Poskytovatele hodnotíme na základě důkladného testování a průzkumu, ale bereme v úvahu také vaši zpětnou vazbu a naše partnerské provize u poskytovatelů. Někteří poskytovatelé jsou ve vlastnictví naší mateřské společnosti.
Další informace
Web vpnMentor byl založen v roce 2014, aby poskytoval recenze VPN služeb a příběhy související s ochranou soukromí. Dnes náš tým stovek výzkumníků, autorů a editorů v oblasti kybernetické bezpečnosti nadále pomáhá čtenářům bojovat za jejich online svobodu ve spolupráci se společností Kape Technologies PLC, která vlastní následující produkty: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access a Intego. Jejich recenze najdete na tomto webu. Recenze publikované na webu vpnMentor jsou považovány za přesné k datu vydání článku a jsou napsány podle našich přísných norem, kde klíčové je profesionální a čestné zhodnocení recenzentem, přičemž se berou v úvahu technické vlastnosti a kvality produktu spolu s jeho komerční hodnotu pro uživatele. Žebříčky a recenze, které zveřejňujeme, mohou brát v potaz také výše uvedené společné vlastnictví a provize, které získáváme za nákupy prostřednictvím odkazů na našich webových stránkách. Nepíšeme recenze na všechny poskytovatele VPN a informace jsou považovány za přesné k datu vydání každého článku.
Reklamní prohlášení

Web vpnMentor byl založen v roce 2014, aby poskytoval recenze VPN služeb a příběhy související s ochranou soukromí. Dnes náš tým stovek výzkumníků, autorů a editorů v oblasti kybernetické bezpečnosti nadále pomáhá čtenářům bojovat za jejich online svobodu ve spolupráci se společností Kape Technologies PLC, která vlastní následující produkty: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access a Intego. Jejich recenze najdete na tomto webu. Recenze publikované na webu vpnMentor jsou považovány za přesné k datu vydání článku a jsou napsány podle našich přísných norem, kde klíčové je profesionální a čestné zhodnocení recenzentem, přičemž se berou v úvahu technické vlastnosti a kvality produktu spolu s jeho komerční hodnotu pro uživatele. Žebříčky a recenze, které zveřejňujeme, mohou brát v potaz také výše uvedené společné vlastnictví a provize, které získáváme za nákupy prostřednictvím odkazů na našich webových stránkách. Nepíšeme recenze na všechny poskytovatele VPN a informace jsou považovány za přesné k datu vydání každého článku.

Nejlepší VPN pro Severní Koreu 2024 – nejrychlejší VPN!

Guy Fawkes Aktualizováno dne 13. 3. 2024 Anonymní odborníci na kyberbezpečnost

Severní Korea je všeobecně známá tím, že se jedná o velmi odlehlé a velmi zvláštní místo. Více než 25 milionů obyvatel je udržováno uvnitř svých hranic a je působivé sledovat, jak vláda udržuje lidi na místě. Přísné zákony a předpisy, dokonce i absurdní pravidla jako je "Tři generace trestu", zákon o povolených účesech nebo zákaz výrobků od technologických společností, jako jsou Apple, Sony a Microsoft, jsou zavedeny v celé zemi, což činí životy lidí v této zemi směšně jednoduchými.

Proč je nutná VPN?

Většina obyvatel má zakázaný přístup na internet. Informace jsou přísně kontrolovány vládou a přestupky se přísně trestají. Propaganda je jedním z pilířů udržování moci nad lidmi ze strany Kim Jong Una a jeden z nejúčinnějších způsobů, jak toho dosáhnout díky pečlivému sledování toho, jak jeho lidé získávají informace.

Přístup k informacím je hrozbou pro režim a tím pádem i pro cenzuru. Ve skutečnosti mají přístup k internetu bez omezení a dohledu pouze vysokoškolští profesoři a vysoce postavení vládní úředníci. Země má pouze jednoho poskytovatele internetových služeb společnost Star Joint Venture Co. Přístup je však k dispozici pouze vládě a kancelářím zahraničních organizací za velmi závratnou cenu ve výši přibližně trojnásobku průměrné měsíční mzdy.

V roce 2013 Koryolink, národní mobilní operátor, zavedl služby mobilního internetu, které umožnily turistům přístup k internetu během pobytu v zemi.  Zatímco se jednalo o velký průlom, přístup k mobilnímu internetu stojí kolem 10 eur za 50 mB dat. Kromě toho v dubnu 2016 došlo ke změně politiky a došlo k blokování populárních stránek jako je Facebook, Twitter a YouTube.

Ve zprávě společnosti GitHub odhalila díky sklouznutí zabezpečení DNS serveru a domény Severní Koreje, že v celé zemi je dostupných pouze 28 stránek. Některé z nich zahrnují webovou stránku letenek (airkoryo.com.kp), vládní stránky země (naenara.com.kp), stránky korejského cestovního ruchu (nta.gov.kp) a další stránky o této zemi a vládě.

Tento neustále omezený přístup k internetu vyvolává otázku, jak ti, kteří chtějí používat internet navštěvují blokované stránky. Jedním z nejoblíbenějších způsobů, jak obejít omezení je prostřednictvím virtuálních privátních sítí neboli VPN, jež slouží jako prostředník a zároveň šifrování, které uživatelům umožňuje bezpečně a anonymně přistupovat k internetu.

Vzhledem k tomu, že přístup k internetu je omezen, v Severní Koreji nefunguje mnoho VPN sítí, ale ty, co fungují, jsou dobře známé. Tyto VPN nabízejí širokou škálu služeb a záleží na uživateli, která z nich bude nejlepším řešením jejich potřeb – může se jednat o příležitostné brouzdání externími webovými stránkami, sledování Netflixu nebo jiné soukromé záležitosti.

