Poskytovatele hodnotíme na základě důkladného testování a průzkumu, ale bereme v úvahu také vaši zpětnou vazbu a naše partnerské provize u poskytovatelů. Někteří poskytovatelé jsou ve vlastnictví naší mateřské společnosti.
Další informace
Web vpnMentor byl založen v roce 2014, aby poskytoval recenze VPN služeb a příběhy související s ochranou soukromí. Dnes náš tým stovek výzkumníků, autorů a editorů v oblasti kybernetické bezpečnosti nadále pomáhá čtenářům bojovat za jejich online svobodu ve spolupráci se společností Kape Technologies PLC, která vlastní následující produkty: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access a Intego. Jejich recenze najdete na tomto webu. Recenze publikované na webu vpnMentor jsou považovány za přesné k datu vydání článku a jsou napsány podle našich přísných norem, kde klíčové je profesionální a čestné zhodnocení recenzentem, přičemž se berou v úvahu technické vlastnosti a kvality produktu spolu s jeho komerční hodnotu pro uživatele. Žebříčky a recenze, které zveřejňujeme, mohou brát v potaz také výše uvedené společné vlastnictví a provize, které získáváme za nákupy prostřednictvím odkazů na našich webových stránkách. Nepíšeme recenze na všechny poskytovatele VPN a informace jsou považovány za přesné k datu vydání každého článku.
Reklamní prohlášení

Web vpnMentor byl založen v roce 2014, aby poskytoval recenze VPN služeb a příběhy související s ochranou soukromí. Dnes náš tým stovek výzkumníků, autorů a editorů v oblasti kybernetické bezpečnosti nadále pomáhá čtenářům bojovat za jejich online svobodu ve spolupráci se společností Kape Technologies PLC, která vlastní následující produkty: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access a Intego. Jejich recenze najdete na tomto webu. Recenze publikované na webu vpnMentor jsou považovány za přesné k datu vydání článku a jsou napsány podle našich přísných norem, kde klíčové je profesionální a čestné zhodnocení recenzentem, přičemž se berou v úvahu technické vlastnosti a kvality produktu spolu s jeho komerční hodnotu pro uživatele. Žebříčky a recenze, které zveřejňujeme, mohou brát v potaz také výše uvedené společné vlastnictví a provize, které získáváme za nákupy prostřednictvím odkazů na našich webových stránkách. Nepíšeme recenze na všechny poskytovatele VPN a informace jsou považovány za přesné k datu vydání každého článku.

Nejlepší VPN pro Linux roku 2024

Matthew Amos Aktualizováno dne 3. 3. 2024 Fakta ověřil/a Matthew Amos Seniorní editor

Buďme upřímní: Linux je u lidí cenících si svého soukromí oblíbenou volbou z jednoho důvodu. Kterou možnost byste si vybrali – obtěžující synchronizaci dat s pochybnými výpadky, nebo open-source platformu vytvořenou uživateli pro uživatele?

Pravděpodobně tu druhou.

Najít ale VPN pro Linux, která nebude ve srovnání s verzemi pro Windows nebo Mac vypadat jako beta verze, je celkem oříšek. Ať už jde o výkon, celkovou použitelnost nebo jakoukoliv jinou důležitou funkci, výběr VPN pro Linux zabere nějaký čas.

Proto jsme se rozhodli vám pomoct. Po nespočtu testů jsme vybrali ty poskytovatele, které vás z hlediska VPN pro Linux nezklamou.

Podívejte se na náš výběr.

1. ExpressVPN

 • Neuvěřitelná rychlost – zbavte se omezování rychlosti ze strany poskytovatele
 • Připojte se ke kterékoliv části světa – na výběr více než 105 míst
 • Dokonalé soukromí – nulové protokolování
 • Vlastní OpenVPN klient pro Linux
 • Skvělá nepřetržitě dostupná zákaznická podpora
 • 30denní záruka vrácení peněz

Tento poskytovatel dostojí svému jménu – ExpressVPN vám poskytne velmi vysokou rychlost pro sledování obsahu, stahování torrentů a surfování po internetu.

Rychlost je nejsilnější stránkou této VPN, ale nabízí i mnohem více. Díky více než 3 000 serverům, ověřenému nulovému protokolování a dalším pokročilým funkcím je ExpressVPN ideální volbou pro základní i pokročilé uživatele.

A teď ta důležitá otázka: Jak si vede na Linuxu?

Instalace i používání jejich vlastního klienta je jednoduché. Pokud používáte Ubuntu, podporuje klient i OpenVPN, kterou můžete nastavit prostřednictvím Správce sítě. Je možné nastavit i PTPT, ale doporučujeme se od tohoto protokolu držet dál.

Musíte si vystačit bez funkce split tunneling, ale další užitečné funkce, jako Dynamic DNS, ochrana proti úniku dat a podpora P2P, zůstaly na Linuxu zachovány.

