Poskytovatele hodnotíme na základě důkladného testování a průzkumu, ale bereme v úvahu také vaši zpětnou vazbu a naše partnerské provize u poskytovatelů. Někteří poskytovatelé jsou ve vlastnictví naší mateřské společnosti.
Další informace
Web vpnMentor byl založen v roce 2014, aby poskytoval recenze VPN služeb a příběhy související s ochranou soukromí. Dnes náš tým stovek výzkumníků, autorů a editorů v oblasti kybernetické bezpečnosti nadále pomáhá čtenářům bojovat za jejich online svobodu ve spolupráci se společností Kape Technologies PLC, která vlastní následující produkty: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access a Intego. Jejich recenze najdete na tomto webu. Recenze publikované na webu vpnMentor jsou považovány za přesné k datu vydání článku a jsou napsány podle našich přísných norem, kde klíčové je profesionální a čestné zhodnocení recenzentem, přičemž se berou v úvahu technické vlastnosti a kvality produktu spolu s jeho komerční hodnotu pro uživatele. Žebříčky a recenze, které zveřejňujeme, mohou brát v potaz také výše uvedené společné vlastnictví a provize, které získáváme za nákupy prostřednictvím odkazů na našich webových stránkách. Nepíšeme recenze na všechny poskytovatele VPN a informace jsou považovány za přesné k datu vydání každého článku.
Reklamní prohlášení

Web vpnMentor byl založen v roce 2014, aby poskytoval recenze VPN služeb a příběhy související s ochranou soukromí. Dnes náš tým stovek výzkumníků, autorů a editorů v oblasti kybernetické bezpečnosti nadále pomáhá čtenářům bojovat za jejich online svobodu ve spolupráci se společností Kape Technologies PLC, která vlastní následující produkty: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access a Intego. Jejich recenze najdete na tomto webu. Recenze publikované na webu vpnMentor jsou považovány za přesné k datu vydání článku a jsou napsány podle našich přísných norem, kde klíčové je profesionální a čestné zhodnocení recenzentem, přičemž se berou v úvahu technické vlastnosti a kvality produktu spolu s jeho komerční hodnotu pro uživatele. Žebříčky a recenze, které zveřejňujeme, mohou brát v potaz také výše uvedené společné vlastnictví a provize, které získáváme za nákupy prostřednictvím odkazů na našich webových stránkách. Nepíšeme recenze na všechny poskytovatele VPN a informace jsou považovány za přesné k datu vydání každého článku.

Internetové trendy a fakta v roce 2019. z USA i ze světa

Guy Fawkes Anonymní odborníci na kyberbezpečnost

Ačkoli se ve vpnMentor zaměřujeme především na VPN a otázky ochrany soukromí, chceme, abyste také měli přehled o internetových trendech.

Proto jsme vybrali nejdůvěryhodnější výzkumy, které vám chceme představit na následujících grafech. Níže uvedené informace jsou rozděleny podle témat a představují nejnovější údaje o hlavních internetových trendech.

Článek a v něm uvedený obsah můžete sdílet, uveďte ale prosím zdroj.

Internetové trendy ve světě

Počet webových stránek v roce 2018

Na světě existuje více než 1,24 miliard webových stránek.

Růst internetu

Nejrychleji se rozrůstající částí internetu je počet uživatelů sociálních sítí využívajících mobilní zařízení.

Využívání internetu v mobilu

Největší podíl obyvatel používajících mobilní zařízení má Jižní Korea se svými 71,5 %.

Statistiky internetové návštěvnosti

K prosinci 2017 existuje 4 156 932 140 uživatelů internetu.

Téměř polovinu z tohoto počtu představují obyvatelé Asie.

Srovnání chytrých zařízení

Procento internetové návštěvnosti pocházející z mobilních zařízení

V Keni používá mobilní zařízení k surfování po internetu ohromujících 83 % obyvatel.

Počet uživatelů chytrých telefonů

Některé odhady označovaly rok 2014 za přelomový, kdy počet uživatelů pouze mobilních zařízení převýší počet uživatelů počítačů. Předpovědi se ale staly v USA skutečností až v roce 2015. Od začátku roku 2017 převýšil celkový počet uživatelů mobilních zařízení celkový počet uživatelů počítačů a od té doby se na tom nic nezměnilo.

Trendy zařízení v USA

Nejrychleji se v USA zvyšuje počet uživatelů chytrých telefonů a tabletů.

