Poskytovatele hodnotíme na základě důkladného testování a průzkumu, ale bereme v úvahu také vaši zpětnou vazbu a naše partnerské provize u poskytovatelů. Někteří poskytovatelé jsou ve vlastnictví naší mateřské společnosti.
Další informace
Web vpnMentor byl založen v roce 2014, aby poskytoval recenze VPN služeb a příběhy související s ochranou soukromí. Dnes náš tým stovek výzkumníků, autorů a editorů v oblasti kybernetické bezpečnosti nadále pomáhá čtenářům bojovat za jejich online svobodu ve spolupráci se společností Kape Technologies PLC, která vlastní následující produkty: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access a Intego. Jejich recenze najdete na tomto webu. Recenze publikované na webu vpnMentor jsou považovány za přesné k datu vydání článku a jsou napsány podle našich přísných norem, kde klíčové je profesionální a čestné zhodnocení recenzentem, přičemž se berou v úvahu technické vlastnosti a kvality produktu spolu s jeho komerční hodnotu pro uživatele. Žebříčky a recenze, které zveřejňujeme, mohou brát v potaz také výše uvedené společné vlastnictví a provize, které získáváme za nákupy prostřednictvím odkazů na našich webových stránkách. Nepíšeme recenze na všechny poskytovatele VPN a informace jsou považovány za přesné k datu vydání každého článku.
Reklamní prohlášení

Web vpnMentor byl založen v roce 2014, aby poskytoval recenze VPN služeb a příběhy související s ochranou soukromí. Dnes náš tým stovek výzkumníků, autorů a editorů v oblasti kybernetické bezpečnosti nadále pomáhá čtenářům bojovat za jejich online svobodu ve spolupráci se společností Kape Technologies PLC, která vlastní následující produkty: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access a Intego. Jejich recenze najdete na tomto webu. Recenze publikované na webu vpnMentor jsou považovány za přesné k datu vydání článku a jsou napsány podle našich přísných norem, kde klíčové je profesionální a čestné zhodnocení recenzentem, přičemž se berou v úvahu technické vlastnosti a kvality produktu spolu s jeho komerční hodnotu pro uživatele. Žebříčky a recenze, které zveřejňujeme, mohou brát v potaz také výše uvedené společné vlastnictví a provize, které získáváme za nákupy prostřednictvím odkazů na našich webových stránkách. Nepíšeme recenze na všechny poskytovatele VPN a informace jsou považovány za přesné k datu vydání každého článku.

5 nejlepší VPN, o kterých jste nikdy neslyšeli pro rok 2024

Guy Fawkes Aktualizováno dne 29. 2. 2024 Fakta ověřil/a Kate Veale Anonymní odborníci na kyberbezpečnost

Proveďte jednoduché vyhledávání nejlepších sítí VPN a najdete určité VPN služby, které jsou uvedeny na téměř všech stránkách a blozích.

Zatímco poskytují skvělé služby, pravdou je, že mají vlastní affiliate programy, aby se ujistili, že jsou uváděny na trh na všech správných místech. Abyste se mohli stát špičkovým poskytovatelem služeb, musíte nabízet ty nejlepší služby a dobře se prodávat na trhu. A tyto VPN to vše dělají.

Ale co VPN poskytující dobré služby, které neplatí za marketing – ty, které jsou skryty před očima veřejnosti? Existuje několik dobrých VPN sítí, které si zaslouží uznání, ale protože nemají affiliate programy, mnoho lidí o nich neslyšelo.

Zde je 5 nejlepších VPN, které neplatí provizi.

1. Proton VPN 

S neomezenou šířkou pásma, podporou P2P, 10Gbitovými servery, schopností připojit až 10 zařízení a profesionální podporou Proton nabízí to, co nabízejí velcí hráči.

Proton je známý tím, že poskytuje největší zabezpečenou e-mailovou službu na světě, a nyní má také vlastní VPN službu.

ProtonMail byl vyvinut v roce 2014 týmem vědců a inženýrů, kteří se setkali a diskutovali o bezpečnostních otázkách na MIT a CERT. Jejich e-mailová služba se rychle stala populární mezi miliony, včetně novinářů, aktivistů a podnikatelů.

Tým společnosti Proton se věnuje boji proti cenzuře, hromadnému dozoru a on-line bezpečnostním hrozbám.

Když se připojíte k serveru Proton VPN, je váš provoz směrován přes několik zabezpečených jádrových serverů předtím, než opustí soukromou síť, což znemožňuje sledování dat od jednotlivých uživatelů. Tyto servery se nacházejí ve Švédsku, na Islandu a ve Švýcarsku, kde existují silné zákony o ochraně soukromí, takže vláda nemůže žádat o vydání jejich podrobnosti.

