Poskytovatele hodnotíme na základě důkladného testování a průzkumu, ale bereme v úvahu také vaši zpětnou vazbu a naše partnerské provize u poskytovatelů. Někteří poskytovatelé jsou ve vlastnictví naší mateřské společnosti.
Další informace
Web vpnMentor byl založen v roce 2014, aby poskytoval recenze VPN služeb a příběhy související s ochranou soukromí. Dnes náš tým stovek výzkumníků, autorů a editorů v oblasti kybernetické bezpečnosti nadále pomáhá čtenářům bojovat za jejich online svobodu ve spolupráci se společností Kape Technologies PLC, která vlastní následující produkty: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access a Intego. Jejich recenze najdete na tomto webu. Recenze publikované na webu vpnMentor jsou považovány za přesné k datu vydání článku a jsou napsány podle našich přísných norem, kde klíčové je profesionální a čestné zhodnocení recenzentem, přičemž se berou v úvahu technické vlastnosti a kvality produktu spolu s jeho komerční hodnotu pro uživatele. Žebříčky a recenze, které zveřejňujeme, mohou brát v potaz také výše uvedené společné vlastnictví a provize, které získáváme za nákupy prostřednictvím odkazů na našich webových stránkách. Nepíšeme recenze na všechny poskytovatele VPN a informace jsou považovány za přesné k datu vydání každého článku.
Reklamní prohlášení

Web vpnMentor byl založen v roce 2014, aby poskytoval recenze VPN služeb a příběhy související s ochranou soukromí. Dnes náš tým stovek výzkumníků, autorů a editorů v oblasti kybernetické bezpečnosti nadále pomáhá čtenářům bojovat za jejich online svobodu ve spolupráci se společností Kape Technologies PLC, která vlastní následující produkty: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access a Intego. Jejich recenze najdete na tomto webu. Recenze publikované na webu vpnMentor jsou považovány za přesné k datu vydání článku a jsou napsány podle našich přísných norem, kde klíčové je profesionální a čestné zhodnocení recenzentem, přičemž se berou v úvahu technické vlastnosti a kvality produktu spolu s jeho komerční hodnotu pro uživatele. Žebříčky a recenze, které zveřejňujeme, mohou brát v potaz také výše uvedené společné vlastnictví a provize, které získáváme za nákupy prostřednictvím odkazů na našich webových stránkách. Nepíšeme recenze na všechny poskytovatele VPN a informace jsou považovány za přesné k datu vydání každého článku.

10 faktů o VPN, které jste pravděpodobně nevěděli

Guy Fawkes Anonymní odborníci na kyberbezpečnost

VPN jsou používány mnoha lidmi, protože patří mezi nejspolehlivější a důvěryhodné služby, které zajišťují soukromí a zabezpečují osobní data. Ačkoli se používání VPN neustále zvyšuje, lidé stále nevědí o fascinujících faktech týkajících se VPN.

Stále více jednotlivců a organizací se spoléhá na VPN pro zabezpečení jejich údajů na internetu i jiných veřejných sítích. Podle nedávných zjištění, každý 1 ze 4 lidí na světě používá VPN servery.  Zde je 10 zajímavých faktů o VPN, které jste nejspíše nevěděli.

