Poskytovatele hodnotíme na základě důkladného testování a průzkumu, ale bereme v úvahu také vaši zpětnou vazbu a naše partnerské provize u poskytovatelů. Někteří poskytovatelé jsou ve vlastnictví naší mateřské společnosti.
Další informace
Web vpnMentor byl založen v roce 2014, aby poskytoval recenze VPN služeb a příběhy související s ochranou soukromí. Dnes náš tým stovek výzkumníků, autorů a editorů v oblasti kybernetické bezpečnosti nadále pomáhá čtenářům bojovat za jejich online svobodu ve spolupráci se společností Kape Technologies PLC, která vlastní následující produkty: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access a Intego. Jejich recenze najdete na tomto webu. Recenze publikované na webu vpnMentor jsou považovány za přesné k datu vydání článku a jsou napsány podle našich přísných norem, kde klíčové je profesionální a čestné zhodnocení recenzentem, přičemž se berou v úvahu technické vlastnosti a kvality produktu spolu s jeho komerční hodnotu pro uživatele. Žebříčky a recenze, které zveřejňujeme, mohou brát v potaz také výše uvedené společné vlastnictví a provize, které získáváme za nákupy prostřednictvím odkazů na našich webových stránkách. Nepíšeme recenze na všechny poskytovatele VPN a informace jsou považovány za přesné k datu vydání každého článku.
Reklamní prohlášení

Web vpnMentor byl založen v roce 2014, aby poskytoval recenze VPN služeb a příběhy související s ochranou soukromí. Dnes náš tým stovek výzkumníků, autorů a editorů v oblasti kybernetické bezpečnosti nadále pomáhá čtenářům bojovat za jejich online svobodu ve spolupráci se společností Kape Technologies PLC, která vlastní následující produkty: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access a Intego. Jejich recenze najdete na tomto webu. Recenze publikované na webu vpnMentor jsou považovány za přesné k datu vydání článku a jsou napsány podle našich přísných norem, kde klíčové je profesionální a čestné zhodnocení recenzentem, přičemž se berou v úvahu technické vlastnosti a kvality produktu spolu s jeho komerční hodnotu pro uživatele. Žebříčky a recenze, které zveřejňujeme, mohou brát v potaz také výše uvedené společné vlastnictví a provize, které získáváme za nákupy prostřednictvím odkazů na našich webových stránkách. Nepíšeme recenze na všechny poskytovatele VPN a informace jsou považovány za přesné k datu vydání každého článku.

Jak zrychlit torrenty a blokovat škrcení rychlosti – průvodce

Kanishk Jain Fakta ověřil/a Eric Raue Odborník na technologie

Už jste někdy zažili, že váš internet funguje naprosto v pořádku při používání velkého množství aplikací, ale je frustrující pomalý, pokud jde o stahování torrentů? Nejsi jediní.

Mnoho poskytovatelů internetových služeb záměrně ucpává Peer to Peer připojení. Peer to Peer (P2P) umožňuje dvěma nebo více počítačovým zařízením sdílet soubory a zdroje bez potřeby samostatného serveru.

Poskytovatelé internetového připojení nakonfigurují množství šířky pásma, které můžete použít, což zabraňuje stahování obrovských torrentů nebo online streamování videa ve vysokém rozlišení.

Tato technika, která třídí webovou komunikaci do různých kategorií a poté ji zpomaluje v závislosti na zdroji, je známá jako škrcení. Někdy je označována také jako tvarování šířky pásma.

Proč poskytovatelé internetového připojení škrtí šířku pásma?

Existuje mnoho důvodů, proč poskytovatelé internetových služeb škrtí šířku pásma. Obecně se jedná o snížení kongesce v síti a snížení množství dat, které systém zpracovává najednou.

S tímto přístupem nemusí modernizovat své stávající vybavení, aby splnili nárůst poptávky po datech. Většinou však poskytovatelé internetových služeb blokují pouze provoz přicházející z určitých zdrojů, zejména torrenty.

Torrenty využívají velké množství šířky pásma sítě; v roce 2004 pocházelo přibližně 40 % celkového internetového provozu pouze z torrentů. I dnes se torrenty podílejí na více než 6 % globálního internetového provozu.

