Poskytovatele hodnotíme na základě důkladného testování a průzkumu, ale bereme v úvahu také vaši zpětnou vazbu a naše partnerské provize u poskytovatelů. Někteří poskytovatelé jsou ve vlastnictví naší mateřské společnosti.
Další informace
Web vpnMentor byl založen v roce 2014, aby poskytoval recenze VPN služeb a příběhy související s ochranou soukromí. Dnes náš tým stovek výzkumníků, autorů a editorů v oblasti kybernetické bezpečnosti nadále pomáhá čtenářům bojovat za jejich online svobodu ve spolupráci se společností Kape Technologies PLC, která vlastní následující produkty: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access a Intego. Jejich recenze najdete na tomto webu. Recenze publikované na webu vpnMentor jsou považovány za přesné k datu vydání článku a jsou napsány podle našich přísných norem, kde klíčové je profesionální a čestné zhodnocení recenzentem, přičemž se berou v úvahu technické vlastnosti a kvality produktu spolu s jeho komerční hodnotu pro uživatele. Žebříčky a recenze, které zveřejňujeme, mohou brát v potaz také výše uvedené společné vlastnictví a provize, které získáváme za nákupy prostřednictvím odkazů na našich webových stránkách. Nepíšeme recenze na všechny poskytovatele VPN a informace jsou považovány za přesné k datu vydání každého článku.
Reklamní prohlášení

Web vpnMentor byl založen v roce 2014, aby poskytoval recenze VPN služeb a příběhy související s ochranou soukromí. Dnes náš tým stovek výzkumníků, autorů a editorů v oblasti kybernetické bezpečnosti nadále pomáhá čtenářům bojovat za jejich online svobodu ve spolupráci se společností Kape Technologies PLC, která vlastní následující produkty: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access a Intego. Jejich recenze najdete na tomto webu. Recenze publikované na webu vpnMentor jsou považovány za přesné k datu vydání článku a jsou napsány podle našich přísných norem, kde klíčové je profesionální a čestné zhodnocení recenzentem, přičemž se berou v úvahu technické vlastnosti a kvality produktu spolu s jeho komerční hodnotu pro uživatele. Žebříčky a recenze, které zveřejňujeme, mohou brát v potaz také výše uvedené společné vlastnictví a provize, které získáváme za nákupy prostřednictvím odkazů na našich webových stránkách. Nepíšeme recenze na všechny poskytovatele VPN a informace jsou považovány za přesné k datu vydání každého článku.

Jak vybrat nejlepší VPN - 8 tipů pro VPN začátečníky

Nicky Hosek Aktualizováno dne 10. 3. 2024 Fakta ověřil/a Kristina Joshevska Odbornice na kyberbezpečnost

Chcete si pořídit VPN. To je skvělé!

VPN nabízejí řadu výhod od šifrování a zabezpečení až po anonymní prohlížení a různé IP adresy, ale to určitě už víte.

Pokud ne nebo se chcete dozvědět více, klikněte zde.

(Pokud stále diskutujete o tom, zda je VPN pro vás nezbytná, pomůže vám náš seznam pro a proti.)

Nyní, když jste začali vybírat VPN, pravděpodobně jste si všimli, že je jich na trhu celá řada.

Ve skutečnosti je na trhu nyní více než 300 VPN služeb.  Jak zjistit, která z nich je pro vás ta nejlepší?

Jednoduše. Ujasněte si, co od VPN očekáváte a pak zvolte tu, která se shoduje s vašimi potřebami.

Rychlý návod: jak získat VPN ve třech snadných krocích

 1. Vyberte si VPN. Níže si přečtěte, na co se zaměřit. Nebo si prostě vyberte ExpressVPN. Je to naše nejdoporučovanější VPN, ale pokud ji vyzkoušíte a zjistíte, že není pro vás, vrátí vám peníze do 30 dnů.
 2. Stáhněte si VPN. Stáhněte si VPN z jejích stránek na své zařízení.
 3. Začněte VPN používat. Připojte se k serveru a začněte procházet internet, streamovat, hrát hry nebo používat torrenty se zabezpečením špičkové VPN.

Vyzkoušejte ExpressVPN dnes

Ale jak zjistit to, co ve skutečnosti očekáváte?

Podívejte se na níže uvedený seznam.  Našich 8 tipů vám pomůže zjistit, na co se zaměřit a jak si vybrat tu nejlepší VPN.

 1. Ujasněte si, k čemu VPN potřebujete

  Určitě nepřijdete do Apple obchodu a nekoupíte si první notebook, který uvidíte. Totéž platí pro VPN sítě.

