Poskytovatele hodnotíme na základě důkladného testování a průzkumu, ale bereme v úvahu také vaši zpětnou vazbu a naše partnerské provize u poskytovatelů. Někteří poskytovatelé jsou ve vlastnictví naší mateřské společnosti.
Další informace
Web vpnMentor byl založen v roce 2014, aby poskytoval recenze VPN služeb a příběhy související s ochranou soukromí. Dnes náš tým stovek výzkumníků, autorů a editorů v oblasti kybernetické bezpečnosti nadále pomáhá čtenářům bojovat za jejich online svobodu ve spolupráci se společností Kape Technologies PLC, která vlastní následující produkty: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access a Intego. Jejich recenze najdete na tomto webu. Recenze publikované na webu vpnMentor jsou považovány za přesné k datu vydání článku a jsou napsány podle našich přísných norem, kde klíčové je profesionální a čestné zhodnocení recenzentem, přičemž se berou v úvahu technické vlastnosti a kvality produktu spolu s jeho komerční hodnotu pro uživatele. Žebříčky a recenze, které zveřejňujeme, mohou brát v potaz také výše uvedené společné vlastnictví a provize, které získáváme za nákupy prostřednictvím odkazů na našich webových stránkách. Nepíšeme recenze na všechny poskytovatele VPN a informace jsou považovány za přesné k datu vydání každého článku.
Reklamní prohlášení

Web vpnMentor byl založen v roce 2014, aby poskytoval recenze VPN služeb a příběhy související s ochranou soukromí. Dnes náš tým stovek výzkumníků, autorů a editorů v oblasti kybernetické bezpečnosti nadále pomáhá čtenářům bojovat za jejich online svobodu ve spolupráci se společností Kape Technologies PLC, která vlastní následující produkty: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access a Intego. Jejich recenze najdete na tomto webu. Recenze publikované na webu vpnMentor jsou považovány za přesné k datu vydání článku a jsou napsány podle našich přísných norem, kde klíčové je profesionální a čestné zhodnocení recenzentem, přičemž se berou v úvahu technické vlastnosti a kvality produktu spolu s jeho komerční hodnotu pro uživatele. Žebříčky a recenze, které zveřejňujeme, mohou brát v potaz také výše uvedené společné vlastnictví a provize, které získáváme za nákupy prostřednictvím odkazů na našich webových stránkách. Nepíšeme recenze na všechny poskytovatele VPN a informace jsou považovány za přesné k datu vydání každého článku.

Průvodce po Čcheng-tu 2024 (aktualizovaný a s více tipy!)

Matthew Amos Aktualizováno dne 19. 2. 2024 Seniorní editor

Chengdu jako hlavní město provincie Sichuan je pro každého turistu důležitým místem k navštívení. Má fascinující historii jako hlavní město Shu, které bylo jedno ze tří království starověké Číny, a bylo a je stále důležitým městem pro obchod v Číně. Zatímco v minulosti toto město bývalo trochu odlehlé od turistických destinací, stává se nyní vyhledávaným místem pro turisty a obchodní cestující. Podívejme se na to, proč.

Velký Chengdu je rozlehlá metropole s dlouhou a velkou historií, která je domovem více než 14 milionů lidí, což je více než Istanbul nebo Londýn. Chengdu dospívá do správné turistické destinace, takže teď je nejlepší čas na jeho návštěvu, pokud chcete vidět jak staré, tak nové.

Stejně jako v případě jiných významných měst je zde spousta věcí k vidění. Zde jsou některé z nejpopulárnějších památek jak v Chengdu City, tak v oblasti Chengdu.

 1. Náměstí Tianfu Square

Náměstí Tianfu Square je největším veřejným náměstím v Chengdu a jihozápadní Číně. Jako takové je ideálním místem pro objevování Chengdu. Je v docházkové vzdálenosti mnoha turistických atrakcí, jako je Císařská mešita a muzeum Chengdu. Pokud jste v Chengdu jen jeden den, nezapomeňte navštívit náměstí Tianfu. Nebudete toho litovat.

Tianfu Square

Tianfu Square

 1. Císařská mešita

Zatímco islám není první věcí, se kterou si mnozí lidé spojují Čínu, Císařská mešita v Chengdu je jednou z nejúžasnějších mešit v celé Asii. Zatímco původní mešita pochází z roku 1666, stávající verze byla postavena v poslední době a stejným způsobem jako původní. Muslimové byli historicky prominentní občané a obchodníci v Chengdu a dnes tomu není jinak.

 1. Sichuan Opera Theater

Žádný výlet do Číny není úplný, aniž bychom viděli tradiční představení Sichuanské opery, které se ve skutečnosti mírně liší od pravidelného představení čínské opery. Jedním z nejlepších míst, kde je to možné vidět, je Sichuan Opera Theater v Chengdu, který se nachází v historické budově v centru Chengdu. Jedná se úžasný zážitek, který byste si určitě neměli nechat ujít, pokud máte šanci.

