Poskytovatele hodnotíme na základě důkladného testování a průzkumu, ale bereme v úvahu také vaši zpětnou vazbu a naše partnerské provize u poskytovatelů. Někteří poskytovatelé jsou ve vlastnictví naší mateřské společnosti.
Další informace
Web vpnMentor byl založen v roce 2014, aby poskytoval recenze VPN služeb a příběhy související s ochranou soukromí. Dnes náš tým stovek výzkumníků, autorů a editorů v oblasti kybernetické bezpečnosti nadále pomáhá čtenářům bojovat za jejich online svobodu ve spolupráci se společností Kape Technologies PLC, která vlastní následující produkty: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access a Intego. Jejich recenze najdete na tomto webu. Recenze publikované na webu vpnMentor jsou považovány za přesné k datu vydání článku a jsou napsány podle našich přísných norem, kde klíčové je profesionální a čestné zhodnocení recenzentem, přičemž se berou v úvahu technické vlastnosti a kvality produktu spolu s jeho komerční hodnotu pro uživatele. Žebříčky a recenze, které zveřejňujeme, mohou brát v potaz také výše uvedené společné vlastnictví a provize, které získáváme za nákupy prostřednictvím odkazů na našich webových stránkách. Nepíšeme recenze na všechny poskytovatele VPN a informace jsou považovány za přesné k datu vydání každého článku.
Reklamní prohlášení

Web vpnMentor byl založen v roce 2014, aby poskytoval recenze VPN služeb a příběhy související s ochranou soukromí. Dnes náš tým stovek výzkumníků, autorů a editorů v oblasti kybernetické bezpečnosti nadále pomáhá čtenářům bojovat za jejich online svobodu ve spolupráci se společností Kape Technologies PLC, která vlastní následující produkty: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access a Intego. Jejich recenze najdete na tomto webu. Recenze publikované na webu vpnMentor jsou považovány za přesné k datu vydání článku a jsou napsány podle našich přísných norem, kde klíčové je profesionální a čestné zhodnocení recenzentem, přičemž se berou v úvahu technické vlastnosti a kvality produktu spolu s jeho komerční hodnotu pro uživatele. Žebříčky a recenze, které zveřejňujeme, mohou brát v potaz také výše uvedené společné vlastnictví a provize, které získáváme za nákupy prostřednictvím odkazů na našich webových stránkách. Nepíšeme recenze na všechny poskytovatele VPN a informace jsou považovány za přesné k datu vydání každého článku.

Jak vytvořit silné heslo - 7 zlatých pravidel

Daniel Krohn Odborník na kyberbezpečnost

- Musíte mít různá hesla pro různé služby  - Častá aktualizace hesel je nutností  - Použití (hloupé) fráze je doporučeným způsobem pro tvorbu hesla.  - Zvažte použití dvoufázového ověření

e$!gjelgiuy^

Vypadá to jako zkomolenina?

Vysvětlíme vám, proč vás vytvoření šifrovaného hesla ochrání před všemi druhy online dravců.

Než jsem začal důkladněji zabývat touto záležitost, byl jsme překvapený, proč by někdo chtěl proniknout do mého online světa. Koneckonců, jsem nijak nezajímavý. Nejsem tajný agent. Ve skutečnosti nejsem ani materiál pro stalkery.

Pravdou je, že nezáleží na tom, kdo jsem. Z určitých důvodu existují lidé, kteří se zajímají a využívají informace jiných lidí.

Po rozsáhlém průzkumu tohoto tématu a mnoha rozhovorech s různými zdroji jsem si uvědomil, že jsem stejně jako všichni ostatní terčem těchto útoků. Součástí problému online světa je, že my - uživatelé - si zkrátka neuvědomujeme potenciál toho, co vkládáme na obrazovku.  Internet se stává stále více pokročilejším, stejně tak jako profesionálové, kteří vědí, jak prolomit, hacknout a číhat kolem našeho podnikání.

Hackeři jsou ukrytí pod různými podobami. Existují 3 typy hackerů a specifické motivace pro každého z nich:

1. Prvními jsou bílý hackeři - ti, kteří nás ochraňují před černými hackery, kteří jsou placeni za vytvoření počítačových virů nebo proniknutí do systémů. Další kategorie hackerů zahrnují hnědé hackery, šedé hackery, špionážní hackery, kybernetické teroristy.

