Poskytovatele hodnotíme na základě důkladného testování a průzkumu, ale bereme v úvahu také vaši zpětnou vazbu a naše partnerské provize u poskytovatelů. Někteří poskytovatelé jsou ve vlastnictví naší mateřské společnosti.
Další informace
Projekt vpnMentor byl založen v roce 2014 jako nezávislý web, který hodnotí VPN a řeší témata spojená se soukromím. Dnes náš tým čítá stovky odborníků, autorů, editorů a výzkumníků v oblasti kybernetické bezpečnosti a pomáhá čtenářům bojovat za svobodu na internetu ve spolupráci se společností Kape Technologies PLC, která vlastní také následující produkty: ExpressVPN, CyberGhost a Private Internet Access, které mohou být součástí srovnání a hodnocení na tomto webu. Recenze vydané na vpnMentor jsou aktuální k datu jejich vydnání a jejich obsah se drží striktních recenzních standardů, které vyzdvihují nezávislé, profesionální a poctivé poznatky recenzenta s přihlédnutím k technickým možnostem a kvalitám produktu spolu s jeho přidanou hodnotou pro uživatele. Ve zveřejněných žebříčcích a recenzích může být přihlédnuto také ke výše zmíněnému vlastnictví a partnerským provizím, které udržují náš web v provozu. Nerecezujeme kompletně všechny VPN na světě a informace jsou aktuální k datu vydání článku.
Reklamní prohlášení

Projekt vpnMentor byl založen v roce 2014 jako nezávislý web, který hodnotí VPN a řeší témata spojená se soukromím. Dnes náš tým čítá stovky odborníků, autorů, editorů a výzkumníků v oblasti kybernetické bezpečnosti a pomáhá čtenářům bojovat za svobodu na internetu ve spolupráci se společností Kape Technologies PLC, která vlastní také následující produkty: ExpressVPN, CyberGhost a Private Internet Access, které mohou být součástí srovnání a hodnocení na tomto webu. Recenze vydané na vpnMentor jsou aktuální k datu jejich vydnání a jejich obsah se drží striktních recenzních standardů, které vyzdvihují nezávislé, profesionální a poctivé poznatky recenzenta s přihlédnutím k technickým možnostem a kvalitám produktu spolu s jeho přidanou hodnotou pro uživatele. Ve zveřejněných žebříčcích a recenzích může být přihlédnuto také ke výše zmíněnému vlastnictví a partnerským provizím, které udržují náš web v provozu. Nerecezujeme kompletně všechny VPN na světě a informace jsou aktuální k datu vydání článku.

5 způsobů, jak ušetřit peníze za hotely s VPN

Guy Fawkes Fakta ověřil/a Ben Lawson Anonymní odborníci na kyberbezpečnost

Cestování může stát spoustu peněz.

Pokud jedete na dovolenou, existují dvě věci, které představují nějvětší zátěž pro vaši peněženku: letenky a ubytování.

Již jsme vám ukázali, jak ušetřit za letenky pomocí VPN, avšak hotely mohou být někdy dražší.

Jistě, najít ubytování není s Airbnb těžké, ale řekněme, že si chcete užít plný komfort hotelových služeb. Nalezení místa, které vás nezruinuje, může být složité.

A kdo má čas procházet všemi srovnávacími stránkami?

Pro ušetření času (a peněz!), vám ukážeme, jak můžete pomocí VPN ušetřit hodně prostředků při rezervaci hotelu.

Varování! S VPN jsme ušetřili 308 dolarů za noc!

(Chcete-li ušetřit peníze na VPN, podívejte se na naše stránky s výhodnými nabídkami zde.)

Hotely mění své ceny podle vaší polohy

Ne, nežertujeme.

Hlavním důvodem, proč je téměř nemožné odhalit skvělou nabídku, je skutečnost, že srovnávací webové stránky obvykle sledují vaši polohu a poskytují vám ceny podle vašeho umístění.

Například pokud si rezervujete hotel v Londýně z Ameriky, ceny jsou (obvykle) dražší než kdybyste je rezervovali z Afriky.

Nevěříte nám? Čtěte dále.

Webové stránky sledují vaši polohu pomocí několika nástrojů

Víte, jak Google sleduje vaše preference? Srovnávací a internetové stránky hotelu dělají totéž.

