Poskytovatele hodnotíme na základě důkladného testování a průzkumu, ale bereme v úvahu také vaši zpětnou vazbu a naše partnerské provize u poskytovatelů. Někteří poskytovatelé jsou ve vlastnictví naší mateřské společnosti.
Další informace
Web vpnMentor byl založen v roce 2014, aby poskytoval recenze VPN služeb a příběhy související s ochranou soukromí. Dnes náš tým stovek výzkumníků, autorů a editorů v oblasti kybernetické bezpečnosti nadále pomáhá čtenářům bojovat za jejich online svobodu ve spolupráci se společností Kape Technologies PLC, která vlastní následující produkty: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access a Intego. Jejich recenze najdete na tomto webu. Recenze publikované na webu vpnMentor jsou považovány za přesné k datu vydání článku a jsou napsány podle našich přísných norem, kde klíčové je profesionální a čestné zhodnocení recenzentem, přičemž se berou v úvahu technické vlastnosti a kvality produktu spolu s jeho komerční hodnotu pro uživatele. Žebříčky a recenze, které zveřejňujeme, mohou brát v potaz také výše uvedené společné vlastnictví a provize, které získáváme za nákupy prostřednictvím odkazů na našich webových stránkách. Nepíšeme recenze na všechny poskytovatele VPN a informace jsou považovány za přesné k datu vydání každého článku.
Reklamní prohlášení

Web vpnMentor byl založen v roce 2014, aby poskytoval recenze VPN služeb a příběhy související s ochranou soukromí. Dnes náš tým stovek výzkumníků, autorů a editorů v oblasti kybernetické bezpečnosti nadále pomáhá čtenářům bojovat za jejich online svobodu ve spolupráci se společností Kape Technologies PLC, která vlastní následující produkty: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access a Intego. Jejich recenze najdete na tomto webu. Recenze publikované na webu vpnMentor jsou považovány za přesné k datu vydání článku a jsou napsány podle našich přísných norem, kde klíčové je profesionální a čestné zhodnocení recenzentem, přičemž se berou v úvahu technické vlastnosti a kvality produktu spolu s jeho komerční hodnotu pro uživatele. Žebříčky a recenze, které zveřejňujeme, mohou brát v potaz také výše uvedené společné vlastnictví a provize, které získáváme za nákupy prostřednictvím odkazů na našich webových stránkách. Nepíšeme recenze na všechny poskytovatele VPN a informace jsou považovány za přesné k datu vydání každého článku.

Jak zabezpečit data v případě, že se vaše VPN připojení přeruší

Daniel Krohn Odborník na kyberbezpečnost

Pokud stále hledáte ideální VPN nebo jste ji už nějakou dobu používáte, zjistíte, že jednou z nejdůležitějších vlastností je stabilní připojení.

Dokonce i když jste nikdy VPN nepoužívali určitě jste se setkali s nestabilním WiFi připojením – přerušením připojení uprostřed rozdělané práce. To se stává. Ztráta VPN připojení je však úplně jinou záležitostí. V případě přerušení propojení VPN se serverem totiž dojde k přesměrování vašich drahocenných, soukromých dat zpátky přes vašeho poskytovatele internetové připojení. Je to jako byste nikdy neměli VPN.

Můžeme vás uklidnit, protože existuje několik způsobů, jak se zůstat v bezpečí v těchto téměř nevyhnutelných situacích. Takže předtím, než začnete stahovat další torrenty nebo se sledovat Netflix, budete se muset ujistit, že pokud se vaše VPN připojení nezdaří, váš tok dat se zastaví – namísto návratu do rukou vašeho poskytovatele internetových služeb.

Ať už používáte systém Windows, Mac nebo Linux, zde je několik řešení:

 1. Vyberte VPN, která obsahuje "Kill Switch"

  Toto je vynikající řešení pro nováčky nebo méně technické uživatelé, kteří nechtějí trávit čas upravováním nastavení svého počítače. Funkce VPN "Kill Switch", která v minulosti prakticky neexistovala, je dnes jednou z horkých novinek VPN poskytovatelů.