Zde je seznam nejlepších poskytovatelů VPN pro Severní Koreu:


ExpressVPN je rozhodně nejlepší VPN pro Severní Koreu. Je to nejrychlejší a nejspolehlivější dostupná VPN. Spolehlivost spolu s vysokou rychlostí je dostupná za výhodné ceny. I když nedisponuje servery v Severní Koreji (což je poněkud obtížné), mají servery v Jižní Koreji, která je velmi blízko. Navíc ExpressVPN je nejlevnější. Další skvělou vlastností je 24/7 live chat zákaznická podpora, kterou ExpressVPN nabízí. Tato služba vede všechny recenze a hodnocení, a navíc k výše uvedeným skutečnostem se na ExpressVPN nevztahuje zákon o uchovávání dat, který postihuje VPN společnosti umístěné v USA a Velké Británii. ExpressVPN také patří mezi VPN, které mohou obejít VPN blokování Netflixu, což umožňuje uživatelům sledovat jejich oblíbené pořady.


Tato služba je zdaleka nejrozšířenější VPN službou na trhu. HideMyAss má kromě stovky serverů po celém světě také server v Severní Koreji. I přesto, že stojí o něco více obdržíte vynikajícího softwarového klienta, působivou zákaznickou podporu a neomezenou šířku pásma. S HideMyAss však neexistuje žádná skutečná anonymita, jelikož uchovává záznamy a obsahuje informace o uživateli do FBI. Neposkytuje také záruku, že budete moci odblokovat Netflix, avšak funguje dobře s jinými webovými stránkami, které nejsou geograficky omezené.

Mezi další VPN, které fungují v Severní Koreji, patří CyberGhost, Trust.Zone a VyprVPN.

Stále hledáte nejlepší VPN? Podívejte se na našich top pět:

Pořadí
Poskytovatel
Naše skóre
Sleva
Navštívit
1
medal
9.9 /10
9.9 Naše skóre
Ušetřete 49%!
2
9.2 /10
9.2 Naše skóre
Ušetřete 83%!
3
9.7 /10
9.7 Naše skóre
Ušetřete 83%!
4
9.5 /10
9.5 Naše skóre
Ušetřete 82%!
5
9.2 /10
9.2 Naše skóre
Ušetřete 85%!
Výstraha k ochraně soukromí!

Navštěvovaným stránkám odhalujete informace o své osobě!

Vaše IP adresa:

Vaše umístění:

Váš poskytovatel internetu:

Informace uvedené výše lze použít k vašemu sledování, cílení reklamy a monitorování vaší online činnosti.

VPN vám pomůže tyto informace skrýt a vy tak budete neustále chráněni. Doporučujeme ExpressVPN – jedničku mezi VPN. A to jsme jich otestovali více než 350. Používá šifrování na armádní úrovni a funkce, které zajistí bezpečnost vašeho digitálního soukromí. A navíc momentálně nabízí 49% slevu.

Navštivte ExpressVPN

Poskytovatele hodnotíme na základě důkladného testování a průzkumu, ale bereme v úvahu také vaši zpětnou vazbu a naše partnerské provize u poskytovatelů. Někteří poskytovatelé jsou ve vlastnictví naší mateřské společnosti.
Další informace
Web vpnMentor byl založen v roce 2014, aby poskytoval recenze VPN služeb a příběhy související s ochranou soukromí. Dnes náš tým stovek výzkumníků, autorů a editorů v oblasti kybernetické bezpečnosti nadále pomáhá čtenářům bojovat za jejich online svobodu ve spolupráci se společností Kape Technologies PLC, která vlastní následující produkty: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access a Intego. Jejich recenze najdete na tomto webu. Recenze publikované na webu vpnMentor jsou považovány za přesné k datu vydání článku a jsou napsány podle našich přísných norem, kde klíčové je profesionální a čestné zhodnocení recenzentem, přičemž se berou v úvahu technické vlastnosti a kvality produktu spolu s jeho komerční hodnotu pro uživatele. Žebříčky a recenze, které zveřejňujeme, mohou brát v potaz také výše uvedené společné vlastnictví a provize, které získáváme za nákupy prostřednictvím odkazů na našich webových stránkách. Nepíšeme recenze na všechny poskytovatele VPN a informace jsou považovány za přesné k datu vydání každého článku.

O autorovi

  • Guy Fawkes
  • Guy Fawkes Anonymní odborníci na kyberbezpečnost

Anonymní odborníci, kteří píší pro vpnMentor, ale nechtějí zveřejnit svou totožnost.

Líbil se Vám tento článek? Ohodnoťte jej!
Nesnášel jsem ho Opravdu se mi nelíbí Byl v pořádku Docela dobrý! Absolutně úžasný!
z 10 – Hlasovalo uživatelů
Děkujeme za zpětnou vazbu.

Napište nám komentář, jak tento článek vylepšit. Vaše zpětná vazba je pro nás důležitá!

Zanechat komentář

Je nám líto, odkazy nejsou v tomto poli povoleny!

Jméno by mělo obsahovat alespoň 3 písmena

Obsah pole by neměl přesáhnout 80 písmen

Je nám líto, odkazy nejsou v tomto poli povoleny!

Prosím zadejte platnou emailovou adresu

Děkujeme za nahrání komentáře, %%name%%!

Všechny komentáře kontrolujeme do 48 hodin, abychom se ujistili, že jsou skutečné a nejsou urážlivé. Mezitím můžete sdílet tento článek.