Zde je postup, jak to dělají:

 • Sledují vaše soubory cookies.
  Soubory cookie ukládají historii prohlížení. Pomocí toho mohou srovnávací stránky zjistit, že jste několikrát vyhledávali tutéž položku online. Pokud uvidí, že jste ji vyhledávali hodně krát (což znamená, že existuje vysoká šance, že si pokoj rezervujete), zvýší ceny dostupných hotelů.
 • Vidí vaši IP adresu.
  Vaše IP adresa – také známá jako internetový protokol– je nejsnazší způsob, jakým cestovní stránky dokáží zjistit vaši polohu. V závislosti na vaší lokalitě vám mohou ukázat různé ceny hotelů.
 • Používají mobilní sledování.
  Funkce GPS na vašem mobilním zařízení, jako je váš chytrý telefon nebo tablet, může označovat vaši polohu. Pokud procházíte cestovní stránky z mobilního zařízení, pravděpodobně uvidíte různé ceny v závislosti na vaší poloze.
 • Sledují vaši Wi-Fi.
  Pokud udělíte svolení webovým stránkám, mohou vaše zařízení detekovat pomocí Wi-Fi.

Proč na tom záleží?

Pokud jim můžete zabránit ve sledování, můžete změnit ceny, které vám nabízejí.

Jak to udělat?

Našli jsme pět způsobů, jak ušetřit peníze.Dva z nich vyžadují VPN.

5 způsobů, jak ušetřit peníze za hotely

Pro potvrzení naší hypotézy, že vám VPN může ušetřit peníze, se podíváme na pětihvězdičkový hotel v Londýně.

Londýn je jedno z nejkrásnějších měst zvláště ve vánočním období, takže je ideální destinací pro vánoční dovolenou.

Jelikož jsou Vánoce také drahým ročním obdobím, je úspora peněz mnohem důležitější.

The Goring je luxusní hotel hned vedle Westminsterského paláce, hlavního bodu Spojeného království a přímo na prahu sídla královny. Je to ideální místo pro Vánoce a hotelové pokoje se rychle plní.

Rozhodli jsme se zjistit, kolik The Goring normálně stojí.

S IP adresou nastavenou na území Spojeného království bude týdenní pobyt v hotelu The Goring od 20. do 27. prosince stát 602 liber za noc, což je asi 795 dolarů.

To je hodně peněz.

Ale naštěstí jsme zjistili způsob, jak ušetřit více než 300 dolarů za noc.

Zde je návod:

1. Změňte vaši polohu pomocí VPN

Jak jsme uvedli výše, hotelové stránky zobrazují ceny podle vaší lokality. Pokud změníte svou polohu, můžete změnit i cenu.

VPN vám to umožní.

VPN, známá také jako virtuální privátní síť, změní vaši IP adresu na jiné místo v závislosti na tom, na který server se připojujete. Také přidává šifrování a zabezpečuje internetové připojení.

Pokud se chcete dozvědět více o tom, jak VPN fungují (a jak je používat), přečtěte si tento článek.

Chtěli jsme zjistit, zda se cena hotelu The Goring změní s jinou polohou, a proto jsme přepnuli svou VPN do Paříže.

Přestože Francie není levnou zemí, cena ubytování v hotelu The Goring se změnila na 495 EUR za noc, což je asi 583 dolarů.

To je o 212 dolarů méně za noc! Za týdenní pobyt tak ušetříte více než 1400 dolarů!

2. Přepněte IP na zemi s nižšími příjmy

Mnohokrát vám prohlížení ze země s nižšími příjmy může ušetřit více peněz za hotely.

Pokud nemáte čas na změnu VPN serveru a procházení zvýhodněných nabídek, vždy zvolte zemi s nižšími příjmy.

Můžete například procházet z Indie.

Cena z Indie činí 37 944 rupií, což je zhruba 584 dolarů, stejná cena jako v případě Paříže.

V takovém případě vám změna polohy na Indii neušetří hodně, ale ušetří vám víc, než je původní cena.

3. Najděte zemi se slevou

Mnohokrát hotely nabízejí slevy lidem na určitých místech.

Našli jsme slevu tím, že jsme se připojili k serveru v Americe.

S naší IP adresou nastavenou ve Washingtonu DC jsme našli 17% slevu pro stejný hotel a stejné termíny.

Takže místo placení téměř 800 dolarů za noc zaplatíte pouze 487 dolarů. To je úspora přes 300 dolarů za noc!  Více než 2 100 dolarů celkově!

S cenami, jako je tato, je pobyt v luxusním pětihvězdičkovém hotelu uprostřed Londýna mnohem dostupnější.

