Poskytovatele hodnotíme na základě důkladného testování a průzkumu, ale bereme v úvahu také vaši zpětnou vazbu a naše partnerské provize u poskytovatelů. Někteří poskytovatelé jsou ve vlastnictví naší mateřské společnosti.
Další informace
Projekt vpnMentor byl založen v roce 2014 jako nezávislý web, který hodnotí VPN a řeší témata spojená se soukromím. Dnes náš tým čítá stovky odborníků, autorů, editorů a výzkumníků v oblasti kybernetické bezpečnosti a pomáhá čtenářům bojovat za svobodu na internetu ve spolupráci se společností Kape Technologies PLC, která vlastní také následující produkty: ExpressVPN, CyberGhost a Private Internet Access, které mohou být součástí srovnání a hodnocení na tomto webu. Recenze vydané na vpnMentor jsou aktuální k datu jejich vydnání a jejich obsah se drží striktních recenzních standardů, které vyzdvihují nezávislé, profesionální a poctivé poznatky recenzenta s přihlédnutím k technickým možnostem a kvalitám produktu spolu s jeho přidanou hodnotou pro uživatele. Ve zveřejněných žebříčcích a recenzích může být přihlédnuto také ke výše zmíněnému vlastnictví a partnerským provizím, které udržují náš web v provozu. Nerecezujeme kompletně všechny VPN na světě a informace jsou aktuální k datu vydání článku.
Reklamní prohlášení

Projekt vpnMentor byl založen v roce 2014 jako nezávislý web, který hodnotí VPN a řeší témata spojená se soukromím. Dnes náš tým čítá stovky odborníků, autorů, editorů a výzkumníků v oblasti kybernetické bezpečnosti a pomáhá čtenářům bojovat za svobodu na internetu ve spolupráci se společností Kape Technologies PLC, která vlastní také následující produkty: ExpressVPN, CyberGhost a Private Internet Access, které mohou být součástí srovnání a hodnocení na tomto webu. Recenze vydané na vpnMentor jsou aktuální k datu jejich vydnání a jejich obsah se drží striktních recenzních standardů, které vyzdvihují nezávislé, profesionální a poctivé poznatky recenzenta s přihlédnutím k technickým možnostem a kvalitám produktu spolu s jeho přidanou hodnotou pro uživatele. Ve zveřejněných žebříčcích a recenzích může být přihlédnuto také ke výše zmíněnému vlastnictví a partnerským provizím, které udržují náš web v provozu. Nerecezujeme kompletně všechny VPN na světě a informace jsou aktuální k datu vydání článku.

4 nejlepších a nejrychlejších VPN pro Ubuntu 2024

Matthew Amos Fakta ověřil/a Anneke van Aswegen Seniorní editor

Pro technologicky zběhlé uživatele je přechod na Linux jedním z prvních kroků k tomu, aby se vymanili ze zásahu do soukromí od velkých společností a měli naprostou kontrolu nad svým počítačem. Ubuntu je zdaleka nejoblíbenějším operačním systémem pro takový snadný přechod.

Pokud patříte mezi nadšence do VPN, možná byste měli přehodnotit své aktuální poskytovatele. Mnoho běžných klientů pro Windows/Mac/OS X totiž zaostává za svými linuxovými protějšky, ať už mluvíme o omezené funkčnosti, nepřehledném rozhraní a co je nejdůležitější, problémy s výkonem.

Nevěšte však hlavu! Otestovali jsme stovky VPN, abychom našli ty nejlepší uchazeče pro vaše další Ubuntu a dnes se s vámi o výsledky našich testů podělíme.

Tady je máte:

1. ExpressVPN

 • Špičková rychlost, perfektní pro streamování nebo náročnější práci s torrenty
 • Více než 3 000 serverů na více než 105 místech
 • Bere ohled na vaše soukromí – neukládá ŽÁDNÉ citlivé údaje
 • Přizpůsobitelný klient pro Linux s terminálem, plně kompatibilní s Ubuntu
 • Rychlá a bezproblémová instalace + vynikající zákaznická podpora
 • Neoslovila vás VPN? Využijte 30 denní záruku vrácení peněz
Nabídka ExpressVPN únor 2024: Po omezenou dobu můžete získat předplatné ExpressVPN se slevou až 49%! Nepropásněte to!

ExpressVPN nabízí vynikající rovnováhu mezi rychlostí, výběrem serverů a jednoduchou instalací na Ubuntu.

Vysoké rychlosti připojení (podívejte se na testy) a neuvěřitelných 3 000+ serverů na více než 105 různých místech dělají z tohoto poskytovatele naši volbu číslo jedna mezi spolehlivými víceúčelovými VPN. Ověřené protokolování a zásady vrácení peněz vám zajistí klidný spánek. VPN neukládá žádné citlivé údaje a pokud nejste spokojení, můžete do 30 dní požádat o vrácení peněz.