 1. Poskytovatelé VPN si nechávají vaše data pro sebe
  Existuje rozšířená mylná představa, že VPN poskytovatelé uchovávají protokoly klientů za účelem jejich předání vládním orgánům. To není pravda! Tato data slouží k určení možných problémů v síti nebo ke zlepšení jejich služeb. Existují však některé země, ve kterých vláda může požadovat, aby ji poskytovatelé předávali tyto protokoly.
 2. VPN je podobná bráně firewall, s výjimkou, že je nezjistitelná
  Zatímco firewally jsou jako sítko, které kontroluje datové pakety přicházejí nebo odcházející ze sítě nebo počítače (a také vás chrání před viry), VPN jsou trochu jiné. VPN využívají tunelové šifrování, aby zajistily, že vaše informace budou cestovat mezi servery a že bude těžší, aby se věci, jako jsou viry, dostaly do vaší sítě nebo počítače. Obě tyto vlastnosti chrání různé věci a jsou stejně důležité. Firewally chrání sítě pomocí kontroly a VPN chrání sítě tím, že je činí nezjistitelnými. Stejně jako WAN (Wide Area Network), VPN mění IP adresy a geografické umístění pro poskytování zabezpečeného přístupu ke všem webovým stránkám.
 3. PPTP je nejstarší protokol VPN
  Gurdeep Singh-Pall, softwarový inženýr společnosti Microsoft, vyvinul PPTP (Peer-to-Peer Tunneling Protocol) v polovině devadesátých let a připravil tak cestu pro VPN. Ačkoli mnozí tvrdí, že PPTP je nejrychlejší ze všech protokolů, byl původně navržen pro dial-up přístup a má nejnižší úroveň šifrování.  Standardizovaný návrh protokolu IPsec byl zaveden v roce 1996.
 4. Použití VPN sítě neznamená, že jste zcela anonymní
  Přestože některé VPN služby zaručují anonymní prohlížení webu, není to zcela anonymní. I když nevyžadují vaše osobní informace, stále mohou identifikovat vaší IP adresu.  Není se však potřeba obávat, protože služby se nesnaží odhalit vaši identitu.
 5. I s VPN můžete být napadeni
  Je to velmi těžké udělat. Zatímco VPN může změnit vaši IP adresu, skrýt vás před třetími stranami a šifrovat vaše data, stále existuje riziko napadení počítačovými zločinci. Šifrování VPN to však činí téměř nemožné. I když je to možné, je podstatně bezpečnější použít VPN než nikoliv.
 6. VPN vám mohou ušetřit peníze za předplatné
  Předplatné streamingových služeb nebo jiných internetových stránek jsou upravovány v závislosti na vaší poloze. Použití VPN pro změnu IP adresy může snížit cenu on-line předplatného.  Zjistěte, jak jsme dosáhli nižšího měsíčního předplatného Eurosportu při sledování Wimbledonu.
 7. VPN umožňuje přístup k blokovanému obsahu
  Při online procházení dochází k situacím, kdy někteří poskytovatelé internetových služeb zabraňují uživatelům v přístupu na webové stránky. Ve skutečnosti poskytovatelé internetových služeb, vlády nebo dokonce webové stránky blokují obsah v závislosti na vaší poloze.  VPN služby nejen dokáží obejít tato omezení a poskytují plný přístup k obsahu, ale také vám umožňují snadno stáhnout obsah z internetu.
 8. VPN vám mohou ušetřit peníze za hotely a letenky
  Webové stránky mění ceny letenek a hotelové nabídky v závislosti na vaší geografické poloze. Pomocí VPN můžete změnit vaši "virtuální" polohuušetřit peníze na další výlet. Chcete-li změnit polohu musíte vymazat cookie soubory prohlížeče nebo být v soukromém režimu prohlížení. Ujistěte se, že nepoužíváte VPN pro přístup k elektronickému bankovnictví a PayPal, protože existují případy, kdy došlo k uzamčení účtů z důvodu podezření na podvodné použití.
 9. VPN mohou někdy poskytnout vyšší rychlost internetu
  Celosvětově poskytovatelé internetového připojení aktivně snižují rychlost připojení, což způsobuje pomalejší než inzerovanou rychlost internetu. To je obvyklé při aktivitách s vysokou šířkou pásma, jako je streamování videa ve vysokém rozlišení. Použití silně šifrovaných VPN sítí zabraňuje každému poskytovateli internetového připojení omezit rychlost pro konkrétní webové stránky. Nedovoluje poskytovateli internetového připojení rozdělit váš provoz do tunelů s vysokou a nízkou rychlostí, což je přiměje k legálnímu směrování veškerého internetového provozu za inzerovaných rychlostí připojení.
 10. 30 ze 196 zemí zakázalo VPN
  V zemích s autoritářskými zákony je zakázáno používání VPN pro přístup k internetu. Úřady zakazují VPN sítě, aby získaly úplnou kontrolu nad online aktivitami svých občanů.  Z různých důvodů cenzurují webové stránky, které propagují protichůdné názory za účelem jako je udržení národní bezpečnosti, zavedení sociálních hodnot a udržení politické stability v zemi. Severní Korea, Čína, Írán, Saúdská Arábie, Vietnam, Myanmar, Sýrie a Rusko patří mezi třicet zemí, kde jsou VPN zakázány.

