Poskytovatele hodnotíme na základě důkladného testování a průzkumu, ale bereme v úvahu také vaši zpětnou vazbu a naše partnerské provize u poskytovatelů. Někteří poskytovatelé jsou ve vlastnictví naší mateřské společnosti.
Další informace
Web vpnMentor byl založen v roce 2014, aby poskytoval recenze VPN služeb a příběhy související s ochranou soukromí. Dnes náš tým stovek výzkumníků, autorů a editorů v oblasti kybernetické bezpečnosti nadále pomáhá čtenářům bojovat za jejich online svobodu ve spolupráci se společností Kape Technologies PLC, která vlastní následující produkty: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access a Intego. Jejich recenze najdete na tomto webu. Recenze publikované na webu vpnMentor jsou považovány za přesné k datu vydání článku a jsou napsány podle našich přísných norem, kde klíčové je profesionální a čestné zhodnocení recenzentem, přičemž se berou v úvahu technické vlastnosti a kvality produktu spolu s jeho komerční hodnotu pro uživatele. Žebříčky a recenze, které zveřejňujeme, mohou brát v potaz také výše uvedené společné vlastnictví a provize, které získáváme za nákupy prostřednictvím odkazů na našich webových stránkách. Nepíšeme recenze na všechny poskytovatele VPN a informace jsou považovány za přesné k datu vydání každého článku.
Reklamní prohlášení

Web vpnMentor byl založen v roce 2014, aby poskytoval recenze VPN služeb a příběhy související s ochranou soukromí. Dnes náš tým stovek výzkumníků, autorů a editorů v oblasti kybernetické bezpečnosti nadále pomáhá čtenářům bojovat za jejich online svobodu ve spolupráci se společností Kape Technologies PLC, která vlastní následující produkty: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access a Intego. Jejich recenze najdete na tomto webu. Recenze publikované na webu vpnMentor jsou považovány za přesné k datu vydání článku a jsou napsány podle našich přísných norem, kde klíčové je profesionální a čestné zhodnocení recenzentem, přičemž se berou v úvahu technické vlastnosti a kvality produktu spolu s jeho komerční hodnotu pro uživatele. Žebříčky a recenze, které zveřejňujeme, mohou brát v potaz také výše uvedené společné vlastnictví a provize, které získáváme za nákupy prostřednictvím odkazů na našich webových stránkách. Nepíšeme recenze na všechny poskytovatele VPN a informace jsou považovány za přesné k datu vydání každého článku.

Úvod do ukrytí provozu OpenVPN

Guy Fawkes Anonymní odborníci na kyberbezpečnost

Stojí za zmínku, že došlo ke zpřísnění internetového omezení po celém světě. Vlády se více zajímají o využití OpenVPN a dělají vše pro to, aby přelstily jejich omezení. Čínská velký firewall je velmi účinný a podařilo se mu zablokovat různé poskytovatele VPN uvnitř i vně Číny.

Je samozřejmé, že je nemožné vidět data šifrována v VPN tunelech. Sofistikované firewally efektivně využívají DPI (Deep Packet Inspection) techniky, které jsou schopné řešit jakékoliv použité šifrovací techniky včetně SSL šifrování.

Existuje mnoho řešení tohoto problému, avšak většina z nich vyžaduje technické znalosti konfigurace serveru. Účelem tohoto článku je představit různé možnosti, které jsou k dispozici. Pokud máte obavy o ukrytí vašich VPN signálů a pokud nemáte k dispozici Port 443 forwarding, pak musíte kontaktovat vašeho dodavatele VPN, aby bylo zajištěno, že jsou ochotní provést některé z řešení uvedených níže.

Port forwarding přes TCP port 443

Jeden z nejjednodušších způsobů, který může být provedený bez jakýchkoliv potíží. Nebudete potřebovat technické znalosti serveru a měl fungovat téměř ve všech případech s cílem přesměrovat vaši OpenVPN přes port 443.

Musíte mít na paměti, že OpenVPN standardně používá TCP port 80. Za normálních okolností, firewally jsou odpovědné za dohled nad portem 80 a odmítnout šifrovanou komunikací, která se ho snaží využít. V případě použití protokolu HTTPS je port 443 nastaven jako primární port ve výchozím nastavení. Port je většinou používán napříč celým internetem společnostmi jako je Twitter, banky, Gmail a dalších webových zdrojích.

OpenVPN stejně jako HTTPS používá SSL kódování a lze je relativně obtížně identifikovat pomocí portu 443. Blokování portu by zamezilo přístup k internetu a v důsledku toho není vhodným řešením pro webové cenzory.

Přesměrování portu je všeobecně podporováno téměř všemi OpenVPN klienty a činí tak změnu port 443 neuvěřitelně jednoduchou. V případě, že váš poskytovatel VPN nabízí tohoto klienta, pak byste ho měli obratem kontaktovat.