4. Vymažte historii prohlížení

Pokud nechcete používat VPN, můžete vymazat historii prohlížení a doufat, že naleznete lepší cenu.

Jak bylo uvedeno výše, srovnávací stránky sledují vaši polohu a historii prohlížení na základě souborů cookie uložených v prohlížeči.

Na základě těchto informací odpovídajícím způsobem upravují ceny.

Vymažte soubory cookie a data prohlížeče, abyste obnovili tyto ceny a zjistili, jaké jsou počáteční náklady na rezervaci vašeho hotelu.

(Je také užitečné vymazat soubory cookie před použitím VPN.)

5. Buďte trpěliví

Bylo by úžasné, kdybychom se mohli přihlásit online, najít hotel a okamžitě provést rezervaci. Úspory však obvykle trvají.

Naše rada: nespěchejte.

Může to nějakou dobu trvat, než najdete tu nejlepší nabídku. Vyzkoušejte různé stránky, vymažte historii prohlížení, vyhledávejte různá data (pokud je to možné) a určitě najdete nabídku, která se vám bude líbit.

Je to legální?

Pokud se obáváte zákonnosti používání VPN při rezervaci hotelů, můžete být v klidu. Srovnávací stránky s tím nemají problém.

Tyto stránky jsou určeny k poskytování různých cen zákazníkům na různých místech. Procházení pomocí VPN vám může pomoci využít těchto rozdílů a ušetřit spoustu peněz.

Je samozřejmé, že pokud chcete ušetřit peníze za hotelové rezervace, nejlepší způsob je jednoduše skrýt vaši polohu pomocí VPN.

Pokud hledáte dobrou VPN, která vám šetří peníze za hotely, podívejte se na naše nejlepší VPN:

Pořadí
Poskytovatel
Naše skóre
Sleva
Navštívit
1
medal
9.9 /10
9.9 Naše skóre
Ušetřete 49%!
Výstraha k ochraně soukromí!

Navštěvovaným stránkám odhalujete informace o své osobě!

Vaše IP adresa:

Vaše umístění:

Váš poskytovatel internetu:

Informace uvedené výše lze použít k vašemu sledování, cílení reklamy a monitorování vaší online činnosti.

VPN vám pomůže tyto informace skrýt a vy tak budete neustále chráněni. Doporučujeme ExpressVPN – jedničku mezi VPN. A to jsme jich otestovali více než 350. Používá šifrování na armádní úrovni a funkce, které zajistí bezpečnost vašeho digitálního soukromí. A navíc momentálně nabízí 49% slevu.

Navštivte ExpressVPN

Poskytovatele hodnotíme na základě důkladného testování a průzkumu, ale bereme v úvahu také vaši zpětnou vazbu a naše partnerské provize u poskytovatelů. Někteří poskytovatelé jsou ve vlastnictví naší mateřské společnosti.
Další informace
Projekt vpnMentor byl založen v roce 2014 jako nezávislý web, který hodnotí VPN a řeší témata spojená se soukromím. Dnes náš tým čítá stovky odborníků, autorů, editorů a výzkumníků v oblasti kybernetické bezpečnosti a pomáhá čtenářům bojovat za svobodu na internetu ve spolupráci se společností Kape Technologies PLC, která vlastní také následující produkty: ExpressVPN, CyberGhost a Private Internet Access, které mohou být součástí srovnání a hodnocení na tomto webu. Recenze vydané na vpnMentor jsou aktuální k datu jejich vydnání a jejich obsah se drží striktních recenzních standardů, které vyzdvihují nezávislé, profesionální a poctivé poznatky recenzenta s přihlédnutím k technickým možnostem a kvalitám produktu spolu s jeho přidanou hodnotou pro uživatele. Ve zveřejněných žebříčcích a recenzích může být přihlédnuto také ke výše zmíněnému vlastnictví a partnerským provizím, které udržují náš web v provozu. Nerecezujeme kompletně všechny VPN na světě a informace jsou aktuální k datu vydání článku.

O autorovi

 • Guy Fawkes
 • Guy Fawkes Anonymní odborníci na kyberbezpečnost

Anonymní odborníci, kteří píší pro vpnMentor, ale nechtějí zveřejnit svou totožnost.

Líbil se Vám tento článek? Ohodnoťte jej!
Nesnášel jsem ho Opravdu se mi nelíbí Byl v pořádku Docela dobrý! Absolutně úžasný!
z 10 – Hlasovalo uživatelů
Děkujeme za zpětnou vazbu.