Poskytovatele hodnotíme na základě důkladného testování a průzkumu, ale také s ohledem na vaši zpětnou vazbu a naše obchodní dohody s poskytovateli. Tato stránka obsahuje partnerské odkazy.
Oznámení:
Profesionální recenze

Na vpnMentor najdete recenze našich komunitních recenzentů. Jsou založeny na nezávislém a profesionálním průzkumu produktů/služeb.

Vlastnictví

vpnMentor byl založen v roce 2014 jako nezávislý web, který hodnotí VPN a zabývá se tématy souvisejícími s ochranou soukromí. Dnes náš tým čítá stovky autorů a redaktorů zabývajících se kybernetickou bezpečností a nadále pomáhá čtenářům bojovat za jejich online svobodu ve spolupráci se společností Kape Technologies PLC, která vlastní také následující produkty: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access a Intego, jejichž recenze můžete na těchto webových stránkách najít.

Partnerské provize Inzerce

Recenze na vpnMentor striktně splňují zavedené standardy (mimo jiné i etické standardy). Tyto standardy vyžadují, aby každá recenze stála na nezávislém, upřímném a profesionálním zvážení recenzenta. Současně můžeme získat provizi, pokud uživatel dokončí konkrétní akci po kliknutí na některý z našich odkazů. Uživatele to nic nestojí. Žebříčky na jednotlivých stránkách následně sestavujeme podle názoru recenzenta, ale současně zvažujeme také zpětnou vazbu uživatelů a naše obchodní dohody s poskytovateli.

Pravidla recenzí

Autory recenzí na stránkách vpnMentor jsou komunitní recezenti, kteří hodnotí každý produkt dle striktních standardů. Tyto standardy jsou zárukou toho, že každá recenze stojí na nezávislém, profesionálním a poctivém průzkumu. Zvažujeme také technické vlastnosti a kvality produktu spolu s jeho hodnotou pro uživatele. Do hodnocení se mohou promítnout i partnerské provize, které získáváme za nákupy přes odkazy na našem webu.

Vše co potřebujete vědět o ICO (Počáteční nabídka mincí) 2023

Amakiri Welekwe Autorka článků o technologiích

ICO znamená počáteční nabídka mincí a je to způsob, jak onchodovat s kryptoměnou. Začátečníci ji využívají k financování svých podniků, ale spoléhají se na to, že start-up bude růst. ICO je způsob, jak nabídnout digitální měnu ve formě tokenu, a je to jednoduché. Přečtěte si více informací o ICO.

Co je to ICO?

Počáteční nabídka mincí (ICO) je neregulovaným alternativním prostředkem crowdfundingu založeného na nových digitálních kryptoměnách, které se objevily mimo tradiční finanční systém. Nedávno se proslavila, že se stává hlavním zdrojem kapitálu pro začínající podniky.

Od první skupiny ICO - držené společností Omni Layer (formálně Mastercoin) v roce 2013 a Ethereum v roce 2014 - dokončena, mnoho dalších následovalo.

Více než 3,2 miliardy dolarů bylo vynaloženo pouze v tomto roce z prodeje digitálních měn investorům. Tento model pomáhá mnoha projektům a začínajícím firmám získat finanční prostředky potřebné k zahájení podnikání.

Dva vznikající start-upy, Filecoin a Tezos mají v současné době největší nabídku mincí k dnešnímu dni 257 milionů dolarů a 232 milionů dolarů.

Jak ICO funguje?

Start-upy získávají peníze vytvářením a prodejem vlastní digitální měny nazývané žetony. Žetony mají podobný vzhled a charakteristiky se zavedenými digitálními měnami jako jsou Bitcoin a Ether.

Vytvoření vlastní digitální měny a iniciování ICO není tak složité, jak se zdá. ICO se obvykle odehrávají v síti Ethereum, což je vedoucí blockchain (technologie za digitální měnou) a platformu pro ICO.

Software stojící za Ethereum a Bitcoin je open source, což znamená, že zdrojový kód je volně dostupný pro každého, kdo může změnit a vytvořit svou vlastní digitální měnu pomocí smlouvy Ethereum Smart.

Jedná se o počítačový protokol, který zajišťuje převod digitálních aktiv mezi smluvní strany v rámci dohodnutých směnných relací. Pokud nejste spokojeni s kódováním, existují společnosti ochotné za malý poplatek to udělat za vás.

Investoři obvykle kupují nové mince nebo žetony zasláním vývojářů Bitcoin nebo Ether - digitální měnu uvnitř sítě Ethereum. Zakoupené tokeny se používají výlučně na výpočetní službu, kterou vývojáři staví.

Například startup filmové streamovací služby může prodávat předplatitelské tokeny veřejnosti před spuštěním a hromadit zákazníky motivované k propagaci této služby, jakmile bude spuštěna.

Ale přesvědčování investorů, aby koupili váš token nebo minci slibem budoucí hodnoty, je obvykle obtížná část a mnoho začínajících podniků zbankrotuje předtím, než mají jakoukoliv cenu.

Proč lidé investují do těchto mincí?

Zakladatelé fondu ICO slibují majitelům tokenů přístup k budoucí online službě nebo aplikační platformě.

Žetony, které prodávají, se používají jako vstupní lístek k platformě. Ve všech případech neexistují žádné konkrétní produkty ani služby nabízené, pouze slib.