Sichuan Opera Theater

Sichuan Opera Theater

 1. Chrám Wuhouci

Návštěva místního chrámu je skvělým způsobem, jak zažít čínskou kulturu. V Chengdu je jedním z nejlepších míst chrám Wuhouci, který byl postaven na památku Zhuge Liang, velkého ministra vlády z doby 3 království. Co činí chrám Wuhouci zvláštním jsou jeho zahrady, které patří k nejhezčím v Chengdu.

 1. Archeologické naleziště Jinsha

Jako země s velkou minulostí a kulturou není překvapující, že Číňané opravdu ctí svou historii. To je zřejmé množstvím archeologických nalezišť, které najdete všude na území Číny. Chengdu není výjimkou. Jedno z nejlepších míst, které můžete navštívit, je Archeologické naleziště Jinsha. To bylo náhodou odkryto před několika lety a památky z tohoto místa pocházejí z doby před více než 1000 lety. Pokud budete čas měli byste toto místo navštívit.

 1. Staré město Liujiang

Přestože se nenachází přímo v Chengdu City, výlet do starého města Liujiang je nutností, pokud chcete vidět, jaký byl život v Číně dříve, než začali stavět mohutné mrakodrapy, které jsou dnes k vidění. Výlet do Liujiangu je cestou zpět v čase a jako jedno z největších měst provincie Sichuan je skvělým místem, kde se můžete dozvědět o kultuře Sichuan a pochutnat si na úžasném jídle. Neměli byste jej na své cestě vynechat.

Liujiang Old Town

Staré město Liujiang

 1. Mauzolea princů Shu z dynastie Ming

Existuje mnoho míst, kde můžete vidět tradiční čínské pohřební hrobky, ale pokud jste v Chengdu, určitě byste se měli podívat na mauzoleum princů Shu z dynastie Ming. Jedná se o jedno z nejzajímavějších míst, jež můžete v Chengdu vidět, které bylo ve skutečnosti hlavním městem Shu království, jednoho ze slavných 3 království starověké Číny. Vydejte se tam.

 1. Chata Du Fu

Každá společnost si váží svých autorů a intelektuálů. Pro anglické řečníky je to William Shakespeare a pro ty čínské je to Du Fu. Du Fu, který strávil velkou část svého života v Chengdu, je považován za jednoho z největších čínských spisovatelů všech dob. Dům, ve kterém žil, stojí i po více než 1000 letech a má krásné zahrady. Jedná se o skvělé místo pro každého, kdo se zajímá o čínskou kulturu a literaturu.

Du Fu Cottage

Chata Du Fu

 1. Botanická zahrada Chengdu

Číňané mají některé z nejkrásnějších zahrad na světě. Všude kam se vydáte, od nejmenších vesnic až po největší města, najdete botanickou zahradu. Chengdu není výjimkou a jako jedno z největších a nejdůležitějších měst v celé Číně je jeho zahrada také jednou z nejkrásnějších, které můžete navštívit. Pokud si chcete oddychnout nebo se chcete jen podívat na květiny, rozhodně se zde vypravte.

Chengdu Botanical Garden

Botanická zahrada Chengdu

 1. Chengdu Muzeum

Muzeum Chengdu, které se nachází hned vedle náměstí Tianfu, je skvělým místem k návštěvě, pokud se chcete dozvědět více o historii Chengdu, ale nemáte moc času. Stravte zde několik hodin a určitě budete vědět více o Chengdu a provincii Sichuan. Je možné zde strávit celý den, takže podle toho plánujte.

 1. Chrám Qingyang

V každém čínském městě je vždy více než jeden chrám. Zatímco chrám Wuhouci je známý pro své zahrady, chrám Qingyang je jedním z nejstarších a nejslavnějších taoistických chrámů v Číně a byl poprvé postaven za dynastie Tang. To znamená, že je starší než 1000 let. To samo o sobě by mělo být důvodem, proč jej navštívit. Chrám Qingyang se nachází v městě Chengdu, takže je snadněji dostupný než některá další místa na tomto seznamu.

 1. Starověká ulice Jinli

Chcete-li si pořídit suvenýry nebo se jen podívat kolem, starověká ulice Jinli je místem, které si nemůžete dovolit nechat ujít. Můžete zde nakoupit dárky pro přátele a rodinu za skvělé ceny nebo můžete jednoduše relaxovat a ochutnat místní pouliční speciality a pokud chcete je tady i Starbucks. Jedná se o dobře známé a skvělé místo pro nákup tradičních Šu výšivek a naleznete zde skvělé vzorky.