Pokaždé, když vytvoříte relaci, získáte nový šifrovací klíč, takže i v případě, že byl jeden klíč kompromitován, nemůže být použit pro dešifrování jiné návštěvnosti z předchozích relací. Mají také šifrování AES- 256 bitů, výměnu klíčů RSA 2048-bitů a autentizaci zpráv HMAC-SHA256.

Existují však některé nevýhody Proton VPN – mají servery ve 14 zemích a podporují pouze OpenVPN. Proton VPN nelze používat s protokoly PPTP a L2TP. Díky tomu je zajištěno, že síť je zcela soukromá, protože aplikace OpenVPN je nejbezpečnější. To není vždy výhodné, ale zcela jistě bezpečné.

Zdarma: Ano
Rychlost: Dobrá (omezeno pro bezplatnou verzi)
P2P / Torrent: Ano

2. Betternet

Betternet je bezplatná VPN služba, která nevyžaduje registraci.  To je něco, co nenaleznete u jiných špičkových VPN sítí. Pracuje na několika zařízeních a nezobrazuje reklamy jako jiné bezplatné VPN.

Mají velmi odlišný a jedinečný způsob, jak vydělat peníze. Když nainstalujete mobilní aplikaci, uvidíte tlačítko "nainstalovat aplikaci". Po kliknutí na toto tlačítko se zobrazí doporučené aplikace. Když provedete instalaci jedné z jejich doporučených aplikací, vydělávají peníze. A pokud nechcete instalovat žádné aplikace, můžete kliknout na tlačítko "Sledovat video a připojit". To přehraje krátké video v telefonu. Pokaždé, když přehrajete video, Betternet získává peníze.

Je to situace, která je prospěšná pro všechny uživatele – neplatíte peníze ani nejste zahlceni nežádoucími vyskakovacími reklamami.

Poskytují také prémiový model. Vzhledem k tomu, že bezplatný model může generovat pouze dostatek prostředků pro provoz serverů, uvedli prémiovou aplikací na pokrytí výdajů spojených s lidskými zdroji, novými lokalitami a dedikovanými servery.

Betternet má aplikace pro řadu hlavních platforem. Rychlost nabízená bezplatným uživatelům je slušná. Chcete-li rychlé připojení, musíte přepnout na Premium účet. Celkově se jedná o slušnou bezplatnou VPN, která své uživatelé nezahlcuje zbytečnými vyskakovacími reklamami nebo reklamami na stránce.

Zdarma: Ano
Rychlost: Slušná
P2P / Torrent: Ano

3. Opera 

Opera je skvělá pro tu, kteří nechtějí používat Google Chrome. Prohlížeč Opera přichází s vlastní vestavěnou VPN, která je zdarma a nabízí neomezené použití.

Není nutné stáhnout žádné rozšíření. Jediné, co musíte udělat, je přejít na nastavení a vybrat možnost Povolit VPN. Nebo můžete otevřít soukromé okno a vybrat možnost Povolit VPN zobrazenou vlevo od adresního řádku. Opera vám umožňuje vybrat umístění ze šesti zemí. Nebo se můžete připojit k optimální poloze, kterou jste vybrali na základě vaší polohy.

I když se jedná o dobrou základní VPN službu, není vhodná pro služby jako Netflix a Hulu, která mají přísné kontroly VPN. Jelikož je provoz uskutečňovaný pouze přes Operu, nemůžete ji používat pro torrenty. Je to však opravdu výhodná a je lepší volbou, než nepoužívat VPN vůbec.

Opera využívá služby VPN od SurfEasy, kterou koupila v roce 2015. SurfEasy VPN se nachází v Kanadě a uchovává dočasné protokoly o používání a šířce pásma.

Zdarma: Ano
Rychlost: Dobrá
P2P / Torrent: Ne

4. Private Tunnel 

Private Tunnel je nápadem OpenVPN a jedná se spíše o iniciativou na podporu soukromí než běžného poskytovatele VPN. Protože je spojen s OpenVPN, považuje se za spolehlivou a důvěryhodnou VPN.

Dříve tato VPn byla známa pro ceny za použití dat, ale nyní změnila své cenové plány. Nabízejí dva plány – Pevný a Flexibilní a rozdíl v nich spočívá v počtu zařízení, které chcete připojit.

Při přihlášení získáte soukromé tunely v řadě zemí. Mají 128bitové šifrování AES GCM a umožňují neomezené přepínání mezi servery. Nabízejí také neomezenou rychlost a politiku nulového zaznamenávání.

Nabízí aplikace pro několik hlavních platforem. Zatímco neexistuje žádná aplikace pro Linux, může být nastavena ručně. Také si ji můžete vyzkoušet zdarma po dobu 7 dní.

