Poskytovatele hodnotíme na základě důkladného testování a průzkumu, ale bereme v úvahu také vaši zpětnou vazbu a naše partnerské provize u poskytovatelů. Někteří poskytovatelé jsou ve vlastnictví naší mateřské společnosti.
Další informace
Projekt vpnMentor byl založen v roce 2014 jako nezávislý web, který hodnotí VPN a řeší témata spojená se soukromím. Dnes náš tým čítá stovky odborníků, autorů, editorů a výzkumníků v oblasti kybernetické bezpečnosti a pomáhá čtenářům bojovat za svobodu na internetu ve spolupráci se společností Kape Technologies PLC, která vlastní také následující produkty: ExpressVPN, CyberGhost a Private Internet Access, které mohou být součástí srovnání a hodnocení na tomto webu. Recenze vydané na vpnMentor jsou aktuální k datu jejich vydnání a jejich obsah se drží striktních recenzních standardů, které vyzdvihují nezávislé, profesionální a poctivé poznatky recenzenta s přihlédnutím k technickým možnostem a kvalitám produktu spolu s jeho přidanou hodnotou pro uživatele. Ve zveřejněných žebříčcích a recenzích může být přihlédnuto také ke výše zmíněnému vlastnictví a partnerským provizím, které udržují náš web v provozu. Nerecezujeme kompletně všechny VPN na světě a informace jsou aktuální k datu vydání článku.
Reklamní prohlášení

Projekt vpnMentor byl založen v roce 2014 jako nezávislý web, který hodnotí VPN a řeší témata spojená se soukromím. Dnes náš tým čítá stovky odborníků, autorů, editorů a výzkumníků v oblasti kybernetické bezpečnosti a pomáhá čtenářům bojovat za svobodu na internetu ve spolupráci se společností Kape Technologies PLC, která vlastní také následující produkty: ExpressVPN, CyberGhost a Private Internet Access, které mohou být součástí srovnání a hodnocení na tomto webu. Recenze vydané na vpnMentor jsou aktuální k datu jejich vydnání a jejich obsah se drží striktních recenzních standardů, které vyzdvihují nezávislé, profesionální a poctivé poznatky recenzenta s přihlédnutím k technickým možnostem a kvalitám produktu spolu s jeho přidanou hodnotou pro uživatele. Ve zveřejněných žebříčcích a recenzích může být přihlédnuto také ke výše zmíněnému vlastnictví a partnerským provizím, které udržují náš web v provozu. Nerecezujeme kompletně všechny VPN na světě a informace jsou aktuální k datu vydání článku.

4 nejlepší VPN pro Chromebook 2024 + snadný návod

Matthew Amos Aktualizováno dne 24. 2. 2024 Seniorní editor

Chromebooky je pozoruhodné, lehoučké přístroje, se kterými můžete brouzdat na internetu bleskovou rychlostí i s mnoha otevřenými kartami. Bohužel cenou za rychlost a pohodlí jsou velké hrozby týkající se soukromí a bezpečnosti.

Pokud nejste extrémně technicky zdatní a nenainstalujete si jiné programy, musíte se spokojit s Chromem jako jediným prohlížečem. Proto je pak těžké zakrýt vaši aktivitu před zvídavýma očima Googlu, který shromažďuje data z celého internetu.

V roce 2015 přistihly regulační orgány Google při špehování malých dětí, které dostaly Chromebooky od školy. Obvinění z roku 2017 naznačují, že od těchto praktik ještě neupustil.

A i navzdory vysokému hodnocení bezpečnosti Chromebooků, se váš notebook může stát vstupní branou pro hackery a malware. Problémem je nedostatek aplikací pro operační systém Chrome.

Může si sice nainstalovat aplikace Android, kterých k dispozici desítky tisíc, Ale open-source software skrývá aplikace, které mohou poškodit vaše zařízení, ukrást vaše osobní údaje nebo vás sledovat bez vašeho vědomí.

Chraňte svůj Chromebook a údaje pomocí VPN

Všechno to zní docela děsivě, že? Ale nemusí to tak nutně být.

Řešením je spolehlivá virtuální privátní síť (VPN), která ochrání váš Chromebook bez ohrožení vašeho soukromí nebo bezpečnosti. VPN změní vaši IP adresu a šifruje provoz, a chrání vás tak před hackery, malware a zvídavýma očima.

A jako obrovský bonus může obejít omezení za základě polohy a získat přístup ke službám, jako je americký Netflix, Hulu, BBC iPlayer a další.

Když ale neexistují na Chromebook aplikace, jak si na něj můžu nainstalovat VPN? A jaké jsou nejlepší VPN na Chromebook? Na to vám odpoví naši odborníci.