Využívání internetu na tabletu

Využívání tabletů se za posledních několik let zvýšilo. Do roku 2020 bude tablet používat 35 % uživatelů internetu.

internet trends - vpnMentor

Počítače vs. mobily vs. tablety v Británii

Ve Velké Británii se počet lidí používajících počítač za necelý rok snížil z 54 % na 51 %. 

Využití VPN v roce 2018

Využití VPN a ochrana soukromí má samozřejmě blízkou spojitost. Díky využití odděleného serveru VPN je pro hackery a třetí strany mnohem těžší sledovat vaši aktivitu na internetu. Následující grafy zobrazují aktuální stav využívání VPN ve světě.

Nejlepší trhy pro VPN

Na trhu VPN stále dominuje Asie a Střední východ.

Výkon webových stránek

Jak doba načítání ovlivňuje míru opuštění stránky

Funkce webových stránek, jako pluginy, vyskakovací okna a videa, jsou určitě skvělým pomocníkem, ale zároveň mohou zpomalovat dobu načítání stránky. Jak vidíte na následujícím grafu, pokud se stránka načítá déle než 3 vteřiny, existuje zde vysoké riziko, že návštěvník webovou stránku opustí.

internet trends - vpnMentor

internet trends - vpnMentor

Rychlost internetu

Dobrá zpráva! Rychlost internetu je na nejvyšších úrovních vůbec.

Vyhledávání a sociální sítě

Nejoblíbenější online aktivity v USA

Minulý rok ovládla Spojené státy komunikace a sociální aplikace.

Trendy v systémech správy obsahu

Trhu se správou obsahu stále vévodí WordPress se svým 60% podílem. Druhý v pořadí je Joomla s podílem 6,4 %.

Procento uživatelů internetových prohlížečů

Nejpoužívanějším prohlížečem je nadále Google Chrome. Podle posledních průzkumů je až 4x oblíbenější než jeho nejbližší konkurent Firefox.

Čas strávený vyhledáváním, na sociálních sítích atd.

Mezi 3 nejoblíbenější aktivity uživatelů mobilních zařízení v roce 2018 patří mapy, posílání zpráv a hudba.

Procento nejnavštěvovanějších stránek

Google chce být vstupní branou do světa internetu, a to se mu celkem daří. Návštěvnost jeho hlavní stránky byla téměř trojnásobná oproti návštěvnosti webu na druhém místě, na kterém se umístil Facebook.

internet trends - vpnMentor

Trendy v online podnikání v USA i ve světě

Průzkum internetu před nákupem

Na internetu nejpravděpodobněji nakoupí lidé mezi 18–29 lety, ale jen o něco více než polovina z nich provede před nákupem průzkum.

Fakta a statistiky o recenzích produktů

Myslíte si, že jsou recenze důležité? Máte pravdu! 53 % nakupujících si před nákupem přečetlo recenze ostatních zákazníků.

Internetové nákupy na počítači

Při nakupování online využívají lidé raději počítače než tablety nebo telefony.

Statistiky online podnikání ve světě

Tržby v oblasti B2C (firma zákazníkovi, angl. Business to Consumer) se v posledních letech stabilně zvyšovaly. V této kategorii zvítězila oblast Asie-Pacifik, kde tržby za rok 2017 představovaly 707 miliard dolarů.

Kdo nakupuje na internetu?

Nejvíce lidé utrácí na internetu ve Spojených státech.

internet trends - vpnMentor

Online nakupování v roce 2017 v USA

V online nakupování v USA s velkou převahou zvítězil Pinterest.

internet trends - vpnMentor

Odhady a trendy pro rok 2018 a další období

V současné době tráví uživatelé mobilních zařízení dvakrát více času v aplikacích než na webových stránkách. V následujících letech se očekává, že se tento rozdíl ještě navýší.

Mobilní aplikace vs. webové stránky

internet trends - vpnMentor

Předpověď pro online podnikání ve světě

Očekává se, že do roku 2021 se tržby z online podnikání zvýší na 4,4 bilionů dolarů.

Tento článek můžete sdílet na svých webových stránkách, uveďte ale prosím zdroj.

