Poskytovatele hodnotíme na základě důkladného testování a průzkumu, ale bereme v úvahu také vaši zpětnou vazbu a naše partnerské provize u poskytovatelů. Někteří poskytovatelé jsou ve vlastnictví naší mateřské společnosti.
Další informace
Web vpnMentor byl založen v roce 2014, aby poskytoval recenze VPN služeb a příběhy související s ochranou soukromí. Dnes náš tým stovek výzkumníků, autorů a editorů v oblasti kybernetické bezpečnosti nadále pomáhá čtenářům bojovat za jejich online svobodu ve spolupráci se společností Kape Technologies PLC, která vlastní následující produkty: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access a Intego. Jejich recenze najdete na tomto webu. Recenze publikované na webu vpnMentor jsou považovány za přesné k datu vydání článku a jsou napsány podle našich přísných norem, kde klíčové je profesionální a čestné zhodnocení recenzentem, přičemž se berou v úvahu technické vlastnosti a kvality produktu spolu s jeho komerční hodnotu pro uživatele. Žebříčky a recenze, které zveřejňujeme, mohou brát v potaz také výše uvedené společné vlastnictví a provize, které získáváme za nákupy prostřednictvím odkazů na našich webových stránkách. Nepíšeme recenze na všechny poskytovatele VPN a informace jsou považovány za přesné k datu vydání každého článku.
Reklamní prohlášení

Web vpnMentor byl založen v roce 2014, aby poskytoval recenze VPN služeb a příběhy související s ochranou soukromí. Dnes náš tým stovek výzkumníků, autorů a editorů v oblasti kybernetické bezpečnosti nadále pomáhá čtenářům bojovat za jejich online svobodu ve spolupráci se společností Kape Technologies PLC, která vlastní následující produkty: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access a Intego. Jejich recenze najdete na tomto webu. Recenze publikované na webu vpnMentor jsou považovány za přesné k datu vydání článku a jsou napsány podle našich přísných norem, kde klíčové je profesionální a čestné zhodnocení recenzentem, přičemž se berou v úvahu technické vlastnosti a kvality produktu spolu s jeho komerční hodnotu pro uživatele. Žebříčky a recenze, které zveřejňujeme, mohou brát v potaz také výše uvedené společné vlastnictví a provize, které získáváme za nákupy prostřednictvím odkazů na našich webových stránkách. Nepíšeme recenze na všechny poskytovatele VPN a informace jsou považovány za přesné k datu vydání každého článku.

10 způsobů, jak odblokovat YouTube a sledovat vše dle libosti

Matthew Amos Fakta ověřil/a Aleksandra Kovacevic Seniorní editor

YouTube je největší platformou pro zveřejňování videí na světě. Každý den lidé na YouTube shlédnou přes miliardu hodin záznamů a najdete na něm tolik videí, že byste je nedokázali shlédnout ani do konce svého života.

Bohužel i YouTube vás může čas od času zklamat. Nabídne vám sice obsáhlou knihovnu, ale ne všechna videa můžete přehrát kdykoliv a kdekoliv.

Pokud se snažíte spustit video na YouTube, ale nedaří se vám to, může to být z mnoha důvodů. Může jít o omezení vaší země, nastavení sítě ve vaší kanceláři nebo jednoduše technické potíže.

Ať už je důvod jakýkoliv, existuje několik způsobů, jak tento problém vyřešit. Níže najdete seznam 10 způsobů pro odblokování obsahu na YouTube.

Některé kanceláře a školy omezují přístup k videím na YouTube

Občas se můžete setkat ve školách a areálech vysokých škol s blokací obsahu na YouTube. Školy tak chtějí předejít rozptylování studentů, kteří by při hodinách sledovali videa.

Pokud však chcete kamarádovi pustit klip nebo se podívat na vysvětlující video, může být taková blokace až k vzteku.

Sociální sítě také s oblibou blokují kanceláře, aby se zvýšily produktivitu. Ne veškerý obsah na YouTube je pravděpodobně vhodný pro práci, ale když už sedíte u stolu celý den, hudba by vám nebyla na obtíž.

V takové chvíli nám přijdou omezení YouTube přinejmenším otravná, dobrou zprávou však je, že se dají opravdu jednoduše obejít.