 1. Chrám Wenshu

Dalším krokem při prohlídce chrámů v Chengdu je chrám a klášter Wenshu. Je to jeden z nejkrásnějších buddhistických klášterů v celé Číně a má velice působivou sochu Buddhy. Pokud máte zájem o buddhismus, je to jedno místo, které byste měli navštívit, protože Chengdu není tak turistický jako Peking nebo Šanghaj, takže získáte autentičtější pohled na to, co je skutečně čínský buddhismus.

 1. Starobylé město Luodai

Pokud jste v Chengdu a chtěli byste vidět autentickou vesnici Hakka, neměli byste hledat nic jiného ​​než starobylé město Luodai. Známé jako jedno z nejvíce autentických vesnic Hakka v celé provincii Sichuan, starobylé město Loudai se nachází 20 minut od centra Chengdu a je natolik proslulé svou architekturou, že je vyhledávaným místem lidi z celé Číny, a dokonce i ze zámoří. To zkrátka musíte vidět, když jste v Chengdu.

Luodai Ancient Town

Starobylé město Luodai

 1. Výzkumná základna pand v Chengdu

Jedním z hlavních důvodů návštěvy Číny je vidění divoké zvěře. Pro většinu lidí to znamená medvídek Panda. Bohužel se jich mnoho nenachází ve volné přírodě a jedno z nejlepších míst, kde je můžete vidět je výzkumná základna pand v Chengdu, která je jedním z předních světových chovatelských a výzkumných center pro tyto fascinující stvoření. Je také jedním z jediných míst na světě, kde si mohou turisti hrát s dětskou pandou, a dokonce i pořídit snímky a držet je. To je vrcholem výletu pro mnoho lidí, kteří navštíví Čínu.

Chengdu Panda Research Base

Výzkumná základna pand v Chengdu

Kde jíst

Vyhlášené pro své jídlo, konkrétně Chengdu Hotpot, kulinární nabídka v Chengdu je široká. Najdete zde doslova něco pro každého včetně vegetariánů a několika dobrých západních restaurací. Zde jsou některé z našich oblíbených tipů.

 1. Wenshu Temple Vegetarian Restaurant

Nachází se v historickém chrámu Wenshu a je provozována chrámovými mnichy. Pokud chcete chutné a zdravé vegetariánské jídlo, je to rozhodně místo, kam zajít. Je to skvělé místo k jídlu po dlouhém a náročném dni stráveném prohlídkami chrámů.

 1. Chen Mapo

Snad nejznámější restaurace v Chengdu, Chen Mapo, tvrdí, že byla otevřena v roce 1862. To je více než 150 let, což je úžasné pro každou restauraci. Je známá jako místo stvoření Mapo Tofu a je místem, kde musíte jíst alespoň jednou při cestě do Chengdu. Pro ty, kteří nemají rádi tofu, Chen Mapo nabízí řadu pokrmů z hovězího, kuřecího a vepřového masa, což znamená, že si všichni vyberou.

 1. Veranda Bridge Restaurant

Jedním z nejhezčích míst k jídlu v Chengdu je restaurace Veranda Bridge, která se nachází na mostě. Je také považována za jednu z nejlepších restaurací v celém Chengdu. Je tu dokonce i šance, že při jídle uvidíte některé z místní elity. Je to ideální místo, kde můžete zažít autentickou vybranou čínskou kuchyni.

 1. Chengdu Bookworm

Dalším úžasným místem je Chengdu Bookworm. Kromě toho, že je to kavárna a restaurace, Chengdu Bookworm je také plně funkční knihkupectví, takže si můžete koupit nějaké knihy a zároveň si pochutnat. Chengdu Bookworm je jedním z nejlepších míst pro nákup knih v angličtině a dalších cizích jazycích. Můžete tady snadno trávit hodiny právě hledáním knih.

 1. Dave's Oasis

Každé čínské město má své místo, kde se scházejí expati. V Chengdu je tímto místem Dave’s Oasis. S některými z nejlepších hamburgerů v Chengdu není divu, že se tady vyskytují expati a cizinci. Dave's Oasis získává bonusové body za své kvízy, pokerové hry a je jedním z jediných míst v Chengdu, kde můžete sledovat NFL zápasy. Nezapomeňte zde zkusit smažené pečené koláče, což je to jeden z nejlepších pokrmů v nabídce.

 1. Peter's Tex-Mex

Pokud máte chuť na burrito, nechoďte nikam jinam než do Peter’s Tex-Mex, jež je místem vyhlášeným pro nejlepší burrita v provincii Sichuan. Pokud nejste fanouškem burrita nebojte se, protože Peter's Tex-Mex nabízí také další pochoutky včetně skvělé domácí zmrzliny.

