Poskytovatele hodnotíme na základě důkladného testování a průzkumu, ale bereme v úvahu také vaši zpětnou vazbu a naše partnerské provize u poskytovatelů. Někteří poskytovatelé jsou ve vlastnictví naší mateřské společnosti.
Další informace
Projekt vpnMentor byl založen v roce 2014 jako nezávislý web, který hodnotí VPN a řeší témata spojená se soukromím. Dnes náš tým čítá stovky odborníků, autorů, editorů a výzkumníků v oblasti kybernetické bezpečnosti a pomáhá čtenářům bojovat za svobodu na internetu ve spolupráci se společností Kape Technologies PLC, která vlastní také následující produkty: ExpressVPN, CyberGhost a Private Internet Access, které mohou být součástí srovnání a hodnocení na tomto webu. Recenze vydané na vpnMentor jsou aktuální k datu jejich vydnání a jejich obsah se drží striktních recenzních standardů, které vyzdvihují nezávislé, profesionální a poctivé poznatky recenzenta s přihlédnutím k technickým možnostem a kvalitám produktu spolu s jeho přidanou hodnotou pro uživatele. Ve zveřejněných žebříčcích a recenzích může být přihlédnuto také ke výše zmíněnému vlastnictví a partnerským provizím, které udržují náš web v provozu. Nerecezujeme kompletně všechny VPN na světě a informace jsou aktuální k datu vydání článku.
Reklamní prohlášení

Projekt vpnMentor byl založen v roce 2014 jako nezávislý web, který hodnotí VPN a řeší témata spojená se soukromím. Dnes náš tým čítá stovky odborníků, autorů, editorů a výzkumníků v oblasti kybernetické bezpečnosti a pomáhá čtenářům bojovat za svobodu na internetu ve spolupráci se společností Kape Technologies PLC, která vlastní také následující produkty: ExpressVPN, CyberGhost a Private Internet Access, které mohou být součástí srovnání a hodnocení na tomto webu. Recenze vydané na vpnMentor jsou aktuální k datu jejich vydnání a jejich obsah se drží striktních recenzních standardů, které vyzdvihují nezávislé, profesionální a poctivé poznatky recenzenta s přihlédnutím k technickým možnostem a kvalitám produktu spolu s jeho přidanou hodnotou pro uživatele. Ve zveřejněných žebříčcích a recenzích může být přihlédnuto také ke výše zmíněnému vlastnictví a partnerským provizím, které udržují náš web v provozu. Nerecezujeme kompletně všechny VPN na světě a informace jsou aktuální k datu vydání článku.

Nejlepší VPN pro Kubu 2024 – nejrychlejší a nejlevnější VPN

Guy Fawkes Fakta ověřil/a Ben Lawson Anonymní odborníci na kyberbezpečnost

V polovině října Spojené státy zrušily embargo na Kubu, které trvalo téměř 58 let. Uložené sankce činily z Kuby nejen jednu z nejchudších zemí světa, ale také jednu ze zemí s nejpomalejším a nejvíce omezeným přístup na internet na světě. Přístup k internetu byl řízen státem, který se pevně hlídal, co jeho občané mohli a nemohli vyhledávat na celosvětovém webu. To bylo dále brzděno Spojenými státy, které vyzývaly společnosti a poskytovatele internetu, aby v rámci embarga zavedly na Kubě zpětné filtrování, čímž bylo pro občany této země ještě obtížnější získat přístup k některým webovým stránkám. Pro ty, kteří cestují na Kubu, je tak VPN nutností, protože stránky, který často používáte, mohou být na Kubě zablokovány. Je také vhodné šifrovat data, což neumožní úřadům číst vaše e-maily.

V roce 2012, před částečným zrušením sankcí, mělo přístup k internetu jen asi 5 % Kubánců ve svých domácnostech, zatímco počet lidí s přístupem k internetu byl 25 %. Přidejte k tomu skutečnost, že společnost Etecsa je jediným poskytovatelem internetu v zemi a je státním podnikem. Získáte tak ucelený obrázek, proč Kuba může tak snadno ovládat obsah, ke kterému mohou mít lidé mohou přístup. Zatímco stránky jako Facebook a Twitter jsou Kubáncům dostupné, stránky opozice stále zůstávají blokovány. Kuba pečlivě sleduje přístup aktivistů lidských práv k internetu a dalším formám komunikace. Kontaktování kubánských aktivistů v oblasti lidských práv zůstává komplikovaným úkolem, zvláště když vláda nadále zatýká lidi na základě jejich politických názorů.

Kubáncům se však podařilo nalézt řadu způsobů, jak obcházet vládní omezení, a to většinou pomocí USB a VPN, stejně jako další metody, na které zbytek světa nikdy nemusel spoléhat za účelem volného využívání internetu. Ti, kteří byli odvážní se postavit proti vládě, se rozhodli vytvořit vlastní verzi internetu nazvanou "uliční síť". Tento systém byl vybudován pomocí kabelů Ethernet a výkonných antén Wi-Fi, které se rozprostíraly po celých městech. Většina lidí využívala tento typ internetu, intranetu pro vzájemnou komunikaci a hraní video her online.