Někdy je obsah YouTube blokovaný i v celé zemi

YouTube je neustále pod nátlakem vlád, které požadují odstranění „nevhodného“ obsahu. Kvůli tomu se stává, že ne všechna videa jsou všude dostupná.

Pokud se vláda rozhodne zablokovat určité video na YouTube, vede to většinou k omezení přístupu k tomuto videu, aby byl zbytek služby dostupný.

V některých případech však státy blokují YouTube kompletně (např. Čína, Severní Korea a Írán). V minulosti také státy krátkodobě blokovaly YouTube například v období politických nepokojů nebo voleb (Rusko, Pákistán a Turecko). (Pokud hledáte způsob, jak se dostat na YouTube v Číně, najdete ho v tomto článku).

Obejít blokaci YouTube v celých zemích je o něco těžší než ve školách nebo kancelářích, ale s trochou šikovnosti a pár jednoduchými triky se to dá zvládnout.

10 jednoduchých způsobů pro odblokování YouTube

1. Zařiďte si VPN

Toto je pravděpodobně nejspolehlivější způsob pro odblokování obsahu na YouTube, ať už vás omezuje stát nebo kancelář. Na trhu najdete nemalý počet VPN (některé dokonce zdarma), ne všechny však odvádí stejně kvalitní práci. Pokud hledáte VPN, která vám zpřístupní obsah na YouTube, zaměřte se na tyto vlastnosti:

 • Odblokování obsahu na YouTube po celém světě
 • Maskování a šifrování vašeho provozu. To vás ochrání před dozorem zvědavých společností a vlád.
 • Vysoké rychlosti připojení, díky kterým můžete sledovat videa v HD rozlišení bez jediného výpadku.

Jak pomocí VPN odblokovat obsah na YouTube

 1. Připojte se ke své VPN.
 2. Vyberte si server blízko své oblasti.
 3. Jakmile se připojíte, přejděte na YouTube. Všechny videa na YouTube by nyní měla být dostupná bez jakýchkoliv omezení.

Chtěli byste vědět, jak to VPN dokáže zařídit? V tomto videu najdete vše, co potřebujete vědět.

2. Přidejte „S“ k HTTP připojení

Tento jednoduchý trik obvykle funguje v případech, kdy se snažíte dostat na YouTube ve školách. Většina školních sítí blokuje sociální sítě tak, že ručně zadává URL odkazy do monitorovacích programů a díky tomu blokují konkrétní adresy nebo skupiny webových stránek.

Správce sítě takové školy běžně zadá na černou listinu odkaz webové stránky začínající na „http://“.

K odstranění bloků v takovém případě stačí, abyste místo „http://“ použili v adrese „https://“. Pokud administrátor vaší školní sítě zadával odkazy na webové stránky ručně, máte slušnou šanci, že se díky tomuto triku opět podíváte na YouTube.

Poznámka: Tento trik nebude fungovat v zemích, ve kterých je přístup na YouTube omezen, pouze v konkrétních sítích.

3. Využijte proxy server webových stránek

Prohledejte internet a určitě narazíte na mnoho webových stránek s proxy servery pro YouTube. Ty už vám se zpřístupněním videí na YouTube pomohou.

Proxy je speciální server a pokud se na něj připojíte, celý váš provoz bude probíhat skrze něj. Díky tomu se v podstatě změní vaše oblast, což může být užitečné ve školách nebo vládních budovách. Zjednodušeně, když změníte svůj proxy, můžete se připojit na server, který se sice nenachází daleko, ale už se na něj nevztahují omezení.

Proxy server se však nestará o šifrování vašeho provozu. Pokud se tedy díváte na videa ve školní síti, může administrátor sítě sledovat vaši aktivitu a proxy server zablokovat.

A není to pouze administrátor školní sítě, kdo může vaše aktivity sledovat. Pokud se na YouTube připojíte z domu, může vaše aktivity sledovat i váš poskytovatel internetového připojení (ISP).

Proč na tom záleží?

Shromažďování dat je opravdu výnosné podnikání a společnosti tyto údaje využívají k cílení reklamy.

Navíc se může stát, že na těchto proxy serverech narazíte na skrytý spyware, a nakonec tak budete sdílet mnohem více údajů o svojí osobě, než byste si přáli.

