Poskytovatele hodnotíme na základě důkladného testování a průzkumu, ale bereme v úvahu také vaši zpětnou vazbu a naše partnerské provize u poskytovatelů. Někteří poskytovatelé jsou ve vlastnictví naší mateřské společnosti.
Další informace
Projekt vpnMentor byl založen v roce 2014 jako nezávislý web, který hodnotí VPN a řeší témata spojená se soukromím. Dnes náš tým čítá stovky odborníků, autorů, editorů a výzkumníků v oblasti kybernetické bezpečnosti a pomáhá čtenářům bojovat za svobodu na internetu ve spolupráci se společností Kape Technologies PLC, která vlastní také následující produkty: ExpressVPN, CyberGhost a Private Internet Access, které mohou být součástí srovnání a hodnocení na tomto webu. Recenze vydané na vpnMentor jsou aktuální k datu jejich vydnání a jejich obsah se drží striktních recenzních standardů, které vyzdvihují nezávislé, profesionální a poctivé poznatky recenzenta s přihlédnutím k technickým možnostem a kvalitám produktu spolu s jeho přidanou hodnotou pro uživatele. Ve zveřejněných žebříčcích a recenzích může být přihlédnuto také ke výše zmíněnému vlastnictví a partnerským provizím, které udržují náš web v provozu. Nerecezujeme kompletně všechny VPN na světě a informace jsou aktuální k datu vydání článku.
Reklamní prohlášení

Projekt vpnMentor byl založen v roce 2014 jako nezávislý web, který hodnotí VPN a řeší témata spojená se soukromím. Dnes náš tým čítá stovky odborníků, autorů, editorů a výzkumníků v oblasti kybernetické bezpečnosti a pomáhá čtenářům bojovat za svobodu na internetu ve spolupráci se společností Kape Technologies PLC, která vlastní také následující produkty: ExpressVPN, CyberGhost a Private Internet Access, které mohou být součástí srovnání a hodnocení na tomto webu. Recenze vydané na vpnMentor jsou aktuální k datu jejich vydnání a jejich obsah se drží striktních recenzních standardů, které vyzdvihují nezávislé, profesionální a poctivé poznatky recenzenta s přihlédnutím k technickým možnostem a kvalitám produktu spolu s jeho přidanou hodnotou pro uživatele. Ve zveřejněných žebříčcích a recenzích může být přihlédnuto také ke výše zmíněnému vlastnictví a partnerským provizím, které udržují náš web v provozu. Nerecezujeme kompletně všechny VPN na světě a informace jsou aktuální k datu vydání článku.

Binance vs. Coinbase – aktualizace 2024 [Fees and More]

Matthew Amos Aktualizováno dne 13. 2. 2024 Seniorní editor

Když jsem poprvé začala obchodovat kryptoměny, nabídka burz mě kompletně zahltila. Rychle jsem však přišla na to, že Binance a Coinbase patří díky svému zabezpečení, nabídce kryptoměn a celosvětové dostupnosti na špičku ve svém oboru.

Binance i Coinbase jsou velké a bezpečné burzy, ale v pár aspektech se liší. Abyste si o nich dokázali udělat lepší obrázek, vytvořila jsem jejich srovnání, ve kterém řeším především poplatky, funkce, bezpečnost a mobilní aplikace, ale nevynechávám ani nabídku kryptoměn a přívětivost obecně.

Mým favoritem je Binance. Nabízí přes 500 měn, intuitivní aplikace, nízké poplatky a různé obchodní funkce a možnosti. Zaregistrujte se nyní a osahejte si burzu na zkušebním účtu.

Obchodujte krypto ještě dnes

Spěcháte? Tady jsou moje hlavní poznatky

  • Poplatky – Binance si za každou transakci účtuje 0,015 % až 0,10 % a si účtuje 0,50 % za každý obchod. Poplatky Coinbase jsou tedy obecně vyšší.
  • Funkce – Na Binance máte k dispozici různé typy příkazů, zatímco Coinbase umí jen základní nákup a prodej.
  • Zabezpečení – Obě platformy mají skvělé zabezpečení, dvoufaktorové ověření a pojištění dolarových zůstatků u FDIC. Binance také nabízí správu zařízení a whitelisting adres.
  • Používání – Binance a Coinbase mají intuitivní webové stránky, ale Coinbase mi přijde přívětivější pro nováčky.
  • Mobilní aplikace – Obě burzy mají přehledné mobilní aplikace a Binance nabízí zjednodušený režim vhodný pro začínající obchodníky.
  • Peněženky – Vaše peníze jsou u Binance i Coinbase v bezpečí pod ochranou AES 256bitového šifrování.
  • Měny – Binance nabízí přes 500 měn, zatímco Coinbase jich umí okolo 100.

Binance vs. Coinbase – aktualizováno 2024

Binance a Coinbase jsou největší platformy pro obchodování kryptoměn, ale vybrat si favorita může být obtížné.

