Poskytovatele hodnotíme na základě důkladného testování a průzkumu, ale bereme v úvahu také vaši zpětnou vazbu a naše partnerské provize u poskytovatelů. Někteří poskytovatelé jsou ve vlastnictví naší mateřské společnosti.
Další informace
Projekt vpnMentor byl založen v roce 2014 jako nezávislý web, který hodnotí VPN a řeší témata spojená se soukromím. Dnes náš tým čítá stovky odborníků, autorů, editorů a výzkumníků v oblasti kybernetické bezpečnosti a pomáhá čtenářům bojovat za svobodu na internetu ve spolupráci se společností Kape Technologies PLC, která vlastní také následující produkty: ExpressVPN, CyberGhost a Private Internet Access, které mohou být součástí srovnání a hodnocení na tomto webu. Recenze vydané na vpnMentor jsou aktuální k datu jejich vydnání a jejich obsah se drží striktních recenzních standardů, které vyzdvihují nezávislé, profesionální a poctivé poznatky recenzenta s přihlédnutím k technickým možnostem a kvalitám produktu spolu s jeho přidanou hodnotou pro uživatele. Ve zveřejněných žebříčcích a recenzích může být přihlédnuto také ke výše zmíněnému vlastnictví a partnerským provizím, které udržují náš web v provozu. Nerecezujeme kompletně všechny VPN na světě a informace jsou aktuální k datu vydání článku.
Reklamní prohlášení

Projekt vpnMentor byl založen v roce 2014 jako nezávislý web, který hodnotí VPN a řeší témata spojená se soukromím. Dnes náš tým čítá stovky odborníků, autorů, editorů a výzkumníků v oblasti kybernetické bezpečnosti a pomáhá čtenářům bojovat za svobodu na internetu ve spolupráci se společností Kape Technologies PLC, která vlastní také následující produkty: ExpressVPN, CyberGhost a Private Internet Access, které mohou být součástí srovnání a hodnocení na tomto webu. Recenze vydané na vpnMentor jsou aktuální k datu jejich vydnání a jejich obsah se drží striktních recenzních standardů, které vyzdvihují nezávislé, profesionální a poctivé poznatky recenzenta s přihlédnutím k technickým možnostem a kvalitám produktu spolu s jeho přidanou hodnotou pro uživatele. Ve zveřejněných žebříčcích a recenzích může být přihlédnuto také ke výše zmíněnému vlastnictví a partnerským provizím, které udržují náš web v provozu. Nerecezujeme kompletně všechny VPN na světě a informace jsou aktuální k datu vydání článku.

Měli byste vždycky používat VPN? To záleží na těchto 7 věcech

Kate Veale Vedoucí redaktorka

Jak možná víte, VPN je v podstatě zprostředkovatelský server, který maskuje veškerou vaši online aktivitu a zabraňuje poskytovateli internetových služeb sledovat vaši činnost.

Historicky VPN používaly velké korporace k šifrování informací pro vzdálené pracovníky. Použití sítí VPN se však během posledních několika let značně zvýšilo, konkrétně v boji proti online cenzuře v různých zemích.

Ale pro ty, kteří používají VPN, vzniká otázka, zda by měli mít VPN zapnutou po celou dobu nebo ne.

Na výše uvedenou otázku není jasná odpověď. VPN připojení můžete udržovat stále nebo jen občas v závislosti na vaší potřebě. Abychom vám pomohli, provedeme vás různými scénáři, kdy byste měli mít svou VPN zapnutou (a kdy byste ji měli dát pauzu).

Pokud používáte internet k procházení, torrentingu nebo přístupu k obsahu, který není k dispozici ve vaší zeměpisné poloze…

Pokud streamujete filmy nebo se pokoušíte získat přístup k webovým stránkám zablokovaným ve vaší zemi, měli byste určitě mít zapnutou vaší VPN. Bez VPN nebudete mít přístup k tomuto obsahu. Jakmile však dokončíte streamování nebo prohlížení webových stránek, mohlo by být užitečné dát vaší VPN pauzu.

Pokud se obáváte o vaše online soukromí…

Pokud je online bezpečí hlavním důvodem pro používání VPN, měli byste se uchýlit k nepřetržitému udržování aktivní VPN. VPN šifrují váš provoz, což ztěžuje hackování vašich informací. VPN také maskuje vaši IP adresu, takže vlády a poskytovatelé internetových služeb nemohou sledovat vaše aktivity na webu.

Pokud chcete ušetřit peníze…

VPN je užitečný nástroj, který vám pomůže ušetřit peníze. Většina webových stránek sleduje vaši polohu a historii prohlížení a na základě toho vám nabízí ceny. Použitím VPN – která skrývá vaši polohu – můžete skutečně získat levnější ceny. (S VPN jsme ušetřili 616 liber za týden na hotelu!) Rezervace letu nebo hotelu zabere zhruba hodinu, pokud je to vše, k čemu VPN používáte, můžete ji vypnout, jakmile potvrdíte rezervaci.

