Poskytovatele hodnotíme na základě důkladného testování a průzkumu, ale bereme v úvahu také vaši zpětnou vazbu a naše partnerské provize u poskytovatelů. Někteří poskytovatelé jsou ve vlastnictví naší mateřské společnosti.
Další informace
Web vpnMentor byl založen v roce 2014, aby poskytoval recenze VPN služeb a příběhy související s ochranou soukromí. Dnes náš tým stovek výzkumníků, autorů a editorů v oblasti kybernetické bezpečnosti nadále pomáhá čtenářům bojovat za jejich online svobodu ve spolupráci se společností Kape Technologies PLC, která vlastní následující produkty: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access a Intego. Jejich recenze najdete na tomto webu. Recenze publikované na webu vpnMentor jsou považovány za přesné k datu vydání článku a jsou napsány podle našich přísných norem, kde klíčové je profesionální a čestné zhodnocení recenzentem, přičemž se berou v úvahu technické vlastnosti a kvality produktu spolu s jeho komerční hodnotu pro uživatele. Žebříčky a recenze, které zveřejňujeme, mohou brát v potaz také výše uvedené společné vlastnictví a provize, které získáváme za nákupy prostřednictvím odkazů na našich webových stránkách. Nepíšeme recenze na všechny poskytovatele VPN a informace jsou považovány za přesné k datu vydání každého článku.
Reklamní prohlášení

Web vpnMentor byl založen v roce 2014, aby poskytoval recenze VPN služeb a příběhy související s ochranou soukromí. Dnes náš tým stovek výzkumníků, autorů a editorů v oblasti kybernetické bezpečnosti nadále pomáhá čtenářům bojovat za jejich online svobodu ve spolupráci se společností Kape Technologies PLC, která vlastní následující produkty: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access a Intego. Jejich recenze najdete na tomto webu. Recenze publikované na webu vpnMentor jsou považovány za přesné k datu vydání článku a jsou napsány podle našich přísných norem, kde klíčové je profesionální a čestné zhodnocení recenzentem, přičemž se berou v úvahu technické vlastnosti a kvality produktu spolu s jeho komerční hodnotu pro uživatele. Žebříčky a recenze, které zveřejňujeme, mohou brát v potaz také výše uvedené společné vlastnictví a provize, které získáváme za nákupy prostřednictvím odkazů na našich webových stránkách. Nepíšeme recenze na všechny poskytovatele VPN a informace jsou považovány za přesné k datu vydání každého článku.

Jak otestovat zabezpečení vaší VPN

Kanishk Jain Odborník na technologie

Primárním cílem používání jakékoliv VPN služby je zabezpečení dat. Ale jak si můžete být jistí, že vás vaše VPN skutečně chrání? Při nastavování VPN je zapotřebí učinit několik kroků, které zamezují chybám, které mohou způsobit únik dat a vystavení vaší IP adresy i v případě, že jste připojeni k VPN síti.

V tomto článku vás seznámíme s různými nástroji, které lze použít k ověření VPN připojení pro různé typy úniků. Všechny uvedené testovací nástroje vám oznámí, zda vás vaše VPN skutečně chrání nebo ne.

 1. Test úniku DNS

DNS není nic jiného než Domain Name System. Používá se k usnadnění přístupu na webové stránky překladem názvů domén do odpovídajících adres IP. Například stránkám vpnmentor.com byla přiřazena IP adresa 104.25.7.109. Vaši IP adresu můžete zkontrolovat pomocí tohoto nástroje.

V obecných případech provádí překlad vašich jmen domén na odpovídající IP adresu váš poskytovatel internetových služeb (ISP). Nicméně, když používáte VPN, vaše skutečná adresa IP se maskuje a zabrání ostatním, aby sledovali vaši polohu.

Některé z požadavků na překlad překračují VPN tunel. Z tohoto důvodu je IP adresa a umístění vašeho ISP vystaveny vnějšímu světu.  Chcete-li spustit test úniku DNS, jednoduše se připojte k síti VPN, jejíž server je umístěn mimo vaši zemi.  Pak můžete použít určité nástroje, jako je dnsleaktest.com. Pokud se IP adresa, umístění a další podrobnosti shodují s adresou vašeho poskytovatele internetových služeb, dochází k úniku vašeho DNS.

Všimněte si, že DNS úniky nevystavují vaši IP adresu. Dochází k úniku IP adresy a umístění vašeho poskytovatele internetových služeb, které lze použít ke snadnému vysledování vaší IP adresy.