Torrent soubory mohou být obrovské (40 GB nebo více) a jsou mnohem větší než ostatní soubory, které obvykle stahujete. Oříznutím vaší rychlosti poskytovatelé internetových služeb docílí omezenou zátěž na kapacitu pevného pásma.

Bohužel existuje spousta lidí, kteří stahují materiál chráněný autorskými právy. Výsledkem je, že mnoho právnických skupin – jako je Asociace nahrávacích průmyslových sdružení (RIAA) a Asociace filmových sdružení (MPAA) - vyvíjí tlak na poskytovatele internetových služeb, aby blokovali torrentové aktivity. Ovšem kontrolou šířky pásma mohou poskytovatelé internetových služeb účtovat poplatky za vyšší plány bez omezení provozu.

Jak funguje škrcení šírky pásma?

Každý bit dat, který odesíláte a přijímáte, prochází přes vašeho poskytovatele internetových služeb. Mají přímý přístup ke všem datům, které přenášíte. Poté pomocí technologie Deep Packet Inspection analyzují jednotlivé pakety vašich dat.

S Deep Packet Inspection mohou určit, kde data směřují, jejich typ a webové stránky, do kterých náleží. Na základě datových typů poskytovatelé internetového připojení selektivně filtrují data a třídí je do různých kategorií.

Jakmile poskytovatelé internetového připojení prohlédnou vaše chování na internetu, zpomalují konkrétní datové typy šířky pásma, jako jsou torrenty nebo streamování videa ve vysokém rozlišení.

Jak zastavit blokování šířky pásma a urychlit torrenty

Obejití škrcení ze strany poskytovatelů internetových služeb v systému Windows

 1. Klikněte na nabídku Start a otevřete příkazový řádek (cmd). Tím se otevře „Local Group Policy Editor“.
 2. Vložte tento vzorec: Konfigurace počítače> Šablony pro správu> Síť> Plánovač paketů QoS> Omezení rezervace šířky pásma.
 3. Nastavte limit šířky pásma (%) na 0 a klikněte na tlačítko "OK".
 4. Klikněte na tlačítko "Změnit nastavení adaptéru" v levém menu. Pak klikněte pravým tlačítkem myši na 'Místní připojení' a otevřete jeho vlastnosti.
 5. Zkontrolujte Internal Protocol Version 4
 6. Klikněte na Vlastnosti a poté klikněte na kartu Obecné. Nyní upravte nastavení serveru DNS, jak je uvedeno níže.

Preferred DNS server: 8.8.8.8

Alternate DNS server: 8.8.4.4

Poté uvidíte značné zvýšení rychlosti internetu.

Jedním z nejoblíbenějších způsobů, jak zamezit opakovatelům internetového připojení v možnosti omezení šířky pásma, je použití VPN. VPN šifrují všechna data směřující do a z vašeho počítače, díky čemuž jsou pro poskytovatelé internetových služeb nečitelné. Pokud hledáte VPN, ujistěte se, že:

 • Váš poskytovatel internetových služeb neuchovává protokoly o činnosti VPN
 • Vaše VPN obsahuje funkci kill switch, která v případě selhání připojení zablokuje internetové připojení.

(Tady jeosm dalších věcí, na které byste se měli zaměřit u VPN .)

Obejití škrcení ze strany poskytovatelů internetových služeb pro iPhone / Android

Nejlepší volbou pro zamezení škrcení šířky pásma na chytrých telefonech je použití VPN služby. Ta zakáže veškeré omezení, které váš poskytovatel internetových služeb klade na rychlost vašeho internetu a stabilizuje vaše síťové připojení. Pro zlepšení rychlosti internetu můžete postupovat podle následujících kroků.

 1. Vyberte službu VPN, která je spolehlivá. Náš seznam doporučených VPN naleznete zde.
 2. Přejděte na oficiální stránky VPN služeb a zaregistrujte se.
 3. Stáhněte aplikaci pro iPhone / Android.
 4. Poté se připojte k příslušnému VPN serveru.

Zařízení Android také umožňují povolit režim "Úspora dat", což sníží celkové využití šířky pásma, čímž se zvýší rychlost internetu.

Chcete-li tuto možnost povolit, postupujte takto

 • Otevřete prohlížeč a klikněte na "Nastavení"
 • Najděte možnost "Spořič dat" a zapněte ji

Použití VPN je jedním z nejjednodušších a nejúčinnějších způsobů, jak překonat problém škrcení torrentů.