4. Nastavte si vlastní proxy v prohlížeči

Místo toho, abyste se spoléhali na proxy servery webových stránek, které mohou být zablokovány, si můžete nastavit vlastní proxy server.

Proxy webových stránek mají navíc ten problém, že když kdykoliv se chcete dostat na blokované stránky, musíte aktualizovat stránky s proxy. Pokud chodíte na blokované stránky často, mohou vás takové aktualizace začít poměrně otravovat. Chcete-li tento problém vyřešit, můžete si nastavit proxy server ručně. Blokované webové stránky tak budete moci otevírat naráz v různých panelech.

Samotné manuální nastavení proxy je poměrně jednoduché. Nejdříve musíte sehnat spolehlivý proxy server (může jít o placenou služby) a ten si nastavit ve svém prohlížeči.

Pokud využíváte například Firefox, takto vypadá postup samotného nastavení. Tyto kroky jsou určeny pro Firefox Quantum 60.0.2, ale zpravidla budou fungovat ve většině verzí.

1. Otevřete menu a přejděte na „Možnosti“

2. Přejděte v možnostech na vyhledávací pole.

3. Vyhledejte slovo „síť“ a zobrazí se vám následující.

4. Klikněte na nastavení a otevře se vám toto dialogové okno.

5. Zvolte možnost „manuální nastavení proxy“ a do pole „HTTP proxy“ zkopírujte webové nastavení proxy, které jste získali od svého poskytovatele.

6. Nastavte číslo portu na 8080, jak vidíte výše.

7. Uložte a restartujte prohlížeč.

Tyto kroky jsou určeny sice pro Firefox, ale využijete je i v ostatních prohlížečích. Díky tomuto nastavení můžete využívat proxy, aniž byste byli nuceni neustále dokola aktualizovat stránku.

5. Využijte doplňky pro prohlížeče

Pokud se nechcete namáhat s instalací proxy, můžete pro zpřístupnění obsahu na YouTube využít doplňky pro prohlížeče. Existuje hned několik možností, jako například Ultrasurf a ProxTube.

Ultrasurf vyřeší vaše problém s geo blokací a zpřístupní vám nejen YouTube, ale i další webové stránky.  Tento doplněk vytváří šifrované tunely mezi vaším zařízením a jedním z proxy serverů. Uživatelé tak mohou obejít cenzuru i firewally.

ProxTube je dostupný pouze pro Firefox. Pokud využíváte Chrome, podívejte se po Proxflow. Tento doplněk má americký proxy server, který vám zpřístupní videa na YouTube. Jednou z jeho šikovných vlastností je, že webové stránky YouTube se načtou prostřednictvím proxy serveru, ale samotná videa se už načítají bez jeho pomoci, kvůli zajištění co nejvyšší rychlosti.

Samozřejmě existuje mnoho dalších takových doplňků a stačí navštívit obchod s aplikacemi konkrétního prohlížeče a vybrat si.

6. Použijte Google překladač

O Google překladači, skvělém nástroji pro překlad textu z jednoho jazyka do druhého, už jste asi slyšeli. Teď vám tento nástroj pomůže zpřístupnit blokovaný obsah YouTube ve školách a univerzitách.

Při používání Google překladače dojde k přesměrování URL na jinou doménu. Když potom otevřete webové stránky z Google překladače, jejich doména se bude lišit od té, kterou blokuje administrátor vaší sítě.

Díky tomuto triku obejdete omezení v místní síti. Pokud je však síť zakázána od vašeho ISP, nebude tento trik fungovat.

 1. Přejděte na stránku translate.google.com a zadejte do textového pole odkaz na YouTube.
 2. Ujistěte se, že jeden z jazyků je angličtina a druhý jazyk je jiný.
 3. Dojde k přeložení odkazu. Pokud se tak nestane, klikněte na „přeložit“.
 4. Teď klikněte na přeložený odkaz.

Přeložený odkaz bude YouTube s doménou Google Translate. Pokud administrátor vaší sítě blokuje YouTube, stejně se na něj dostanete.

7. Použijte svůj mobilní telefon jako hotspot

Pokud máte zablokovaný obsah na YouTube na vaší školní Wi-Fi, můžete ze svého mobilního telefonu udělat hotspot a na ten se poté s notebookem připojit. Hotspot můžete vytvořit, pokud máte systém iOS/Android/Windows. Tady je návod.

