Poskytovatele hodnotíme na základě důkladného testování a průzkumu, ale bereme v úvahu také vaši zpětnou vazbu a naše partnerské provize u poskytovatelů. Někteří poskytovatelé jsou ve vlastnictví naší mateřské společnosti.
Další informace
Web vpnMentor byl založen v roce 2014, aby poskytoval recenze VPN služeb a příběhy související s ochranou soukromí. Dnes náš tým stovek výzkumníků, autorů a editorů v oblasti kybernetické bezpečnosti nadále pomáhá čtenářům bojovat za jejich online svobodu ve spolupráci se společností Kape Technologies PLC, která vlastní následující produkty: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access a Intego. Jejich recenze najdete na tomto webu. Recenze publikované na webu vpnMentor jsou považovány za přesné k datu vydání článku a jsou napsány podle našich přísných norem, kde klíčové je profesionální a čestné zhodnocení recenzentem, přičemž se berou v úvahu technické vlastnosti a kvality produktu spolu s jeho komerční hodnotu pro uživatele. Žebříčky a recenze, které zveřejňujeme, mohou brát v potaz také výše uvedené společné vlastnictví a provize, které získáváme za nákupy prostřednictvím odkazů na našich webových stránkách. Nepíšeme recenze na všechny poskytovatele VPN a informace jsou považovány za přesné k datu vydání každého článku.
Reklamní prohlášení

Web vpnMentor byl založen v roce 2014, aby poskytoval recenze VPN služeb a příběhy související s ochranou soukromí. Dnes náš tým stovek výzkumníků, autorů a editorů v oblasti kybernetické bezpečnosti nadále pomáhá čtenářům bojovat za jejich online svobodu ve spolupráci se společností Kape Technologies PLC, která vlastní následující produkty: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access a Intego. Jejich recenze najdete na tomto webu. Recenze publikované na webu vpnMentor jsou považovány za přesné k datu vydání článku a jsou napsány podle našich přísných norem, kde klíčové je profesionální a čestné zhodnocení recenzentem, přičemž se berou v úvahu technické vlastnosti a kvality produktu spolu s jeho komerční hodnotu pro uživatele. Žebříčky a recenze, které zveřejňujeme, mohou brát v potaz také výše uvedené společné vlastnictví a provize, které získáváme za nákupy prostřednictvím odkazů na našich webových stránkách. Nepíšeme recenze na všechny poskytovatele VPN a informace jsou považovány za přesné k datu vydání každého článku.

Proč byste neměli používat WiFi v Airbnb

Sarit Newman Fakta ověřil/a Eric Raue Odbornice na bezpečnost na internetu

Pro ty, kteří cestují často, je Airbnb skvělou volbou pro rezervaci ubytování. Nejenže získáte slušnou cenu (levnější než hotel), ale také máte větší šanci zažít místní kulturu a poznat místní lidi. Jedním ze základních prvků téměř všech Airbnb je WiFi. Během několika minut po příjezdu hosté obdrží heslo k WiFi, a zatímco na tom není nic špatného, používání této WiFi může být nebezpečné.

Ať už jste návštěvník nebo hostitel, vaše informace a účty mohou být snadno napadeny.  Níže vám ukážeme, jak se chránit.

Bezpečnost Wi-Fi vyvolává velké znepokojení

Přemýšleli jste někdy o tom, kdo sdílí vaše Wi-Fi připojení, když jste byli na dovolené?  Neznamenáme to, že Airbnb hostitelé jsou zapojeni do komunity hackerů, ale Wi-Fi hesla těchto ubytovacích zařízení jsou obvykle předávána velkému množství lidí a často se nemění.

Můžete se připojit k hackované síti od předchozího návštěvníka nebo majitel může sdílet svou síť, čímž je WiFi ještě méně bezpečná.

Vzhledem k tomu, že mnoho hostitelů často sdílí stejnou WiFi síť se svými hosty, také oni se vystavují riziku. (Tady je 10 dalších důvodů, proč byste měli přestat používat veřejné WiFi).

