Poskytovatele hodnotíme na základě důkladného testování a průzkumu, ale bereme v úvahu také vaši zpětnou vazbu a naše partnerské provize u poskytovatelů. Někteří poskytovatelé jsou ve vlastnictví naší mateřské společnosti.
Další informace
Web vpnMentor byl založen v roce 2014, aby poskytoval recenze VPN služeb a příběhy související s ochranou soukromí. Dnes náš tým stovek výzkumníků, autorů a editorů v oblasti kybernetické bezpečnosti nadále pomáhá čtenářům bojovat za jejich online svobodu ve spolupráci se společností Kape Technologies PLC, která vlastní následující produkty: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access a Intego. Jejich recenze najdete na tomto webu. Recenze publikované na webu vpnMentor jsou považovány za přesné k datu vydání článku a jsou napsány podle našich přísných norem, kde klíčové je profesionální a čestné zhodnocení recenzentem, přičemž se berou v úvahu technické vlastnosti a kvality produktu spolu s jeho komerční hodnotu pro uživatele. Žebříčky a recenze, které zveřejňujeme, mohou brát v potaz také výše uvedené společné vlastnictví a provize, které získáváme za nákupy prostřednictvím odkazů na našich webových stránkách. Nepíšeme recenze na všechny poskytovatele VPN a informace jsou považovány za přesné k datu vydání každého článku.
Reklamní prohlášení

Web vpnMentor byl založen v roce 2014, aby poskytoval recenze VPN služeb a příběhy související s ochranou soukromí. Dnes náš tým stovek výzkumníků, autorů a editorů v oblasti kybernetické bezpečnosti nadále pomáhá čtenářům bojovat za jejich online svobodu ve spolupráci se společností Kape Technologies PLC, která vlastní následující produkty: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access a Intego. Jejich recenze najdete na tomto webu. Recenze publikované na webu vpnMentor jsou považovány za přesné k datu vydání článku a jsou napsány podle našich přísných norem, kde klíčové je profesionální a čestné zhodnocení recenzentem, přičemž se berou v úvahu technické vlastnosti a kvality produktu spolu s jeho komerční hodnotu pro uživatele. Žebříčky a recenze, které zveřejňujeme, mohou brát v potaz také výše uvedené společné vlastnictví a provize, které získáváme za nákupy prostřednictvím odkazů na našich webových stránkách. Nepíšeme recenze na všechny poskytovatele VPN a informace jsou považovány za přesné k datu vydání každého článku.

Jak sehnat levné letenky a ušetřit peníze s VPN v roce 2024

Guy Fawkes Fakta ověřil/a Christine Johansen Anonymní odborníci na kyberbezpečnost

Ať už cestujete pro zábavu nebo pracovně, hledání výhodných letenek, které vás nepřivedou na mizinu, může být velmi náročné. Procházení mnoha webových stránek pro porovnávání letenek může být časově hodně náročné a nejhorší je, že ceny stále kolísají směrem nahoru. Důvodem, proč nemáte štěstí na dobré ceny letu, je skutečnost, že srovnávací webové stránky obvykle sledují vaši polohu a poskytují vám ceny podle toho, odkud jste procházeli, a berou také v úvahu míru poptávky v konkrétním místě.

Webové stránky porovnávající lety sledují vaši polohu pomocí:

Soubory cookie: Soubory cookie sledují a ukládají historii prohlížení, takže srovnávací weby dokážou zjistit, když se dotazujete vyhledávače na stejnou položku vyhledávání několikrát, čímž dochází ke zvýšení ceny dostupných letů.

IP adresa: Vaše IP adresa, známá též jako internetový protokol, je pravděpodobně nejjednodušším způsobem, jakým cestovní kanceláře dokáží zjistit vaši polohu, a proto vám nabídnout různé ceny letu. (Přečtěte si více o ukrytí vaší IP adresy zde.)

Mobilní sledování: Funkce GPS na vašem mobilním zařízení, jako je váš chytrý telefon nebo tablet, může označovat vaši polohu. Pokud prohlížíte cestovní weby z vašeho mobilního zařízení, pravděpodobně uvidíte různé ceny v závislosti na vaší poloze.

Kód HTML5: Kódování HTML5 je také dalším způsobem, jak mohou webové stránky zjistit vaši polohu při používání osobního počítače.

Wi-Fi: Pokud udělíte webovým stránkám svolení, budou moci zjistit vaši polohu pomocí Wi-Fi.

