Poskytovatele hodnotíme na základě důkladného testování a průzkumu, ale bereme v úvahu také vaši zpětnou vazbu a naše partnerské provize u poskytovatelů. Někteří poskytovatelé jsou ve vlastnictví naší mateřské společnosti.
Další informace
Web vpnMentor byl založen v roce 2014, aby poskytoval recenze VPN služeb a příběhy související s ochranou soukromí. Dnes náš tým stovek výzkumníků, autorů a editorů v oblasti kybernetické bezpečnosti nadále pomáhá čtenářům bojovat za jejich online svobodu ve spolupráci se společností Kape Technologies PLC, která vlastní následující produkty: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access a Intego. Jejich recenze najdete na tomto webu. Recenze publikované na webu vpnMentor jsou považovány za přesné k datu vydání článku a jsou napsány podle našich přísných norem, kde klíčové je profesionální a čestné zhodnocení recenzentem, přičemž se berou v úvahu technické vlastnosti a kvality produktu spolu s jeho komerční hodnotu pro uživatele. Žebříčky a recenze, které zveřejňujeme, mohou brát v potaz také výše uvedené společné vlastnictví a provize, které získáváme za nákupy prostřednictvím odkazů na našich webových stránkách. Nepíšeme recenze na všechny poskytovatele VPN a informace jsou považovány za přesné k datu vydání každého článku.
Reklamní prohlášení

Web vpnMentor byl založen v roce 2014, aby poskytoval recenze VPN služeb a příběhy související s ochranou soukromí. Dnes náš tým stovek výzkumníků, autorů a editorů v oblasti kybernetické bezpečnosti nadále pomáhá čtenářům bojovat za jejich online svobodu ve spolupráci se společností Kape Technologies PLC, která vlastní následující produkty: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access a Intego. Jejich recenze najdete na tomto webu. Recenze publikované na webu vpnMentor jsou považovány za přesné k datu vydání článku a jsou napsány podle našich přísných norem, kde klíčové je profesionální a čestné zhodnocení recenzentem, přičemž se berou v úvahu technické vlastnosti a kvality produktu spolu s jeho komerční hodnotu pro uživatele. Žebříčky a recenze, které zveřejňujeme, mohou brát v potaz také výše uvedené společné vlastnictví a provize, které získáváme za nákupy prostřednictvím odkazů na našich webových stránkách. Nepíšeme recenze na všechny poskytovatele VPN a informace jsou považovány za přesné k datu vydání každého článku.

5 skvělých alternativ Gmailu

Guy Fawkes Anonymní odborníci na kyberbezpečnost

Gmail je v současné době nejoblíbenější e-mailovou službu, ale není zdaleka tou nejlepší. Používáte-li Gmail, společnost Google využívá vašich kontaktů pro získání více informací o vaší přítomnosti na různých sociálních sítích.

Krádež vašich soukromých informací je jen jedním z mnoha kroků, které Google podniká, aby napadl vaše online soukromí. Dalším způsobem, kterým to Gmail dělá, je skenování osobních e-mailů pro určitá klíčová slova s cílem zobrazit cílené reklamy.

Pokud chcete, aby vaše osobní údaje byly chráněny a nechcete být sledování, pak byste měli zvolit lepší e-mailovou službu.

Zde jsou některé skvělé alternativy Gmailu, které vám umožní zůstat připojeni (bez závislosti na Googlu):