Shrnutí nejlepších VPN pro Chromebook

 1. ExpressVPN
  ExpressVPN vlastní obrovskou, ultra rychlou síť serverů, která vám umožní obejít omezení za základě polohy bez zanechání jakékoliv stopy.
 2. CyberGhost
  CyberGhost je skvělou VPN pro začátečníky, protože si zakládá na softwaru s jednoduchým ovládáním určeným pro zpřístupnění blokovaných webových stránek.
 3. VyprVPN
  VyprVPN neuchovává na svých serverech žádné záznamy a nabízí jedinečný protokol Chameleon. Jinými slovy naprosté soukromí je jejich prioritou.
 4. IPVanish
  IPVanish je skvělou volbou pro velké rodiny, protože nabízí připojení až 10 zařízení současně jejich uživatelsky přívětivá aplikace je k dispozici pro velký počet zařízení a používá vynikající zabezpečení.

Instalace VPN na Chromebook

VPN můžete na Chromebook nainstalovat dvěma způsoby: buď jako rozšíření prohlížeče nebo Android aplikaci VPN. Oba způsoby jsou jednoduché, ale každý má také své výhody a nevýhody. Začneme z rozšířením prohlížeče.

Instalace a používání VPN rozšíření pro Chrome

Instalace VPN rozšíření pro prohlížeče je nejjednodušším způsobem, jak ochránit váš Chromebook, ale jak vysvětlíme dále, ochrana nebude 100%. Při instalaci postupujte následovně:

 1. Přejděte do internetového obchodu s rozšířeními. Vyberte si rozšíření od důvěryhodné VPN, jako je například ExpressVPN nebo některá z výše uvedených.
 2. Nainstalujte rozšíření
 3. Restartujte svůj Chromebook a znovu spusťte prohlížeč Chrome.

Hotovo! Teď máte VPN ochranu při veškerém surfování na internetu. Další informace o rozšíření pro prohlížeč Chrome zjistíte v článku od našich odborníků o nejlepších rozšířeních pro zabezpečení.

Bohužel existuje při využívání VPN rozšíření pro Chrome jedna obrovská nevýhoda: rozšíření zabezpečí pouze provoz ve vašem prohlížeči Chrome, takže celkové připojení k internetu zůstane nešifrované a nezabezpečené.

Jinými slovy pokud používáte aplikace, které se připojují přímo k internetu, zůstane vaše aktivita v ohrožení. Existuje ale způsob, jak ochránit kompletně celý Chromebook a veškerá jím procházející data.

Instalace VPN Android aplikace na Chromebook

Nejjednodušším způsobem, jak získat kompletní VPN zabezpečení, je si na váš Chromebook nainstalovat VPN aplikaci Android.

A jak si takové aplikace na Chromebook nainstalujete? U některých novějších typů je nalezení obchodu Google Play velice jednoduché.

Ale pokud tuto možnost nemůžete najít, nemějte obavy. Stačí trochu změnit nastavení operačního systému Chrome a Google Play se vám zázračně otevře. Pojďme se na to podívat krok po kroku.

Jak dostat Google Play na váš Chromebook

 1. Ve vysouvacím panelu v pravém dolním rohu obrazovky Chromebooku klikněte na jakoukoliv ikonu a poté na možnost „Nastavení“.
 2. V horní části stránky nastavení klikněte na možnost „O operačním systému Chrome“.
 3. Klikněte na možnost „Více informací“.
 4. V sekci „Kanál“ klikněte na „Změnit kanál“.
 5. Klikněte na tlačítko „Beta“ a poté na „Změnit kanál“.
 6. Počkejte, až se stáhne a nainstaluje Beta verze operačního systému Chrome a na vyžádání restartujte počítač.
 7. Na stránce nastavení zaškrtněte pole „Povolit obchod Google Play na mém Chromebooku“.
 8. Po otevření stránky s nastavením Google Play klikněte na možnost „Souhlasím“ a poté na „Přihlásit se“ a přihlaste se pomocí svých přihlašovacích údajů Google.

Teď máte na svém Chromebooku obchod Google Play a můžete stahovat a instalovat aplikace Android, včetně aplikací přímo od poskytovatelů VPN.

UPOZORNĚNÍ: Pokud výše uvedený postup na vašem zařízení nefungoval, máte pravděpodobně některý z modelů Chromebooku, který nepodporuje aplikace Android. V takovém případě zůstaňte u rozšíření pro prohlížeče.

Nastavení Android aplikace VPN

Po instalaci VPN aplikace získáte kompletní zabezpečení, které zahrnuje aktivitu v prohlížeči Chrome i jakýkoliv provoz v jiných aplikacích.

Abyste mohli začít VPN používat, musíte se nejdříve zaregistrovat a vytvořit si účet u dané VPN. Poté je všechno opravdu jednoduché.

