Poskytovatele hodnotíme na základě důkladného testování a průzkumu, ale bereme v úvahu také vaši zpětnou vazbu a naše partnerské provize u poskytovatelů. Někteří poskytovatelé jsou ve vlastnictví naší mateřské společnosti.
Další informace
Web vpnMentor byl založen v roce 2014, aby poskytoval recenze VPN služeb a příběhy související s ochranou soukromí. Dnes náš tým stovek výzkumníků, autorů a editorů v oblasti kybernetické bezpečnosti nadále pomáhá čtenářům bojovat za jejich online svobodu ve spolupráci se společností Kape Technologies PLC, která vlastní následující produkty: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access a Intego. Jejich recenze najdete na tomto webu. Recenze publikované na webu vpnMentor jsou považovány za přesné k datu vydání článku a jsou napsány podle našich přísných norem, kde klíčové je profesionální a čestné zhodnocení recenzentem, přičemž se berou v úvahu technické vlastnosti a kvality produktu spolu s jeho komerční hodnotu pro uživatele. Žebříčky a recenze, které zveřejňujeme, mohou brát v potaz také výše uvedené společné vlastnictví a provize, které získáváme za nákupy prostřednictvím odkazů na našich webových stránkách. Nepíšeme recenze na všechny poskytovatele VPN a informace jsou považovány za přesné k datu vydání každého článku.
Reklamní prohlášení

Web vpnMentor byl založen v roce 2014, aby poskytoval recenze VPN služeb a příběhy související s ochranou soukromí. Dnes náš tým stovek výzkumníků, autorů a editorů v oblasti kybernetické bezpečnosti nadále pomáhá čtenářům bojovat za jejich online svobodu ve spolupráci se společností Kape Technologies PLC, která vlastní následující produkty: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access a Intego. Jejich recenze najdete na tomto webu. Recenze publikované na webu vpnMentor jsou považovány za přesné k datu vydání článku a jsou napsány podle našich přísných norem, kde klíčové je profesionální a čestné zhodnocení recenzentem, přičemž se berou v úvahu technické vlastnosti a kvality produktu spolu s jeho komerční hodnotu pro uživatele. Žebříčky a recenze, které zveřejňujeme, mohou brát v potaz také výše uvedené společné vlastnictví a provize, které získáváme za nákupy prostřednictvím odkazů na našich webových stránkách. Nepíšeme recenze na všechny poskytovatele VPN a informace jsou považovány za přesné k datu vydání každého článku.

Ochrana vašeho online soukromí - Vše, co potřebujete vědět

Matthew Amos Seniorní editor

Užívání technologie jako samozřejmost má své důsledky, zejména pokud to znamená, že na oplátku obětujete vaše soukromí. Překvapivě to není jen NSA, ale i vlády z celého světa, jež neúnavně pracují na zavedení právních předpisů, které jim umožní sledovat, uchovávat a mít přístup ke každému telefonnímu hovoru, zprávě a e-mailu. To je alarmující skutečnost a je důvodem k obavám pro každého jednotlivce, který je online. Pokud máte obavy o ochranu vašeho soukromí na internetu, tady je to, co je nutné mít na paměti.

Je šifrování bezpečné?

Odhalení plánů NSA na záměrné odstranění globálních standardů pro šifrování spolu s hrozbou Heartbleed způsobila, že mnoho lidí ztratilo důvěru v šifrování. Je to nejen špatný nápad podceňovat schopnost NSA kompromitovat metody šifrování, je to současně také velká chyba. Ale na druhou stranu, šifrování je nejlepší obranou proti těmto neustálým útokům, jelikož šifrovací mechanismy jako je OpenVPN a AES jsou do určité míry bezpečné. Po pravdě řečeno, šifrování je vaše nejlepší sázka v oblasti ochrany vašich online aktivit před potenciálními nepřáteli na rozdíl od NSA.