Dále lidé investují do mincí, protože doufají, že hodnota bude oceněna, jakmile budou služby slibované vývojáři dokončeny, čímž vznikne poptávka po žetonech.

Jaký je vztah mezi IPO a ICO?

Ačkoli je inspirováno Initial Public Offering (IPO), počáteční nabídka mincí (ICO) je ve skutečnosti odlišná.

ICO nenabízejí investorům vlastnictví akcií a většina, ne-li všichni, projekty za ICO nemají skutečný funkční produkt nebo službu.

Nicméně ICO jsou levnější alternativou k IPO, neboť se nespoléhají na burzy cenných papírů a na její přísné papírování.

Můžete získat více peněz s ICO jako startup, než jste kdy mohli získat od burzy nebo rizikových kapitalistů.

Jsou ICO legální nebo podvod?

Jelikož se zákony snaží udržet krok s technologickým pokrokem, regulační mezery jsou nevyhnutelné.

To je jednoznačně v případě ICO ve většině zemí kromě Číny a Jižní Koreje, kde jsou zakázány.

Některé země, například USA a Spojené království, zvyšují regulační dohled nad ICO podobně jako regulují akcie a dluhopisy. Mezitím však obhájci a investoři ICO mají den sběru.

ICO mohou být využity pro celou řadu aktivit, od počátečního fundraisingu a firemních financí až po přímý podvod. Pro průměrného investora může být obtížné provést náležitou péči na projektech ICO a rozpoznat možné příležitosti ze schémat typu "sbal prachy a uteč".

Americká komise pro cenné papíry (SEC) varovala investory, aby se vyvarovali podvodníkům, kteří používali ICO, aby provedli schémata "využij a zneužij".

To je místo, kde podvodníci uměle nafouknou cenu vlastněného tokenu prostřednictvím klamných pozitivních prohlášení, aby se mohli vyprodat poté, co je cena "čerpána" kupní šíleností, kterou vytvářejí.

Jakmile operátoři režimu "zneužij" prodávají své nadhodnocené žetony, cena klesá a investoři ztrácejí své peníze.

Co říkají finanční společnosti ohledně ICO?

Milujete nebo ho nenávidíte, pro institucionální investory je stále těžší ignorovat digitální měny. Většina finančních společnosti začíná objevovat cesty jak ovládnout technologii blockchain. Zájem a tlak ze strany klientů na sledování a dokonce obchodování s digitálními mincemi roste.

Například, podle zpráv, Goldman Sachs konzultuje s odborníky o kryptoměnách o začátku podniku s Bitcoinem. Mluvčí společnosti Tiffany Galvinová citovala: "V odezvě na zájem klientů o digitální měny zkoumáme, jak jim nejlépe sloužit."

Ale překvapivě odlišný krok, generální ředitel společnosti JPMorgan Chase Jamie Dimon nazval Bitcoin podvod, i když jeho banka stále cituje Ceny Bitcoinu. According to Reuters, Podle agentury Reuters Dimon řekl, že "nemůžete podnikat, kde lidé mohou vymýšlet peníze jen tak z hlavy a myslet si, že lidé, kteří je kupují, jsou opravdu chytří. Kdyby někteří obchodníci JPMorganu obchodovali s kryptoměnou, vyhodil bych je na sekundu ze dvou důvodů: Je to proti našim pravidlům a jsou hloupý a oba jsou nebezpečné. "

Jiní jako Chris Dixon z Andreessen Horowitz (americká společnost rizikového kapitálu) tvrdí, že tokeny by mohly poskytnout model pro vytvoření otevřených, decentralizovaných sítí a sdílených výpočetních zdrojů (počítač, databáze a archivace souborů), které - podle Chrise - pomohou zvrátit centralizaci internetu.

Mám investovat do ICO?

Pořádně si to promyslete, než investujete do ICO. Obvykle není tak snadné zjistit životaschopnost projektů z obchodního a technologického hlediska.

Mnoho poskytovatelů ICO slibuje nepřiměřené výnosy, ačkoli mnoho investorů se zasmálo, protože některé mince explodovaly ve své hodnotě. Nicméně, podle odborníků, trh je stále charakterizován obrovskou volatilitou.

To je důvod, proč někteří vyzývají regulační orgány, aby kontrolovali nezodpovědné ICO. Vzhledem k tomu, že není příliš mnoho prostředků, prozatím je pravděpodobné, že investoři ztratí peníze, když se věci zvrtnou.

Je proto moudré, jako obvykle, nikdy neinvestovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.

Poskytovatele hodnotíme na základě důkladného testování a průzkumu, ale také s ohledem na vaši zpětnou vazbu a naše obchodní dohody s poskytovateli. Tato stránka obsahuje partnerské odkazy.

O autorovi

Amakiri je britský kvalifikovaný technologický poradce. Má více než 10 let zkušeností v oblasti správy IT služeb, počítačových sítí a zabezpečení informací. Jeho vášní je šířit mezi běžnou veřejností povědomí o kybernetické bezpečnosti. Často píše o zabezpečení a technologii.

Líbil se Vám tento článek? Ohodnoťte jej!
Nesnášel jsem ho Opravdu se mi nelíbí Byl v pořádku Docela dobrý! Absolutně úžasný!
z 10 – Hlasovalo uživatelů
Děkujeme za zpětnou vazbu.