Poskytovatele hodnotíme na základě důkladného testování a průzkumu, ale bereme v úvahu také vaši zpětnou vazbu a naše partnerské provize u poskytovatelů. Někteří poskytovatelé jsou ve vlastnictví naší mateřské společnosti.
Další informace
Web vpnMentor byl založen v roce 2014, aby poskytoval recenze VPN služeb a příběhy související s ochranou soukromí. Dnes náš tým stovek výzkumníků, autorů a editorů v oblasti kybernetické bezpečnosti nadále pomáhá čtenářům bojovat za jejich online svobodu ve spolupráci se společností Kape Technologies PLC, která vlastní následující produkty: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access a Intego. Jejich recenze najdete na tomto webu. Recenze publikované na webu vpnMentor jsou považovány za přesné k datu vydání článku a jsou napsány podle našich přísných norem, kde klíčové je profesionální a čestné zhodnocení recenzentem, přičemž se berou v úvahu technické vlastnosti a kvality produktu spolu s jeho komerční hodnotu pro uživatele. Žebříčky a recenze, které zveřejňujeme, mohou brát v potaz také výše uvedené společné vlastnictví a provize, které získáváme za nákupy prostřednictvím odkazů na našich webových stránkách. Nepíšeme recenze na všechny poskytovatele VPN a informace jsou považovány za přesné k datu vydání každého článku.
Reklamní prohlášení

Web vpnMentor byl založen v roce 2014, aby poskytoval recenze VPN služeb a příběhy související s ochranou soukromí. Dnes náš tým stovek výzkumníků, autorů a editorů v oblasti kybernetické bezpečnosti nadále pomáhá čtenářům bojovat za jejich online svobodu ve spolupráci se společností Kape Technologies PLC, která vlastní následující produkty: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access a Intego. Jejich recenze najdete na tomto webu. Recenze publikované na webu vpnMentor jsou považovány za přesné k datu vydání článku a jsou napsány podle našich přísných norem, kde klíčové je profesionální a čestné zhodnocení recenzentem, přičemž se berou v úvahu technické vlastnosti a kvality produktu spolu s jeho komerční hodnotu pro uživatele. Žebříčky a recenze, které zveřejňujeme, mohou brát v potaz také výše uvedené společné vlastnictví a provize, které získáváme za nákupy prostřednictvím odkazů na našich webových stránkách. Nepíšeme recenze na všechny poskytovatele VPN a informace jsou považovány za přesné k datu vydání každého článku.

4 nejlepších proxy (otestováno a aktualizováno v červen 2024)

Daniel Krohn Aktualizováno dne 2. 3. 2024 Fakta ověřil/a Kate Veale Odborník na kyberbezpečnost

Při hledání VPN se můžete setkat s proxy servery. Proxy servery jsou podobné VPN službám z hlediska funkčnosti, avšak obsahují rozdíly v oblasti efektivity.VPN a proxy jsou podobné v tom, že umožňují změnit místo, ze kterého se připojujete k internetu. Způsob, jakým toho dosáhnou, a míra soukromí, šifrování a anonymity se však značně liší.

Proxy server funguje jako prostředník mezi počítačem (nebo telefonem, tabletem atd.) a internetem. Je to podobné jako VPN, protože mění vaši IP adresu. Řekněme například, že žijete v Anglii a chcete získat přístup k videu na webových stránkách umístěných v USA; měli byste použít proxy server, který změní vaše umístění a bude přistupovat k obsahu, jako byste se nacházeli v USA. Jedná se o situaci s nízkým rizikem, která skutečně nevyžaduje žádné šifrování. Jiným příkladem by bylo surfování na internetu prostřednictvím serveru v místě, kde je cena letecké dopravy levnější (ano, letecké společnosti to dělají). Je také důležité vědět, že proxy server připojení jsou nakonfigurována pro jednotlivé aplikace a nikoli celý počítač, což znamená, že musíte zvlášť nakonfigurovat klienta Torrent nebo webový prohlížeč pro přijetí proxy. VPN na druhé straně zašifruje všechny aplikace počítače připojené přes internet jedním nastavením.