Internetové trendy: Použité zdroje

www.internetworldstats.com/stats.htm
hostingfacts.com/internet-facts-stats-2016/
www.smartinsights.com/social-media-marketing/social-media-strategy/new-global-social-media-research/
asia.googleblog.com/2015/06/mobilestatsforasia.html
www.marketingsherpa.com/article/chart/online-shopping-behaviors-based-on-age
blog.kissmetrics.com/5-ecommerce-stats/
marketingland.com/167928-167928
www.statista.com/chart/541/conversion-rates-of-online-shoppers-in-q4-2013/
dazeinfo.com/2013/07/01/global-ecommerce-sales-2013-india-us-uk/
www.statista.com/chart/3790/e-commerce-revenue-per-online-shopper/
www.smartinsights.com/mobile-marketing/mobile-marketing-analytics/mobile-marketing-statistics/
www.slideshare.net/kleinerperkins/internet-trends-v1/24-24Time_Spent_on_Screens_by
www.pewinternet.org/2015/10/29/technology-device-ownership-2015/
dazeinfo.com/2016/06/13/number-internet-users-worldwide-2016-2020/
smartinsights.com/?attachment_id=72442
www.comscore.com/Insights/Presentations-and-Whitepapers/2014/UK-Digital-Market-Overview-February-2014?cs_edgescape_cc=US
blog.kissmetrics.com/loading-time/?wide=1
www.yottaa.com/company/blog/application-optimization/marketing-web-performance-101-how-site-speed-impacts-your-metrics/
www.statista.com/statistics/204954/average-internet-connection-speed-worldwide/
www.statista.com/statistics/183910/internet-activities-of-us-users/
w3techs.com/technologies/overview/content_management/all
www.w3schools.com/browsers/browsers_stats.asp
www.statista.com/statistics/281366/share-of-us-online-time-spent-on-online-content-by-channel/
www.statista.com/statistics/265770/most-popular-us-websites-by-market-share-of-visits/
www.kpcb.com/blog/2016-internet-trends-report
appdevcare.hu/hirek/growth-of-time-spent-on-mobile-devices-slows/
https://anadea.info/blog/outsourcing-e-commerce-website-development
Poskytovatele hodnotíme na základě důkladného testování a průzkumu, ale bereme v úvahu také vaši zpětnou vazbu a naše partnerské provize u poskytovatelů. Někteří poskytovatelé jsou ve vlastnictví naší mateřské společnosti.
Další informace
Web vpnMentor byl založen v roce 2014, aby poskytoval recenze VPN služeb a příběhy související s ochranou soukromí. Dnes náš tým stovek výzkumníků, autorů a editorů v oblasti kybernetické bezpečnosti nadále pomáhá čtenářům bojovat za jejich online svobodu ve spolupráci se společností Kape Technologies PLC, která vlastní následující produkty: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access a Intego. Jejich recenze najdete na tomto webu. Recenze publikované na webu vpnMentor jsou považovány za přesné k datu vydání článku a jsou napsány podle našich přísných norem, kde klíčové je profesionální a čestné zhodnocení recenzentem, přičemž se berou v úvahu technické vlastnosti a kvality produktu spolu s jeho komerční hodnotu pro uživatele. Žebříčky a recenze, které zveřejňujeme, mohou brát v potaz také výše uvedené společné vlastnictví a provize, které získáváme za nákupy prostřednictvím odkazů na našich webových stránkách. Nepíšeme recenze na všechny poskytovatele VPN a informace jsou považovány za přesné k datu vydání každého článku.

O autorovi

  • Guy Fawkes
  • Guy Fawkes Anonymní odborníci na kyberbezpečnost

Anonymní odborníci, kteří píší pro vpnMentor, ale nechtějí zveřejnit svou totožnost.

Líbil se Vám tento článek? Ohodnoťte jej!
Nesnášel jsem ho Opravdu se mi nelíbí Byl v pořádku Docela dobrý! Absolutně úžasný!
z 10 – Hlasovalo uživatelů
Děkujeme za zpětnou vazbu.

Napište nám komentář, jak tento článek vylepšit. Vaše zpětná vazba je pro nás důležitá!

Zanechat komentář

Je nám líto, odkazy nejsou v tomto poli povoleny!

Jméno by mělo obsahovat alespoň 3 písmena

Obsah pole by neměl přesáhnout 80 písmen

Je nám líto, odkazy nejsou v tomto poli povoleny!

Prosím zadejte platnou emailovou adresu

Děkujeme za nahrání komentáře, %%name%%!

Všechny komentáře kontrolujeme do 48 hodin, abychom se ujistili, že jsou skutečné a nejsou urážlivé. Mezitím můžete sdílet tento článek.