V tomto okamžiku VPN nebo virtuální privátní sítě přicházejí na scénu. Jedná se o nejlevnější a nejpružnější řešení pro získání neomezeného přístupu k internetu nejen pro Kubánce, ale také další země. Většina z nich je buď levné, ale některé účtují více za své služby, avšak   nabízejí speciální funkce, které v případě bezplatných poskytovatelů VPN nejsou k dispozici. V současné době stále neexistuje způsob, jak zjistit, zda je VPN služba filtrována, avšak stejně jako v případě Číny, existují způsoby, jak tento typ filtrování obejít.

Všichni uvedení VPN poskytovatelé jsou dostupné všem Kubáncům pro získání plného přístupu k internetu, protože se nacházejí na mezinárodní scéně namísto na Kubě, čímž je internet konečně neomezený a soukromý.

Zde je seznam nejlepších poskytovatelů VPN pro Kubu:

ExpressVPN je špičková VPN služba pro Kubu a většinu světa. Jejich servery jsou umístěny v Miami, jiné se nacházejí v Guatemale, Panamě, Kostarice a Venezuele, což je nejlepší volba, pokud jste standardním uživatelem VPN a hledáte perfektní službu. ExpressVPN nabízí rychlý výkon pro uživatele OSX i Windows, stejně jako neuchovává protokoly o používání. Zákazníci mají také přístup k iOS a Android aplikacím, které chrání připojení k internetu na cestách. Kromě zabezpečeného přístupu nabízejí také 30denní záruku vrácení peněz, což je dobrým důvodem, proč si službu vyzkoušet.

Závěrečné postřehy

Kubánci mají nyní mnoho způsobů, jak přistupovat na internet, protože zrušené sankcí jim otevírá dveře do světa a naopak. Nicméně, pro plně využívání internetu se někteří musí spoléhat na VPN, aby získali to, co hledají. A zatímco některé společnosti účtují přiměřené ceny, Kubánci stále preferují bezplatná řešení. To není dáno tím, že Kubánci jsou škrti nebo chtějí věci zdarma, ale tím, že nemají možnost platit za služby on-line. Problém tak není v placení, ale ve způsobu platby. Navíc, i když Kubánci mají mezinárodní kreditní karty, americká vláda je často omezuje nebo blokuje, čímž se věci ještě komplikují.

Nejlepší VPN pro Kubu jsou...

Pořadí
Poskytovatel
Naše skóre
Sleva
Navštívit
1
medal
9.9 /10
9.9 Naše skóre
Ušetřete 49%!
Výstraha k ochraně soukromí!

Navštěvovaným stránkám odhalujete informace o své osobě!

Vaše IP adresa:

Vaše umístění:

Váš poskytovatel internetu:

Informace uvedené výše lze použít k vašemu sledování, cílení reklamy a monitorování vaší online činnosti.

VPN vám pomůže tyto informace skrýt a vy tak budete neustále chráněni. Doporučujeme ExpressVPN – jedničku mezi VPN. A to jsme jich otestovali více než 350. Používá šifrování na armádní úrovni a funkce, které zajistí bezpečnost vašeho digitálního soukromí. A navíc momentálně nabízí 49% slevu.

Navštivte ExpressVPN

Poskytovatele hodnotíme na základě důkladného testování a průzkumu, ale bereme v úvahu také vaši zpětnou vazbu a naše partnerské provize u poskytovatelů. Někteří poskytovatelé jsou ve vlastnictví naší mateřské společnosti.
Další informace
Projekt vpnMentor byl založen v roce 2014 jako nezávislý web, který hodnotí VPN a řeší témata spojená se soukromím. Dnes náš tým čítá stovky odborníků, autorů, editorů a výzkumníků v oblasti kybernetické bezpečnosti a pomáhá čtenářům bojovat za svobodu na internetu ve spolupráci se společností Kape Technologies PLC, která vlastní také následující produkty: ExpressVPN, CyberGhost a Private Internet Access, které mohou být součástí srovnání a hodnocení na tomto webu. Recenze vydané na vpnMentor jsou aktuální k datu jejich vydnání a jejich obsah se drží striktních recenzních standardů, které vyzdvihují nezávislé, profesionální a poctivé poznatky recenzenta s přihlédnutím k technickým možnostem a kvalitám produktu spolu s jeho přidanou hodnotou pro uživatele. Ve zveřejněných žebříčcích a recenzích může být přihlédnuto také ke výše zmíněnému vlastnictví a partnerským provizím, které udržují náš web v provozu. Nerecezujeme kompletně všechny VPN na světě a informace jsou aktuální k datu vydání článku.

O autorovi

  • Guy Fawkes
  • Guy Fawkes Anonymní odborníci na kyberbezpečnost

Anonymní odborníci, kteří píší pro vpnMentor, ale nechtějí zveřejnit svou totožnost.

Líbil se Vám tento článek? Ohodnoťte jej!
Nesnášel jsem ho Opravdu se mi nelíbí Byl v pořádku Docela dobrý! Absolutně úžasný!
z 10 – Hlasovalo uživatelů
Děkujeme za zpětnou vazbu.