Co proxy server nedělá, je šifrování vašeho připojení. Zatímco skrývá pravou IP adresu, stále obsahuje identifikační informace vašich přenosů; v podstatě nedisponuje žádnými důvěrnými a bezpečnostními aspekty. Proxy server tak například není vhodný pro ty, kteří chtějí zabezpečení při používání WiFi. Navíc v případě Flash nebo Java skriptů může být skutečná IP adresa snadno rozpoznána. Navíc mnoho proxy IP adres IP, které jsou široce používány, jsou webové stránky známé, a proto jsou blokovány.

Existují dva různé typy protokolů proxy serveru: HTTP a SOCKS.

HTTP Proxy

Starší z těchto dvou typů proxy, HTTP proxy funguje pouze pro webovou komunikaci. Chcete-li použít HTTP proxy, připojte server proxy do konfiguračního souboru webového prohlížeče (nebo použijte rozšíření prohlížeče, pokud váš prohlížeč nativně nepodporuje servery proxy) a veškerý webový provoz je směrován prostřednictvím vzdáleného serveru proxy. Pokud používáte HTTP proxy k práci s citlivými informacemi, jako je bankovnictví nebo e-mail, musíte použít prohlížeč s podporou protokolu SSL a připojit se k webu, který podporuje SSL šifrování. To je z důvodu uvedeného výše, jelikož proxy neprodává šifrování.

SOCKS Proxy

SOCKS proxy je rozšířením HTTP proxy systému, který je lhostejný k typu provozu, který přes něj prochází, což znamená, že je užitečný nejen pro webový provoz, ale zvládne také například torrenty. SOCKS je bohužel pomalejší než HTTP, což je zvláště patrné, pokud jej používáte ke stažení torrentů.

Poslední věc, kterou bychom měli zmínit, je, že stejně jako VPN ne všechny proxy byly vytvořeny stejně. Existuje řada bezplatných proxy služeb, které můžete využít, ale podle našich zkušeností, pokud jde o ochranu vašich informací, vyplatí se... zaplatit. Bezplatné proxy (a VPN) služby jsou zdarma z nějakého důvodu; mají obecně špatný uptime, obsahují reklamy a jsou plné nebezpečí. Někdy jsou navržené hackery, kteří se snaží ukrást vaše informace (např. čekají, až budete používat vaše finanční informace, jako jsou bankovní nebo kreditní karty).

Takže, které proxy doporučujeme používat?

IPVanish zahrnuje přístup k jejich soukromému proxy serveru do jejich předplaceného VPN služeb. Však nabízejí pouze SOCKS5 a nikoliv HTTP, takže bude fungovat s Bittorent klienty jako Deluge, Utorrent a Deluge, ale nikoliv s webovým prohlížečem. Jedná se o skvělou volbu pro torrent klienty, protože můžete používat proxy pro vašeho Torrent klienta a VPN službu pro jiné aplikace. Výhodou je, že proxy jsou rychlejší než VPN kvůli nedostatku šifrování a torrenting je relativně bezpečný pomocí proxy.

Společnost TorGuard nabízí na rozdíl od sítí IPVanish kromě VPN také samostatné předplatné služby proxy. Můžete je také zakoupit dohromady za o něco vyšší cenu. Torguard nabízí širokou škálu proxy serverů - 2 000 IP adres ve více než 50 zemích, se servery SOCKS5 v 8 zemích a také podporuje až 5 současných připojení.

Milujeme PIA, protože poskytují velmi dobrou službu za velmi rozumnou cenu. Stejně jako první dva dodavatelé v našem seznamu, PIA zahrnuje proxy server do jejich VPN předplatného. A stejně jako IPVanish nabízí pouze proxy SOCKS5, takže bude pracovat pouze s klienty Torrent a ne s internetovými prohlížeči. Zatímco PIA neposkytuje chat podporu, jak tomu bylo dříve - což je určitá nevýhoda - nicméně poskytuje dobrou podporu zákazníkům a v případě potíží je doba reakce poměrně rychlá.