Zdarma: Ne, ale poskytuje 7denní zkušební lhůtu
Rychlost: Slušná
P2P / Torrent: Ano

5. Lantern 

Lantern je bezplatná služba s omezenou rychlostí. Jejím cílem je umožnit přístup k blokovanému obsahu. Lantern se aktivuje pouze tehdy, když narazí na zablokovanou webovou stránku.  Neskrývá tak vaši IP adresu pro běžné webové stránky. Pokud vaše IP blokuje určité webové stránky, Lantern vám umožní je navštívit bez cenzury. Funguje jako server proxy a směruje vaše připojení přes jiný server. Proxy připojení je zabezpečeno protokolem HTTPS (TLS). Chcete-li být při procházení internetu anonymní, měli byste zvážit použití Tor.

Nástroj Lantern je extrémně snadný a lze jej rychle stáhnout i při pomalém připojení. S bezplatným účtem dostanete 500 MB volného měsíčního využití dat. Pro vysokou rychlost a neomezená data musíte zvolit účet Pro.

Pro verze také poskytuje šifrované připojení HTTPS při otevření serveru proxy. Kromě toho Pro verze zablokuje všechny reklamy, nabízí neomezené využití dat a umožní vám současné připojení ke třem zařízením. Umožňuje vám navštívit otevřený internet a obcházet firewally a cenzuru.

Zdarma: Ano
Rychlost: Dobrá (omezeno pro bezplatnou verzi)
P2P / Torrent: Ano

Závěrem

Zatímco můžete najít jen několik VPN jmen zmíněných po celém internetu, pravdou je, že existuje mnoho dobrých VPN společností, o kterých není moc slyšet. Vyzkoušejte některé ze zde uvedených VPN – mohou se vám líbit.

Výstraha k ochraně soukromí!

Navštěvovaným stránkám odhalujete informace o své osobě!

Vaše IP adresa:

Vaše umístění:

Váš poskytovatel internetu:

Informace uvedené výše lze použít k vašemu sledování, cílení reklamy a monitorování vaší online činnosti.

VPN vám pomůže tyto informace skrýt a vy tak budete neustále chráněni. Doporučujeme ExpressVPN – jedničku mezi VPN. A to jsme jich otestovali více než 350. Používá šifrování na armádní úrovni a funkce, které zajistí bezpečnost vašeho digitálního soukromí. A navíc momentálně nabízí 49% slevu.

Navštivte ExpressVPN

Poskytovatele hodnotíme na základě důkladného testování a průzkumu, ale bereme v úvahu také vaši zpětnou vazbu a naše partnerské provize u poskytovatelů. Někteří poskytovatelé jsou ve vlastnictví naší mateřské společnosti.
Další informace
Web vpnMentor byl založen v roce 2014, aby poskytoval recenze VPN služeb a příběhy související s ochranou soukromí. Dnes náš tým stovek výzkumníků, autorů a editorů v oblasti kybernetické bezpečnosti nadále pomáhá čtenářům bojovat za jejich online svobodu ve spolupráci se společností Kape Technologies PLC, která vlastní následující produkty: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access a Intego. Jejich recenze najdete na tomto webu. Recenze publikované na webu vpnMentor jsou považovány za přesné k datu vydání článku a jsou napsány podle našich přísných norem, kde klíčové je profesionální a čestné zhodnocení recenzentem, přičemž se berou v úvahu technické vlastnosti a kvality produktu spolu s jeho komerční hodnotu pro uživatele. Žebříčky a recenze, které zveřejňujeme, mohou brát v potaz také výše uvedené společné vlastnictví a provize, které získáváme za nákupy prostřednictvím odkazů na našich webových stránkách. Nepíšeme recenze na všechny poskytovatele VPN a informace jsou považovány za přesné k datu vydání každého článku.

O autorovi

  • Guy Fawkes
  • Guy Fawkes Anonymní odborníci na kyberbezpečnost

Anonymní odborníci, kteří píší pro vpnMentor, ale nechtějí zveřejnit svou totožnost.

Líbil se Vám tento článek? Ohodnoťte jej!
Nesnášel jsem ho Opravdu se mi nelíbí Byl v pořádku Docela dobrý! Absolutně úžasný!
z 10 – Hlasovalo uživatelů
Děkujeme za zpětnou vazbu.

Napište nám komentář, jak tento článek vylepšit. Vaše zpětná vazba je pro nás důležitá!

Zanechat komentář

Je nám líto, odkazy nejsou v tomto poli povoleny!

Jméno by mělo obsahovat alespoň 3 písmena

Obsah pole by neměl přesáhnout 80 písmen

Je nám líto, odkazy nejsou v tomto poli povoleny!

Prosím zadejte platnou emailovou adresu

Děkujeme za nahrání komentáře, %%name%%!

Všechny komentáře kontrolujeme do 48 hodin, abychom se ujistili, že jsou skutečné a nejsou urážlivé. Mezitím můžete sdílet tento článek.