Technologie VPN je účinný způsob, jak surfovat po internetu, aniž byste se museli obávat, že vaše osobní informace budou známy široké veřejnosti. To z ní dělá nutnost pro naše každodenní zařízení, jako jsou mobilní telefony, stolní počítače a notebooky. Vyberte si z našich špičkových poskytovatelů VPN:

Abychom to shrnuli, tady jsou nejlepší VPN roku 2024...

Pořadí
Poskytovatel
Naše skóre
Sleva
Navštívit
1
medal
9.9 /10
9.9 Naše skóre
Ušetřete 49%!
2
9.2 /10
9.2 Naše skóre
Ušetřete 83%!
3
9.7 /10
9.7 Naše skóre
Ušetřete 83%!
Výstraha k ochraně soukromí!

Navštěvovaným stránkám odhalujete informace o své osobě!

Vaše IP adresa:

Vaše umístění:

Váš poskytovatel internetu:

Informace uvedené výše lze použít k vašemu sledování, cílení reklamy a monitorování vaší online činnosti.

VPN vám pomůže tyto informace skrýt a vy tak budete neustále chráněni. Doporučujeme ExpressVPN – jedničku mezi VPN. A to jsme jich otestovali více než 350. Používá šifrování na armádní úrovni a funkce, které zajistí bezpečnost vašeho digitálního soukromí. A navíc momentálně nabízí 49% slevu.

Navštivte ExpressVPN

Poskytovatele hodnotíme na základě důkladného testování a průzkumu, ale bereme v úvahu také vaši zpětnou vazbu a naše partnerské provize u poskytovatelů. Někteří poskytovatelé jsou ve vlastnictví naší mateřské společnosti.
Další informace
Web vpnMentor byl založen v roce 2014, aby poskytoval recenze VPN služeb a příběhy související s ochranou soukromí. Dnes náš tým stovek výzkumníků, autorů a editorů v oblasti kybernetické bezpečnosti nadále pomáhá čtenářům bojovat za jejich online svobodu ve spolupráci se společností Kape Technologies PLC, která vlastní následující produkty: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access a Intego. Jejich recenze najdete na tomto webu. Recenze publikované na webu vpnMentor jsou považovány za přesné k datu vydání článku a jsou napsány podle našich přísných norem, kde klíčové je profesionální a čestné zhodnocení recenzentem, přičemž se berou v úvahu technické vlastnosti a kvality produktu spolu s jeho komerční hodnotu pro uživatele. Žebříčky a recenze, které zveřejňujeme, mohou brát v potaz také výše uvedené společné vlastnictví a provize, které získáváme za nákupy prostřednictvím odkazů na našich webových stránkách. Nepíšeme recenze na všechny poskytovatele VPN a informace jsou považovány za přesné k datu vydání každého článku.

O autorovi

 • Guy Fawkes
 • Guy Fawkes Anonymní odborníci na kyberbezpečnost

Anonymní odborníci, kteří píší pro vpnMentor, ale nechtějí zveřejnit svou totožnost.

Líbil se Vám tento článek? Ohodnoťte jej!
Nesnášel jsem ho Opravdu se mi nelíbí Byl v pořádku Docela dobrý! Absolutně úžasný!
z 10 – Hlasovalo uživatelů
Děkujeme za zpětnou vazbu.

Napište nám komentář, jak tento článek vylepšit. Vaše zpětná vazba je pro nás důležitá!

Zanechat komentář

Je nám líto, odkazy nejsou v tomto poli povoleny!

Jméno by mělo obsahovat alespoň 3 písmena

Obsah pole by neměl přesáhnout 80 písmen

Je nám líto, odkazy nejsou v tomto poli povoleny!

Prosím zadejte platnou emailovou adresu

Děkujeme za nahrání komentáře, %%name%%!

Všechny komentáře kontrolujeme do 48 hodin, abychom se ujistili, že jsou skutečné a nejsou urážlivé. Mezitím můžete sdílet tento článek.