Z technického hlediska získáte přizpůsobitelného klienta pro Linux, který se spouští v terminálu. Jeho rozhraní není přehnaně komplikované, a to představuje značnou výhodu, jelikož nastavení probíhá ručně. Nebo se můžete pustit do klasického nastavení OpenVPN prostřednictvím Network Manageru od Ubuntu. Mezi pokročilé funkce patří ochrana proti úniku dat skrze DNS, Smart DNS a několik typů serverů od P2P přívětivých až po „skryté“ servery za účelem obcházení cenzury.

Naprosto jasné instrukce vás provedou instalačním procesem bez jediného problému. Pokud byste však přece jen na něco narazili, můžete se kdykoliv obrátit na zákaznickou podporu ExpressVPN, která vám pomůže prostřednictvím e-mailu, ticketů nebo živého chatu.

Zobrazit nabídky

2. AirVPN

 • Spolehlivé servery ve 23 zemích
 • Vynikající klient pro Linux, nečekejte žádné strohé funkce
 • Velký výběr z cenových nabídek
 • Specializované fórum je zlatým dolem pro informace
 • Ideální pro pokročilé uživatele, ne však příliš pro začátečníky
 • Záruka vrácení peněz a bezplatná zkušební verze

Pokud hledáte špičkovou VPN pro distribuce Linuxu, určitě si udělejte čas na AirVPN.

Konzistence, to je, oč tu běží. Tento poskytovatel nabízí vlastního klienta pro Linux, který je stejný jako jeho verze pro Windows a OS X a nabídne vám ty samé funkce. AirVPN netíží nevýhody specifické pro Linux a díky plnohodnotnému GUI pro vás bude práce na Ubuntu příjemným zážitkem.

K nabízeným funkcím mimo jiné patří nouzové odpojení, o které se postará firewall, ochrana proti úniku dat skrze DNS, přesměrování portů a možnost VPN through Tor. Ani v tomto případě však není všechno růžové, až budete u AirVPN hledat pomocnou ruku, budete se muset spolehnout především sami na sebe.

Co tím myslíme?

V porovnání s ostatními placenými VPN nenabízí tento poskytovatel tak dobrou zákaznickou podporu a jednoduché pracovní rozhraní, jaké byste očekávali. Jinými slovy řešení problému bude častokrát na vás. Zkušení uživatelé si poradí, ale začátečníkům by mohly problémy přerůst přes hlavu.

Naštěstí si díky mnoha cenovým nabídkám můžete vyzkoušet AirVPN i na pouhé tři dny, získáte měsíční záruku vrácení peněz a bezplatnou zkušební verzi (pokud o ní máte zájem, musíte kontaktovat zákaznickou podporu).

AirVPN lze jednoduše považovat za velice schopnou VPN pro Ubuntu, ale díky horšímu procesu učení a mezerám v zákaznické podpoře se hodí spíše pro zkušenější uživatele.

Zobrazit nabídky

3. Private Internet Access

 • Levné ale šikovné – k dispozici máte přes 29 650 serverů
 • Neuchovává žádné záznamy
 • Díky instalátoru bude váš život mnohem jednodušší
 • Nechybí ani důležité funkce jako nouzové odpojení a ochrana proti úniku dat
 • Vyzkoušejte si VPN na týden zdarma se zárukou vrácení peněz
Aktualizace únor 2024: PIA obvykle nemá žádné akce nebo slevy (už tak je dost levný), ale momentálně můžete získat předplatné s neuvěřitelnou slevou 82%!

Díky šikovnému klientovi pro Linux a dobrému poměru výkonu a dostupnosti je Private Internet Access další skvělou volbu při vybírání VPN pro Ubuntu.

Zákaznické podpoře opět něco schází (chybí živý chat), ale na rozdíl od AirVPN PIA nabízí zjednodušené nastavení a kompletní instalátor. Stejně jako u aplikací pro Windows/Mac, ani v tomto případě nenarazíte na problém s rozhraním, vše je uživatelský přívětivé a uspořádané.

Na této VPN je opravdu zvláštní, kolik toho za tak neskutečně nízkou cenu dostanete. Mluvíme tu především o široké nabídce serverů, nulovém protokolování, ochraně proti úniku dat skrze DNS a nouzovém odpojení. Některé z těchto funkcí nenajdete ani u VPN, které jsou až dvakrát dražší.

Tato VPN sice není tak rychlá jako například Express, ale i tak nabízí PIA zajímavé rychlosti (i když jsou některé servery rychlejší než ostatní). VPN taktéž podporuje P2P, takže můžete v klidu pracovat s torrenty.

Shrnutí? Pokud nemáte příliš velký rozpočet, ale hledáte kvalitní VPN s perfektní historií, je Private Internet Access právě pro vás.

Zobrazit nabídky

4. PrivateVPN

 • Menší, ale konkurenceschopná
 • Naprosté soukromí, vlastní infrastruktura a striktní zásady „nulového protokolování“
 • Vysoké rychlosti a serverová síť ve stylu „méně je někdy více“
 • Bez klienta, nastavení přes OpenVPN prostřednictvím Network Manager
 • Bezplatné testování na celý měsíc díky záruce vrácení peněz

I přes svou malou síť serverů si PrivateVPN vysloužila náklonost mnoha uživatelů díky výbornému výkonu a záruce soukromí.