 1. Přejděte na nastavení sítě a zapněte mobilní hotspot.
 2. V časti název a heslo zadejte potřebné údaje.
 3. Připojte svůj notebook na tuto novou Wi-Fi síť.

Pokud máte kabel, můžete se na internet v mobilu připojit prostřednictvím USB tetheringu.

Díky tomu se dostanete na všechny webové stránky, včetně YouTube. Jelikož však budete připojení na mobilních datech, mohlo by se koukání na videa prodražit.

Tento trik nebude fungovat v případě, že je služba YouTube blokována v celé zemi, ale pouze na konkrétních sítích škol a kanceláří.

8. Stáhněte si videa z YouTube, aniž byste ho otevřeli

Existuje několik webových stránek, jejichž prostřednictvím můžete stahovat videa z YouTube. Díky takovým stránkám můžete sledovat videa z YouTube offline. Tady je návod, jak na to.

Řekněme, že jste připojení ke školní Wi-Fi a rádi byste se podívali na trailer nějakého filmu. Místo toho, abyste šli rovnou na YouTube (což stejně nemůžete), se pokuste trailer vyhledat na Googlu.

Ve výsledcích vyhledávání uvidíte i odkaz na YouTube tohoto videa. Tento odkaz zkopírujte a vložte ho do vyhrazeného prostoru na stránkách pro stahování videí z YouTube. Teď už se můžete na video podívat offline. Nejen že se tak vyhnete blokaci YouTube, ale navíc se můžete na video podívat později.

9. Sledujte ta samá videa na jiných webových stránkách

Pokud se vám stále nedaří zpřístupnit obsah na YouTube, můžete si vyzkoušet vyhledat to samé video na jiných stránkách, jako například Dailymotion, Vimeo a Metacafe. Tímto způsobem však nenajdete všechna videa, jelikož knihovna YouTube je opravdu rozsáhlá.

Pokud však hledáte poměrně známé video, existuje zde vysoká šance, že na něj na ostatních stránkách narazíte. V případě, že se vám to podaří, nebudete YouTube vlastně vůbec potřebovat.

10. Využijte Tor

Tor je anonymní prohlížeč, který vám pomůže se zpřístupněním obsahu na YouTube. Abyste si však prohlížeč mohli nainstalovat, budete potřebovat práva správce. Pokud instalujete prohlížeč na vlastní zařízení, stačí přejít na torproject.org a začít stahovat.

Tor je bezpečný prohlížeč a zajistí, že vaše aktivity zůstanou skryté před ISP. Odblokování obsahu na YouTube už vám nebude dělat problémy. Navíc ho můžete využívat jako běžný prohlížeč.

Jak to funguje:

Když používáte prohlížeč Tor, je celý váš provoz na internetu směrován skrze jeho vlastní síť. Tor má vlastní obsáhlou síť a data zasílá v paketech napříč náhodnými body. O všechnu práci se starají dobrovolníci a Tor tak můžete využívat zcela zdarma.

Jakmile tyto datové pakety projdou několika body, opustí síť a dorazí do cílové destinace. Váš ISP (nebo například hacker) si tak může nechat o sledování vaší aktivity online jen zdát.

Žádost o přístup na webové stránky nepřijde tedy přímo od vás, ale z posledního přenosového bodu a vaše skutečná IP adresa tak zůstane taktéž skrytá. Viditelná je pouze IP adresa výstupního bodu. Nejlepší na tom celém je, že ani samotné přenosové uzly neví o tom, kdo je odesílatelem nebo příjemcem údaje, který předávají dále.

Celý provoz v síti Tor je navíc šifrovaný. Proto má Tor ve svém logu cibuli, protože funguje v několika vrstvách.

Chcete se o prohlížeči Tor dozvědět více? Tady o něm najdete několik faktů a informací.

Shrnutí

Pokud se vám nedaří dostat k obsahu na YouTube, můžete vyzkoušet jakýkoliv z výše zmíněných způsobů. Nezapomínejte však, že pokud za omezení může stát, pomůže vám pouze VPN.