A na závěr, pokud narazíte na jakýkoliv problém, ExpressVPN nabízí užitečné návody k instalaci pro všechny distribuce Linux ve formě videí i textů. Navíc můžete využít zákaznickou podporu, která je vám k dispozici nepřetržitě na živém chatu.

ExpressVPN samozřejmě také nabízí záruku vrácení peněz (což by měla každá špičková VPN). Tak s chutí do toho a vyzkoušejte tuto VPN na 30 dní zdarma!

Nabídka ExpressVPN červen 2024: Po omezenou dobu můžete získat předplatné ExpressVPN se slevou až 49%! Nepropásněte to!

2. AirVPN

 • Klient pro Linux s kompletními funkcemi
 • Nouzové odpojení, ochrana proti úniku dat a další pokročilé funkce
 • Skvělá fóra
 • Pro nastavení a používání je třeba znalostí VPN
 • Žádná podpora
 • 30denní záruka vrácení peněz a bezplatná zkušební verze

Linux vyžaduje na rozdíl od Microsoftu nebo Applu od svých uživatelů více znalostí a AirVPN na to spoléhá.

Ale stojí to za to. V případě, že víte, co děláte, se AirVPN rychle stane vaší oblíbenou VPN pro Linux. Pro začátek Eddie (ano, jejich klient má své vlastní jméno) je stejný pro všechny platformy. To znamená, že získáte stejné funkce a nastavení, ať už používáte operační systém Windows, Mac nebo Linux.

A pak je tady její opravdový výkon. AirVPN nabízí jedno z nejsilnějších šifrování na trhu, také nulové protokolování a velkou spoustu dalších funkcí (nouzové odpojení, ochranu proti úniku dat skrze DNS, VPN prostřednictvím tunelů Tor/SSL/SSH).

Zkrátka tato VPN nabízí kompletní služby, skvělou síť serverů a ohromující rychlost. Pokud si poradíte s jejich klientem, určitě její kvality více než oceníte. Můžete zavítat na fóra AirVPN, které jsou mimochodem skvělým zdrojem informací, ale žádnou další pomoc nečekejte.

Naštěstí AirVPN nabízí záruku vrácení peněz a bezplatnou zkušební verzi, takže si můžete sami vyzkoušet, jestli vám bude vyhovovat.

3. Private Internet Access

 • Tisíce serverů na 91 různých místech
 • Neskutečně levná
 • Spolehlivá ochrana soukromí
 • Nouzové odpojení a ochrana proti úniku dat skrze DNS ve vlastním klientovi pro Linux
 • Týdenní záruka vrácení peněz

Private Internet Access je miláčkem mnoha uživatelů z nespočtu důvodů, mezi něž patří i spolehlivý klient pro Linux.

PIA nabízí za tak nízkou cenu překvapivě kvalitní služby a jednoduchou instalaci. Nastavení zabere maximálně 5 minut, po kterých si můžete užívat ochrany této velmi levné VPN s funkcemi nouzového odpojení, ochrany proti úniku dat skrze DNS a neuvěřitelné množství 29 650 serverů na 91 místech.

I když tento poskytovatel sídlí v USA, dokáže udržet své uživatele v naprostém bezpečí a využívá nulové protokolování, což mu zajistilo obrovský počet věrných zákazníků.

Je tu ale jeden zádrhel – výkon se liší od serveru k serveru. To se dá ale samozřejmě očekávat, pokud spravujete tisíce serverů. Zabere to sice nějaký čas, ale zkoušením určitě najdete perfektní možnost pro sledování, odblokování nebo torrenty. A ano, jsou tu i P2P servery.

Velice aktivní fóra mohou vynahradit absenci živého chatu, ale neočekávejte u PIA nějak extra kvalitní zákaznickou podporu. Pokud se s tím smíříte, určitě PIA pro Linux vyzkoušejte. Nabízí mnoho funkcí, je levná a své peníze můžete získat do 30 dnů zpět!

4. Mullvad

 • Patentovaný klient pro Linux
 • Jedna z mála VPN s protokolem IPv6
 • Uspokojivý počet serverů
 • Bez záruky vrácení peněz
 • Příliš krátká bezplatná zkušební verze

Mullvad znamená švédsky „krtek“, a pokud jde o VPN, u tohoto poskytovatele bude vaše totožnost online vždy v bezpečí.

Na Linuxu získáte všestranného klienta s vlastním grafickým uživatelským rozhraním. Nouzové odpojení a ochrana proti úniku dat je samozřejmostí, ale co je nejlepší, je zabudované směrování DNS IPv6. To je pro i pro ty nejlepší poskytovatele noční můrou, Mullvad to ale vyřešil.