Poplatky

Binance má menší poplatky, ale nejsou fixní. Tato platforma si za krypto transakci účtuje mezi 0,015 % až 0,10 %. Dále je tu poplatek za nákup debetní kartou (3,5 % nebo 10 $ podle toho, která částka je vyšší) a 15 $ za bankovní převod. U výběrů poplatek závisí na kryptoměně a síti.

Coinbase si zase účtuje 0,50 % za krypto transakci, 1,49 % za nákupy z peněženky nebo běžného účtu, 10 $ za bankovní převod a také 25 $ za výběr. Ani v případě Coinbase Pro se poplatky svou výhodností k Binance nepřibližují. U větších obchodů však dokážete ušetřit.

Z mojí zkušenosti jsou objemnější výběry s velkými poplatky velice frustrující, protože zároveň přicházíte o peníze při konverzi. Proto jsou dle mého názoru pro většinu obchodníků výhodnější poplatky Binance.

Funkce

Coinbase umí základní nákupní a prodejní příkazy, zatímco Binance má v nabídce limitní příkazy, tržní příkazy a příkazy typu stop-limit, trailing stop nebo post-only a k tomu obchodování na marži nebo peer-to-peer (na přímo). Nad obchodováním tak máte větší kontrolu a nemusíte sedět u počítače, aby se vaše pokyny aktivovaly. Pro Coinbase to však neplatí.

Všechny uvedené možnosti se hodí, ale nejsou klíčové. Navíc můžete přijít o hodně peněz, jelikož obchodování na páku se někdy přirovnává k hazardu. Nikdy však nevíte, jakým směrem se cena vydá, takže jde o rizikové aktivity obecně.

Zmíněné typy příkazů jsou důvodem, proč není Binance k dispozici v USA. Regulace a pravidla jsou v této zemi velice striktní a nepovolují jakoukoliv formu obchodování na páku. Binance nabízí více možností, ale její používání v USA se může zkomplikovat. Coinbase naopak věci nekomplikuje a je dostupná celosvětově.

Zabezpečení

Binance i Coinbase nabízí bezpečné obchodní platformy. V USA máte k dispozici i pojištění dolarových vkladů, takže jsou vaše peníze v bezpečí. Pro přihlašování vyžadují dvoufaktorové ověření, ale Binance nabízí i správu zařízení a whitelisting adres.

2FA slouží pro ověření identity při přihlášení a obvykle musíte zadat bezpečnostní kód z SMS nebo e-mailu. Tento typ ověření patří mezi to nejlepší na trhu, protože je velice složité ho obejít.

Správa zařízení nabízí pohled na připojené telefony a stolní počítače k účtu na Binance. Systém je podobný jako na sociálních sítích a nabízí vám větší kontrolu. Whitelisting adres zajistí, že lze peníze vybrat pouze na uvedené účty. Pokud by se někdo zmocnil vašeho účtu, nedokáže bez vašeho svolení vybrat žádné peníze.

Binance má z mojí zkušenosti o něco pokročilejší možnosti zabezpečení než Coinbase, a proto jí dávám přednost.

Používání

Coinbase je o něco jednodušší než Binance, protože nenabízí příliš možností, ve který se můžete ztratit. Po otevření webu máte snadný přehled o svém účtu, grafech a kryptoměnách. Touto cestou můžete snadno a rychle realizovat transakce.

Binance je propracovanější a seznámit se s ní může zabrat trochu času. Grafy najdete snadno, ale pokud s obchodováním teprve začínáte, najít spotové obchodování už může být komplikovanější. Na druhou stranu nabízí i limitovaný režim, ve kterém se nováčci snadno zorientují a mohou začít obchodovat.

Mobilní aplikace

Coinbase a Binance nabízí hezké a intuitivní aplikace. Coinbase je obecně snadnější, ale Binance nabízí zjednodušený režim, abyste se s platformou seznámili. Mezi desktopovými a mobilními verzemi nenajdete příliš rozdílů, takže vám nebude obchodování dělat problém ani na cestách.

Peněženky

Své peníze uložíte na Binance i Coinbase. Peněženky jsou zabezpečené šifrováním AES-256, takže nemějte obavy z toho, že se hackeři pokusí narušit vaše obchodní aktivity.

Díky peněženkám na Binance a CoinBase získáte snadnou správu, obchodování i výběr svých prostředků na bankovní účet nebo PayPal. Binance koupila v roce 2018 Trust Wallet a uživatelé ji mohou používat souběžně s běžnou peněženkou Binance.

Měny

Na Binance najdete mnohem více kryptoměn než na Coinbase. Nabízí jich přibližně 500 oproti něco více než 100. Binance je v tomto ohledu jasným vítězem, protože se můžete svézt na jakémkoliv trendu. Kromě nejoblíbenějších měn jako ETH, BTC, DOT, ADA a XRP mají obě platformy v nabídce i DOGE, SOL a SHIB. Binance však nabízí velkou nabídku altcoinů, které nenajdete nikde jinde.

Binance vs. Coinbase – porovnávací tabulka

Binance a Coinbase mohou na první pohled vypadat podobně, ale v několika aspektech se liší. Binance má obecně nižší poplatky a nabízí více kryptoměn. Není však dostupná v USA. Přes Coinbase na druhou stranu můžete obchodovat odkudkoliv, ale má méně měn a vyšší poplatky.