  Chcete-li VPN pro celou vaši domácnost, měli byste si pořídit VPN pro routery nebo službu, která umožňuje více simultánních připojení.

  Pokud plánujete streamování filmů, potřebujete VPN s vysokorychlostním, spolehlivým připojením a neomezenou šířkou pásma.

  Pravidelní cestující, kteří jsou do značné míry závislí na veřejných WiFi sítích, potřebují VPN, která nabízí vynikající zabezpečení a servery umístěné po celém světě.

  Jakmile budete vědět, za jakým účelem budete VPN používat, zapište si seznam funkcí, které jsou pro vás důležité a ty, bez kterých se obejdete. Po dokončení tohoto procesu bude rozhodování mnohem jednodušší.

 2. Podívejte se na vlastnosti VPN

  Každý VPN poskytovatel upřednostňuje něco jiného. Může to být rychlost, šifrování nebo anonymita – musíte se ujistit, že vaše priority odpovídají těm jejich.

  Chcete-li sledovat obsah, který je geograficky blokován, je prioritou VPN, která má dobrou pověst v oblasti odblokování obsahu.

  Například, mnoho VPN má problémy s obcházením VPN blokování ze strany Netflixu, ale ExpressVPN a CyberGhost zaznamenávají nepřetržitě úspěch při obcházení těchto překážek.

  Pokud jste novinář nebo někdo, kdo si cení svého soukromí a anonymity, měla by být vaší prioritou VPN, která nezachovává protokoly a má zabezpečené šifrování.

  Je nutné také zkontrolovat bezpečnostní protokol a zda VPN obsahuje funkci kill switch.

 3. Zkontrolujte, která zařízení jsou kompatibilní

  Přestože většina VPN podporuje hlavní platformyWindows, Mac, Android, Linux a iOS, některé VPN nejsou k dispozici na všech platformách.

  Pokud máte počítač s operačním systémem Windows, ale používáte iPhone, pak chcete zajistit, aby vaše VPN měla platformu a aplikaci pro oba systémy.

  Je také dobré zjistit, kolik zařízení můžete připojit najednou. Některé VPN umožňují neomezený počet zařízení, zatímco jiné vám umožňují připojit pouze tři.

 4. Najděte VPN s uživatelsky přívětivým rozhraním

  Nastavení a uživatelské rozhraní řady VPN služeb může být poměrně složité. Takže pokud nejste technicky zdatní a nechcete trávit hodně času konfigurací VPN, je důležité najít tu, která nabízí jednoduché postupy a uživatelsky přívětivou platformu.

  Některé VPN nabízejí virtuální nastavení, takže nemusíte hnout prstem.

 5. Ujistěte se, že vaše důležitá místa jsou pokryta

  Počet serverů a lokalit může být rozhodujícím faktorem pro některé VPN.

  Pokud žijete v méně obydlené nebo rozvinuté zemi nebo máte v úmyslu tam cestovat a strávit tam nějakou dobu, budete potřebovat VPN, která má servery na tomto místě nebo v blízkém okolí.

  Čína je proslulá svou cenzurou internetových služeb a mít VPN, která může efektivně obejít jejich cenzuru a omezení je zásadní, pokud tam budete žít nebo pracovat.

 6. Rozhodněte, jaký platební plán preferujete

  Platba je vždy důležitá při hledání VPN. Ceny se liší podle funkcí a délky předplatného.

  Způsob platby je také důležitý. Některé VPN nabízejí naprosto anonymní platební systémy, jako je BitCoin, zatímco jiné vám umožňují zakoupit dárkové karty, abyste se vyhnuli používání osobních údajů.

  Zatímco bezplatné VPN sítě jsou lákavé, nedoporučujeme vám jejich používání. Nebudete za ně platit penězi, ale zaplatíte jiným způsobem, ať už je to reklamami, nespolehlivou ochranou nebo špatnou kvalitou streamingu.

  Pokud je cena problémem, zvažte použití té, která nabízí skvělé slevy a kupony.

 7. Hledejte VPN se spolehlivým zákaznickým servisem

  Jeden z nejvíce přehlížených, ale velmi důležitých faktorů VPN je, zda poskytovatel nabízí 24/7 zákaznický servis.

  VPN se neustále mění a je důležité, abyste se mohli snadno spojit s někým, kdo vám pomůže s jakýmkoliv problémem.

  Preferujeme VPN, které nabízejí live chat, protože v případě e-mailů a ticketového systému můžete čekat hodiny – ne-li dny – na odpověď.

 8. Ujistěte se, že nabízí záruku vrácení peněz

  Záruka vrácení peněz je skvělým způsobem, jak zajistit, abyste nebyli nuceni používat produkt, který nechcete.