Co se týče serverů, měl tento poskytovatel v minulosti vážné problémy, ale v poslední době se v této oblasti opravdu zlepšil. Nabízí více než 666 serverů ve 44 zemích, včetně Velké Británie, Hongkongu a Izraele, které nebyly dříve dostupné.

Díky spolehlivému šifrování, nulovému protokolování a nové síti serverů si Mullvad vede neobyčejně dobře. Vlastní klient a stručné návody zjednoduší uživatelům Linuxu život. Zároveň ale nenabízí záruku vrácení peněz, a tak máte na rozhodnutí pouze 3 hodiny zkušební verze.

VPN pro Linux nemusí být na druhé koleji

To bylo tedy čtyři nejlepších VPN pro Linux. Ať už vám jde o základní ochranu soukromí nebo hledáte i pokročilejší funkce, v našem seznamu určitě najdete ideální nástroj. Hodně štěstí s hledáním!

Byl tento článek užitečný? Určitě se o něj podělte se svými přáteli, kteří také využívají Linux. Vážíme si toho!

Snažíte se najít VPN pro váš telefon? Podívejte se na nejlepší (a nejhorší) VPN pro Android a iOS.

Abychom to shrnuli, nejlepší VPN pro Linux jsou...

Pořadí
Poskytovatel
Naše skóre
Sleva
Navštívit
1
medal
9.9 /10
9.9 Naše skóre
Ušetřete 49%!
2
7.0 /10
7.0 Naše skóre
Ušetřete 60%!
3
9.5 /10
9.5 Naše skóre
Ušetřete 83%!
4
7.4 /10
7.4 Naše skóre
Ušetřete 0%!
Výstraha k ochraně soukromí!

Navštěvovaným stránkám odhalujete informace o své osobě!

Vaše IP adresa:

Vaše umístění:

Váš poskytovatel internetu:

Informace uvedené výše lze použít k vašemu sledování, cílení reklamy a monitorování vaší online činnosti.

VPN vám pomůže tyto informace skrýt a vy tak budete neustále chráněni. Doporučujeme ExpressVPN – jedničku mezi VPN. A to jsme jich otestovali více než 350. Používá šifrování na armádní úrovni a funkce, které zajistí bezpečnost vašeho digitálního soukromí. A navíc momentálně nabízí 49% slevu.

Navštivte ExpressVPN

Poskytovatele hodnotíme na základě důkladného testování a průzkumu, ale bereme v úvahu také vaši zpětnou vazbu a naše partnerské provize u poskytovatelů. Někteří poskytovatelé jsou ve vlastnictví naší mateřské společnosti.
Další informace
Web vpnMentor byl založen v roce 2014, aby poskytoval recenze VPN služeb a příběhy související s ochranou soukromí. Dnes náš tým stovek výzkumníků, autorů a editorů v oblasti kybernetické bezpečnosti nadále pomáhá čtenářům bojovat za jejich online svobodu ve spolupráci se společností Kape Technologies PLC, která vlastní následující produkty: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access a Intego. Jejich recenze najdete na tomto webu. Recenze publikované na webu vpnMentor jsou považovány za přesné k datu vydání článku a jsou napsány podle našich přísných norem, kde klíčové je profesionální a čestné zhodnocení recenzentem, přičemž se berou v úvahu technické vlastnosti a kvality produktu spolu s jeho komerční hodnotu pro uživatele. Žebříčky a recenze, které zveřejňujeme, mohou brát v potaz také výše uvedené společné vlastnictví a provize, které získáváme za nákupy prostřednictvím odkazů na našich webových stránkách. Nepíšeme recenze na všechny poskytovatele VPN a informace jsou považovány za přesné k datu vydání každého článku.

O autorovi

Matthew Amos se celý život zajímá o technologie. Žije ve městě Boise ve státu Idaho (USA). Dříve pracoval jako vedoucí autor článků o marketingu na univerzitě v Montaně. Nyní pracuje na volné noze a soustředí se na vytváření obsahu o technologiích a kyberbezpečnosti.

Líbil se Vám tento článek? Ohodnoťte jej!
Nesnášel jsem ho Opravdu se mi nelíbí Byl v pořádku Docela dobrý! Absolutně úžasný!
z 10 – Hlasovalo uživatelů
Děkujeme za zpětnou vazbu.

Napište nám komentář, jak tento článek vylepšit. Vaše zpětná vazba je pro nás důležitá!

Zanechat komentář

Je nám líto, odkazy nejsou v tomto poli povoleny!

Jméno by mělo obsahovat alespoň 3 písmena

Obsah pole by neměl přesáhnout 80 písmen

Je nám líto, odkazy nejsou v tomto poli povoleny!

Prosím zadejte platnou emailovou adresu

Děkujeme za nahrání komentáře, %%name%%!

Všechny komentáře kontrolujeme do 48 hodin, abychom se ujistili, že jsou skutečné a nejsou urážlivé. Mezitím můžete sdílet tento článek.