Poskytovatele hodnotíme na základě důkladného testování a průzkumu, ale bereme v úvahu také vaši zpětnou vazbu a naše partnerské provize u poskytovatelů. Někteří poskytovatelé jsou ve vlastnictví naší mateřské společnosti.
Další informace
Web vpnMentor byl založen v roce 2014, aby poskytoval recenze VPN služeb a příběhy související s ochranou soukromí. Dnes náš tým stovek výzkumníků, autorů a editorů v oblasti kybernetické bezpečnosti nadále pomáhá čtenářům bojovat za jejich online svobodu ve spolupráci se společností Kape Technologies PLC, která vlastní následující produkty: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access a Intego. Jejich recenze najdete na tomto webu. Recenze publikované na webu vpnMentor jsou považovány za přesné k datu vydání článku a jsou napsány podle našich přísných norem, kde klíčové je profesionální a čestné zhodnocení recenzentem, přičemž se berou v úvahu technické vlastnosti a kvality produktu spolu s jeho komerční hodnotu pro uživatele. Žebříčky a recenze, které zveřejňujeme, mohou brát v potaz také výše uvedené společné vlastnictví a provize, které získáváme za nákupy prostřednictvím odkazů na našich webových stránkách. Nepíšeme recenze na všechny poskytovatele VPN a informace jsou považovány za přesné k datu vydání každého článku.
Reklamní prohlášení

Web vpnMentor byl založen v roce 2014, aby poskytoval recenze VPN služeb a příběhy související s ochranou soukromí. Dnes náš tým stovek výzkumníků, autorů a editorů v oblasti kybernetické bezpečnosti nadále pomáhá čtenářům bojovat za jejich online svobodu ve spolupráci se společností Kape Technologies PLC, která vlastní následující produkty: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access a Intego. Jejich recenze najdete na tomto webu. Recenze publikované na webu vpnMentor jsou považovány za přesné k datu vydání článku a jsou napsány podle našich přísných norem, kde klíčové je profesionální a čestné zhodnocení recenzentem, přičemž se berou v úvahu technické vlastnosti a kvality produktu spolu s jeho komerční hodnotu pro uživatele. Žebříčky a recenze, které zveřejňujeme, mohou brát v potaz také výše uvedené společné vlastnictví a provize, které získáváme za nákupy prostřednictvím odkazů na našich webových stránkách. Nepíšeme recenze na všechny poskytovatele VPN a informace jsou považovány za přesné k datu vydání každého článku.

Nejrychlejší VPN pro rok 2024 (skutečně jsme je testovali)

Ditsa Keren Aktualizováno dne 14. 2. 2024 Fakta ověřil/a Kristina Joshevska Odbornice na technologie

Výběr VPN pro zabezpečení připojení k internetu může být náročným úkolem. S tolika poskytovateli, kteří tvrdí, že jsou nejlepší a nejrychlejší VPN na trhu, jak se můžete ujistit, že opravdu zvolíte řešení, které je nejvhodnější pro vaše potřeby?

Řada těch, kteří zkoumali jednotlivá VPN řešení si je vědoma, že pro získání VPN ochrany musí být dosažena určitá úroveň kompromisu v oblasti rychlosti a výkonu, avšak do jaké míry? V tomto článku se pokusíme tuto otázku odpovědět pomocí rychlého testování některých předních světových poskytovatelů VPN, abyste mohli udělat moudré a vzdělané rozhodnutí.

Proč je rychlost pro VPN problém?

Během používání VPN se vaše bezpečnost online výrazně zlepší, avšak šifrování obvykle zpomalí rychlost připojení. Při surfování na webu si možná nevšimnete zásadního rozdílu, ale pokud plánujete stahovat torrenty nebo sledovat živé vysílání, jako je například Netflix nebo Hulu, rychlost stahování je rozhodně něco, co byste měli zvážit.

Jak měřit rychlost VPN

  • Rychlost stahování indikuje, jak rychle lze načíst data ze serveru. Vzhledem k tomu, že většina online aktivit – například načítání webových stránek nebo streamovaných videí – se skládá ze stažených souborů, většina připojení je navržena tak, aby bylo stahování mnohem rychlejší než nahrávání. Rychlost stahování je měřena v megabitech za sekundu (Mb/s) a obecně je čím vyšší číslo, tím rychlejší je připojení.
  • Rychlost nahrávání udává, jak rychle jsou vaše data odeslána ostatním. Nahrávání je nezbytné pro odesílání velkých souborů e-mailem nebo při používání softwaru pro videochat, jako je skype (protože posílíte video kanál). Rychlost odesílání je také měřena v megabitech za sekundu (Mb/s).
  • Ping je reakční doba vašeho připojení, což ukazuje, jak rychle po zaslání požadavku získáte odpověď. Rychlý ping znamená mnohem citlivější spojení, zejména v aplikacích, kde načasování hraje roli, jako jsou videohry. Ping se měří v milisekundách (ms).