Při uvádění letenek srovnávací stránky berou v úvahu vaší polohou, měnu, kterou platíte, místo prodeje a další faktory. Je běžné, že zákazníci v různých zemích používající různé měny vidí různé ceny pro stejnou leteckou společnost, destinaci a datum cesty. Je samozřejmé, že pokud chcete ušetřit na letenkách, aniž byste museli plýtvat příliš mnoho času přesouváním různých lokalit, je nejlepší volbou skrytí vaší polohy a historie prohlížení pomocí VPN.

Zde je několik užitečných tipů, jak využít VPN k úsporám na letenkách.

Procházejte ze země s nižšími příjmy

Pomocí VPN nastavte svou IP adresu na zemi s nižšími příjmy a sledujte cenový rozdíl. Například pokud nastavíte adresu IP na server v Indii při procházení webu Kayak.com, uvidíte jiné ceny, než kdybyste rezervovali svůj let z USA.

Jelikož je srpen je rušným měsícem pro cestování, rozhodli jsme se prozkoumat let z letiště JFK v New Yorku na italské letiště v Neapoli s datem odletu stanoveným na 14. srpna a termínem návratu 21. srpna.

S adresou IP nastavenou na Indii jsme obdrželi cenu:

Když jsme změnili IP adresu na USA, ceny se výrazně lišily:

I když načasování a letecké společnosti jsou stejné, ceny se liší. Zcela jistě neušetříte stovky dolarů, avšak ušetřených 72 dolarů můžete využít k nákupu suvenýrů nebo večeři v příjemné restauraci. Změna polohy na zemi s nižšími příjmy může hrát velkou roli, pokud chcete levnější cenu

Změňte svou IP adresu na zemi letecké společnosti

Můžete také zkusit změnit IP na zemi, kde je letecká společnost založena. V tomto případě cestujeme pomocí společnosti Brussels Airlines, která sídlí v Belgii. Změnou na belgickou IP adresu pro stejnou cestu se zobrazí odlišná cena.

IP adresa nastavená z Belgie:

IP adresa nastavená z USA:

V tomto scénáři jsme za stejný let ušetřili 67 dolarů! Opět se nejedná o závratnou částku, ale i tyto malé úspory se mohou hodit. Změna IP adresy na zemi letecké společnosti vám může ušetřit spoustu peněz z dlouhodobého hlediska.

Alternativní způsoby úspory nákladů na letenkách

Vymažte historii prohlížení

Jak již bylo uvedeno výše, cestovní kanceláře mohou sledovat vaše umístění a chování při prohlížení na základě cookies prohlížeče a podle toho upravovat ceny. Vymazání souborů cookie a dat procházení vám pomůže vynulovat ceny a umožní vám zobrazit počáteční ceny letenky. Neexistuje však žádná záruka, že budete moci najít levnější ceny, jako kdybyste anonymně prohlíželi pomocí VPN. Někteří cestovatelé tvrdí, že procházení mezinárodní verze cestovního kanceláře, např.(.ca) pro Kanadu nebo (.co.uk) pro Velkou Británii vám umožní zobrazit různé cenové nabídky letenek, takže můžete mít štěstí na výhodnou nabídku.

Vyhledávejte ceny podle data pomocí Google Flights

Google Flights nabízejí četné výhody pro cestující s malým rozpočtem. Jednou z těchto výhod je možnost výběru cen na základě data. Pokud již máte destinaci vaší cesty, budete muset vybrat konkrétní data odletu a příletu. Google Flights vám pomohou najít ten nejlevnější den letu zobrazením ceny za každý den. Tento nástroj je užitečný zejména v případě, že jsou vaše data vaší cesty flexibilní.

Zvolte své dny a čas cesty opatrně

Podle Ricka Seaneye, zakladatele stránek srovnávajících letenky farecompare.com, může rezervace letenek na transatlantické lety od pondělí do čtvrtka ušetřit až 5 % nákladů v porovnání s lety od pátku do neděle.
Úterý v 15:00 je známé jako zlatý čas, díky nejvyššímu počtu levných sedadel, které jsou zpravidla dostupné po tři dny před jejich zdražením. Jak to funguje? Prodejní oddělení leteckých společností určí v pondělí odpoledne týdenní prodej a distribuuje tyto prodeje na své stránky a stránky jako je Kayak.com. Konkurenční letecké společnosti mohou vidět tyto prodeje v úterý ráno a upravit své vlastní tarify, takže konečné ceny jsou k dispozici do 15:00 východního času. Značných úspor můžete také dosáhnout, pokud poletíte mimo špičku mezi 5:00 a 7:00 nebo po 20:00.