Platforma Mobilní aplikace Rozhraní v češtině Poplatky Měny Funkce Peněženka
Binance Ano Ne 0,015 %–0,10 % za krypto transakci 500 AES-256 šifrování, 2FA, správa zařízení, whitelisting adres Ano (integrovaná + Trust Wallet)
Coinbase Ano Ne 0,50 % za krypto transakci 100 AES-256 šifrování, 2FA Ano (integrovaná)

Časté dotazy pro Binance vs. Coinbase

Která krypto burza nabízí nejvíce měn?

Nejvíce měn nabízí Binance, a to přes 500. Můžete se tak zapojit do nejnovějších trendů a nepropásnete již jedinou emisi. Coinbase stojí opodál s nabídkou více než 100 měn.

Je bezpečné nechat peníze v peněžence Binance nebo Coinbase?

Ano Binance i Coinbase udrží vaše peníze v bezpečí. K ochraně peněženky využívají AES-256 šifrování a nabízí různé integrace pro přívětivější obchodování. Počítejte však s tím, že si Coinbase za obchodování s prostředky z peněženky účtuje poplatek.

Má Binance nižší poplatky než Coinbase?

Ano, Binance má nižší poplatky než Coinbase. Účtuje si mezi 0,015 % až 0,10 % v závislosti na měně, zatímco Coinbase si účtuje 0,50 % za každý obchod. S Coinbase Pro získáte nižší poplatky, ale závisí na hodnotě obchodu.

Lze Binance a Coinbase používat v Austrálii, Indii, USA a Kanadě?

Coinbase je dostupná ve většině zemí včetně USA. Binance však v USA zprovozníte jedině přes VPN. Kvůli zavedeným regulacím byla spuštěna platforma Binance US, která je dostupná ve většině amerických států. Tato verze je však limitovaná a nabízí pouze okolo 60 měn.

Začněte obchodovat nyní!

Binance i Coinbase jsou vynikající platformy pro obchodování kryptoměn se dobrou nabídkou instrumentů, zabezpečení a poplatků. Po vyzkoušení obou burz však mohu s upřímně prohlásit, že Binance má navrch.

Má menší poplatky, větší nabídku měn a lepší obchodní možnosti, takže například nakoupíte nebo prodáte, i když právě nejste u počítače. Zaregistrujte si Binance a osahejte si burzu na zkušebním účtu.

Výstraha k ochraně soukromí!

Navštěvovaným stránkám odhalujete informace o své osobě!

Vaše IP adresa:

Vaše umístění:

Váš poskytovatel internetu:

Informace uvedené výše lze použít k vašemu sledování, cílení reklamy a monitorování vaší online činnosti.

VPN vám pomůže tyto informace skrýt a vy tak budete neustále chráněni. Doporučujeme ExpressVPN – jedničku mezi VPN. A to jsme jich otestovali více než 350. Používá šifrování na armádní úrovni a funkce, které zajistí bezpečnost vašeho digitálního soukromí. A navíc momentálně nabízí 49% slevu.

Navštivte ExpressVPN

Poskytovatele hodnotíme na základě důkladného testování a průzkumu, ale bereme v úvahu také vaši zpětnou vazbu a naše partnerské provize u poskytovatelů. Někteří poskytovatelé jsou ve vlastnictví naší mateřské společnosti.
Další informace
Projekt vpnMentor byl založen v roce 2014 jako nezávislý web, který hodnotí VPN a řeší témata spojená se soukromím. Dnes náš tým čítá stovky odborníků, autorů, editorů a výzkumníků v oblasti kybernetické bezpečnosti a pomáhá čtenářům bojovat za svobodu na internetu ve spolupráci se společností Kape Technologies PLC, která vlastní také následující produkty: ExpressVPN, CyberGhost a Private Internet Access, které mohou být součástí srovnání a hodnocení na tomto webu. Recenze vydané na vpnMentor jsou aktuální k datu jejich vydnání a jejich obsah se drží striktních recenzních standardů, které vyzdvihují nezávislé, profesionální a poctivé poznatky recenzenta s přihlédnutím k technickým možnostem a kvalitám produktu spolu s jeho přidanou hodnotou pro uživatele. Ve zveřejněných žebříčcích a recenzích může být přihlédnuto také ke výše zmíněnému vlastnictví a partnerským provizím, které udržují náš web v provozu. Nerecezujeme kompletně všechny VPN na světě a informace jsou aktuální k datu vydání článku.

O autorovi

Matthew Amos se celý život zajímá o technologie. Žije ve městě Boise ve státu Idaho (USA). Dříve pracoval jako vedoucí autor článků o marketingu na univerzitě v Montaně. Nyní pracuje na volné noze a soustředí se na vytváření obsahu o technologiích a kyberbezpečnosti.

Líbil se Vám tento článek? Ohodnoťte jej!
Nesnášel jsem ho Opravdu se mi nelíbí Byl v pořádku Docela dobrý! Absolutně úžasný!
z 10 – Hlasovalo uživatelů
Děkujeme za zpětnou vazbu.