2. Pokud ponecháme hackery stranou, musíme vzít v úvahu také vlády. NSA, mezi ostatními světovými vládami, chce vytvářet právní předpisy, které jim umožňují přístup ke všem osobním e-mailům, telefonním hovorům a navštíveným webovým stránkám. To je jistě obrovské porušení práv. Koneckonců, proč chce NSA vědět o mých fotkách na Facebooku. Stále si nejsem jistý.

3. Poslední skupinou jsou inzerenti. I když neděláte online nic špionážního nebo zakázaného, můžete být jen terčem otravných reklam začleněných do vašeho webového prohlížeče.

Ať už jste cílem inzerentů nebo součástí hackerského spiknutí nejlepší radou je pravidelná změna hesel.

Na základě četných výzkumů a rad odborníků jsme vytvořili 7 zlatých pravidel, které vás ochrání před všemi webovými nepřáteli.

1. Vytvořte různá hesla pro různé služby:

Představte si, že by stejný klíč otevřel dveře vašeho auta, váš dům i kancelář. Tato logika je zřejmá. Pokud se hacker dostane na jedno místo, může se dostat i do dalších. Je důležité používat jiný klíč pro všechny zámky.

2. Pravidelně měňte hesla:

Zde platí stejná logika. Ponechání stejného zámku na vašich dveří po léta je opravdu pozvánkou pro zloděje. V určitém okamžiku je zámek poškozen. Kód je prasknutý. Měňte vaše hesla pravidelně. Některé aplikace mají nastavení, které vám připomene častou změnu hesel. Pokud například používáte systém Windows, můžete se často zvolit častou změnu přihlašovacího hesla do systému Windows pomocí možností hesla v Místních zásadách zabezpečení. Jednoduše vyberte položku Zásady hesel v části Zásady účtu. Klikněte na položku Maximální věk hesla v pravém podokně, zadejte počet dní, po dobu kterých chcete heslo používat, a klikněte na tlačítko OK. Nyní máte nastavenou chytrou připomínku.

3. Vyberte správné heslo:

Hesla by měla mít délku nejméně 16 znaků a obsahovat kombinaci čísel, symbolů, velkých písmen, malých písmen a mezer. Neměla by se opakovat ani být skutečné slovo nebo ID.

Zní to poměrně složitě, že? Nejen, že jejich vytváření je nesmírně otravné, ale také jejich zapamatování je obtížné.

Jeden způsob, jak vytvořit zkomolené heslo, které si můžete snadno pamatovat, je extrahovat fráze: například "Mám 3 růžové ovce a 5 koček v mém domě.¨ Vygenerované heslo: M3roa5kvmd.Při vymýšlení nových hesel si tak můžete i pobavit.

4. Zvolte dvoufázové ověření:

Služba Gmail spolu s Facebookem nabízí tento bezproblémový způsob udržování vaší bezpečnosti. Při přihlašování vás jednoduše požádá o zadání kódu, který obdržíte na váš telefon. Rychlé, chytré a funkční.

Google2steps

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5. Zakažte automatické dokončování uživatelských jmen a hesel:

Vypnutím automatického doplňování se v podstatě odhlásíte, pokud jste mimo počítač. Samozřejmě to může být poněkud nepříjemné, když jste neustále vyzýváni k zadání složitého hesla po několika minutách od opuštění počítače, avšak jedná se o zásadní věc, pokud používáte veřejný nebo sdílený počítač.

Chcete-li tuto funkci zakázat v prohlížeči Internet Explorer, klikněte na položku Nástroje> Možnosti Internetu> Obsah a v části Automatické dokončování vyberte tlačítko Nastavení. Zrušte zaškrtnutí u Uživatelských jmen a hesel formulářů. Klikněte na tlačítko OK a poté vyberte záložku Obecné a klikněte na tlačítko Odstranit> Odstranit hesla. Klikněte na Zavřít a OK. Zrušte zaškrtnutí polí Uživatelské jména a hesla ve formulářích v dialogovém okně Nastavení automatického dokončení aplikace Internet Explorer.