Lety Mix a Match

Pokud máte dostatek času a vaši větší starosti je úsporu peněz, zvažte možnost výběru různých letů. Můžete například zvolit let s mezipřistáním; ty jsou často mnohem levnější bez ohledu na místo určení. Můžete také dosáhnout značných úspor tím, že poletíte z různých letišť nebo z různými leteckými společnostmi.

Je to legální?

Pokud se obáváte legality používání VPN k rezervaci letů, můžete si být jisti, že cestovní kanceláře a letecké společnosti nemají s tímto způsobem žádný problém. Tyto stránky ve skutečnosti uvádějí různé ceny pro zákazníky v různých zeměpisných oblastech a anonymní procházení prostřednictvím VPN vám může pomoci těžit z těchto rozdílů a následně výrazně ušetřit.

Hledáte VPN, která vám ušetří peníze na letenkách? Podívejte se na našich pět nejlepších VPN sítí.

Pořadí
Poskytovatel
Naše skóre
Sleva
Navštívit
1
medal
9.9 /10
9.9 Naše skóre
Ušetřete 49%!
2
9.7 /10
9.7 Naše skóre
Ušetřete 83%!
3
9.2 /10
9.2 Naše skóre
Ušetřete 83%!
4
9.5 /10
9.5 Naše skóre
Ušetřete 82%!
5
9.2 /10
9.2 Naše skóre
Ušetřete 85%!
Výstraha k ochraně soukromí!

Navštěvovaným stránkám odhalujete informace o své osobě!

Vaše IP adresa:

Vaše umístění:

Váš poskytovatel internetu:

Informace uvedené výše lze použít k vašemu sledování, cílení reklamy a monitorování vaší online činnosti.

VPN vám pomůže tyto informace skrýt a vy tak budete neustále chráněni. Doporučujeme ExpressVPN – jedničku mezi VPN. A to jsme jich otestovali více než 350. Používá šifrování na armádní úrovni a funkce, které zajistí bezpečnost vašeho digitálního soukromí. A navíc momentálně nabízí 49% slevu.

Navštivte ExpressVPN

Poskytovatele hodnotíme na základě důkladného testování a průzkumu, ale bereme v úvahu také vaši zpětnou vazbu a naše partnerské provize u poskytovatelů. Někteří poskytovatelé jsou ve vlastnictví naší mateřské společnosti.
Další informace
Web vpnMentor byl založen v roce 2014, aby poskytoval recenze VPN služeb a příběhy související s ochranou soukromí. Dnes náš tým stovek výzkumníků, autorů a editorů v oblasti kybernetické bezpečnosti nadále pomáhá čtenářům bojovat za jejich online svobodu ve spolupráci se společností Kape Technologies PLC, která vlastní následující produkty: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access a Intego. Jejich recenze najdete na tomto webu. Recenze publikované na webu vpnMentor jsou považovány za přesné k datu vydání článku a jsou napsány podle našich přísných norem, kde klíčové je profesionální a čestné zhodnocení recenzentem, přičemž se berou v úvahu technické vlastnosti a kvality produktu spolu s jeho komerční hodnotu pro uživatele. Žebříčky a recenze, které zveřejňujeme, mohou brát v potaz také výše uvedené společné vlastnictví a provize, které získáváme za nákupy prostřednictvím odkazů na našich webových stránkách. Nepíšeme recenze na všechny poskytovatele VPN a informace jsou považovány za přesné k datu vydání každého článku.

O autorovi

  • Guy Fawkes
  • Guy Fawkes Anonymní odborníci na kyberbezpečnost

Anonymní odborníci, kteří píší pro vpnMentor, ale nechtějí zveřejnit svou totožnost.

Líbil se Vám tento článek? Ohodnoťte jej!
Nesnášel jsem ho Opravdu se mi nelíbí Byl v pořádku Docela dobrý! Absolutně úžasný!
z 10 – Hlasovalo uživatelů
Děkujeme za zpětnou vazbu.

Napište nám komentář, jak tento článek vylepšit. Vaše zpětná vazba je pro nás důležitá!

Zanechat komentář

Je nám líto, odkazy nejsou v tomto poli povoleny!

Jméno by mělo obsahovat alespoň 3 písmena

Obsah pole by neměl přesáhnout 80 písmen

Je nám líto, odkazy nejsou v tomto poli povoleny!

Prosím zadejte platnou emailovou adresu

Děkujeme za nahrání komentáře, %%name%%!

Všechny komentáře kontrolujeme do 48 hodin, abychom se ujistili, že jsou skutečné a nejsou urážlivé. Mezitím můžete sdílet tento článek.