Chcete-li zabránit úniku DNS, použijte VPN, která má vlastní šifrovaný DNS systém.

 1. Test úniku IP adresy

Většina sítí VPN tvrdí, že chrání vaši IP adresu, nicméně skutečnost je zcela odlišná. Studie aplikací Android VPN odhalila, že   84 % VPN zveřejňovala skutečnou IP adresu uživatele.

Chcete-li otestovat VPN službu pro únik IP adres, použijte náš testovací nástroj pro únik IP.

Musíte si uvědomit, že je nutné otestovat VPN službu ro únik IP adres, je-li VPN připojení aktivní a také ve fázi opětovného připojení.  Většina VPN sítí zobrazí vaší IP adresu při opětovném připojení po přerušeném připojení.

V případě přerušení VPN připojení by VPN měla mít funkci kill switch, která zcela blokuje veškerou internetovou komunikaci.

Kroky k otestování VPN pro únik IP adresy při opětovném připojení:

 1. Odpojte internet, když je vaše VPN aktivní.
 2. Jakmile dojde k přerušení připojení, znovu se připojte a spusťte rychlou sekvenci testu IP. To lze provést otevřením několika záložek webové stránky pro testování IP a následným co nejrychlejším obnovením každé z nich.
 3. Jakmile se VPN znovu připojí, zastavte obnovení a zkontrolujte výsledky testu.
 4. Pokud je vaše skutečná IP adresa zobrazena na několika záložkách, došlo k úniku při opětovném připojení.

Chcete-li zabránit úniku IP adresy, musíte se ujistit, že si pořídíte zabezpečenou VPN. Pokud dochází k úniku IPv6, můžete v zařízení ručně zakázat připojení k IPv6.Nezapomeňte také, že pokud VPN podporuje IPv6, automaticky získáte také ochranu proti IPv4.

 1. Test úniku WebRTC

WebRTC je definice API rozhraní převážně viděná ve webových prohlížečích, jako je Firefox, Chrome a Opera, které umožňují sdílení P2P souborů spolu s hlasovými a video rozhovory v rámci webového prohlížeče, aniž by bylo zapotřebí externích pluginů nebo rozšíření. Existují různé pluginy k přidání podpory WebRTC externě pro Internet Explorer a jiné prohlížeče.

Pokud vaše IP adresa uniká přes WebRTC API, dojde k úniku WebRTC. Svou VPN můžete otestovat pro únik WebRTC na webových stránkách Perfect Privacy WebRTC Test.

WebRTC můžete vypnout v prohlížeči, který používáte, abyste zabránili úniku. 

Test rychlosti VPN

Spolu s ochranou osobních údajů a bezpečnosti je rychlost také jedním z nejdůležitějších aspektů jakékoli služby VPNExistuje mnoho faktorů, které ovlivňují rychlost VPN. Zde je seznam několika z nich.

 1. Omezení vašeho poskytovatele internetových služeb

Nezáleží na tom, jak rychlá je vaše VPN, její rychlost nebude nikdy vyšší než rychlost, kterou poskytuje váš poskytovatel internetových služeb. Váš ISP řídí celkovou rychlost vašeho internetu.

 1. Úroveň šifrování

Čím vyšší úroveň šifrování, tím větší je snižování rychlosti VPN. Protokol L2PT je bezpečnější než protokol PPTP, ale má podstatně nižší rychlost. Pokud většina úkolů, které děláte na internetu, nevyžaduje vysokou úroveň šifrování, raději použijte nižší úroveň šifrování.

 1. Fyzická vzdálenost mezi uživatelem a VPN serverem

To je nejběžnější aspekt, který ovlivňuje rychlost VPN. Pokud jste v Indii a používáte VPN server, který se nachází ve Spojených státech, budete se potýkat s pomalejší rychlost internetu. Volba služby VPN, jejíž server je umístěn ve vaší blízkosti, tento problém vyřeší.

 1. Počet aktivních uživatelů na VPN serveru

Mnoho populárních poskytovatelů VPN služeb má své servery přetížené uživateli, což vede k pomalým rychlostem. Než si zakoupíte VPN, ujistěte se, že poskytují stránku o stavu serveru s informacemi o šířce pásma v reálném čase.

 1. Nastavení brány firewall

Nastavení brány firewall nesmí rušit provoz VPN ani výkon CPU, protože může do značné míry ovlivnit rychlost.