Ve Firefoxu jednoduše klikněte na Nástroje> Vymazat soukromá data (nebo stiskněte Ctrl-Shift-Delete), zkontrolujte všechny položky a klikněte na příkaz Vymazat soukromá data.

V prohlížeči Google Chrome klikněte na tlačítko nabídky Chrome> přejděte na úplný konec stránky nastavení a klikněte na Zobrazit rozšířená nastavení > Přejděte dolů a vyhledejte sekci Hesla a formuláře > Zrušte zaškrtnutí vedle možnosti označené možnosti Povolit automatické vyplňování...

chrome_password
6: Pořiďte si správce hesel:

Existuje řada správců hesel, jež ukládají všechna vaše hesla a vyplní vaše přihlašovací údaje. Je to trochu jako byste vlastnili malou paměťovou kartu. Mezi některé skvělé možnosti patří 1Password, LastPass, Roboform. Vše, co si musíte pamatovat, je hlavní heslo pro přihlášení do samotného správce hesel.

Lastpass
LastPass správce hesel

7. Neposílejte své heslo e-mailem ani jej neposkytujte přes telefon:

To je jasné, ale nikdy nevíte, kdy budete potřebovat připomenou zřejmý fakt.
Naše rada zní: prostě to udělejte.

Takže tady to máte. Návod k základním informacím o heslech.

Představte si svůj dům - sbírku vašeho majetků, všech vzpomínek a pokladů. Teď si představte, že jste nechali dveře odemčené pro každého, kdo projde kolem.

Online hesla jsou jako klíče od vašich domovních dveří. Za každých okolností, chcete zajistit, aby váš svět byl bezpečně uzamčen.

Poskytovatele hodnotíme na základě důkladného testování a průzkumu, ale bereme v úvahu také vaši zpětnou vazbu a naše partnerské provize u poskytovatelů. Někteří poskytovatelé jsou ve vlastnictví naší mateřské společnosti.
Další informace
Web vpnMentor byl založen v roce 2014, aby poskytoval recenze VPN služeb a příběhy související s ochranou soukromí. Dnes náš tým stovek výzkumníků, autorů a editorů v oblasti kybernetické bezpečnosti nadále pomáhá čtenářům bojovat za jejich online svobodu ve spolupráci se společností Kape Technologies PLC, která vlastní následující produkty: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access a Intego. Jejich recenze najdete na tomto webu. Recenze publikované na webu vpnMentor jsou považovány za přesné k datu vydání článku a jsou napsány podle našich přísných norem, kde klíčové je profesionální a čestné zhodnocení recenzentem, přičemž se berou v úvahu technické vlastnosti a kvality produktu spolu s jeho komerční hodnotu pro uživatele. Žebříčky a recenze, které zveřejňujeme, mohou brát v potaz také výše uvedené společné vlastnictví a provize, které získáváme za nákupy prostřednictvím odkazů na našich webových stránkách. Nepíšeme recenze na všechny poskytovatele VPN a informace jsou považovány za přesné k datu vydání každého článku.

O autorovi

Autor článků o technologích s vášní pro ochranu soukromí online.

Líbil se Vám tento článek? Ohodnoťte jej!
Nesnášel jsem ho Opravdu se mi nelíbí Byl v pořádku Docela dobrý! Absolutně úžasný!
z 10 – Hlasovalo uživatelů
Děkujeme za zpětnou vazbu.

Napište nám komentář, jak tento článek vylepšit. Vaše zpětná vazba je pro nás důležitá!

Zanechat komentář

Je nám líto, odkazy nejsou v tomto poli povoleny!

Jméno by mělo obsahovat alespoň 3 písmena

Obsah pole by neměl přesáhnout 80 písmen

Je nám líto, odkazy nejsou v tomto poli povoleny!

Prosím zadejte platnou emailovou adresu

Děkujeme za nahrání komentáře, %%name%%!

Všechny komentáře kontrolujeme do 48 hodin, abychom se ujistili, že jsou skutečné a nejsou urážlivé. Mezitím můžete sdílet tento článek.