V případech místních omezení, jako například blokování v rámci školních nebo kancelářských sítí, vám určitě pomohou i ostatní způsoby. Aby mohla síť disponovat striktními omezeními, musí mít správci dostatek prostředků na jejich provedení. Proto je mnohem těžší obejít státní omezení (ty, o které se stará vláda), než omezení, na která narazíte ve školách.

VPN si poradí s jakýmkoliv omezením, ať už jde o státní nebo pouze místní síť, Sežeňte si kvalitní VPN a s přístupem k obsahu YouTube a všem jeho videím už nikdy nebudete mít problém.

Hledáte kvalitní VPN? Tady jsou naše nejlepší doporučení:

Pořadí
Poskytovatel
Naše skóre
Sleva
Navštívit
1
medal
9.7 /10
9.7 Naše skóre
Ušetřete 83%!
2
9.9 /10
9.9 Naše skóre
Ušetřete 49%!
3
9.2 /10
9.2 Naše skóre
Ušetřete 85%!
Výstraha k ochraně soukromí!

Navštěvovaným stránkám odhalujete informace o své osobě!

Vaše IP adresa:

Vaše umístění:

Váš poskytovatel internetu:

Informace uvedené výše lze použít k vašemu sledování, cílení reklamy a monitorování vaší online činnosti.

VPN vám pomůže tyto informace skrýt a vy tak budete neustále chráněni. Doporučujeme ExpressVPN – jedničku mezi VPN. A to jsme jich otestovali více než 350. Používá šifrování na armádní úrovni a funkce, které zajistí bezpečnost vašeho digitálního soukromí. A navíc momentálně nabízí 49% slevu.

Navštivte ExpressVPN

Poskytovatele hodnotíme na základě důkladného testování a průzkumu, ale bereme v úvahu také vaši zpětnou vazbu a naše partnerské provize u poskytovatelů. Někteří poskytovatelé jsou ve vlastnictví naší mateřské společnosti.
Další informace
Web vpnMentor byl založen v roce 2014, aby poskytoval recenze VPN služeb a příběhy související s ochranou soukromí. Dnes náš tým stovek výzkumníků, autorů a editorů v oblasti kybernetické bezpečnosti nadále pomáhá čtenářům bojovat za jejich online svobodu ve spolupráci se společností Kape Technologies PLC, která vlastní následující produkty: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access a Intego. Jejich recenze najdete na tomto webu. Recenze publikované na webu vpnMentor jsou považovány za přesné k datu vydání článku a jsou napsány podle našich přísných norem, kde klíčové je profesionální a čestné zhodnocení recenzentem, přičemž se berou v úvahu technické vlastnosti a kvality produktu spolu s jeho komerční hodnotu pro uživatele. Žebříčky a recenze, které zveřejňujeme, mohou brát v potaz také výše uvedené společné vlastnictví a provize, které získáváme za nákupy prostřednictvím odkazů na našich webových stránkách. Nepíšeme recenze na všechny poskytovatele VPN a informace jsou považovány za přesné k datu vydání každého článku.

O autorovi

Matthew Amos se celý život zajímá o technologie. Žije ve městě Boise ve státu Idaho (USA). Dříve pracoval jako vedoucí autor článků o marketingu na univerzitě v Montaně. Nyní pracuje na volné noze a soustředí se na vytváření obsahu o technologiích a kyberbezpečnosti.

Líbil se Vám tento článek? Ohodnoťte jej!
Nesnášel jsem ho Opravdu se mi nelíbí Byl v pořádku Docela dobrý! Absolutně úžasný!
z 10 – Hlasovalo uživatelů
Děkujeme za zpětnou vazbu.

Napište nám komentář, jak tento článek vylepšit. Vaše zpětná vazba je pro nás důležitá!

Zanechat komentář

Je nám líto, odkazy nejsou v tomto poli povoleny!

Jméno by mělo obsahovat alespoň 3 písmena

Obsah pole by neměl přesáhnout 80 písmen

Je nám líto, odkazy nejsou v tomto poli povoleny!

Prosím zadejte platnou emailovou adresu

Děkujeme za nahrání komentáře, %%name%%!

Všechny komentáře kontrolujeme do 48 hodin, abychom se ujistili, že jsou skutečné a nejsou urážlivé. Mezitím můžete sdílet tento článek.