Funkce "Kill Switch", vestavěná do řady VPN softwarů, je stejně jednoduchá jako zaškrtnutí kolonky – někdy vystupuje pod jiným názvem (například Mullvad výše). Dává vám absolutní klid na duši, bez ohledu na to, co se stane, v případě selhání vaší VPN nedojde k žádnému úniku informací z vašeho počítače. Některé programy se dokonce automaticky pokusí o opětovné připojení, což je užitečná bonusová funkce, pokud máte v úmyslu nechat počítač samotným po delší dobu.

Pokud vaše stávající VPN síť neobsahuje tuto funkci, je tak možná na čase poohlédnout se po jiné společnosti, která ví, jak se starat o své zákazníky.

Zde je seznam špičkových firem, které implementují "kill switch" do jejich softwaru:

Pořadí
Poskytovatel
Naše skóre
Sleva
Navštívit
1
medal
9.9 /10
9.9 Naše skóre
Ušetřete 49%!

Torrent uživatelé by měli používat VUZE (Windows, OSX)

Tento torrentový klient vhodný pro VPN, který má možnost zjistit, zda používáte VPN. Vuze vás dokonce upozorní zprávou na možnost využít klienta přes VPN. Díky Vuze.

Klepnutím na tlačítko Ano dojde k automatické konfiguraci. Pokud se tak nestane, nic se neděje – ruční nastavení je snadné.

 • Přejděte na možnost Nástroje >> Možnosti. Klikněte na odkaz "Pokročilé" pod nadpisem: "Zkušenost uživatele"
 • Nyní klikněte na Připojení >> Pokročilé nastavení sítě

Prohlédněte si seznam vpravo a vyberte IP adresu, která odpovídá vaší VPN.

 • Zkopírujte a vložte název rozhraní do pole " Bind to local IP address or interface "
 • Nyní klikněte na ' Enforce IP bindings...

Váš Torrent provoz je směrován přes VPN, když ikona směrování, vpravo dole, se změní na ZELENOU. Po ukončení připojení VPN se všechny procesy zastaví. Změna ikony na zelenou může trvat několik vteřin, avšak můžete být v klidu, že při přerušení VPN sítě nedojde k úniku dat.

 1. Stáhněte si VPNetMon – pouze pro uživatele Windows

Pokud váš stávající poskytovatel VPN nebo ten, kterého si plánujete pořídit, nemá vestavěnou funkci "kill switch", nezoufejte. VPNetMon je velmi šikovný software, dostupný pouze pro uživatele Windows, určený k automatickému zavření programů, které přistupují k internetu při ztrátě VPN připojení. Ačkoli ho budete muset ručně nakonfigurovat, je to velmi jednoduché.

Pojďme se podívat, jak funguje:

 • Stáhněte si VPNetMon zde: Extrahujte a spusťte.
 • Nyní klikněte na opt. Nyní můžete vybrat, které programy by měly být ukončeny při ztrátě VPN připojení (A).
 • Zadejte první dvě čísla vaší IP adresy VPN (nalezené pod "IPV4 Adresy ") do pole " VPN IP Start" (B).

 • Otestujte funkčnost ručním odpojením od VPN. Pokud uvidíte, že se všechny programy zavřou, pak jste vytvořili váš vlastní kill switch.
 • Ujistěte se, že spustíte každý program, který chcete používat, přes program VPNetMon.
 • Nyní, když se připojíte k VPN síti, uvidíte, že adresa IP bude ZELENÁ v jednou z dolních políček "IPV4" (C).
 1. Vyzkoušejte VPN Check – Windows a Linux

Další monitorovací program, který je také pro uživatelé Linuxu. Spíše jako VPNetMon tento jednoduchý, ale efektivní software zajišťuje, že všechny programy (např. BitTorrent) se automaticky zavřou, když dojde k přerušení VPN připojení.

Je to samostatný software, který lze použít společně s jinými VPN programy VPN, avšak funguje nejlépe, když používáte OpenVPN od poskytovatelů, kteří nenabízejí jejich vlastní "kill switch".

 • Stáhněte si bezplatnou nebo pro verzi zde [http://www.guavi.com/vpncheck_free.html]. Po stažení a otevření klikněte na 'Config.'  Pokud používáte systém Windows, můžete zadat uživatelské jméno a heslo VPN služby pro připojení k vašemu stávajícímu účtu.