Overplay je poskytovatel služby SmartDNS a VPN.SmartDNS proxy server se používá především k přístupu k geograficky omezenému obsahu, ačkoli jej lze použít i pro jiné účely, jako je surfování na internetu.I přesto, že VPN to také podporuje, SmartDNS je lepší, protože umožňuje rychlejší připojení kvůli nedostatku šifrování. Zatímco nejsme zastánci nezašifrovaných připojení, Overplay poskytuje zabezpečené DNS servery DNS. Pokud hledáte proxy pro přístup k geo-omezenému obsahu služeb Netflix, Kodi, Hulu apod., doporučujeme používat Overplay.

Výstraha k ochraně soukromí!

Navštěvovaným stránkám odhalujete informace o své osobě!

Vaše IP adresa:

Vaše umístění:

Váš poskytovatel internetu:

Informace uvedené výše lze použít k vašemu sledování, cílení reklamy a monitorování vaší online činnosti.

VPN vám pomůže tyto informace skrýt a vy tak budete neustále chráněni. Doporučujeme ExpressVPN – jedničku mezi VPN. A to jsme jich otestovali více než 350. Používá šifrování na armádní úrovni a funkce, které zajistí bezpečnost vašeho digitálního soukromí. A navíc momentálně nabízí 49% slevu.

Navštivte ExpressVPN

Poskytovatele hodnotíme na základě důkladného testování a průzkumu, ale bereme v úvahu také vaši zpětnou vazbu a naše partnerské provize u poskytovatelů. Někteří poskytovatelé jsou ve vlastnictví naší mateřské společnosti.
Další informace
Web vpnMentor byl založen v roce 2014, aby poskytoval recenze VPN služeb a příběhy související s ochranou soukromí. Dnes náš tým stovek výzkumníků, autorů a editorů v oblasti kybernetické bezpečnosti nadále pomáhá čtenářům bojovat za jejich online svobodu ve spolupráci se společností Kape Technologies PLC, která vlastní následující produkty: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access a Intego. Jejich recenze najdete na tomto webu. Recenze publikované na webu vpnMentor jsou považovány za přesné k datu vydání článku a jsou napsány podle našich přísných norem, kde klíčové je profesionální a čestné zhodnocení recenzentem, přičemž se berou v úvahu technické vlastnosti a kvality produktu spolu s jeho komerční hodnotu pro uživatele. Žebříčky a recenze, které zveřejňujeme, mohou brát v potaz také výše uvedené společné vlastnictví a provize, které získáváme za nákupy prostřednictvím odkazů na našich webových stránkách. Nepíšeme recenze na všechny poskytovatele VPN a informace jsou považovány za přesné k datu vydání každého článku.

O autorovi

Autor článků o technologích s vášní pro ochranu soukromí online.

Líbil se Vám tento článek? Ohodnoťte jej!
Nesnášel jsem ho Opravdu se mi nelíbí Byl v pořádku Docela dobrý! Absolutně úžasný!
z 10 – Hlasovalo uživatelů
Děkujeme za zpětnou vazbu.

Napište nám komentář, jak tento článek vylepšit. Vaše zpětná vazba je pro nás důležitá!

Zanechat komentář

Je nám líto, odkazy nejsou v tomto poli povoleny!

Jméno by mělo obsahovat alespoň 3 písmena

Obsah pole by neměl přesáhnout 80 písmen

Je nám líto, odkazy nejsou v tomto poli povoleny!

Prosím zadejte platnou emailovou adresu

Děkujeme za nahrání komentáře, %%name%%!

Všechny komentáře kontrolujeme do 48 hodin, abychom se ujistili, že jsou skutečné a nejsou urážlivé. Mezitím můžete sdílet tento článek.