Změňte okamžitě svá hesla

password

Od doby zneužití otevřeného zdrojového kódu SSL verzí se Heartbleed ukázal být nejvíce katastrofální ze všech hrozeb pro online zabezpečení. Musíte mít na paměti, že SSL je běžně používaný jako kryptografická knihovna na internetu. Využívají ji nejen VPN společnosti a služby cloud, ale také banky. Přes dvě třetiny uživatelů internetu byly ovlivněny touto chybou, která byla po nějakou dobu zcela nepovšimnutá, jednalo se o rok a půl pro upřesnění. Tato chyba dala útočníkům možnost získat přístup k důvěrným informacím a odcizit hesla. Ještě horším problémem bylo, že ovlivněné společnosti tvrdily, že tento problém napravit, i když tomu tak nebylo.

Pokud si nejste jisti, zda online služba vyřešila tento problém, je moudré se jich zeptat. V případě, že tento problém neexistuje, měli byste okamžitě změnit svá hesla.

Zabezpečení prohlížeče

earthExistuje bezpočet dalších možných online rizik. Jak již bylo zmíněno existují různé organizace kromě NSA, které neustále hledají mezery pro získání vašich informací, to zahrnuje také inzerenty. Tito inzerenti se uchýlili k záludným taktikám sledování vašich online aktivit a prodání vám věci, o které nemáte zájem. Přestože většina lidí ví, jak vyčistit HTTP cookies, stále nejsou v bezpečí před těmito útoky. Většina prohlížečů nyní podporuje anonymní prohlížení, které vám umožňuje surfovat online bez ukládání historie vyhledávání a zároveň blokuje reklamní cookies. Dokud je váš prohlížeč bezpečný, technologie sledování nemají příliš možností, jak se k vám dostat.

Zabezpečení e-mailu

email-logo

Většina poskytovatelů e-mailových služeb nabízí šifrované spojení mezi počátečním bodem e-mailového serveru a koncovým bodem serveru Google také podnikl drastické kroky k zajištění eliminace všech nedostatků spojených s implementací SSL. Nicméně to je k ničemu, pokud jsou vaše informace stále předány na stříbrném podnose NSA ze strany poskytovatele e-mailových služeb. Je pravda, že menší poskytovatelé e-mailových služeb nebyli dotčeni, avšak je to jen otázkou času, kdy také oni budou v jejich hledáčku.

Vzhledem k tomu, šifrování e-mailů nemusí nutně šifrovat všechno jako jsou e-mailové adresy příjemce či odesílatele a předmět zprávy, může to udělat hodně škody ve špatných rukou. Tomu může být zabráněno instalací end-to-end e-mailových programů jako je Pretty Good Privacy.

Zabezpečení vašich rozhovorů

Conversations

Musíte mít na paměti, že pravidelné telefonní hovory nejsou zabezpečeny. V podstatě nemohou být zabezpečeny. Nejen NSA, ale také vlády z celého světa jsou nadšeni ze zaznamenávání a monitorování telefonních hovorů. Dokonce i když si pořídíte telefon na jedno použití, nebude to příliš účinné, jelikož spousta informací je stále shromažďována v podobě metadat.

Chcete-li zabezpečit vaše konverzace, můžete tak učinit pomocí Voice-over Internet Protocol (VoIP) s end-to-end šifrováním. Tyto VoIP služby vám umožní posílat zprávy a telefonovat přes internet. Je to nejen účinné, ale i přijatelné ve stejnou dobu.

Pokud budete mít s sebou váš chytrý telefon, vždy můžete být sledováni. Nemá to nic společného s GPS, ale každá anténová věž vás bude sledovat. V tomto případě by jediným řešením bylo nechat telefon doma nebo deaktivací vaší historie polohy.