Pokud váš poskytovatel internetového připojení omezuje šířku pásma…

Někdy poskytovatelé internetových služeb mohou potlačit rychlost vašeho přenosového pásma, aby omezili a regulovali provoz v síti. Jiní poskytovatelé internetových služeb jsou známí snižováním rychlosti internetu, aby vás donutili k nákupu dražšího plánu. Pokud narazíte na náhlé snížení rychlosti, zapnutí VPN vám může pomoci. To by však mělo být pouze dočasným řešením a měli byste kontaktovat vašeho poskytovatele internetových služeb, pokud máte problémy s připojením.

Pokud používáte veřejnou WiFi…

Pokud procházíte web na veřejné WiFi síti doporučujeme vždy využívat VPN. Veřejné WiFi jsou velmi nebezpečné a jedná se o nejjednodušší místo, kde můžete být napadeni hackery. Takže pokud se připojujete k WiFi ve vaší oblíbené kavárně při každém objednání kávy, měli byste mít zařízení připojené k VPN.

Pokud posíláte peníze…

Pokud provádíte jakékoli finanční transakce, vaše banka vás může zablokovat, pokud používáte VPN. Dokonce i populární platební brány jako PayPal mohou zmrazit váš účet, pokud je zjištěno použití VPN. Takže je vhodné, aby VPN byla vypnuta při provádění finančních transakcí.

Pokud je váš internet pomalý…

Pokud se připojíte k VPN serveru umístěnému v geograficky blízké oblasti, můžete očekávat, že vaše rychlost internetu klesne o 10 %. Je to proto, že šifrování a dešifrování vašich informací vyžaduje větší výkon a čas. Pokud VPN značně ovlivňuje vaši rychlost připojení, zkuste ji dát přestávku.

VPN jsou velmi užitečné, ale nejsou potřebné po celou dobu. Pokud se většina webových stránek, které procházíte, nachází v zabezpečené síti a můžete k nim přistupovat, není potřeba, abyste byli po celou dobu připojeni k VPN síti.

Pokud chcete VPN, na kterou se budete moct spolehnout, podívejte se seznam pěti nejlepších VPN. Všechny nabízí bezplatnou zkušební verzi nebo záruku vrácení peněz, takže nic neriskujete.

Nezapomeňte se také podívat na naši stránku s poukazy, kterou pravidelně aktualizujeme. Najdete tam skvělé nabídky, které vám ušetří spoustu peněz.

Pořadí
Poskytovatel
Naše skóre
Sleva
Navštívit
1
medal
9.9 /10
9.9 Naše skóre
Ušetřete 49%!
2
9.7 /10
9.7 Naše skóre
Ušetřete 77%!
3
9.5 /10
9.5 Naše skóre
Ušetřete 84%!
Výstraha k ochraně soukromí!

Navštěvovaným stránkám odhalujete informace o své osobě!

Vaše IP adresa:

Vaše umístění:

Váš poskytovatel internetu:

Informace uvedené výše lze použít k vašemu sledování, cílení reklamy a monitorování vaší online činnosti.

VPN vám pomůže tyto informace skrýt a vy tak budete neustále chráněni. Doporučujeme ExpressVPN – jedničku mezi VPN. A to jsme jich otestovali více než 350. Používá šifrování na armádní úrovni a funkce, které zajistí bezpečnost vašeho digitálního soukromí. A navíc momentálně nabízí 49% slevu.

Navštivte ExpressVPN

Poskytovatele hodnotíme na základě důkladného testování a průzkumu, ale bereme v úvahu také vaši zpětnou vazbu a naše partnerské provize u poskytovatelů. Někteří poskytovatelé jsou ve vlastnictví naší mateřské společnosti.
Další informace
Projekt vpnMentor byl založen v roce 2014 jako nezávislý web, který hodnotí VPN a řeší témata spojená se soukromím. Dnes náš tým čítá stovky odborníků, autorů, editorů a výzkumníků v oblasti kybernetické bezpečnosti a pomáhá čtenářům bojovat za svobodu na internetu ve spolupráci se společností Kape Technologies PLC, která vlastní také následující produkty: ExpressVPN, CyberGhost a Private Internet Access, které mohou být součástí srovnání a hodnocení na tomto webu. Recenze vydané na vpnMentor jsou aktuální k datu jejich vydnání a jejich obsah se drží striktních recenzních standardů, které vyzdvihují nezávislé, profesionální a poctivé poznatky recenzenta s přihlédnutím k technickým možnostem a kvalitám produktu spolu s jeho přidanou hodnotou pro uživatele. Ve zveřejněných žebříčcích a recenzích může být přihlédnuto také ke výše zmíněnému vlastnictví a partnerským provizím, které udržují náš web v provozu. Nerecezujeme kompletně všechny VPN na světě a informace jsou aktuální k datu vydání článku.

O autorovi

Kate pro vpnMentor píše a rediguje od roku 2018. Pohání ji vášeň pomáhat lidem chránit se před online hrozbami.

Líbil se Vám tento článek? Ohodnoťte jej!
Nesnášel jsem ho Opravdu se mi nelíbí Byl v pořádku Docela dobrý! Absolutně úžasný!
z 10 – Hlasovalo uživatelů
Děkujeme za zpětnou vazbu.