Spuštění VPN na Ubuntu je jednoduché, ale budete se muset vrátit k nastavení OpenVPN přes Network Manager. Absence aplikace pro Linux není zrovna ideální, ale PrivateVPN nabízí dostatečnou úroveň zabezpečení i bez některých pokročilých funkcí (nouzové odpojení).

Na druhou stranu vám VPN nabídne perfektní rychlost a zcela vás zbaví obav o vaše soukromí. To u PrivateVPN mimo jiné zajišťuje vlastnictví celé důležité infrastruktury. Pokud se společnost nespoléhá na servery třetích stran, je to vždy skvělá zpráva pro uživatele.

Díky dobrému šifrování, skvělým serverům a uspokojivé zákaznické podpoře (bohužel ne 24/7) si dokáže PrivateVPN poradit se vším, co vás napadne, od odblokování obsahu po naprosté soukromí, a to za skutečně příznivou cenu. Určitě si VPN vyzkoušejte. Pokud to nebude váš šálek kávy, nezoufejte, stále vás jistí 30denní záruka vrácení peněz.

Zobrazit nabídky

Získejte to nejlepší pro vaše soukromí díky VPN pro Ubuntu

Najít ty nejlepší VPN pro systémy Linux může být oříšek, ale stále existují poskytovatelé, kteří vám nabízí vysoce kvalitní služby napříč všemi podporovanými platformami. Doufáme, že jste díky našemu porovnání našli tu správnou volbu pro svoje Ubuntu. Přejeme hodně štěstí!

Byl tento článek užitečný? Nezapomeňte se o článek podělit i s dalšími uživateli Ubuntu, kteří hledají spolehlivé VPN!

Používáte jinou distribuci než Ubuntu? Potom se určitě podívejte na náš výběr nejlepších VPN pro další distribuce Linux!

Abychom to shrnuli, nejlepší VPN pro Ubuntu roku 2024 jsou...

Pořadí
Poskytovatel
Naše skóre
Sleva
Navštívit
1
medal
9.9 /10
9.9 Naše skóre
Ušetřete 49%!
2
9.7 /10
9.7 Naše skóre
Ušetřete 60%!
3
9.5 /10
9.5 Naše skóre
Ušetřete 82%!
4
9.4 /10
9.4 Naše skóre
Ušetřete 85%!
Výstraha k ochraně soukromí!

Navštěvovaným stránkám odhalujete informace o své osobě!

Vaše IP adresa:

Vaše umístění:

Váš poskytovatel internetu:

Informace uvedené výše lze použít k vašemu sledování, cílení reklamy a monitorování vaší online činnosti.

VPN vám pomůže tyto informace skrýt a vy tak budete neustále chráněni. Doporučujeme ExpressVPN – jedničku mezi VPN. A to jsme jich otestovali více než 350. Používá šifrování na armádní úrovni a funkce, které zajistí bezpečnost vašeho digitálního soukromí. A navíc momentálně nabízí 49% slevu.

Navštivte ExpressVPN

Poskytovatele hodnotíme na základě důkladného testování a průzkumu, ale bereme v úvahu také vaši zpětnou vazbu a naše partnerské provize u poskytovatelů. Někteří poskytovatelé jsou ve vlastnictví naší mateřské společnosti.
Další informace
Projekt vpnMentor byl založen v roce 2014 jako nezávislý web, který hodnotí VPN a řeší témata spojená se soukromím. Dnes náš tým čítá stovky odborníků, autorů, editorů a výzkumníků v oblasti kybernetické bezpečnosti a pomáhá čtenářům bojovat za svobodu na internetu ve spolupráci se společností Kape Technologies PLC, která vlastní také následující produkty: ExpressVPN, CyberGhost a Private Internet Access, které mohou být součástí srovnání a hodnocení na tomto webu. Recenze vydané na vpnMentor jsou aktuální k datu jejich vydnání a jejich obsah se drží striktních recenzních standardů, které vyzdvihují nezávislé, profesionální a poctivé poznatky recenzenta s přihlédnutím k technickým možnostem a kvalitám produktu spolu s jeho přidanou hodnotou pro uživatele. Ve zveřejněných žebříčcích a recenzích může být přihlédnuto také ke výše zmíněnému vlastnictví a partnerským provizím, které udržují náš web v provozu. Nerecezujeme kompletně všechny VPN na světě a informace jsou aktuální k datu vydání článku.

O autorovi

Matthew Amos se celý život zajímá o technologie. Žije ve městě Boise ve státu Idaho (USA). Dříve pracoval jako vedoucí autor článků o marketingu na univerzitě v Montaně. Nyní pracuje na volné noze a soustředí se na vytváření obsahu o technologiích a kyberbezpečnosti.

Líbil se Vám tento článek? Ohodnoťte jej!
Nesnášel jsem ho Opravdu se mi nelíbí Byl v pořádku Docela dobrý! Absolutně úžasný!
z 10 – Hlasovalo uživatelů
Děkujeme za zpětnou vazbu.