Bohužel, OpenVPN nevyužívá standardní SSL a s ohledem na Deep Inspection techniky používané v zemích, jako je Čína, je snazší říci, zda šifrovaný provoz je skutečný. Pokud se jedná o tento případ, pak bude třeba vzít v úvahu nekonvenční prostředky, aby se vyhnuli detekci.

Obfsproxy

Server efektivně uzavírá data do mlžící vrstvy, která ztěžuje určit, zda je OpenVPN používán. Strategie byla nedávno adaptován Tor s cílem čelit Číně a jejím opatření pro blokování přístupu k veřejným sítím Tor. Jedná se o samosprávný program a může být snadno šifrovaný pomocí OpenVPN.

Obfsproxy musí být nainstalován na klientském počítači, stejně jako VPN server. Jak již bylo řečeno, ve srovnání s jinými tunelovými metodami není tak bezpečný ani nekóduje provoz, ale má nižší šířku pásma. Jedná se o efektivní možnost pro uživatele v místech, jako je Sýrie nebo Etiopie, kde je dodávka šířky pásma omezena. Konfigurace a nastavení obfsproxy je poměrně snadné, což je plus.

SSL tunelování pro OpenVPN

Secure Socket Layer (SSL) kanál může být jednotlivě použitý jako účinná náhražka OpenVPN. Mnoho proxy serverů jej používá k ochraně svých spojení. Kromě toho zcela zakrývá použití OpenVPN. Vzhledem k tomu, že OpenVPN používá TLS nebo SSL šifrování, je zcela odlišný od běžného SSL kanálu a je snadněji detekován složitými DPI. Pro zabránění této skutečností, je vhodné skrýt OpenVPN data v další vrstvě kódování, jelikož DPI nejsou schopny proniknout do vnější vrstvy SSL kanálů.

Závěr

Je samozřejmé, že OpenVPN se nijak neliší od běžného SSL provozu bez hloubkové inspekce paketů. To je dále posíleno, pokud OpenVPN je směrována přes TCP port 443. Na druhou stranu však země jako Čína a Írán jsou skálopevně přísné při řízení přístupu jejich místních obyvatel k internetu. Je zajímavé, že disponují některými z nejvíce technicky působivých opatření, které odhalují skrytý provoz. Nejenže vás to může dostat do problémů, ale je to další důvod, proč byste měli vzít úvahu výše uvedené faktory.

Poskytovatele hodnotíme na základě důkladného testování a průzkumu, ale bereme v úvahu také vaši zpětnou vazbu a naše partnerské provize u poskytovatelů. Někteří poskytovatelé jsou ve vlastnictví naší mateřské společnosti.
Další informace
Web vpnMentor byl založen v roce 2014, aby poskytoval recenze VPN služeb a příběhy související s ochranou soukromí. Dnes náš tým stovek výzkumníků, autorů a editorů v oblasti kybernetické bezpečnosti nadále pomáhá čtenářům bojovat za jejich online svobodu ve spolupráci se společností Kape Technologies PLC, která vlastní následující produkty: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access a Intego. Jejich recenze najdete na tomto webu. Recenze publikované na webu vpnMentor jsou považovány za přesné k datu vydání článku a jsou napsány podle našich přísných norem, kde klíčové je profesionální a čestné zhodnocení recenzentem, přičemž se berou v úvahu technické vlastnosti a kvality produktu spolu s jeho komerční hodnotu pro uživatele. Žebříčky a recenze, které zveřejňujeme, mohou brát v potaz také výše uvedené společné vlastnictví a provize, které získáváme za nákupy prostřednictvím odkazů na našich webových stránkách. Nepíšeme recenze na všechny poskytovatele VPN a informace jsou považovány za přesné k datu vydání každého článku.

O autorovi

  • Guy Fawkes
  • Guy Fawkes Anonymní odborníci na kyberbezpečnost

Anonymní odborníci, kteří píší pro vpnMentor, ale nechtějí zveřejnit svou totožnost.

Líbil se Vám tento článek? Ohodnoťte jej!
Nesnášel jsem ho Opravdu se mi nelíbí Byl v pořádku Docela dobrý! Absolutně úžasný!
z 10 – Hlasovalo uživatelů
Děkujeme za zpětnou vazbu.

Napište nám komentář, jak tento článek vylepšit. Vaše zpětná vazba je pro nás důležitá!

Zanechat komentář

Je nám líto, odkazy nejsou v tomto poli povoleny!

Jméno by mělo obsahovat alespoň 3 písmena

Obsah pole by neměl přesáhnout 80 písmen

Je nám líto, odkazy nejsou v tomto poli povoleny!

Prosím zadejte platnou emailovou adresu

Děkujeme za nahrání komentáře, %%name%%!

Všechny komentáře kontrolujeme do 48 hodin, abychom se ujistili, že jsou skutečné a nejsou urážlivé. Mezitím můžete sdílet tento článek.