Přejděte do obchodu Google Play a stáhněte si aplikaci VPN od vámi zvoleného poskytovatele. Spusťte aplikaci, zadejte své přihlašovací údaje (uživatelské jméno a heslo) a je to!

Jen se ujistěte, že jste si vybrali poskytovatele, který má vlastní aplikaci pro Android. Kromě výše uvedených skvělých VPN se můžete podívat na tyto VPN pro Android, které jsou mezi uživateli také velmi oblíbené.

Znamená to tedy, že Android aplikace VPN je pro váš Chromebook dokonalým řešením? Bohužel ne úplně. Ale v současné době je Android aplikace nejlepší dostupnou možností, jak si na Chromebooku zařídit VPN.

Pravděpodobně nebudete mít s aplikací nikdy žádný problém, pokud by se ale nějaký objevil, komplikací bude, že ji spustíte na jiném systému, než na který byla vytvořena.

Proto vám dostupné rady nebudou možná stačit. Ale první tři námi doporučené VPN nabízí skvělou zákaznickou podporu dostupnou 24/7. Na jejich zástupce se můžete při řešení problémů spolehnout.

Nejlepší VPN pro Chromebook

1. ExpressVPN

ExpressVPN je skvělá pro začátečníky nebo fanoušky online seriálů. Nabídne vám vynikající rychlost, aniž byste přišli o bezpečí nebo soukromí.

ExpressVPN sídlí na Britských Panenských ostrovech, zastává ověřenou politiku nulového uchovávání záznamů a vlastní rozsáhlou síť 3 000+ serverů v 105 zemích.

Hodí se tak skvěle pro zpřístupnění obsahu blokovaného na základy polohy, a to i v případě Číny. Pokud jste někdy narazili na problémy s blokací Netflixu a dalších stránek, možná vám právě tato VPN nabídne řešení, které hledáte.

ExpressVPN také nabízí přehledné intuitivní aplikace s kvalitním zabezpečením jako je nouzové odpojení, ochrana proti úniku údajů skrze DNS/IPv6 a split tunneling pro všechna zařízení. Bez problému ji spustíte na Chromebooku a najde ji i v podobě rozšíření pro prohlížeče.

Na jednom účtu můžete připojit až 8 zařízení současné, získáte neomezený přenos dat, podporu P2P, nepřetržitou podporu přes živý chat a 30 denní záruku vrácení peněz. Prohlédněte si knihovnu uživatelských doporučení, kde se dozvíte více informací.

Nabídka ExpressVPN březen 2024: Po omezenou dobu můžete získat předplatné ExpressVPN se slevou až 49%! Nepropásněte to!

2. CyberGhost

Hledáte cenově dostupnou VPN pro Chromebook se stejným výkonem, který nabízí dražší poskytovatelé? Dejte šanci CyberGhost.

Oblíbenec veřejnosti CyberGhost sídlí v Rumunsku a můžete od něj očekávat kvalitní šifrování a vysoké soukromí. Ve své nabídce má atraktivní aplikace pro všechny operační systémy.

Také nabízí bezplatné proxy rozšíření pro Chrome a plugin pro Firefox. Na jeden účet si můžete připojit až 7 zařízení současné.

V arsenálu CyberGhost se můžete těšit na 11 690+ serverů ve více než 100 zemích. Blokace na základě polohy mu nedělají problém, nabízí AES 256bitové šifrování, několik protokolů, podporu P2P a aktivní zákaznickou podporu na živém chatu 24/7.

O bezpečí vašeho připojení se stará automatické nouzové odpojení, ochrana proti úniků údajů skrze DNS a NAT firewall. Můžete sáhnout pro 7 denní zkušební verzi pro mobilní zařízení a každý uživatel má nárok na 45 denní záruku vrácení peněz.

Akce březen 2024: CyberGhost aktuálně nabízí slevu 84% na svůj nejpopulárnější tarif! Využijte tuto nabídku a ušetřete ještě více na předplatném CyberGhost subscription.

3. VyprVPN

Švýcarská VyprVPN je další funkcemi nabitou službou, která si zaslouží své místo mezi nejlepšími VPN.

VyprVPN je levná a nabízí stabilní připojení, vysokou rychlost, působivé šifrování, uživatelsky přívětivé aplikace síť serverů, kterou vlastní spravuje sama

Tento poskytovatel vlastní 700 serverů ve více než 70 zemích, kterým můžete připojit až 5 zařízení současně, a jejich nastavení na Chromebooku je velice jednoduché.

Navíc má VyprVPN jedinečnou technologii Chameleon, která vám pomůže odblokovat omezením na základě polohy. Aplikace najdete pro všechny známé operační systémy a funguje i na routeru.