Hackování Airbnb sítě je velmi jednoduché

Zatímco většina WiFi sítí je šifrovaná, jsou stále velmi jednoduché prolomit.

Všechny domácí routery mohou být ovládány prohlížečem a i uživatelé s malými technickými znalostmi mohou rychle najít přidělenou IP adresu. Pokud zadáte adresu IP routeru do adresního řádku prohlížeče, můžete rychle najít výchozí přihlašovací údaje a získat kontrolu nad routerem a sítí.

To není vše. Jakmile přistupujete k routeru, můžete také přistupovat k bráně a měnit ji. Například můžete nastavit Raspberry Pi tak, aby veškerý síťový provoz byl směrován přes vaše zařízení.

Pokud máte v tomto zařízení svůj vlastní DNS server, můžete vytvořit stránky, které vypadají velmi podobně jako Gmail nebo Facebook. Jakmile to uděláte, je velmi jednoduché přesvědčit uživatele sítě, aby zadali své přihlašovací údaje. Nikdy nepoznají rozdíl a vy můžete mít všechny informace, které potřebujete k odcizení jejich identity.

I když se jedná o přehnaný scénář, může se stát. Pro každého návštěvníka Airbnb je velmi jednoduché skrýt zařízení, které bude i nadále shromažďovat hesla a přihlašovací údaje, dokud nebude zařízení objeveno nebo nedojde ke změně hesla WiFi.

Sdílení sítě sdílí také další věci

Dokonce i bez hackování může kdokoliv přihlášený do stejné sítě vidět věci, které jste sdíleli, například fotky z dovolené, tabulky, dokumenty, PDF soubory, hudbu a videa.

Přestože je pohodlné (a obvykle neškodné) sdílet kalendář s každým ve vaší síti - zvláště pokud jste hostitelem a je to vaše domácí síť - pokud se do této sítě přihlásí návštěvníci Airbnb, mohou jej také vidět.

Pokud nemůžete pro své návštěvníky vytvořit samostatnou síť, ujistěte se, že vaše síť neobsahuje žádné informace, které nechcete, aby viděli.

Ochrana VPN pro cestovatele

Pokud často využíváte služeb Airbnb a používáte otevřené sítě nebo Wi-Fi připojení, je zapotřebí VPN (virtuální privátní síť). VPN šifruje data a poskytuje úroveň zabezpečení, která vás chrání před jinými uživateli ve stejné síti. Je téměř nemožné ji prolomit a je nutností, pokud chcete chránit vaše online data a informace.

Mnoho VPN sítí umožňuje používat více zařízení najednou, takže na svých cestách můžete používat jak telefon tak i notebook. Nebo, pokud u vás doma potřebujete, aby několik lidí mohlo používat stejnou VPN současně.

VPN obsahují některé skvělé bezpečnostní funkce, jako například kill switch který může okamžitě odpojit vaše zařízení, pokud je připojení z jakéhokoli důvodu přerušeno. VPN mají také některé další šikovné funkce, jako například přístup k geograficky blokovanému obsahu, současné připojení zařízení a umístění serverů po celém světě.

Ne všechny VPN obsahují tyto funkce (a některé dokonce mají přístup k vašim datům), takže je nejlepší použít doporučenou VPN síť. Naše nejlepší VPN sítě obsahují špičkové bezpečnostní funkce a mají servery po celém světě, takže se můžete připojit všude tam, kde vás cesty zavedou.

Chraňte se jako hostitel Airbnb

Také pro hostitele Airbnb je důležité chránit jejich online data. Zatímco Airbnb má zavedený screeningový proces, jak jsme vysvětlili výše, je pro někoho opravdu snadné, aby napadl vaši síť a pokračoval v přístupu k ní dlouho po odjezdu.

Nejlepším způsobem ochrany je samostatná WiFi síť pro hosty a častá změna hesel.

Pokud sdílíte svou síť Wi-Fi s hosty, je VPN dobrou investicí. Ta vám nejen umožní přístup k veškerému obsahu Netflixu (výhra!), ale také zašifruje vaše data a ochrání vás před jakýmkoli pochybným hostem.