Zabezpečení online úložiště

Online-Storage

S rostoucí rychlostí internetu dochází ke zlevňování služeb cloud uložišť. Ale skutečným problémem zde je nutnost se ujistit, že vaše soubory v cloud jsou zabezpečeny. Většina velkých hráčů jako je Amazon, Apple a Google však zklamala své zákazníky, díky jejich spolupráci s NSA. Ale na druhou stranu to nemusí nutně znamenat, že nemáte k dispozici řešení. Existují způsoby, jak zajistit, vaše data v cloud byla v bezpečí. Nejprve ručně zašifrujte každý soubor před nahráním do cloudu. Použití automaticky šifrovaných cloud služeb je také doporučeno, především proto, že šifrují soubory za vás.

Zvažte použití vyhledávače, který vás nesleduje

DuckDuckGo_128

Mnoho lidí si není vědoma skutečnosti, že vyhledávače jako Google sleduje vaše aktivity Datum a čas požadavku, IP adresa uživatele, hledané výrazy a ID Cookie jsou přenášeny do webových stránek. Vlastníci těchto webových stránek pak mohou tyto informace využít k vytvoření vašeho nepřesného profilu, který se používá k přizpůsobení reklamy pro vaše teoretické potřeby. Kromě toho, soudy a vlády z celého světa mohou snadno získat přístup k vašim datům vyhledávání, což představuje větší noční můru.

Tomu může být zabráněno využitím vyhledávačů, které vás nesledují. DuckDuckGo získal na nesmírné popularitě od doby, kdy došlo k odhalení, že NSA sleduje online aktivity jednotlivců. Uživatelská základna tohoto vyhledávače vzrostla ze dvou na tři miliony uživatelů za méně než osm dní. Navíc tyto vyhledávače nepoužívají filtrační bubliny. Vzhledem k tomu, že většina vyhledávačů používá vaši historii vyhledávání pro vytvoření vašeho profilu, což má za následek nové vyhledávací dotazy, o které můžete mít zájem. To však neplatí v případě vyhledávačů, jako je YaCy, StartPage a Gibiru, které vás ani nesledují.

Použití Firewall, Antivirus a Anti-Malware Softwaru

firewallNeexistuje lepší způsob, jak chránit vaše online aktivity před těmito útoky, než s pomocí anti-malware, firewall a antivirového softwaru. Kromě toho je ještě důležitější se ujistit, že tyto programy jsou za všech okolností aktualizované. Viry nejen poškozují váš systém, ale dávají hackerům možnost získat přístup k vašim e-mailům, souborům a heslům. Nejdůležitější je, že tyto programy mohou být nainstalovány i na mobilních zařízeních které jsou více náchylné k útokům a jsou často zanedbávány.

Další tipy a triky, které je nutné mít na paměti

Pokud hledáte další tipy a triky, jak chránit vaše online soukromí, jste na správném místě. Musíte si uvědomit, že komerčnímu softwaru se nedá věřit. Můžete začít zabezpečením vašich online aktivit přechodem na nekomerční software nebo operační systém, jelikož nemají vestavěné zadní vrátka pro NSA. Operační systémy jako je Ubuntu jsou v porovnání s Windows docela účinné a bezpečné.

Na druhou stranu, vaše online aktivity můžete dále zabezpečit prostřednictvím virtuálních strojů. Tyto programy simulují operační systém, jako by byl spuštěn na fyzickém disku. Jedna z nejlepších věcí tohoto přístupu je, že hostitelský počítač sám o sobě je mimo dosah útočníků a virů. Navíc tyto virtuální stroje mohou být také šifrované pro zvýšení bezpečnosti.

Závěr

Po přečtení tohoto článku se můžete sami sebe ptát, zda vaše soukromí stojí za to. Vaše soukromí je vašim základním lidským právem, ale to něco stojí. Budete muset přemýšlet o kompromisech, které budete muset učinit pro zajištěni vaše online soukromí. Buďte ujištěni, že nikdo nechce, aby jeho každý e-mail, volání a zpráva byla zaznamenána, přezkoumána a následně využívána. Nicméně zachování vašeho soukromí nebude v nadcházejících letech snadný úkol. Vezmete-li v úvahu výše uvedené faktory, budete mít potřebné nástroje pro zlepšení vašeho online soukromí. Je pravda, že nic není stoprocentní, avšak to by vás nemělo odradit od přijetí nezbytných kroků pro zamezení ostatních od invaze vašeho života.