Co je nutné vzít v úvahu při testování rychlosti VPN

Umístění serveru

Umístění serveru má velký vliv na rychlost připojení. Většina poskytovatelů VPN má doporučené umístění serveru, což je obecně závislé na vaší skutečné poloze, údaji o úspěšnosti připojení, využití zákazníků a rychlosti.

V závislosti na případech využití se budete moci vyžadovat, abyste se připojili přes určitá místa, například pokud chcete sledovat určitý televizní kanál, který je k dispozici pouze v USA, nebo pokud se snažíte obejít cenzuru.

Rychlost ISP

Rychlost připojení poskytovaná vaším ISP (poskytovatelem internetových služeb) ovlivní také rychlost připojení VPN. Většina vysokorychlostních připojení se pohybuje mezi 10 Mb/s a ​​1 Gb/s. V takových případech nebude rychlost VPN příliš ovlivněna. Avšak pomalejší připojení jako například prostřednictvím telefonického připojení nebo 3G může způsobit problémy s VPN připojením.

Propojení mezi ISP a VPN

Paradoxně, v mnoha případech čím rychlejší je vaše standardní internetové připojení tím více rychlosti ztrácíte v procentech. Dokonce i když máte připojení s rychlostí 50 Mb/s a ​​toto propojení je špatné, pravděpodobně nebudete moci využívat VPN službu naplno. Například pokud máte připojení 5 Mb/s, ztratíte pouze 10-20 % šířky pásma, ale pokud máte 100 Mb/s, připojení k síti VPN může způsobit, že ztratíte více než polovinu své rychlosti.

Pro zajištění spolehlivosti testu jsem pro všechny testy použil stejného poskytovatele internetového připojení a stejný počítač a nastavil všechny VPN na stejné místo (UK). Používal jsem tři různé služby testování rychlosti na všech VPN: speedtest.net, fast.com a broadbandspeedchecker.co.uk. Níže uvidíte velký rozdíl mezi výsledky různých testovacích nástrojů. Takže abychom zjistili, která VPN je nejrychlejší, uvedl jsem průměr všech výsledků.

Před začátkem testování VPN se pojďme podívat se na standardní rychlost ISP bez aktivní VPN, jež překvapivě mnohem nižší, než jsem očekával.

Moje průměrná rychlost bez VPN

internet speed test

Mé rychlosti při použití VPN

ExpressVPN PureVPN CyberGhost Pro
Průměrná rychlost stahování 11.88 mbps 6.98 mbps 2.47 mbps
Průměrná rychlost nahrávání 9.56 mbps 4.49 mbps 2.09 mbps
Průměrný Ping 248.5 ms  320 ms 290 ms

Jak můžete vidět, ExpressVPN je v každém ohledu zdaleka nejrychlejší. PureVPN se umístila na druhém místě před ExpressVPN. (Ačkoli v minulém testu tomu bylo naopak. Skvělá práce PureVPN!) Cyberghost měl nejpomalejší výsledky, pokud jde o nahrávání a stahování, ale překonal jak Pure, tak ExpressVPN v ping faktoru.

Podívejme se na to blíže:

Pro testování rychlosti jsme vybrali 3 z nejpopulárnějších poskytovatelů VPN podle doporučení našich čtenářů.

1. ExpressVPN - High-tech VPN s užitečnými funkcemi

ExpressVPN umožňuje pomocí jednoho kliknutí zvolit z více než 145 umístění VPN serverů. Při testování rychlosti jsme dosáhli průměru 11,88 Mb za sekundu, což je dvojnásobná, ne-li trojnásobná rychlost v porovnání s většinou ostatních VPN. Pokud plánujete sledovat živé video přenosy nebo stahovat torrenty, bude to vaše nejlepší volba.

ExpressVPN speed test- fastest vpn ever

Nabídka ExpressVPN červen 2024: Po omezenou dobu můžete získat předplatné ExpressVPN se slevou až 49%! Nepropásněte to!