Mnoho poskytovatelů internetových služeb kontroluje vaši aktivitu procházení kvůli jejich výhodám, které jsou morálně nesprávné a jsou velkou obavou pro mnoho uživatelů internetu. Proto máme několik způsobů, jak obejít omezení šířky pásma pomocí VPN a obnovit rychlost internetu.

Nejlepší VPN pro práci s torrenty jsou...

Pořadí
Poskytovatel
Naše skóre
Sleva
Navštívit
1
medal
9.9 /10
9.9 Naše skóre
Ušetřete 49%!
2
9.7 /10
9.7 Naše skóre
Ušetřete 83%!

Poznámka redakce: Vážíme si vztahu s našimi čtenáři a snažíme se získat vaši důvěru transparentností a poctivostí. Jsme ve stejné vlastnické skupině jako některé z předních produktů recenzovaných na těchto stránkách: Intego, Cyberghost, ExpressVPN a Private Internet Access. To však nemá vliv na náš proces hodnocení, protože dodržujeme přísnou metodiku testování.

Výstraha k ochraně soukromí!

Navštěvovaným stránkám odhalujete informace o své osobě!

Vaše IP adresa:

Vaše umístění:

Váš poskytovatel internetu:

Informace uvedené výše lze použít k vašemu sledování, cílení reklamy a monitorování vaší online činnosti.

VPN vám pomůže tyto informace skrýt a vy tak budete neustále chráněni. Doporučujeme ExpressVPN – jedničku mezi VPN. A to jsme jich otestovali více než 350. Používá šifrování na armádní úrovni a funkce, které zajistí bezpečnost vašeho digitálního soukromí. A navíc momentálně nabízí 49% slevu.

Navštivte ExpressVPN

Poskytovatele hodnotíme na základě důkladného testování a průzkumu, ale bereme v úvahu také vaši zpětnou vazbu a naše partnerské provize u poskytovatelů. Někteří poskytovatelé jsou ve vlastnictví naší mateřské společnosti.
Další informace
Web vpnMentor byl založen v roce 2014, aby poskytoval recenze VPN služeb a příběhy související s ochranou soukromí. Dnes náš tým stovek výzkumníků, autorů a editorů v oblasti kybernetické bezpečnosti nadále pomáhá čtenářům bojovat za jejich online svobodu ve spolupráci se společností Kape Technologies PLC, která vlastní následující produkty: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access a Intego. Jejich recenze najdete na tomto webu. Recenze publikované na webu vpnMentor jsou považovány za přesné k datu vydání článku a jsou napsány podle našich přísných norem, kde klíčové je profesionální a čestné zhodnocení recenzentem, přičemž se berou v úvahu technické vlastnosti a kvality produktu spolu s jeho komerční hodnotu pro uživatele. Žebříčky a recenze, které zveřejňujeme, mohou brát v potaz také výše uvedené společné vlastnictví a provize, které získáváme za nákupy prostřednictvím odkazů na našich webových stránkách. Nepíšeme recenze na všechny poskytovatele VPN a informace jsou považovány za přesné k datu vydání každého článku.

O autorovi

Kanishk je blogerem na částečný úvazek a milovníkem technologií na plný úvazek.

Líbil se Vám tento článek? Ohodnoťte jej!
Nesnášel jsem ho Opravdu se mi nelíbí Byl v pořádku Docela dobrý! Absolutně úžasný!
z 10 – Hlasovalo uživatelů
Děkujeme za zpětnou vazbu.

Napište nám komentář, jak tento článek vylepšit. Vaše zpětná vazba je pro nás důležitá!

Zanechat komentář

Je nám líto, odkazy nejsou v tomto poli povoleny!

Jméno by mělo obsahovat alespoň 3 písmena

Obsah pole by neměl přesáhnout 80 písmen

Je nám líto, odkazy nejsou v tomto poli povoleny!

Prosím zadejte platnou emailovou adresu

Děkujeme za nahrání komentáře, %%name%%!

Všechny komentáře kontrolujeme do 48 hodin, abychom se ujistili, že jsou skutečné a nejsou urážlivé. Mezitím můžete sdílet tento článek.