  Pokud si vyberete VPN a zjistíte, že není pro vás tou správnou volbou, vypovědět smlouvu může být velkým problémem.

  Zvolte VPN, která slibuje vrácení peněz během určité doby, tak abyste nemuseli čekat na vypršení smlouvy. Všechny naše špičkové VPN sítě nabízejí bezplatnou zkušební verzi nebo záruku vrácení peněz.

Nevěřte, že všechny VPN nabízejí stejnou službu.

Zjištění, k čemu VPN potřebujete a které funkce jsou pro vás důležité, vám pomůže vybrat tu nejlepší.

Pokud nemáte čas prohledávat stovky dostupných sítí VPN, naše doporučené VPN sítě jsou kompatibilní s většinou zařízení, mají servery v tisících lokalitách, nabízejí skvělé platební plány a zákaznické služby a všechny obsahují záruku vrácení peněz.

Abychom to shrnuli, tady jsou nejlepší VPN roku 2024...

Pořadí
Poskytovatel
Naše skóre
Sleva
Navštívit
1
medal
9.9 /10
9.9 Naše skóre
Ušetřete 49%!
2
9.7 /10
9.7 Naše skóre
Ušetřete 83%!
3
9.5 /10
9.5 Naše skóre
Ušetřete 82%!
Výstraha k ochraně soukromí!

Navštěvovaným stránkám odhalujete informace o své osobě!

Vaše IP adresa:

Vaše umístění:

Váš poskytovatel internetu:

Informace uvedené výše lze použít k vašemu sledování, cílení reklamy a monitorování vaší online činnosti.

VPN vám pomůže tyto informace skrýt a vy tak budete neustále chráněni. Doporučujeme ExpressVPN – jedničku mezi VPN. A to jsme jich otestovali více než 350. Používá šifrování na armádní úrovni a funkce, které zajistí bezpečnost vašeho digitálního soukromí. A navíc momentálně nabízí 49% slevu.

Navštivte ExpressVPN

Poskytovatele hodnotíme na základě důkladného testování a průzkumu, ale bereme v úvahu také vaši zpětnou vazbu a naše partnerské provize u poskytovatelů. Někteří poskytovatelé jsou ve vlastnictví naší mateřské společnosti.
Další informace
Web vpnMentor byl založen v roce 2014, aby poskytoval recenze VPN služeb a příběhy související s ochranou soukromí. Dnes náš tým stovek výzkumníků, autorů a editorů v oblasti kybernetické bezpečnosti nadále pomáhá čtenářům bojovat za jejich online svobodu ve spolupráci se společností Kape Technologies PLC, která vlastní následující produkty: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access a Intego. Jejich recenze najdete na tomto webu. Recenze publikované na webu vpnMentor jsou považovány za přesné k datu vydání článku a jsou napsány podle našich přísných norem, kde klíčové je profesionální a čestné zhodnocení recenzentem, přičemž se berou v úvahu technické vlastnosti a kvality produktu spolu s jeho komerční hodnotu pro uživatele. Žebříčky a recenze, které zveřejňujeme, mohou brát v potaz také výše uvedené společné vlastnictví a provize, které získáváme za nákupy prostřednictvím odkazů na našich webových stránkách. Nepíšeme recenze na všechny poskytovatele VPN a informace jsou považovány za přesné k datu vydání každého článku.

O autorovi

Původně londýnská novinářka, Nicky nyní působí na volné noze a nachází se na farmě v Jižní Africe. Mezi výcvikem koní píše plynulé, inteligentní články o kybernetické bezpečnosti s kreativitou a vkusem.

Líbil se Vám tento článek? Ohodnoťte jej!
Nesnášel jsem ho Opravdu se mi nelíbí Byl v pořádku Docela dobrý! Absolutně úžasný!
z 10 – Hlasovalo uživatelů
Děkujeme za zpětnou vazbu.

Napište nám komentář, jak tento článek vylepšit. Vaše zpětná vazba je pro nás důležitá!

Zanechat komentář

Je nám líto, odkazy nejsou v tomto poli povoleny!

Jméno by mělo obsahovat alespoň 3 písmena

Obsah pole by neměl přesáhnout 80 písmen

Je nám líto, odkazy nejsou v tomto poli povoleny!

Prosím zadejte platnou emailovou adresu

Děkujeme za nahrání komentáře, %%name%%!

Všechny komentáře kontrolujeme do 48 hodin, abychom se ujistili, že jsou skutečné a nejsou urážlivé. Mezitím můžete sdílet tento článek.