2. CyberGhost – Supervysoké rychlosti a optimalizované připojení

  • Působivé rychlosti pro rychlé a nepřerušované procházení
  • 11 690 serverů, ze kterých obejdete geobloky odkudkoli na světě
  • 7 současně připojených zařízení
  • 45denní záruka vrácení peněz
  • Odblokuje: Netflix, BBC iPlayer, Hulu, HBO Go, Showtime, Amazon Prime Video a další
  • Kompatibilní s Mac, Windows, Linux, Android, iOS, Roku, herními konzolami a dalšími

Rychlosti CyberGhost jsou bleskové, což je patrné z mých výsledků testů rychlosti. Začal jsem testováním jednoho z amerických serverů v New Yorku. I když jsem byl od něho vzdálen víc než 5 000 km, moje rychlost klesla jen o 23 % na průměrných 179,8 Mbps.

Připojení Odezva (ping) Prům. rychlost stahování Prům. rychlost nahrávání Vzdálenost Prům. snížení rychlosti
Počáteční rychlost – Nizozemí 25 232.5 Mbps 30.9 Mbps -- --
Rychlé připojení – server v USA 104 179.8 Mbps 30.7 Mbps 5,290 km 23 %
Ruční připojení – server v USA 171 231.9 Mbps 26.7 Mbps 8,690 km 9 %
Rychlé připojení – server ve VB 22 162.3 Mbps 36.5 Mbps 420 km 13 %
Ruční připojení – server ve VB 26 218.8 Mbps 36.8 Mbps 690 km 2 %
Rychlé připojení – server v Austrálii 260 180.9 Mbps 9.45 Mbps 16,500 km 46 %
Rychlé připojení – server ve Francii 24 236.5 Mbps 36.8 Mbps 513 km 0 %
Rychlé připojení – server v Brazílii 235 186.7 Mbps 12.87Mbps 9,700 km 39%

Testoval jsem taky servery ve Velké Británii, což je poměrně blízko k mému umístění. Průměrný pokles rychlosti byl 7 %, počítáno na londýnských a manchesterských serverech. To mi umožnilo procházet a sledovat mé oblíbené pořady v kvalitě Full HD, bez zpoždění nebo ukládání do vyrovnávací paměti.

CyberGhost nezklamal ani se servery v Austrálii a Brazílii. Setkal jsem se s poklesem o 46 %, ale je to pochopitelné, protože jsem byl 16 000 km daleko od umístění serveru. Průměrná rychlost stahování byla dobře přes 100 Mbps, což bylo perfektní.

CyberGhost má 11 690 serverů v 100 zemích, takže se nesetkáte se zpomalením kvůli přeplněnosti serverů. Díky tomu můžete volně procházet a streamovat pořady, aniž byste museli řešit otravná přerušení nebo selhání připojení.

Má specializované servery pro streamování, takže nebudete mít problémy s obcházením geobloků a sledováním oblíbených filmů nebo pořadů. Jediným kliknutím můžete okamžitě odblokovat Amazon Prime Video, Hulu, BBC iPlayer, Netflix a mnoho dalších služeb. Můžete ji použít pro přístup ke geograficky omezeným platformám z USA, Velké Británie, Itálie, Francie, Německa atd.

Pro zvýšení zabezpečení je vybavena šifrováním AES-256, které je nejsilnější na trhu. Díky tomu budete zcela chráněni, i když stahujete torrenty pomocí specializovaných serverů P2P. Vzhledem k tomu, že neuchovává žádné záznamy o připojení, nemusíte se obávat, že by váš poskytovatel internetu nebo úřady procházely vaši historii procházení.

CyberGhost umožňuje připojení až 7 zařízení současně. Pokud narazíte na nějaké problémy, můžete kontaktovat tým podpory prostřednictvím nonstop živého chatu. Aby byl balíček kompletní, má 45denní záruku vrácení peněz na všechny plány, takže ji můžete vyzkoušet bez rizika, než se k něčemu upíšete.

Pokud se chcete dozvědět víc, podívejte se na celou recenzi a zjistěte, co všechno můžete dělat s CyberGhost.

Akce červen 2024: CyberGhost aktuálně nabízí slevu 83% na svůj nejpopulárnější tarif! Využijte tuto nabídku a ušetřete ještě více na předplatném CyberGhost subscription.