Pořadí
Poskytovatel
Naše skóre
Sleva
Navštívit
1
medal
9.9 /10
9.9 Naše skóre
Ušetřete 49%!
Výstraha k ochraně soukromí!

Navštěvovaným stránkám odhalujete informace o své osobě!

Vaše IP adresa:

Vaše umístění:

Váš poskytovatel internetu:

Informace uvedené výše lze použít k vašemu sledování, cílení reklamy a monitorování vaší online činnosti.

VPN vám pomůže tyto informace skrýt a vy tak budete neustále chráněni. Doporučujeme ExpressVPN – jedničku mezi VPN. A to jsme jich otestovali více než 350. Používá šifrování na armádní úrovni a funkce, které zajistí bezpečnost vašeho digitálního soukromí. A navíc momentálně nabízí 49% slevu.

Navštivte ExpressVPN

Poskytovatele hodnotíme na základě důkladného testování a průzkumu, ale bereme v úvahu také vaši zpětnou vazbu a naše partnerské provize u poskytovatelů. Někteří poskytovatelé jsou ve vlastnictví naší mateřské společnosti.
Další informace
Web vpnMentor byl založen v roce 2014, aby poskytoval recenze VPN služeb a příběhy související s ochranou soukromí. Dnes náš tým stovek výzkumníků, autorů a editorů v oblasti kybernetické bezpečnosti nadále pomáhá čtenářům bojovat za jejich online svobodu ve spolupráci se společností Kape Technologies PLC, která vlastní následující produkty: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access a Intego. Jejich recenze najdete na tomto webu. Recenze publikované na webu vpnMentor jsou považovány za přesné k datu vydání článku a jsou napsány podle našich přísných norem, kde klíčové je profesionální a čestné zhodnocení recenzentem, přičemž se berou v úvahu technické vlastnosti a kvality produktu spolu s jeho komerční hodnotu pro uživatele. Žebříčky a recenze, které zveřejňujeme, mohou brát v potaz také výše uvedené společné vlastnictví a provize, které získáváme za nákupy prostřednictvím odkazů na našich webových stránkách. Nepíšeme recenze na všechny poskytovatele VPN a informace jsou považovány za přesné k datu vydání každého článku.

O autorovi

Matthew Amos se celý život zajímá o technologie. Žije ve městě Boise ve státu Idaho (USA). Dříve pracoval jako vedoucí autor článků o marketingu na univerzitě v Montaně. Nyní pracuje na volné noze a soustředí se na vytváření obsahu o technologiích a kyberbezpečnosti.

Líbil se Vám tento článek? Ohodnoťte jej!
Nesnášel jsem ho Opravdu se mi nelíbí Byl v pořádku Docela dobrý! Absolutně úžasný!
z 10 – Hlasovalo uživatelů
Děkujeme za zpětnou vazbu.

Napište nám komentář, jak tento článek vylepšit. Vaše zpětná vazba je pro nás důležitá!

Zanechat komentář

Je nám líto, odkazy nejsou v tomto poli povoleny!

Jméno by mělo obsahovat alespoň 3 písmena

Obsah pole by neměl přesáhnout 80 písmen

Je nám líto, odkazy nejsou v tomto poli povoleny!

Prosím zadejte platnou emailovou adresu

Děkujeme za nahrání komentáře, %%name%%!

Všechny komentáře kontrolujeme do 48 hodin, abychom se ujistili, že jsou skutečné a nejsou urážlivé. Mezitím můžete sdílet tento článek.