Vyzkoušejte si VyprVPN na 3 dny zdarma, přeplaťte si ji bez obav díky 30 denní záruce vrácení peněz nebo se podívejte na recenze uživatelů.

4. IPVanish

Americká VPN IPVanish je zastáncem bezpečného internetu a podporuje až Neomezený připojení k jednomu účtu, díky čemuž je skvělou volbou pro rodiny.

IPVanish vám poskytne podporu pro všechny systémy, včetně Chromebooků, chytrých televizí a routerů. Díky své celosvětové sítí více než 2 200 serverů v 75 zemích nemá tato VPN žádné problémy s odblokováním obsahu omezeného na základě polohy.

IPVanish nabízí vysokou rychlost, podporu P2P, neomezený přenos dat a velice jednoduché aplikace. Ani na Chromebooku nebudete mít s jejím nastavením nejmenší problém. Není divu, že na ni nedají dopustit uživatelé po celém světě.

Navzdory svému sídlu v USA neuchovává IPVanish žádné záznamy a používá AES 256 bitové šifrování. Na výběr máte i ze spousty protokolů, včetně OpenVPN, IKEv2, L2TP a SOCKS5. Všechny aplikace mají zabudované nouzové odpojení.

IPVanish nabízí 30 denní záruku vrácení peněz, což je méně než u ostatních VPN z našeho seznamu, ale stále vám dá dostatek času na vyzkoušení.

Shrnutí

Teď když znáte rizika používání Chromebooku a víte, jak jednoduše ochránit své zařízení pomocí VPN, můžete si užívat všechny funkce vašeho ultra lehkého notebooku bez obav z kyber útoků nebo sledování aktivity.

U VPN můžete využít i její ostatní výhody, jako například bezpečné využívání torrentů a odblokování obsahu omezeného na základě polohy. Ani s jednou z výše uvedených VPN neuděláte chybu, ale i tak vás upozorníme na další informace o jiných skvělých VPN.

Také vám rádi pomůžete se získáním nejlepší ceny – podívejte se na nejnovější nabídky, které jsme pro vás získali!

Výstraha k ochraně soukromí!

Navštěvovaným stránkám odhalujete informace o své osobě!

Vaše IP adresa:

Vaše umístění:

Váš poskytovatel internetu:

Informace uvedené výše lze použít k vašemu sledování, cílení reklamy a monitorování vaší online činnosti.

VPN vám pomůže tyto informace skrýt a vy tak budete neustále chráněni. Doporučujeme ExpressVPN – jedničku mezi VPN. A to jsme jich otestovali více než 350. Používá šifrování na armádní úrovni a funkce, které zajistí bezpečnost vašeho digitálního soukromí. A navíc momentálně nabízí 49% slevu.

Navštivte ExpressVPN

Poskytovatele hodnotíme na základě důkladného testování a průzkumu, ale bereme v úvahu také vaši zpětnou vazbu a naše partnerské provize u poskytovatelů. Někteří poskytovatelé jsou ve vlastnictví naší mateřské společnosti.
Další informace
Projekt vpnMentor byl založen v roce 2014 jako nezávislý web, který hodnotí VPN a řeší témata spojená se soukromím. Dnes náš tým čítá stovky odborníků, autorů, editorů a výzkumníků v oblasti kybernetické bezpečnosti a pomáhá čtenářům bojovat za svobodu na internetu ve spolupráci se společností Kape Technologies PLC, která vlastní také následující produkty: ExpressVPN, CyberGhost a Private Internet Access, které mohou být součástí srovnání a hodnocení na tomto webu. Recenze vydané na vpnMentor jsou aktuální k datu jejich vydnání a jejich obsah se drží striktních recenzních standardů, které vyzdvihují nezávislé, profesionální a poctivé poznatky recenzenta s přihlédnutím k technickým možnostem a kvalitám produktu spolu s jeho přidanou hodnotou pro uživatele. Ve zveřejněných žebříčcích a recenzích může být přihlédnuto také ke výše zmíněnému vlastnictví a partnerským provizím, které udržují náš web v provozu. Nerecezujeme kompletně všechny VPN na světě a informace jsou aktuální k datu vydání článku.

O autorovi

Matthew Amos se celý život zajímá o technologie. Žije ve městě Boise ve státu Idaho (USA). Dříve pracoval jako vedoucí autor článků o marketingu na univerzitě v Montaně. Nyní pracuje na volné noze a soustředí se na vytváření obsahu o technologiích a kyberbezpečnosti.

Líbil se Vám tento článek? Ohodnoťte jej!
Nesnášel jsem ho Opravdu se mi nelíbí Byl v pořádku Docela dobrý! Absolutně úžasný!
z 10 – Hlasovalo uživatelů
Děkujeme za zpětnou vazbu.