 1. Proton Mail
  Proton Mail je díky anonymní e-mailové poště a end-to-end šifrování nejbezpečnější e-mailovou službou dostupnou na dnešním trhu.  Jeho bezpečnost je tak těsná, že ani Proton nemůže dešifrovat a číst vaše e-maily, což vám poskytuje úplnou ochranu. Proton má open source zdrojový kód a jeho základní účty jsou zdarma. Můžete také přejít na libovolný z placených účtů – Plus, Professional nebo Visionary – pokud potřebujete lepší úložiště a větší adresář. Proton Mail má také praktickou mobilní aplikaci, která vám umožní zkontrolovat váš e-mail na cestách.
 2. Zoho Mail
  Zoho je úžasná e-mailová služba, která kombinuje čisté rozhraní bez reklam s výkonnými funkcemi, což je užitečné pro osobní i profesionální účely. Zoho poskytuje bezpečný a e-mailový hosting bez reklam v bezplatných i placených verzích. K dispozici je 20 MB limit pro e-mailové přílohy a pouze jeden hosting domény. Placené plány jsou dostupné ve třech typech – Standard, Pro a Enterprise – s tím, že Enterprise Edition obsahuje nejvíce funkcí. Zoho podporuje protokoly IMAP a POP a funguje na všech mobilních zařízeních.
 3. Tutanota
  Služba Tutanota je velmi podobná Proton Mail. Poskytuje end-to-end šifrování, což znamená, že vaše kontakty, e-mailové zprávy, přílohy a kontakty jsou uchovávány v zašifrovaném formátu. Tutanota je open source a zcela zdarma. Chcete-li firemní e-mail, můžete si pořídit prémiový účet za dostupné ceny. K vašemu e-mailu můžete přistupovat pomocí libovolného prohlížeče v počítači nebo mobilním zařízení. Má snadné rozhraní a je velmi jednoduchý.
 4. Yandex Mail
  S vynikajícím rozhraním a rozsáhlými funkcemi je Yandex další skvělou alternativou Gmailu. Nabízí neomezené úložiště spolu s protokoly POP a IMAP, takže jej můžete nainstalovat na mobilní zařízení. Tato služba je zdarma a je přístupná prostřednictvím zabezpečeného připojení SSL / TLS. K dispozici jsou klávesové zkratky pro snadnější fungování a můžete také naplánovat posílání zpráv později. K e-mailu můžete připojit přílohu o velikosti až 30 MB. Je také dodáván s prohlížečem dokumentů, který vám umožní otevřít přiložené soubory.
 5. Fast Mail
  Fast Mail je rychlý a snadný způsob, jak zůstat v kontaktu se světem – nabízí synchronizaci kontaktů a kalendáře a lze ji snadno nainstalovat na mobilních zařízeních. Služba Fast Mail poskytuje zákaznickou podporu 24/7 a nabízí tři cenové plány. Zatímco společnost nenabízí základní bezplatnou službu, poskytuje bezplatnou 30denní zkušební dobu. Podporuje všechny standardní protokoly včetně protokolů SMTP, IMAP a CardDAV.

Pokud máte obavy o soukromí a online zabezpečení a používáte VPN k ochraně vašeho soukromí, má smysl používat jinou e-mailovou službu než Gmail.

Vyzkoušejte některou z výše uvedených služeb pro zabezpečenou e-mailovou komunikaci.

Poskytovatele hodnotíme na základě důkladného testování a průzkumu, ale bereme v úvahu také vaši zpětnou vazbu a naše partnerské provize u poskytovatelů. Někteří poskytovatelé jsou ve vlastnictví naší mateřské společnosti.
Další informace
Web vpnMentor byl založen v roce 2014, aby poskytoval recenze VPN služeb a příběhy související s ochranou soukromí. Dnes náš tým stovek výzkumníků, autorů a editorů v oblasti kybernetické bezpečnosti nadále pomáhá čtenářům bojovat za jejich online svobodu ve spolupráci se společností Kape Technologies PLC, která vlastní následující produkty: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access a Intego. Jejich recenze najdete na tomto webu. Recenze publikované na webu vpnMentor jsou považovány za přesné k datu vydání článku a jsou napsány podle našich přísných norem, kde klíčové je profesionální a čestné zhodnocení recenzentem, přičemž se berou v úvahu technické vlastnosti a kvality produktu spolu s jeho komerční hodnotu pro uživatele. Žebříčky a recenze, které zveřejňujeme, mohou brát v potaz také výše uvedené společné vlastnictví a provize, které získáváme za nákupy prostřednictvím odkazů na našich webových stránkách. Nepíšeme recenze na všechny poskytovatele VPN a informace jsou považovány za přesné k datu vydání každého článku.

O autorovi

 • Guy Fawkes
 • Guy Fawkes Anonymní odborníci na kyberbezpečnost

Anonymní odborníci, kteří píší pro vpnMentor, ale nechtějí zveřejnit svou totožnost.

Líbil se Vám tento článek? Ohodnoťte jej!
Nesnášel jsem ho Opravdu se mi nelíbí Byl v pořádku Docela dobrý! Absolutně úžasný!
z 10 – Hlasovalo uživatelů
Děkujeme za zpětnou vazbu.

Napište nám komentář, jak tento článek vylepšit. Vaše zpětná vazba je pro nás důležitá!

Zanechat komentář

Je nám líto, odkazy nejsou v tomto poli povoleny!

Jméno by mělo obsahovat alespoň 3 písmena

Obsah pole by neměl přesáhnout 80 písmen

Je nám líto, odkazy nejsou v tomto poli povoleny!

Prosím zadejte platnou emailovou adresu

Děkujeme za nahrání komentáře, %%name%%!

Všechny komentáře kontrolujeme do 48 hodin, abychom se ujistili, že jsou skutečné a nejsou urážlivé. Mezitím můžete sdílet tento článek.