 • Zvolte, které programy chcete ukončit v případě přerušení VPN kliknutím na položku 'Cycle IP Task.' Budete moci zvolit, zda chcete vypnout pouze tyto programy nebo ukončit celé připojení k internetu, pokud VPN selže.
 •  'Čas smyčky (sec)'   určuje, jak často chcete, aby program ověřil, zda je VPN připojení aktivní. Na obrázku je "2", takže program zkontroluje připojení každé 2 sekundy.

Shrnutí

Ať už se jedná o jakoukoliv online činnost – torrenting, streaming, stahování – je to jedna z oblastí, kterou si nemůžete dovolit ignorovat, a díky těmto bezplatným a různorodým metodám není žádný důvod pro únik dat do rukou vašeho poskytovatele internetových služeb.

Implementace vlastní funkce "kill switch" může vyžadovat určité úsilí, avšak komplexní řešení je lepší než žádné řešení. Je to však úleva, že VPN poskytovatele nabízejí tento systém jako vestavěný mechanismus – což vám ušetří čas, peníze a stres. Kill switch představuje opravdu maximální ochranu vašeho soukromí.

Výstraha k ochraně soukromí!

Navštěvovaným stránkám odhalujete informace o své osobě!

Vaše IP adresa:

Vaše umístění:

Váš poskytovatel internetu:

Informace uvedené výše lze použít k vašemu sledování, cílení reklamy a monitorování vaší online činnosti.

VPN vám pomůže tyto informace skrýt a vy tak budete neustále chráněni. Doporučujeme ExpressVPN – jedničku mezi VPN. A to jsme jich otestovali více než 350. Používá šifrování na armádní úrovni a funkce, které zajistí bezpečnost vašeho digitálního soukromí. A navíc momentálně nabízí 49% slevu.

Navštivte ExpressVPN

Poskytovatele hodnotíme na základě důkladného testování a průzkumu, ale bereme v úvahu také vaši zpětnou vazbu a naše partnerské provize u poskytovatelů. Někteří poskytovatelé jsou ve vlastnictví naší mateřské společnosti.
Další informace
Web vpnMentor byl založen v roce 2014, aby poskytoval recenze VPN služeb a příběhy související s ochranou soukromí. Dnes náš tým stovek výzkumníků, autorů a editorů v oblasti kybernetické bezpečnosti nadále pomáhá čtenářům bojovat za jejich online svobodu ve spolupráci se společností Kape Technologies PLC, která vlastní následující produkty: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access a Intego. Jejich recenze najdete na tomto webu. Recenze publikované na webu vpnMentor jsou považovány za přesné k datu vydání článku a jsou napsány podle našich přísných norem, kde klíčové je profesionální a čestné zhodnocení recenzentem, přičemž se berou v úvahu technické vlastnosti a kvality produktu spolu s jeho komerční hodnotu pro uživatele. Žebříčky a recenze, které zveřejňujeme, mohou brát v potaz také výše uvedené společné vlastnictví a provize, které získáváme za nákupy prostřednictvím odkazů na našich webových stránkách. Nepíšeme recenze na všechny poskytovatele VPN a informace jsou považovány za přesné k datu vydání každého článku.

O autorovi

Autor článků o technologích s vášní pro ochranu soukromí online.

Líbil se Vám tento článek? Ohodnoťte jej!
Nesnášel jsem ho Opravdu se mi nelíbí Byl v pořádku Docela dobrý! Absolutně úžasný!
z 10 – Hlasovalo uživatelů
Děkujeme za zpětnou vazbu.

Napište nám komentář, jak tento článek vylepšit. Vaše zpětná vazba je pro nás důležitá!

Zanechat komentář

Je nám líto, odkazy nejsou v tomto poli povoleny!

Jméno by mělo obsahovat alespoň 3 písmena

Obsah pole by neměl přesáhnout 80 písmen

Je nám líto, odkazy nejsou v tomto poli povoleny!

Prosím zadejte platnou emailovou adresu

Děkujeme za nahrání komentáře, %%name%%!

Všechny komentáře kontrolujeme do 48 hodin, abychom se ujistili, že jsou skutečné a nejsou urážlivé. Mezitím můžete sdílet tento článek.