Poskytovatele hodnotíme na základě důkladného testování a průzkumu, ale bereme v úvahu také vaši zpětnou vazbu a naše partnerské provize u poskytovatelů. Někteří poskytovatelé jsou ve vlastnictví naší mateřské společnosti.
Další informace
Projekt vpnMentor byl založen v roce 2014 jako nezávislý web, který hodnotí VPN a řeší témata spojená se soukromím. Dnes náš tým čítá stovky odborníků, autorů, editorů a výzkumníků v oblasti kybernetické bezpečnosti a pomáhá čtenářům bojovat za svobodu na internetu ve spolupráci se společností Kape Technologies PLC, která vlastní také následující produkty: ExpressVPN, CyberGhost a Private Internet Access, které mohou být součástí srovnání a hodnocení na tomto webu. Recenze vydané na vpnMentor jsou aktuální k datu jejich vydnání a jejich obsah se drží striktních recenzních standardů, které vyzdvihují nezávislé, profesionální a poctivé poznatky recenzenta s přihlédnutím k technickým možnostem a kvalitám produktu spolu s jeho přidanou hodnotou pro uživatele. Ve zveřejněných žebříčcích a recenzích může být přihlédnuto také ke výše zmíněnému vlastnictví a partnerským provizím, které udržují náš web v provozu. Nerecezujeme kompletně všechny VPN na světě a informace jsou aktuální k datu vydání článku.
Reklamní prohlášení

Projekt vpnMentor byl založen v roce 2014 jako nezávislý web, který hodnotí VPN a řeší témata spojená se soukromím. Dnes náš tým čítá stovky odborníků, autorů, editorů a výzkumníků v oblasti kybernetické bezpečnosti a pomáhá čtenářům bojovat za svobodu na internetu ve spolupráci se společností Kape Technologies PLC, která vlastní také následující produkty: ExpressVPN, CyberGhost a Private Internet Access, které mohou být součástí srovnání a hodnocení na tomto webu. Recenze vydané na vpnMentor jsou aktuální k datu jejich vydnání a jejich obsah se drží striktních recenzních standardů, které vyzdvihují nezávislé, profesionální a poctivé poznatky recenzenta s přihlédnutím k technickým možnostem a kvalitám produktu spolu s jeho přidanou hodnotou pro uživatele. Ve zveřejněných žebříčcích a recenzích může být přihlédnuto také ke výše zmíněnému vlastnictví a partnerským provizím, které udržují náš web v provozu. Nerecezujeme kompletně všechny VPN na světě a informace jsou aktuální k datu vydání článku.

Vše, co potřebujete vědět o funkci CyberSec od NordVPN

Kanishk Jain Odborník na technologie

V roce 2016 se přibližně 32 % světových uživatelů počítačů stalo obětí různých typů malwarových útoků. Přestože se toto číslo může zdát překvapivé, ve skutečnosti je celkem jednoduché kliknout na škodlivý web napadený malwarem.

Nedávná zpráva ukázala, že asi 76 % webových stránek je zranitelných vůči škodlivým útokům a 1 z každých 11 internetových stránek má některé kritické problémy. Škodlivé weby se pokoušejí do vašeho zařízení nainstalovat škodlivý software, jehož cílem je narušit normální fungování vašeho počítače. Někdy může dokonce dojít k převzetí kontroly nad vašim zařízením a krádeži osobních údajů, například kreditní karty, což by mohlo potenciálně vést k některým nežádoucím důsledkům.

Škodlivé weby vypadají stejně jako legitimní webové stránky. Mohou vás požádat, abyste nainstalovali určitý software pro program, který chcete spustit, nebo požádat o povolení k instalaci určitého požadovaného softwaru a nainstalovat něco zcela jiného. Používají se také k vytváření výnosů tím, že přimějí uživatele, aby klikli na různé reklamy. Jak se můžete chránit?

V poslední době společnost NordVPN aoznámila zcela novou bezpečnostní sadu nazvanou CyberSec, která – jak tvrdí – zajistí ještě větší bezpečnost a kontrolu. NordVPN je již známá svými vlastnostmi, jako je dvojité šifrování dat a neomezený přístup k internetu. Také vytvořila nástroje, jako je automatický Kill SwitchDNS resolver,

který pomáhá identifikovat úniky VPN. Není tedy překvapením, že vytvořila další nástroj, který zlepšuje průměrnou zkušenost uživatelů VPN.

Mnoho ne-li většina uživatelů VPN využívá tuto službu k zobrazení geograficky omezeného mediálního obsahu. To je činí náchylnými ke škodlivým útokům spojenými se streamingovými webovými stránkami. NordVPN vytvořil program CyberSec pro blokování škodlivých webových stránek a ochraně počítače před malwarem a dalšími různými kybernetickými hrozbami. CyberSec také blokuje nepříjemná vyskakovací okna, která by vás mohla uvést do omylu kliknutím na reklamy, které mohou sabotovat váš internetový zážitek.  Pojďme se podívat podrobněji na výhody CyberSec a jak funguje.

Zdá se, že CyberSec vykonává tři věci pro zlepšení zkušeností uživatelů VPN: poskytuje obranu proti malwaru, zamezuje botnety a blokuje nežádoucí reklamy.

Obrana proti malwaru

Malware, který zahrnuje spyware, viry, červy, trojské koně a rootkity, infikuje váš počítač, což způsobuje, že zamrzne nebo se restartuje bez jakéhokoli logického vysvětlení. Červy zpravidla zpomalují počítač a zhoršují tak zážitek z prohlížení. CyberSec neustále kontroluje podezřelé webové stránky během surfování na webu, porovnává je s blacklisty a zakazuje vám přístup k těmto webovým stránkám.

