu vydání článku a jsou napsány podle našich přísných norem, kde klíčové je profesionální a čestné zhodnocení recenzentem, přičemž se berou v úvahu technické vlastnosti a kvality produktu spolu s jeho komerční hodnotu pro uživatele. Žebříčky a recenze, které zveřejňujeme, mohou brát v potaz také výše uvedené společné vlastnictví a provize, které získáváme za nákupy prostřednictvím odkazů na našich webových stránkách. Nepíšeme recenze na všechny poskytovatele VPN a informace jsou považovány za přesné k datu vydání každého článku.

O autorovi

Matthew Amos se celý život zajímá o technologie. Žije ve městě Boise ve státu Idaho (USA). Dříve pracoval jako vedoucí autor článků o marketingu na univerzitě v Montaně. Nyní pracuje na volné noze a soustředí se na vytváření obsahu o technologiích a kyberbezpečnosti.

Líbil se Vám tento článek? Ohodnoťte jej!
Nesnášel jsem ho Opravdu se mi nelíbí Byl v pořádku Docela dobrý! Absolutně úžasný!
z 10 – Hlasovalo uživatelů
Děkujeme za zpětnou vazbu.

Napište nám komentář, jak tento článek vylepšit. Vaše zpětná vazba je pro nás důležitá!

Zanechat komentář

Je nám líto, odkazy nejsou v tomto poli povoleny!

Jméno by mělo obsahovat alespoň 3 písmena

Obsah pole by neměl přesáhnout 80 písmen

Je nám líto, odkazy nejsou v tomto poli povoleny!

Prosím zadejte platnou emailovou adresu

Děkujeme za nahrání komentáře, %%name%%!

Všechny komentáře kontrolujeme do 48 hodin, abychom se ujistili, že jsou skutečné a nejsou urážlivé. Mezitím můžete sdílet tento článek.