 1. Procesní výkon vašeho přístroje

Kdykoli je ve vašem počítači nebo v mobilním zařízení aktivní VPN, vaše zařízení nepřetržitě pracuje na pozadí za účelem šifrování a dešifrování informací. Toto využívá značné množství procesního výkonu. Vyšší rychlost internetu, více potřebného procesního výkonu.

Takže i když je vaše VPN síť rychlá a máte vysokorychlostní připojení k internetu, vaše CPU může omezit maximální rychlost.

Chcete-li otestovat rychlost VPN, navštivte stránku Speedof.me

Co dělat, když dochází k úniku?

Pokud dochází k úniku VPN, můžete se obrátit na tým podpory poskytovatele VPN a pokusit se problém vyřešit. Kromě toho můžete přejít k vysoce kvalitní VPN službě, která nezobrazuje vaše data. Služby VPN se obecně zaměřují na nezkušené uživatele a lákají je pomocí svých marketingových technik.

S těmito nástroji můžete otestovat svou VPN, abyste se ujistili, že zabezpečuje data a nedochází k úniku vašich informací.

Zde je seznam VPN, které doporučujeme.

Pořadí
Poskytovatel
Naše skóre
Sleva
Navštívit
1
medal
9.9 /10
9.9 Naše skóre
Ušetřete 49%!
2
9.2 /10
9.2 Naše skóre
Ušetřete 83%!
3
9.7 /10
9.7 Naše skóre
Ušetřete 83%!
Výstraha k ochraně soukromí!

Navštěvovaným stránkám odhalujete informace o své osobě!

Vaše IP adresa:

Vaše umístění:

Váš poskytovatel internetu:

Informace uvedené výše lze použít k vašemu sledování, cílení reklamy a monitorování vaší online činnosti.

VPN vám pomůže tyto informace skrýt a vy tak budete neustále chráněni. Doporučujeme ExpressVPN – jedničku mezi VPN. A to jsme jich otestovali více než 350. Používá šifrování na armádní úrovni a funkce, které zajistí bezpečnost vašeho digitálního soukromí. A navíc momentálně nabízí 49% slevu.

Navštivte ExpressVPN

Poskytovatele hodnotíme na základě důkladného testování a průzkumu, ale bereme v úvahu také vaši zpětnou vazbu a naše partnerské provize u poskytovatelů. Někteří poskytovatelé jsou ve vlastnictví naší mateřské společnosti.
Další informace
Web vpnMentor byl založen v roce 2014, aby poskytoval recenze VPN služeb a příběhy související s ochranou soukromí. Dnes náš tým stovek výzkumníků, autorů a editorů v oblasti kybernetické bezpečnosti nadále pomáhá čtenářům bojovat za jejich online svobodu ve spolupráci se společností Kape Technologies PLC, která vlastní následující produkty: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access a Intego. Jejich recenze najdete na tomto webu. Recenze publikované na webu vpnMentor jsou považovány za přesné k datu vydání článku a jsou napsány podle našich přísných norem, kde klíčové je profesionální a čestné zhodnocení recenzentem, přičemž se berou v úvahu technické vlastnosti a kvality produktu spolu s jeho komerční hodnotu pro uživatele. Žebříčky a recenze, které zveřejňujeme, mohou brát v potaz také výše uvedené společné vlastnictví a provize, které získáváme za nákupy prostřednictvím odkazů na našich webových stránkách. Nepíšeme recenze na všechny poskytovatele VPN a informace jsou považovány za přesné k datu vydání každého článku.

O autorovi

Kanishk je blogerem na částečný úvazek a milovníkem technologií na plný úvazek.

Líbil se Vám tento článek? Ohodnoťte jej!
Nesnášel jsem ho Opravdu se mi nelíbí Byl v pořádku Docela dobrý! Absolutně úžasný!
z 10 – Hlasovalo uživatelů
Děkujeme za zpětnou vazbu.

Napište nám komentář, jak tento článek vylepšit. Vaše zpětná vazba je pro nás důležitá!

Zanechat komentář

Je nám líto, odkazy nejsou v tomto poli povoleny!

Jméno by mělo obsahovat alespoň 3 písmena

Obsah pole by neměl přesáhnout 80 písmen

Je nám líto, odkazy nejsou v tomto poli povoleny!

Prosím zadejte platnou emailovou adresu

Děkujeme za nahrání komentáře, %%name%%!

Všechny komentáře kontrolujeme do 48 hodin, abychom se ujistili, že jsou skutečné a nejsou urážlivé. Mezitím můžete sdílet tento článek.