Zabraňte ovládání botnety

Termín "botnet" je odvozen od slov "robot" a "network". Botnety jsou v podstatě skupina počítačů, které jsou výhradně navrženy pro škodlivé úkoly, jako útok na jiné počítače nebo šíření ransomware a malware. Program CyberSec společnosti NordVPN zabraňuje vašemu počítači účastnit se útoků DDoS (Distributed Denial of Service), i když je váš počítač již poškozen malwarem. Pro zabránění nebezpečné činnosti je komunikace mezi přístrojem a "Command and Control" serverem botnetů odříznutá.

Blokujte nevyžádané reklamy

Okázalá vyskakovací okna a reklamy s automatickým přehráváním nejen zhoršují zážitek z prohlížení, ale jsou také náročné na množství mobilních dat. Nedávná studie naznačila, že zhruba 50 % mobilních dat uživatele je ztraceno při prohlížení nežádoucích reklam. CyberSec zabraňuje načítání reklam od okamžiku, kdy navštívíte webovou stránku. Webové stránky se pak načítají rychleji, což zjednodušuje streamování.

Jak to funguje?

Při zadání webové adresy se váš prohlížeč obrátí na DNS server, který vyhledá skutečnou adresu serveru. Prohlížeč pak pošle na server požadavek s požadovanou stránkou pomocí protokolu HTTP (Hypertext Transfer Protocol). Jakmile DNS server odpoví, můžete navštívit webovou stránku. Kdykoli je zaslána určitá webová žádost, CyberSec od společnosti NordVPN odkazuje na svůj obrovský adresář, který obsahuje seznam webových stránek, jež pravděpodobně hostí spyware, malware, sledovače a další škodlivý software. Poté analyzuje požadovanou webovou stránku oproti seznamu možných hrozeb a rozhodne, zda má poskytnout uživateli přístup nebo ne. Pokud se na webových stránkách, které se pokoušíte navštívit, vyskytuje nějaký škodlivý obsah, CyberSec k nim omezí přístup a zobrazí varovnou zprávu. Pokud tuto funkci nezakážete z předvoleb, nebudete mít přístup k blokovaným webům.

Jak nastavit CyberSec?

Skvělá zpráva! Pokud už máte NordVPN stačí provést aktualizaci, která vám zpřístupní používání funkce CyberSec.Přejděte do nabídky nastavení a klikněte na aktivační tlačítko. Pokud nepoužíváte NordVPN, budete si muset stáhnout aplikaci z jejich webových stránek. Pokud si chcete pořídit VPN, která má zabudovanou ochranu proti malwaru, tak CyberGhost a Private Internet Access mají podobné zabudované funkce.

CyberSec je k dispozici pro Windows i MacOS (jako OpenVPN).

Stále si nejste jisti NordVPN? Podívejte se na naše uživatelské recenze pro více informací.

Výstraha k ochraně soukromí!

Navštěvovaným stránkám odhalujete informace o své osobě!

Vaše IP adresa:

Vaše umístění:

Váš poskytovatel internetu:

Informace uvedené výše lze použít k vašemu sledování, cílení reklamy a monitorování vaší online činnosti.

VPN vám pomůže tyto informace skrýt a vy tak budete neustále chráněni. Doporučujeme ExpressVPN – jedničku mezi VPN. A to jsme jich otestovali více než 350. Používá šifrování na armádní úrovni a funkce, které zajistí bezpečnost vašeho digitálního soukromí. A navíc momentálně nabízí 49% slevu.

Navštivte ExpressVPN

Poskytovatele hodnotíme na základě důkladného testování a průzkumu, ale bereme v úvahu také vaši zpětnou vazbu a naše partnerské provize u poskytovatelů. Někteří poskytovatelé jsou ve vlastnictví naší mateřské společnosti.
Další informace
Projekt vpnMentor byl založen v roce 2014 jako nezávislý web, který hodnotí VPN a řeší témata spojená se soukromím. Dnes náš tým čítá stovky odborníků, autorů, editorů a výzkumníků v oblasti kybernetické bezpečnosti a pomáhá čtenářům bojovat za svobodu na internetu ve spolupráci se společností Kape Technologies PLC, která vlastní také následující produkty: ExpressVPN, CyberGhost a Private Internet Access, které mohou být součástí srovnání a hodnocení na tomto webu. Recenze vydané na vpnMentor jsou aktuální k datu jejich vydnání a jejich obsah se drží striktních recenzních standardů, které vyzdvihují nezávislé, profesionální a poctivé poznatky recenzenta s přihlédnutím k technickým možnostem a kvalitám produktu spolu s jeho přidanou hodnotou pro uživatele. Ve zveřejněných žebříčcích a recenzích může být přihlédnuto také ke výše zmíněnému vlastnictví a partnerským provizím, které udržují náš web v provozu. Nerecezujeme kompletně všechny VPN na světě a informace jsou aktuální k datu vydání článku.

O autorovi

Kanishk je blogerem na částečný úvazek a milovníkem technologií na plný úvazek.

Líbil se Vám tento článek? Ohodnoťte jej!
Nesnášel jsem ho Opravdu se mi nelíbí Byl v pořádku Docela dobrý! Absolutně úžasný!
z 10 – Hlasovalo uživatelů
Děkujeme za zpětnou vazbu.