3. PureVPN

PureVPN má možnost streamování, která umožňuje bezpečně streamovat živá videa s vysokou rychlostí pomocí DNS. Vzhledem k tomu, že rychlé výsledky jsou to, na co se zaměřujeme, testoval jsem je s touto volbou aktivovanou. Překvapivě byla rychlost připojení rychlejší než většina VPN s průměrnou rychlostí stahování 6,98Mb za sekundu.

PureVPN speed test- fastest vpn everTest rychlosti pro PureVPN

Která VPN je tak nejrychlejší?

ExpressVPN je vítězem, pokud jde o rychlost, ale faktory, které ovlivňují vaši rychlost, jsou váš poskytovatel internetových služeb, umístění a připojení.
Existuje také velký rozdíl mezi rychlostí nahrávání a stahování, což je vhodné vzít v úvahu v závislosti na tom, jakým způsobem běžně používáte internet. Před zakoupením VPN byste se měli seznámit s top VPN službami podle našich čtenářů.

Abychom to shrnuli, nejrychlejší VPN pro 2024 jsou...

Pořadí
Poskytovatel
Naše skóre
Sleva
Navštívit
1
medal
9.9 /10
9.9 Naše skóre
Ušetřete 49%!
2
9.7 /10
9.7 Naše skóre
Ušetřete 83%!
3
7.7 /10
7.7 Naše skóre
Ušetřete 84%!
Výstraha k ochraně soukromí!

Navštěvovaným stránkám odhalujete informace o své osobě!

Vaše IP adresa:

Vaše umístění:

Váš poskytovatel internetu:

Informace uvedené výše lze použít k vašemu sledování, cílení reklamy a monitorování vaší online činnosti.

VPN vám pomůže tyto informace skrýt a vy tak budete neustále chráněni. Doporučujeme ExpressVPN – jedničku mezi VPN. A to jsme jich otestovali více než 350. Používá šifrování na armádní úrovni a funkce, které zajistí bezpečnost vašeho digitálního soukromí. A navíc momentálně nabízí 49% slevu.

Navštivte ExpressVPN

Poskytovatele hodnotíme na základě důkladného testování a průzkumu, ale bereme v úvahu také vaši zpětnou vazbu a naše partnerské provize u poskytovatelů. Někteří poskytovatelé jsou ve vlastnictví naší mateřské společnosti.
Další informace
Web vpnMentor byl založen v roce 2014, aby poskytoval recenze VPN služeb a příběhy související s ochranou soukromí. Dnes náš tým stovek výzkumníků, autorů a editorů v oblasti kybernetické bezpečnosti nadále pomáhá čtenářům bojovat za jejich online svobodu ve spolupráci se společností Kape Technologies PLC, která vlastní následující produkty: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access a Intego. Jejich recenze najdete na tomto webu. Recenze publikované na webu vpnMentor jsou považovány za přesné k datu vydání článku a jsou napsány podle našich přísných norem, kde klíčové je profesionální a čestné zhodnocení recenzentem, přičemž se berou v úvahu technické vlastnosti a kvality produktu spolu s jeho komerční hodnotu pro uživatele. Žebříčky a recenze, které zveřejňujeme, mohou brát v potaz také výše uvedené společné vlastnictví a provize, které získáváme za nákupy prostřednictvím odkazů na našich webových stránkách. Nepíšeme recenze na všechny poskytovatele VPN a informace jsou považovány za přesné k datu vydání každého článku.

O autorovi

Ditsa Keren je odbornicí na kyberbezpečnost se zájmem o technologie a digitální soukromí.

Líbil se Vám tento článek? Ohodnoťte jej!
Nesnášel jsem ho Opravdu se mi nelíbí Byl v pořádku Docela dobrý! Absolutně úžasný!
z 10 – Hlasovalo uživatelů
Děkujeme za zpětnou vazbu.

Napište nám komentář, jak tento článek vylepšit. Vaše zpětná vazba je pro nás důležitá!

Zanechat komentář

Je nám líto, odkazy nejsou v tomto poli povoleny!

Jméno by mělo obsahovat alespoň 3 písmena

Obsah pole by neměl přesáhnout 80 písmen

Je nám líto, odkazy nejsou v tomto poli povoleny!

Prosím zadejte platnou emailovou adresu

Děkujeme za nahrání komentáře, %%name%%!

Všechny komentáře kontrolujeme do 48 hodin, abychom se ujistili, že jsou skutečné a nejsou urážlivé. Mezitím můžete sdílet tento článek.