Zatímco nemůžete vždy vědět, kdo bude ve vašem Airbnbu, s VPN můžete zajistit, aby vaše data a informace zůstaly v bezpečí před poškozením.

Abychom to shrnuli, tady jsou nejlepší VPN roku 2024...

Pořadí
Poskytovatel
Naše skóre
Sleva
Navštívit
1
medal
9.9 /10
9.9 Naše skóre
Ušetřete 49%!
2
9.2 /10
9.2 Naše skóre
Ušetřete 83%!
3
9.7 /10
9.7 Naše skóre
Ušetřete 83%!
Výstraha k ochraně soukromí!

Navštěvovaným stránkám odhalujete informace o své osobě!

Vaše IP adresa:

Vaše umístění:

Váš poskytovatel internetu:

Informace uvedené výše lze použít k vašemu sledování, cílení reklamy a monitorování vaší online činnosti.

VPN vám pomůže tyto informace skrýt a vy tak budete neustále chráněni. Doporučujeme ExpressVPN – jedničku mezi VPN. A to jsme jich otestovali více než 350. Používá šifrování na armádní úrovni a funkce, které zajistí bezpečnost vašeho digitálního soukromí. A navíc momentálně nabízí 49% slevu.

Navštivte ExpressVPN

Poskytovatele hodnotíme na základě důkladného testování a průzkumu, ale bereme v úvahu také vaši zpětnou vazbu a naše partnerské provize u poskytovatelů. Někteří poskytovatelé jsou ve vlastnictví naší mateřské společnosti.
Další informace
Web vpnMentor byl založen v roce 2014, aby poskytoval recenze VPN služeb a příběhy související s ochranou soukromí. Dnes náš tým stovek výzkumníků, autorů a editorů v oblasti kybernetické bezpečnosti nadále pomáhá čtenářům bojovat za jejich online svobodu ve spolupráci se společností Kape Technologies PLC, která vlastní následující produkty: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access a Intego. Jejich recenze najdete na tomto webu. Recenze publikované na webu vpnMentor jsou považovány za přesné k datu vydání článku a jsou napsány podle našich přísných norem, kde klíčové je profesionální a čestné zhodnocení recenzentem, přičemž se berou v úvahu technické vlastnosti a kvality produktu spolu s jeho komerční hodnotu pro uživatele. Žebříčky a recenze, které zveřejňujeme, mohou brát v potaz také výše uvedené společné vlastnictví a provize, které získáváme za nákupy prostřednictvím odkazů na našich webových stránkách. Nepíšeme recenze na všechny poskytovatele VPN a informace jsou považovány za přesné k datu vydání každého článku.

O autorovi

Sarit je zkušenou spisovatelkou v oblasti zabezpečení internetu a editorkou s posedlostí pro správnou gramatiku. Psala pro mnoho společností a opravila mnoho textů, včetně 300-stránkových rukopisů. Je velmi organizována a věří, že každý má právo na online soukromí.

Líbil se Vám tento článek? Ohodnoťte jej!
Nesnášel jsem ho Opravdu se mi nelíbí Byl v pořádku Docela dobrý! Absolutně úžasný!
z 10 – Hlasovalo uživatelů
Děkujeme za zpětnou vazbu.

Napište nám komentář, jak tento článek vylepšit. Vaše zpětná vazba je pro nás důležitá!

Zanechat komentář

Je nám líto, odkazy nejsou v tomto poli povoleny!

Jméno by mělo obsahovat alespoň 3 písmena

Obsah pole by neměl přesáhnout 80 písmen

Je nám líto, odkazy nejsou v tomto poli povoleny!

Prosím zadejte platnou emailovou adresu

Děkujeme za nahrání komentáře, %%name%%!

Všechny komentáře kontrolujeme do 48 hodin, abychom se ujistili, že jsou skutečné a nejsou urážlivé. Mezitím můžete sdílet tento článek.