Kdy je nejlepší doba cestovat

Jaro a podzim jsou nejlepšími obdobími k návštěvě Chengdu. Není příliš horko ani příliš chladno. Návštěvníci Chengdu by měli vědět, že zimy jsou velmi chladné a léta jsou velmi horká. Není tak skvělý nápad navštívit toto město v těchto obdobích.

VPN v Číně

V Číně je důležité mít VPN z mnoha důvodů. Díky neustálému vládnímu dohledu na internetu je mnoho zahraničních webových stránek blokováno (jako Gmail, Youtube). Pro většinu cestujících to je problém. Jednou za čas je dobré sledovat Netflix nebo zkontrolovat Facebook. Zde je náš seznam nejlepších VPN pro Čínu.  Pamatujte, že VPN není možné stáhnout, když jste v Číně. Musíte si jednu pořídit před cestou.

Důležité! V Číně jsou za právně přípustné považovány pouze vládou schválené VPN. Nebyly však zveřejněny žádné případy, kdy by se turisté setkali s právními důsledky ze strany čínských úřadů za používání neschválených VPN. Přesto je rozumné si před cestou prostudovat příslušné zákony a ujistit se, že důkladně chápete postoj Číny k této záležitosti.

Toto jsou nejlepší VPN pro Čínu:

Pořadí
Poskytovatel
Naše skóre
Sleva
Navštívit
1
medal
9.9 /10
9.9 Naše skóre
Ušetřete 49%!
2
9.2 /10
9.2 Naše skóre
Ušetřete 83%!
3
9.7 /10
9.7 Naše skóre
Ušetřete 83%!
Výstraha k ochraně soukromí!

Navštěvovaným stránkám odhalujete informace o své osobě!

Vaše IP adresa:

Vaše umístění:

Váš poskytovatel internetu:

Informace uvedené výše lze použít k vašemu sledování, cílení reklamy a monitorování vaší online činnosti.

VPN vám pomůže tyto informace skrýt a vy tak budete neustále chráněni. Doporučujeme ExpressVPN – jedničku mezi VPN. A to jsme jich otestovali více než 350. Používá šifrování na armádní úrovni a funkce, které zajistí bezpečnost vašeho digitálního soukromí. A navíc momentálně nabízí 49% slevu.

Navštivte ExpressVPN

Poskytovatele hodnotíme na základě důkladného testování a průzkumu, ale bereme v úvahu také vaši zpětnou vazbu a naše partnerské provize u poskytovatelů. Někteří poskytovatelé jsou ve vlastnictví naší mateřské společnosti.
Další informace
Web vpnMentor byl založen v roce 2014, aby poskytoval recenze VPN služeb a příběhy související s ochranou soukromí. Dnes náš tým stovek výzkumníků, autorů a editorů v oblasti kybernetické bezpečnosti nadále pomáhá čtenářům bojovat za jejich online svobodu ve spolupráci se společností Kape Technologies PLC, která vlastní následující produkty: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access a Intego. Jejich recenze najdete na tomto webu. Recenze publikované na webu vpnMentor jsou považovány za přesné k datu vydání článku a jsou napsány podle našich přísných norem, kde klíčové je profesionální a čestné zhodnocení recenzentem, přičemž se berou v úvahu technické vlastnosti a kvality produktu spolu s jeho komerční hodnotu pro uživatele. Žebříčky a recenze, které zveřejňujeme, mohou brát v potaz také výše uvedené společné vlastnictví a provize, které získáváme za nákupy prostřednictvím odkazů na našich webových stránkách. Nepíšeme recenze na všechny poskytovatele VPN a informace jsou považovány za přesné k datu vydání každého článku.

O autorovi

Matthew Amos se celý život zajímá o technologie. Žije ve městě Boise ve státu Idaho (USA). Dříve pracoval jako vedoucí autor článků o marketingu na univerzitě v Montaně. Nyní pracuje na volné noze a soustředí se na vytváření obsahu o technologiích a kyberbezpečnosti.

Líbil se Vám tento článek? Ohodnoťte jej!
Nesnášel jsem ho Opravdu se mi nelíbí Byl v pořádku Docela dobrý! Absolutně úžasný!
z 10 – Hlasovalo uživatelů
Děkujeme za zpětnou vazbu.

Napište nám komentář, jak tento článek vylepšit. Vaše zpětná vazba je pro nás důležitá!

Zanechat komentář

Je nám líto, odkazy nejsou v tomto poli povoleny!

Jméno by mělo obsahovat alespoň 3 písmena

Obsah pole by neměl přesáhnout 80 písmen

Je nám líto, odkazy nejsou v tomto poli povoleny!

Prosím zadejte platnou emailovou adresu

Děkujeme za nahrání komentáře, %%name%%!

Všechny komentáře kontrolujeme do 48 hodin, abychom se ujistili, že jsou skutečné a nejsou urážlivé. Mezitím můžete sdílet tento článek.